Clubul aspirantelor - 59
Subiectul anterior · Subiectul urmator
anemona30
Scris: Monday, October 2, 2017 9:39 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 12/15/2015
Andia wrote:

Oah, deci ai stat si cu picioarele pe pereti, ha! :)))
Felicitari pentru testul ala asa de frumos <3

Nu ti am zis pt ca stiam ca ai sa razi de mine hohot nu scapam de sot sa stau asa :)) hohot el imi punea perna sub fund ca sa stau comod si imi aducea tableta sa ma uit la un film hohot hohot hohot
AlexandraRr
Scris: Monday, October 2, 2017 9:57 PM
Nivel

Inregistrat: 5/13/2017
anemona30 wrote:
am facut test .,este pozitiv!!!!!!yes yes

https://ibb.co/b7ddWG

Felicitaaaaaari!!! Sarcina usoara si un bebe sanatos computerlove
Adina Mariana
Scris: Monday, October 2, 2017 10:09 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 8/16/2017
anemona30 wrote:

Sincer,andia este experta cu graficul :))) eu umblasem la el si nu mai arata nimic ...il stricasem rau de tot si ea mi l a reparat :d...eu am ovulat pe 16, graficul nu a trasat bine , a pus cu o zi mai tarziu ...
Dar da, inainte de ovulatie a scazut dramatic apoi a crescut treptat...

Adica la mine tot oscila dar nu a scazut temp ca si inainte de ovulatie ..a scazut pana la 36.7 apoi iar a crescut ..
Atunci astept raspunsul Andiei.poate stie ea sa imi spuna.Mersi oricumDistanceKiss
LAURA0202
Scris: Monday, October 2, 2017 10:19 PM
Nivel

Inregistrat: 10/1/2016
anemona30 wrote:

daca eu am ramas insarcinata, cand toti medicii imi spuneau ca am zero sanse natural, sigur veti ramane si voi in cel mai scurt timp.

computerlove

Asa i Anemona, totul depinde de Doamne Doamne cand si ce decide el.

DistanceKiss

Cheek Kiss campfire

computerlove
LAURA0202
Scris: Monday, October 2, 2017 11:16 PM
Nivel

Adina Mariana wrote:
Buna iubita.In primul rand un pupic de incurajare din partea meaDistanceKiss te inteleg ca nu ai chef de nimic..asa m-as simti si eu sa fiu in locul tau si nu e nevoie sa scrii din obligatie aici.Scrii cand poti si ai dispozitie si te simti ok,noi tot aici ramanem.Cu toate avem momente de genul si cand preferam sa ne izolam cateva zile.Imi pare rau prin ce ai trecut si pt.ca noi nu te putem ajuta cu nimic decat cu o vorba buna.Asa e viata asta..azi esti maine nu mai esti..trebuie profitat de viata.Sper sa se faca bine unchiul tau si totusi priveste si partea cea buna..ca putea murii stii?uite ca asa cum e grav dar e constient si e bine.Si da..in ziua de azi se pare ca aflam vestile importante de pe facebook sau alte surse decat la telefon sau fata in fata...trist dar asta e.Tu incearca sa fii tare si sa iti vezi de viata ta.Si tu ai destule pe cap si nu iti e usor.Cu sotul cum esti?gata cu dedemanul?o sa aveti mai mult timp pt.voi si sa aveti mai multe contacte pe luna?apropo ca zambeam asa in sinea mea.Ziceam ca ai nostrii sunt ft.ocupati..al tau o fost la dedeman,al meu la auchan.Magazinele astea au un program super nasol..parca sunt roboti angajatii nu altceva.Te imbratisez si iti urez putere multapupici

