Clubul aspirantelor - 62
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Sorina_85
Scris: Saturday, February 3, 2018 9:58 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 9/21/2017
Anemone25 wrote:
Vreau sa va povestesc si eu fetelor ce am facut mai departe. Am facut beta 2 care e 143 deci mergem spre bineyes . Am programat o discutie cu doamna doctor Iosefina Speers din Buc care e o draguta si care m-a sfatuit sa iau folat si i se pare mult ca am doua aspenter pe zi ca e risc de hemoragie. Mi-a mai recomandat vitamine din UK care contin doar folat. Cred ca din alea ia si Anemona.Pana vin acestea mai bine sa iau vitaminele separat si cu continut corect, are detalii pe tu esti doctorul tau chiar daca e incomod sa iei un punct de pastile. Mi-a zis sa mai merg la un hematolog sa mai cer o parere. In rest clexane imi fac singura de ieri, doare dar bebe merita orice. Poate va sunt de folos informatiile de mai sus.

Super Anemone!
Creste bobita si o sa se faca mare si nazdravana :)
Ma bucur sa aud vesti bune!
:* :* :*
Sorina_85
Scris: Saturday, February 3, 2018 10:03 PM
Nivel

Claudiaileee wrote:
Nu mi-a facut ECO transvaginal , doar analize de urina . A zis ca e o indirec?i ?i o sa-mi treaca . De la nidatie nu poate fi nu ? Ca eu îmi fac deja speran?e la bebe . Nu era mult cantitativ , foarte pu?in

La 3 zile dpo nu prea are cum sa fie implantarea pt ca dureaza pana ajunge bobita in uter, cel mai devreme am auzit ca se poate la 5 zile. Cel mai probabil pata aceea maronie are legatura cu raceala recenta. Ceva tratament ti-au dat de la spital? Te simti mai bine?
Pupici
Sorina_85
Scris: Saturday, February 3, 2018 10:05 PM
Nivel

Lolly wrote:
bobita e unde trebuie, in uterul lui mamI. Are mami pozica cu el acum.mi a dat no spa, niste ovule ultragestan (nu stiu daca scriu bine) si acid folic. Se mai intampla durerile astea si sa stau cumintica fara contact sau bai firrbinti. Sapt viitoare, mergem din nou :)

Ooo, ce bine!!
Sa fiti sanatosi!
<3 <3 <3
Claudiaileee
Scris: Saturday, February 3, 2018 10:12 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/24/2017
Sorina_85 wrote:

La 3 zile dpo nu prea are cum sa fie implantarea pt ca dureaza pana ajunge bobita in uter, cel mai devreme am auzit ca se poate la 5 zile. Cel mai probabil pata aceea maronie are legatura cu raceala recenta. Ceva tratament ti-au dat de la spital? Te simti mai bine?
Pupici
Sper sa se bata recordul la mine ?i sa fie a3 a zi, a?a vrea eu :p Nu ma simt extraordinar de bine ,înca ma doare , dar mi-a zis doctorul ca infec?ie nu are nimic cu ovulatia ?i se poate implanta bebe lini?tit , apai sa-l asculte Dumnezeu , nu era mult maro , era a?a micu? ca un bob de Mazare poate ?i mai micu? , acuma sper sa fie totul bine . Acuma poate a fost ovulatia mai devreme , eu ?tiu ...
Sorina_85
Scris: Saturday, February 3, 2018 10:28 PM
Nivel

Claudiaileee wrote:
Sper sa se bata recordul la mine ?i sa fie a3 a zi, a?a vrea eu :p Nu ma simt extraordinar de bine ,înca ma doare , dar mi-a zis doctorul ca infec?ie nu are nimic cu ovulatia ?i se poate implanta bebe lini?tit , apai sa-l asculte Dumnezeu , nu era mult maro , era a?a micu? ca un bob de Mazare poate ?i mai micu? , acuma sper sa fie totul bine . Acuma poate a fost ovulatia mai devreme , eu ?tiu ...

Poate te vad la stiri ca fiind prima femeie cu implantare in 3 dpo :)))))) O sa iti cer autograf :)))))
Sper sa te faci bine repede!
Doamne ajuta sa ne dai vesti bune!
Claudiaileee
Scris: Saturday, February 3, 2018 10:50 PM
Nivel

Inregistrat: 11/24/2017
Sorina_85 wrote:

Poate te vad la stiri ca fiind prima femeie cu implantare in 3 dpo :)))))) O sa iti cer autograf :)))))
Sper sa te faci bine repede!
Doamne ajuta sa ne dai vesti bune!
Pai eu sper sa ma vezi cât mai curând :)))) mul?umesc frumos , vesti bune a?tept ?i de la tine cât mai repede :* Doamne ajuta , la toate. Cheek Kiss
FloreFlore
Scris: Sunday, February 4, 2018 5:26 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 8/17/2017
Andia wrote:

Nimic, e ok graficul meu :) la 36.9 - 37.1 e in regula dpo. Mai jos nu mai e :)

Aaa ,da,e bine yes Nu ma uitasem eu bine,deci hai cu test pozitiv !!!dance coeur
DiaCatalina
Scris: Sunday, February 4, 2018 6:41 AM
Nivel

Inregistrat: 11/7/2017
Hello fete, azi sunt 15 dpo si teoretic noaptea trecuta spre azi dimineata trebuia sa imi vina.(cam asa am ovulat) .

