Clubul aspirantelor - 59

Options Clubul aspirantelor - 59
Subiectul anterior · Subiectul urmator
FloreFlore
Postat: Friday, September 15, 2017 1:21 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/17/2017
Postari: 2101
Adina Mariana wrote:
Weekend placut si tie Flore.Sa nu iti pierzi speranta.Soarele va rasarii si pe strada ta asa intr-o luna maxim doua.Presimt eu ca e chestiune de timp la tine si pana in decembrie ne arati testul pozitivpupici esti o curajoasa si luptatoarecoeur computerlove firstprize

Mul?umesc! !coeur
Sa te auda D zeu ?i pana la Craciun sa primim toate vestea cea mare!!newclap computerlove
Adina Mariana
Postat: Friday, September 15, 2017 2:14 PM

Nivel: Senior

Intrat: 8/16/2017
Postari: 5689
Locatia: Satu Mare
fluturash26 wrote:

Da vom vedea..oricum mai este foarte putin..la tine apar 8 zile..eu mai am 9 un picut.. :D tie doctorul ti-a zis ca o sa iti vina la 7 zile dupa ce termini progesteronul sau de unde stii?
Mi-a spus ca o sa imi vina intre 5 si 7 zile iar eu am mai luat 2 luni de progesteron Arefam anul trecut pt.niste chisturi si dupa oprirea lor mi-a venit a 7-a zi.Acum nu stiu daca la fel va fi dar corpul meu mereu era unul mai intarziat sa zic asa.Si cand am luat anticonceptionale dupa ce lasam venea a 5-a zi in concluzia in care la altele vine la a-3-a zi.
fluturash26
Postat: Friday, September 15, 2017 2:45 PM

Intrat: 9/9/2017
Postari: 3958
Locatia: iasi
Adina Mariana wrote:
Mi-a spus ca o sa imi vina intre 5 si 7 zile iar eu am mai luat 2 luni de progesteron Arefam anul trecut pt.niste chisturi si dupa oprirea lor mi-a venit a 7-a zi.Acum nu stiu daca la fel va fi dar corpul meu mereu era unul mai intarziat sa zic asa.Si cand am luat anticonceptionale dupa ce lasam venea a 5-a zi in concluzia in care la altele vine la a-3-a zi.

Aaaah eu crezusem ca e pentru prima data cand iei..
Adina Mariana
Postat: Friday, September 15, 2017 2:52 PM

LAURA0202 wrote:

?????????? nu prea ma dor, atata ii ca daca ma pipai singura ras la sanul drept, pe lateral, as simti un mic deranj dar nu i foarte tare si nu l bag in seama pt ca eu, coepul meu , am ceva cu ce am ramas de la accidentul din 14.01.2006 cand aproape 3 luni de coma si atunci a fost lovitura cea mai puternica la cap, pe partea sreapta si de aceea , am avut o mica/uosra semi semi paralizie si am recuperat o cu ajutorul, fizioterapiei,logopediei, dar in primul si n primul rand, cu ajutorul logodnicului meu care a facut totul pt mine pe atunci, tot ce i a stat in putinta si a a considerat el ca e bine pt mine. n am cuvinte sa l multumesc sincer. imi pare rau ca eu, la accidentul lui din 2007, n am putut sa fac acelasi lucru pt el, si din cauza ca eu, atunci , a trebuit sa mi ridic manecile si sa l ajut pe el sa se ridice pt ca eu, multumita lui eram in starea buna in care eram. dar hai sa o zic pana la capat, de atunci, pe partea mea stanga, circula sangele mai greu zic eu si/sau ....ajunge mai tarziu reactia la creier. hai sa va fac sa radeti putin: eram in Italia, coceam niste vinete si , vorbind cu iuby si cu cine mai era in bucatarie, ma chinuiam sa i gasesc pozitia buna la vinata aia, pe aragaz, si ............... eu eram cu mana stanga pe plita aia mica, ce mi a ramasd a,mintire de la tati, ca el mi a dat o cu multi ani in urma, .... asezand o eu ....n am realizat ca de afpt ma ardea hohot hohot hohot e o chestie de ras acuma, ca atunci am plans de durere si m am trezit cu niste besici pe 3 degete, noroc ca numai atata ras ras din cauza ca a durat putin mai mult pana, senzatia de caldura/durere de la mana, a ajuns la creier si sa mi zica : "bai, proasto , vezi ca te arzi " ras hohot asta este si de atunci stiu ac partae stanga ii ami sensibila dar cu efecte inatrziate si de asta, n am zis si nu pot sa ma plang de sani , atata pot spune ca putin dertanj la partea dreapta ar fi dar nu stiu exact ce si cum sa o iau.
in rest, inafara de o mica raceala/raguseala sau spuneti voi cum vreti si faptul ca semaztia ca vinre cm - nimika noutate pe tema asta. acte o intepatura din cand in cand dar .....
nu conteaza, chiar daca nu i luna asta, va fi intr o alta luna, TREBE SA FIE PT NOI TOATE Hands
eu, mi am propus ca sa fie pana de ziua mea, adicva mai am cateva luni la incercare-vreo 4-5 luni oarecum. ras
is pe 2.02 asa ca .................?????????? asa ca un pic de timpulet as mai avea.