Mersi mult Adina de cuvinte. ai dreptate, eu nu scriu din obligatie, dar va citesc, chiar daca nu raspund pe moment.
Sunt mai linistita pt ca unchiul meu e inspre bine. stiu asta, mai bine ca oricine iubita pt ca , cumnatul meu (chiar daca nu avem actele alea, eu le as vrea dar ........), a cazut de la 1.5 m si nu mai e prinytre noi, asta era in 2005. norocul lui a fost ca era varu mio, adica fiul care si a vazut tatal pe ciment/asfalt sau ce o fi fost, plin de sange si fara sa reaactioneze 15 min dar a sunat patronul, pt ca sunt in Suedia la munca, cum am mai zis si in 2-3 minute a ajuns si politia si salvarea . ii super ok , pt ac astazi, dupa mii de ganduri si modul ciudat care l am aflat dupa 3 zile de la accidentul lui, de parca , n ar fi fost si unchiul meu, dar asta conteaza prea putin , asa iti dai seama inca odata de situatie si s a vazut foarte clar inca odata, de cum m au dat la o parte, sora mea si mama mea-din greseala ca sa nu ma apuc sa scriu exact ce am gandit pe moment.ras asta este. ce Adina, azi esti, maine nu mai esti? si la cateva minute , asa cum s a intamplat cu el, la nici 2 min , era sa nu mai fie si de asta am zis o si o spun :
TRECUTUL A FOST SI NU SE MAI POATE FACE NIMIKA
VIITORUL VA FI ODATA CUMVA
DOAR PREZENTUL ESTE AL NOSTRU-ATAT NIMIK MAI MULT.
Sunt bucuroasa si mai linistita pt ca azi am reusit de am vorbit cu el si face foarte mult ca e lucid/constient. ( stiu si eu si al meu- ca am fost trecuti prin coma amandoi si se putea sa nu mai fim nici noi azi aici .
inca impreuna, pt cat timp? ..............nu se stie si nu se va sti asta, doar timpul isi va spune cuvantul. pt ca de aici ii si marea mea problema cu al meu, referitor la cele doua variante care mi le a spus si
UNA O STIU EU SIGUR- NU VOI ACCEPTA NICI MACAR O SECUNDA SA MAI STAU CU EA SUB ACELASI ACOPERIS.
ASTA ESTE. ORICUM de multi ani s a vrut sa nu mai fim impreuna , POATE CA ACUMA CHIAR SE REUSESTE. om vedea pt ca oricum, nu mai stau sa accept nimik de la nimeni.
cu sotul? care?????? hohot
JUR CA M AI FACUT AS RAD -SERIOS SI SINCER VORBIND.
ideea ii ca nu mai lucreaza la dedeman, corect dar oricum pleaca dimineata si vine seara pt ca are lucrarile de terminat ca nu poate si el nu i genul care sa lase munca la juamate de drum , mai ales ca ii si place cea ce face.
chiar intr o zi , m a intrebat daca vreau sa merg cu el, si m am dus, s a vazut , chiar daca stiam foarte bine ca e foarte mandru de el cand vede ca i gata ceva facut cu mana lui, chiar pusese , in gradina cuiva, matonele sau cum se cheama aici, facea aleea, facea ciment/beton si deasupra le punea alea. ii foarte ok sa vezi ce iese din mainile tale si ii da senzatia aia de satisfacere, satisfactia ca a realizat ceva in ziua respectiva. si oricum , acum ca , a schimbat munca, termina la de luni pana vineri si dupa aceea in cateva ore merge si la lucrare. sambata toata ziua dar macar duminica o petrecem impreuna. macar, ajunge seara obosit dar macar nu mai e nervos taota ziua. si .......... mna .......... mai ne facem timp si pt noi doi, cum a fost si ieri cat de cat ok sa zicem ras

Cheek Kiss

campfire

computerlove
Andia
Scris: Monday, October 2, 2017 11:43 PM
Nivel

Inregistrat: 8/21/2014
anemona30 wrote:

Sincer,andia este experta cu graficul :))) eu umblasem la el si nu mai arata nimic ...il stricasem rau de tot si ea mi l a reparat :d...eu am ovulat pe 16, graficul nu a trasat bine , a pus cu o zi mai tarziu ...
Dar da, inainte de ovulatie a scazut dramatic apoi a crescut treptat...

Adica la mine tot oscila dar nu a scazut temp ca si inainte de ovulatie ..a scazut pana la 36.7 apoi iar a crescut ..