V-am zis ca sunt out ca am bebelit doar cu o zi inainte de ovulatie dupa gata..in spital. la 11 dpo test negativ. Care erau sansele?

Pai inca nu dau semne sa vina uratii,ma simt destul de bine. Am fost foarte obosita zilele astea.. epuizata pur si simplu orice miscam prin casa ma obosea si mi-am dormit orele zilele astea deci nu stiu. uff

De acuma astazi astept.
fluturash26
Scris: Sunday, February 4, 2018 7:38 AM
Nivel

Inregistrat: 9/9/2017
DiaCatalina wrote:
Hello fete, azi sunt 15 dpo si teoretic noaptea trecuta spre azi dimineata trebuia sa imi vina.(cam asa am ovulat) .

V-am zis ca sunt out ca am bebelit doar cu o zi inainte de ovulatie dupa gata..in spital. la 11 dpo test negativ. Care erau sansele?

Pai inca nu dau semne sa vina uratii,ma simt destul de bine. Am fost foarte obosita zilele astea.. epuizata pur si simplu orice miscam prin casa ma obosea si mi-am dormit orele zilele astea deci nu stiu. uff

De acuma astazi astept.

Cine stie, se poate si de la un singur contact,uite la lolly care a avut putine si hop a prins barza de un.picior!!!computerlove
Eu zic sa mai astepti azi daca nu maine mai poti face un testulet nu?uff
DiaCatalina
Scris: Sunday, February 4, 2018 9:37 AM
Nivel

Inregistrat: 11/7/2017
fluturash26 wrote:

Cine stie, se poate si de la un singur contact,uite la lolly care a avut putine si hop a prins barza de un.picior!!!computerlove
Eu zic sa mai astepti azi daca nu maine mai poti face un testulet nu?uff

Tu cum esti?
Da poate fi insa cum la 11 dpo am avut negativ(seara dar oricum) am fost sigura ca nu e nimic si am facut o baie calda poate chiar fierbinte..uff plus ca in ultima saptamana am avut contacte zilnic cu al meu ca am zis ca nu e bebe si nu are rost sa astept pana vad rosu sa ma conving

Cumva mi-as dori sa nu fie ca mi-e frica sa nu o fi dat in bara..
Vai ma iau emotiile imi luasem gandul..
Lolly
Scris: Sunday, February 4, 2018 10:01 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 12/3/2017
DiaCatalina wrote:

De acuma astazi astept.

Eu am avut doar 4 contacte si s a nimerit unu fix inainte si in timpul ovulatiei (vezi grafic), total diferit cand era toata luna o data la 2 zile. Ai rabdare si nu fa teste. Daca nu erau fetele nici azi nu stiam ca am bobita :). Am facut testul dupa 6 zile de intarziere iar ieri l am vazut si la eco. Deci RABDARE. Mai bine test sigur decat doar o liniuta pala care sa ti dea dubii
Nicole2018
Scris: Sunday, February 4, 2018 10:14 AM
Nivel

Inregistrat: 1/11/2018
DiaCatalina wrote:

Tu cum esti?
Da poate fi insa cum la 11 dpo am avut negativ(seara dar oricum) am fost sigura ca nu e nimic si am facut o baie calda poate chiar fierbinte..uff plus ca in ultima saptamana am avut contacte zilnic cu al meu ca am zis ca nu e bebe si nu are rost sa astept pana vad rosu sa ma conving

Si daca s-ar fi prins bobita, de ce te ingrijoreaza contactele?
Testul facut la 11 dpo a fost ultrasensibil?
fluturash26
Scris: Sunday, February 4, 2018 10:20 AM
Nivel

Inregistrat: 9/9/2017
DiaCatalina wrote:

Tu cum esti?

Eu sunt ok..mai am o saptamana mai am de asteptat...majoreta dar speranta e mare..dar incerc sa fiu realista..
Eu xic sa mai incerci un test ca sa stii ori da ori ba..majoreta cine stie ce o fi..sperante poti avea..tre sa te hotarasti ce vrei, ca ba spui ca vrei..ba ca nu vreiras ca sa stii ce sa faci mai departe..
zgubyro
Scris: Sunday, February 4, 2018 10:27 AM
Nivel

Inregistrat: 4/18/2017
DiaCatalina wrote:

Tu cum esti?

Dia du-te si cumparat un test si rezolvi misterul. La 15 zile dpo tb sa se pozitiveze in orice moment al zilei.Cheek Kiss Cheek Kiss
FloreFlore
Scris: Sunday, February 4, 2018 10:59 AM
Nivel

Inregistrat: 8/17/2017
DiaCatalina wrote:

De acuma astazi astept.

Hai cu testul pozitiv !!coeur majoreta
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.