ras ras ras
Cheek Kiss Cheek Kiss
DistanceKiss DistanceKiss
Gossip Gossip
computerlove computerlove
Tare imi pare rau pt.accidentele voastre si prin ce ati trecut dar in schimb ma bucur acum ft.mult ca sunteti bine si tu esti aici cu noi.Taticul tau te vegheazapupici si eu mi-as fi dorit tare sa fie de ziua mea dar nu a fost sa fie si a trecut de o luna deja...dar acum am spus ca pana la Craciun si sper ca voi reusicomputerlove ma tot leg asa in fiecare luna de ceva.Dumnezeu e mare deci vom reusi,trebuie sa credem in el si in puterea lui si bineinteles sa si facem dragostita ca altfel nu ne poate el baga in burtica bebelul..desi ar fi fain nu?topai eu am avut un noroc sa zic asa ca dupa ovulatie cu 3 zile ii so umflat si sotului meu tot obrazul din cauza unui puroi de la o masea si e pe antibiotic acum si umbla la dentist asa ca de vreo 8 zile nu am mai putut sa facem nimic ca so simtit ft.rau..daca era inainte de ovulatie cum ai patit tu eram si eu poate cu 1 contact numai dar eu stiu sigur ca am prins ovulatia ca dupa 3 zile de progesteron lo apucat pe el..deci cand eram eu ziua 20 si eu am ovulat in ziua 16 verificat la ecografie si comfirmat de doctor.Si am avut si inainte cu 2 zile contact,si in aceasi zi cand so spart si dupa cu o zi.
Adina Mariana
Postat: Friday, September 15, 2017 2:54 PM

fluturash26 wrote:

Aaaah eu crezusem ca e pentru prima data cand iei..
E pt prima daca cand iau Utrogestan si tot prima data pt sustinere..lunile acelea le-am luat pt chisturi mai mult si mi le-a prescris medicul si din ziua 14 in concluzia in care eu dupa ziua 16 ovulez...deci clar mi-a inhibat ovukatia.
LAURA0202
Postat: Friday, September 15, 2017 2:55 PM

Intrat: 10/1/2016
Postari: 3493
Locatia: Timisoara (Petrosani)
Andia wrote:

Chiar vroiam sa te intreb cand e ziua ta :))

Este posibil sa te doara sanii de la progesteron pt ca si pe mine ma dor imediat dupa ovulatie pana sa imi vina ciclul si apoi ma lasa.

Povestea Lili de o durere de sani pe laterale si undeva mai la sub brat asa destul de puternica. Am avut si eu asa in ianuarie cred si mi-a si intarziat menstra atunci, eram plecata din tara cu munca si la 7 zile intarziere dupa calatoria cu avionul seara, am ajuns acasa si pe la 1 noaptea am avut asa o durere ascutita in ovare care a durat un minut doua de nu ma mai puteam misca apoi m-a lasat si dimineata a venit si menstra. Acum ce sa zic, inca ma gandesc ca poate a fost ceva si s-a dus, nu stiu. Dar tare ciudata acea durere la sub brat si apoi cea de dinainte de menstra, nu am mai avut niciodata asa nici inainte si nici dupa. Imi pare rau ca nu am mers sa fac beta atunci ca sa vad daca nu cumva a fost un avort spontan.

iubita, nu te mai amagi Cheek Kiss
poate chiar era ceva, cine stie?
dar atata timp cat inca n ai avut motive sa ter gandesti ca ar fi ceva.... nu stiu ce sa zic sincer. ideea e oricum ca si daca nu s pe treaba lor, cand se inatalnesc ovarul cu nenea spermatoziodul ras sigur ceva n a fost bun de s a dus, chiar daca era sa fi fost. tre sa gandim asa, dupa mine, acuma fiecare e liber sa gandeasca ce si cum vrea Cheek Kiss
De ce erai curioasa de ziua mea? pt ac tot am zis ca sper si TREBUIE sa se intample minunea si la mine?