Nu a pus graficul mai tarziu, ovulatia se produce dupa ce iti iese liniuta care trebuie mai intensa. Deci graficul e trasat corect, serios :) Trebuie sa observi ca ti-am pus testele de ovulatie si am bifat ca primul era mai putin intens, al doilea intens si ovulatia e trasata fix dupa testul intens :)

Iar scaderea din z11 dpo probabil a fost cand s-a prins bobita :)))

Adina, temperatura creste abia in ziua urmatoare ovulatiei, astfel incat in mod normal e mai scazuta inainte de ovulatie si apoi ai o mica scadere in ziua ovulatiei dupa care creste destul de mult si trebuie sa ramana crescuta peste 13-14 zile, daca scade temperatura dupa 14 zile in mod normal vine menstra si o sa ai iarasi temperatura pe care o aveai inainte de ovulatie.

Temperatura creste din cauza progesteronului care incepe sa creasca abia dupa ce se produce ovulatia - corpul galben produce progesteron ca sa sustina endometrul pt implantare. Daca nu se implanteaza "oul" atunci endometrul se dizolva si temperatura scade, pt ca si corpul galben dispare. Tocmai de asta cred ca se suplimenteaza si cu progesteron in caz de sarcina, ca sa ajute cu implantarea si sa ramana acolo, sa nu se piarda sarcina din cauza ca din deficit de progesteron se duce endometrul...

Graficul NU te ajuta sa descoperi in timp util ovulatia ci doar o confirma la aprox 3 zile dupa ce s-a produs, cand tu deja nu mai esti in perioada fertila. Graficul il folosesti ca sa ai macar o idee ca ai ovulat sau nu si ar trebui corelat cu eco de monitorizare si eventual analize hormonale. De asemenea, daca iei temp cateva luni la rand incepi sa iti cunosti corpul si cam cand ovulezi, dar asta nu inseamna ca daca in mod normal ai ovulatie tarzie nu se poate intampla ca intr-o luna sa ovulezi ff devreme....

Graficul meu nu mai are numerotate zilele dpo pt ca nu am cont VIP ci s-a trecut pe cel normal :P
Crissy
Scris: Monday, October 2, 2017 11:49 PM
Nivel

Inregistrat: 8/7/2015
Adina Mariana
Scris: Monday, October 2, 2017 11:51 PM
Nivel

Andia wrote:

Nu a pus graficul mai tarziu, ovulatia se produce dupa ce iti iese liniuta care trebuie mai intensa. Deci graficul e trasat corect, serios :) Trebuie sa observi ca ti-am pus testele de ovulatie si am bifat ca primul era mai putin intens, al doilea intens si ovulatia e trasata fix dupa testul intens :)

Iar scaderea din z11 dpo probabil a fost cand s-a prins bobita :)))

Adina, temperatura creste abia in ziua urmatoare ovulatiei, astfel incat in mod normal e mai scazuta inainte de ovulatie si apoi ai o mica scadere in ziua ovulatiei dupa care creste destul de mult si trebuie sa ramana crescuta peste 13-14 zile, daca scade temperatura dupa 14 zile in mod normal vine menstra si o sa ai iarasi temperatura pe care o aveai inainte de ovulatie.

Temperatura creste din cauza progesteronului care incepe sa creasca abia dupa ce se produce ovulatia - coprul galben produce progesteron ca sa sustina endometrul pt implantare. Daca nu se implanteaza "oul" atunci endometrul se dizolva si temperatura scade, pt ca si corpul galben dispare.

Graficul NU te ajuta sa descoperi in timp util ovulatia ci doar o confirma la aprox 3 zile dupa ce s-a produs, cand tu deja nu mai esti in perioada fertila. Graficul il folosesti ca sa ai macar o idee ca ai ovulat sau nu si ar trebui corelat cu eco de monitorizare si eventual analize hormonale.

Graficul meu nu mai are numerotate zilele dpo pt ca nu am cont VIP ci s-a trecut pe cel normal :P
Multumesc pt.informatii Andia..deci am citit de 2 ori sa inteleg pt.ca uite,chiar nu stiam despre aceste lucruri..stiam asa vag dar nu chiar asa cum ai detaliat tu.Si sa inteleg ca eu nu o sa pot sa imi fac graficul ca al Anemonei pt.ca nu am cont Vip?mie mi-ar placea sa imi fie numerotate si dpo si cand ovulez..m-ar ajuta mai tare sa il inteleg si interpretez.Dar daca nu se poate..asta este.
alina89
Scris: Monday, October 2, 2017 11:54 PM
Nivel

Inregistrat: 3/21/2017
anemona30 wrote:
am facut test .,este pozitiv!!!!!!yes yes

https://ibb.co/b7ddWG

Chiar ca ai un testulet de pus in rama! ras felicitari! Sanatate multa si va asteptam si pe la gravidute ca avem multe locuri eliberate! majoreta
Adina Mariana
Scris: Tuesday, October 3, 2017 12:00 AM
Nivel

LAURA0202 wrote:

Mersi mult Adina de cuvinte. ai dreptate, eu nu scriu din obligatie, dar va citesc, chiar daca nu raspund pe moment.
Sunt mai linistita pt ca unchiul meu e inspre bine. stiu asta, mai bine ca oricine iubita pt ca , cumnatul meu (chiar daca nu avem actele alea, eu le as vrea dar ........), a cazut de la 1.5 m si nu mai e prinytre noi, asta era in 2005. norocul lui a fost ca era varu mio, adica fiul care si a vazut tatal pe ciment/asfalt sau ce o fi fost, plin de sange si fara sa reaactioneze 15 min dar a sunat patronul, pt ca sunt in Suedia la munca, cum am mai zis si in 2-3 minute a ajuns si politia si salvarea . ii super ok , pt ac astazi, dupa mii de ganduri si modul ciudat care l am aflat dupa 3 zile de la accidentul lui, de parca , n ar fi fost si unchiul meu, dar asta conteaza prea putin , asa iti dai seama inca odata de situatie si s a vazut foarte clar inca odata, de cum m au dat la o parte, sora mea si mama mea-din greseala ca sa nu ma apuc sa scriu exact ce am gandit pe moment.ras asta este. ce Adina, azi esti, maine nu mai esti? si la cateva minute , asa cum s a intamplat cu el, la nici 2 min , era sa nu mai fie si de asta am zis o si o spun :
TRECUTUL A FOST SI NU SE MAI POATE FACE NIMIKA
VIITORUL VA FI ODATA CUMVA
DOAR PREZENTUL ESTE AL NOSTRU-ATAT NIMIK MAI MULT.
Sunt bucuroasa si mai linistita pt ca azi am reusit de am vorbit cu el si face foarte mult ca e lucid/constient. ( stiu si eu si al meu- ca am fost trecuti prin coma amandoi si se putea sa nu mai fim nici noi azi aici .
inca impreuna, pt cat timp? ..............nu se stie si nu se va sti asta, doar timpul isi va spune cuvantul. pt ca de aici ii si marea mea problema cu al meu, referitor la cele doua variante care mi le a spus si
UNA O STIU EU SIGUR- NU VOI ACCEPTA NICI MACAR O SECUNDA SA MAI STAU CU EA SUB ACELASI ACOPERIS.
ASTA ESTE. ORICUM de multi ani s a vrut sa nu mai fim impreuna , POATE CA ACUMA CHIAR SE REUSESTE. om vedea pt ca oricum, nu mai stau sa accept nimik de la nimeni.
cu sotul? care?????? hohot
JUR CA M AI FACUT AS RAD -SERIOS SI SINCER VORBIND.
ideea ii ca nu mai lucreaza la dedeman, corect dar oricum pleaca dimineata si vine seara pt ca are lucrarile de terminat ca nu poate si el nu i genul care sa lase munca la juamate de drum , mai ales ca ii si place cea ce face.
chiar intr o zi , m a intrebat daca vreau sa merg cu el, si m am dus, s a vazut , chiar daca stiam foarte bine ca e foarte mandru de el cand vede ca i gata ceva facut cu mana lui, chiar pusese , in gradina cuiva, matonele sau cum se cheama aici, facea aleea, facea ciment/beton si deasupra le punea alea. ii foarte ok sa vezi ce iese din mainile tale si ii da senzatia aia de satisfacere, satisfactia ca a realizat ceva in ziua respectiva. si oricum , acum ca , a schimbat munca, termina la de luni pana vineri si dupa aceea in cateva ore merge si la lucrare. sambata toata ziua dar macar duminica o petrecem impreuna. macar, ajunge seara obosit dar macar nu mai e nervos taota ziua. si .......... mna .......... mai ne facem timp si pt noi doi, cum a fost si ieri cat de cat ok sa zicem ras

Cheek Kiss

campfire

computerlove
o sa fie bine si unchiul tau si vor reveni toate la normal.Pai de ce sa razi ca am spus de sot?stiu ca esti doar logodita nu?de ce nu faci nunta?sunteti de multi ani impreuna,aveti o varsta ce va opreste?eu 1 an am stat cu sotul in relatie,inca 1 an de logodna si al treilea an nunta si e asa de frumos.Ma simt minunat fiind casatorita si trecand pe numele lui.Sunt mandra de mine,de el si de verigheta care o port cu tot dragul.Si sa va faceti timp unul de altul pt ca dupa cum spuneai..viata e mult prea scurta si merita sa o traiesti din plin cu persoanele pe care le iubesti.Viata nu e facuta numai din munca si iar munca...sunt si lucruri frumoase in viata de care trebuie sa profiti si sa te bucuri altfel ajungi intr-un punct in viata in care regreti amarnic ca nu ai facut ce a trebuit la momentul potrivit..Adica nah...eu pe acest principiu sunt..nu imi place sa ma complac intr-o situatie in care nu ma simt bine de nici un fel..fac ceva sa imi fie bine,schimb ceva daca trebuie si ma bucur de viata.Asta inseamna sa fii fericit si implinit.Si aici ma refer pe toate planurile nu numai sentimental.pupiciCheek Kiss
LAURA0202
Scris: Tuesday, October 3, 2017 2:03 AM
Nivel

fluturash26 wrote:

da este foarte greu sa treci prin incercari de genul acesta...sper sa se faca bine unchiu tau..si apropo asa e cu tehnologia in ultimul timp mai repede afli noutatile de pe facebook decat sa te sune careva...dar n-avem ce face ,lumea s-a schimbat..eu ma intreb uneori oare cat de evoluati vor fi copiii nostri in era tehnologiei?? da mai este pana acolo, pana ii facem si cresc mai e ceva timp

Mersi mult, o sa se faca bine sunt sigura, ca am reusit sa vb cu el putin azi la telefon. incet, rabdare si multa perseverenta trebuie.
eu, razand am tot zis si la al meu logodnic , ca , la cum evolueaza toata tehnologi asta, o sa se ajunga si sa faci copii online ras fara sa mai depui efort si alte chestii....
oricum Dumnezeu , nu i da la oricine , mai mult deact poate duce- de asta sunt sigura 100 la 1000

Cheek Kiss

campfire

computerlove
LAURA0202
Scris: Tuesday, October 3, 2017 2:33 AM
Nivel

anemona30 wrote:

Ajung acasa ?i î?i spun ...deci sâmbata am ovulat pe 16 parca ?i lugu lugu am facut de vineri pâna azi fara pauza :))) noi nu aveam program ...dar pâna în ovulatie miercuri ?i joi so?ul a vrut sa faca pauza ca sa se strânga mai multi :)).?i am stat ?i cu picioarele pe perete dupa vreo 20 min:))..probl erau doar la el,dar erau grave :)

Scuze ca ma bag si eu dar nu reuseam sa pricep de ce spunea Adina , de contact de z 11,12,13 pt ca de fapt era z 15,16,17
De nu m am tot chiorat si holbat la graficul tau de numa NuStiu ca nu reseam sa pricep dar in final, as zice ca am priceput-asa cred eu Blushing
ovulatia , la tine, a crescut putin atunci? ca nu mai pricep nimika. eu stiam ca tre sa scada putin, chiar si 0.5 .......

Oricum ar fi BRAVO, INCA O DATA FELICITARILE MELE -MA BUCUR DESPUS DE MULT PT VOI DOI. cum a reactionat sotul?
stiai sigur de dinainte cand ovulezi tu banuiesc,nu?
eu, de o gramada de ani , tot calculam gresit perioada ovulatiei dar defapt earu durerile mele care dupa aceea imi cnfirmau .....
tura asta, chiar nu cred ca o sa mai reusesc sa prin ovulatia pt ca, luni ma intor inapoi in Italia pt putin timp .... si chiar in perioada cand ovulez eu, sigur o sa fiu plecata.... asta este....

Cheek Kiss

campfire

computerlove

Andia? ce mai faci? bine? revin reptiluta in forma oarecum ac o perioada chiar nu ami aveam chef sa mai iau tb pt ca stiam ca oricum o cam iau cam degeaba. stiam clar ca tre sa ramana pe perioada de 7-10 zile sau chiar 14 tb sus doar ca la mine ..nu prea reusea sa stea deloc. cand era aproape aproape sus ..............buff.......venea jis ca era cm deja .....
ras
LAURA0202
Scris: Tuesday, October 3, 2017 2:39 AM
Nivel

Adina Mariana wrote:
Andia tocmai ce citeam pe internet despre temperatura bazala..incerc sa o inteleg ca momentan sunt sceptica pt.ca eu joi sau vineri ar trebui sa ovulez si temperatura mea scade in loc sa creasca.De astea ati mai auzit?citeam acum pe internet ca pentru a se produce ovulatia, cresterea temperaturii se mentine minim 10-12 zile. Se poate suspecta o sarcina daca temperatura ramane crescuta mai mult de 18 zile asa zicea..si uite ca la anemona a ramas temperatura crescuta.

Apropo Anemona si Andia daca sti.La tine Anemona am vazut la graficul tau cand ai ovulat era bifat cu verde si dupa ovulatie aparea DPO si mai sus numerotand de la 1 cat a mai ramas pana la menstra cu portocaliu.Andia tu nu ai asa.Eu cum as putea sa pun asa cum e in graficul tau Anemona?astfel sa imi ramana doar graficul si sa pot sa imi scot afara stikerul cu Dpo si inainte.

Cheek Kiss
iubita , cam aceeasi chsetie o stiam si eu de pe net cu tb care chiar ii scrisesem mai devreme la Fericita ci II liniute Anemona Cheek Kiss
sunt curioasa de ce o sa ti raspunda la comentariu tau. eu, stiu doar atata ca daca fertility e in gradul sa ti nimereasca cand ai ovulat, pt ca , mai da si rateuri ras iti apare DPO -atata stiu sigur-mie nu prea mia aratat de multe ori zdpo pt ca...probabil, nu o nimerea sau chiar nu faceam eu cazul. nu stiu exact dar asta este.....

Cheek Kiss campfire computerlove
LAURA0202
Scris: Tuesday, October 3, 2017 2:44 AM
Nivel

anemona30 wrote:

Nu ti am zis pt ca stiam ca ai sa razi de mine hohot nu scapam de sot sa stau asa :)) hohot el imi punea perna sub fund ca sa stau comod si imi aducea tableta sa ma uit la un film hohot hohot hohot

m ai facut sa rad hohot hohot hohot , mi aduc aminte de cat de tare s a amuzat al meu , camd eram la dr urolog si l am intrebat faza cu picioarele sus si radea si el si al meu, unul, macar nu stia despre ce naiba vorbesc -fiind al meu si dr mi a zis ca i doar mit si ca nu sunt singura sau prima femeie care l intreba aceeasi chestie

Cheek Kiss Cheek Kiss
campfire computerlove
LAURA0202
Scris: Tuesday, October 3, 2017 2:51 AM
Nivel

Crissy wrote:

Felicitari era si timpul hearts

Te am prins Buddy1

DistanceKiss

cum mai esti iubita ? mai poti? mai ai mult pana imi lasi mie locul tau liber ? ras Doamne sincer as vrea adr in acelasi timp mi e o frica/teama ....poate si de cele 9 luni si de dupa mai sigur....

AngelNot

Cheek Kiss

campfire

computerlove
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.