Cheek Kiss

DistanceKiss

Gossip

computerlove
ginna
Postat: Friday, September 15, 2017 2:59 PM

Nivel: Membru

Intrat: 4/8/2017
Postari: 11
Buna, am mai postat pe forum si sper ca poate mai primesc cateva sfaturi. Am o intarziere de 4 zile, am stari de greata zi de zi, sanii ii simt tensionati, am facut un test acum cateva zile si a aparut si a doua linie dar cam dupa 30 minute...credeti ca a fost linie de uscare?

ginna attached the following image(s):
img_5048.jpg

FloreFlore
Postat: Friday, September 15, 2017 3:18 PM

Intrat: 8/17/2017
Postari: 2101
ginna wrote:
Buna, am mai postat pe forum si sper ca poate mai primesc cateva sfaturi. Am o intarziere de 4 zile, am stari de greata zi de zi, sanii ii simt tensionati, am facut un test acum cateva zile si a aparut si a doua linie dar cam dupa 30 minute...credeti ca a fost linie de uscare?

Nu pare linie de uscare dar de ce nu mai repe?i un test?Î?i ?in pumnii sa fie cu ochisorihearts
LAURA0202
Postat: Friday, September 15, 2017 3:33 PM

Intrat: 10/1/2016
Postari: 3493
Locatia: Timisoara (Petrosani)
Adina Mariana wrote:
Tare imi pare rau pt.accidentele voastre si prin ce ati trecut dar in schimb ma bucur acum ft.mult ca sunteti bine si tu esti aici cu noi.Taticul tau te vegheazapupici si eu mi-as fi dorit tare sa fie de ziua mea dar nu a fost sa fie si a trecut de o luna deja...dar acum am spus ca pana la Craciun si sper ca voi reusicomputerlove ma tot leg asa in fiecare luna de ceva.Dumnezeu e mare deci vom reusi,trebuie sa credem in el si in puterea lui si bineinteles sa si facem dragostita ca altfel nu ne poate el baga in burtica bebelul..desi ar fi fain nu?topai eu am avut un noroc sa zic asa ca dupa ovulatie cu 3 zile ii so umflat si sotului meu tot obrazul din cauza unui puroi de la o masea si e pe antibiotic acum si umbla la dentist asa ca de vreo 8 zile nu am mai putut sa facem nimic ca so simtit ft.rau..daca era inainte de ovulatie cum ai patit tu eram si eu poate cu 1 contact numai dar eu stiu sigur ca am prins ovulatia ca dupa 3 zile de progesteron lo apucat pe el..deci cand eram eu ziua 20 si eu am ovulat in ziua 16 verificat la ecografie si comfirmat de doctor.Si am avut si inainte cu 2 zile contact,si in aceasi zi cand so spart si dupa cu o zi.

Cheek Kiss
mie, sa zicem ca nu pot decat sa fiu multumita/bucuroasa ca SUNTEM IMPREUNA INCA , lasande deoparte problemele fizice, accidente si recuperari dupa aia, la cati or vrut sa ne desparta si inclusiv, handicapata aia de ma sa care ........nu mai povestesc ca n are rost. In toti acesti ani, nu pot sa fiu decat mandra de el ca peroana, chiar daca multi ani la rand, nu i spunea n fata dar facea tot posibilul sa ne desparta, cu imbarligaturi/minciuni etc..., a reusit sa nu trebuiasca sa renunte la nici una, bravo lui, felicitari din partea mea si poate sau mai mult ca sigur, altora nu le convine ca suntm inca impreuna DAR NU MA INTEREEAZA DELOC ....
macar bine pt tine ca poate ne arati II liniute Hands ca ai reusit sa ai contact cu el, n ai patit ca mine, exact in perioada de maxime sanse.........., odata si gata....asta este. Dupa cum a zis si Andia, ca stia de la mine ca umblase la dentist si inca n a terminat toata lucrarea, a tras saracul curent si vai de viata mea cum era, cu fata umflata, inclusiv nu puutea sa vada bine pt ca i se dusese pana acolo dar bine ii ca si a facut efectul antibioticul macar.
ce sa zic altceva? am uitat sa specific ca la ovarul stang , aceasi senzatie ca atunci cand is la sau inainte de ovulatie, ceva umflat acolo si cate o intepatura din cand in cand.
Utrogestanul ala, am terminat o folie, care avea 7 pastile/ovule- cum vreti sa le chemati. ideea e ca in primele zile , cand il puneam seara, dimineata, aveam o gramada de alb/secrtie sau ce o fi fost, in schim acuma nu i asa de multa, cantitativ ma refer. habar n am de ce? nu pot sa inteleg sau exista psibilitati si/sau variante.... la inceput sa nu l fi luat de bun corpul meu? si de aia - eliminarea lui asa de abundenta? si acuma s o fi obisnuit cu el sau chiar il trebe?
nu stiu , n am nici cea mai mica idee.
oricum , mai am 7 zile de folosit, atata tin minte ca dr gine mi a zis ca i ok chiar daca raman insarcinata pt ca i de sustinere si ce mi o mai fi explicat ea pe acolo ca nu mai imi aduc aminte; aaaaaa, mi o zis ca daca raman, atata, va trebui sa modificam dozajul, ????????mai mult sau mai putin, habar n am??? dar important e sa raman candva odata si dupa aia oi vedea eu ce o fi de facut mai departe.

Cheek Kiss
Gossip
computerlove
Andia
Postat: Friday, September 15, 2017 4:04 PM

Intrat: 8/21/2014
Postari: 1704
Locatia: Bucuresti
LAURA0202 wrote:

iubita, nu te mai amagi Cheek Kiss
poate chiar era ceva, cine stie?
dar atata timp cat inca n ai avut motive sa ter gandesti ca ar fi ceva.... nu stiu ce sa zic sincer. ideea e oricum ca si daca nu s pe treaba lor, cand se inatalnesc ovarul cu nenea spermatoziodul ras sigur ceva n a fost bun de s a dus, chiar daca era sa fi fost. tre sa gandim asa, dupa mine, acuma fiecare e liber sa gandeasca ce si cum vrea Cheek Kiss
De ce erai curioasa de ziua mea? pt ac tot am zis ca sper si TREBUIE sa se intample minunea si la mine?

Cheek Kiss

DistanceKiss

Gossip

computerlove

Da, de asta ma intrebam :)
AlexandraRr
Postat: Friday, September 15, 2017 4:05 PM

Intrat: 5/13/2017
Postari: 3070
Locatia: Iasi
Adina Mariana wrote:
Fetele am fost la stomatolog azi.M-am bucurat pt.ca nu a fost nevoie de injectie si nici macar sprei.A curatat maseaua cu polizorul acela..acolo am simtit putina durere dar suportabila si mi-a refacut plombita cu coroana iar cand a terminat am vrut sa platesc si mi-a spus ca o plomba trebuie sa reziste 2 ani iar eu cum am facut-o acus 2 luni nu mi-a luat nici un leu pt.ca inca e in garantie si orice se mai intampla sa revin la el.A fost implicat si si-a cerut scuze.Mie drag medicul asta rau de tot desi am fost putin suparata pe el,mi-a trecut instantHilar deci....sa vina bebeee ca imi e facuta toata danturaalcool computerlove

Super, ma bucur mult ca ai rezolvat si nu ti-a luat nici bani, nu ar fi fost normal sa platesti computerlove
AlexandraRr
Postat: Friday, September 15, 2017 4:11 PM

lore.t. wrote:
Buna dimineata fetelor hearts Azi este prima zi de intarziere....inca nu mi am facut testul, au inceput sa ma doara sanii putin si burta mai tare ca si la cm...am impresia ca vine. Daca nu imi vine pana maine dimineata fac testul, sa imi tineti pumnii computerlove

Tinem pumnii sa fie pozitv majoreta majoreta
AlexandraRr
Postat: Friday, September 15, 2017 4:22 PM

ginna wrote:

Mai fa un test si citeste-l dupa 5 minute.
pupici Cum ai avut rabdare sa astepti 30de minute? Eu cand fac test stau cu ochii pe el alcool
AlexandraRr
Postat: Friday, September 15, 2017 4:23 PM

Tinem pumnii sa fie pozitiv topai
Andia
Postat: Friday, September 15, 2017 6:01 PM

Intrat: 8/21/2014
Postari: 1704
Locatia: Bucuresti
AlexandraRr wrote:

Mai fa un test si citeste-l dupa 5 minute.
pupici Cum ai avut rabdare sa astepti 30de minute? Eu cand fac test stau cu ochii pe el alcool

Stiam ca un test daca nu se pozitiveaza in primele 10 minute dupa aia nu mai conteaza. Clar, repeta testul ginna.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed