Clubul aspirantelor - 58
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andreea06
Scris: Thursday, June 29, 2017 11:15 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
DianaM wrote:

Am inteles. Eu nu am fost la monitorizare de data asta, a fost un simplu control sa vad daca imi recomanda si acest medic stimularea. A zis totusi ceva si nu am mai intrebat ce a vrut sa zica( de ce nu stiu...m-am blocat pur si simplu...): ceva de genul ca nu e nici macar un folicul de 1 cm..ori eu stiam ca se masoara in mm nu in cm...Poate am inteles eu gresit ce a vrut sa zica dar sunt sigura ca a zis cm nu mm..NuStiu

E ok si cm, probabil nu a vrut sa te deruteze cu mm.. Practic la maturitate stiam ca tre sa fie cam pe la 19mm adica 1.9 cm ca sa se sparga.. Daca a zis ca nu e nici unul de 1cm, erau sub 10mm toti.. S-a uitat la ambele ovare nu?

Poate te-ai nimerit tu fix in luna aia fara ovulatie saaaau ai ovulatie mai tarzie si au timp sa creasca. Dar daca a zis si de endometru, de acela nu stiu f multe, daca mai are timp sa se ingroase.. Cred ca tre sa aiba 8-10mm pre-ovulatie..
Inawar
Scris: Thursday, June 29, 2017 11:27 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/14/2016
DianaM wrote:
Buna dimineata. Am o dilema! De ce as avea eu secretie egg daca medicul mi-a spus marti seara ca nu am niciun folicul suficient dezvoltat sa ovulez?! Aseara am avut ditamai "chestia" exact ca un albus intreg de ou, plus secretie apoasa, sanii s-au marit si intarit putin. Daca nu as fi fost la medic as fi putut sa jur ca am ovulat. Nu mai inteleg nimic...Oricum si daca ar fi sa ovulez tot nu ar avea cum sa se prinda ca am endometrul mic, mic...Dar daca nu e ovulatie, ce ar putea sa fie?!NuStiu

Stiu ca secretia egg poate fi inselatoare si poate fi inainte sau dupa ovulatie cu 3-4 zile. Poti sa nu ai deloc secretie egg si totusi sa ovulezi sau invers.
La eco vaginal se pune un gel transparent sa alunece ras poate ai eliminat acel gel amestecat cu secretia ta.
Oricum ar fi e bine ca bebelesti, apare bebe cand nu te astepti.
Poate e cu noroc luna asta Hands
DianaM
Scris: Thursday, June 29, 2017 11:46 AM
Nivel

Inregistrat: 12/5/2016
Inawar wrote:

Stiu ca secretia egg poate fi inselatoare si poate fi inainte sau dupa ovulatie cu 3-4 zile. Poti sa nu ai deloc secretie egg si totusi sa ovulezi sau invers.
La eco vaginal se pune un gel transparent sa alunece ras poate ai eliminat acel gel amestecat cu secretia ta.
Oricum ar fi e bine ca bebelesti, apare bebe cand nu te astepti.
Poate e cu noroc luna asta Hands

Uite ca la varianta asta cu gelul nu ma gandisem...Dumnezeu stie ce-o fi si cand o vrea sa fie bobita si la mine! De bebelit bebelim oricum...Cheek Kiss
LAURA0202
Scris: Thursday, June 29, 2017 5:29 PM
Nivel

Inregistrat: 10/1/2016
DianaM wrote:
Buna dimineata. Am o dilema! De ce as avea eu secretie egg daca medicul mi-a spus marti seara ca nu am niciun folicul suficient dezvoltat sa ovulez?! Aseara am avut ditamai "chestia" exact ca un albus intreg de ou, plus secretie apoasa, sanii s-au marit si intarit putin. Daca nu as fi fost la medic as fi putut sa jur ca am ovulat. Nu mai inteleg nimic...Oricum si daca ar fi sa ovulez tot nu ar avea cum sa se prinda ca am endometrul mic, mic...Dar daca nu e ovulatie, ce ar putea sa fie?!NuStiu

As vrea sa stiu si eu pt ca si mie mi se întâmpla asa....la nici o saptamana dupa cm si fara sa fac eco intravag...
Habar n am ce ar putea fi sincer. Poate ne anun?a corpul ca o sa fie ovulatia ?????
Nu cred ca sa vina mai repede ov de z 13-14, stiu ca e posibil sa fie ov târzie dar de aia care sa vi mai devreme .....n am auzit pe nimeni pana acuma. O fi posibil oare ?
Cheek Kiss
Gossip
computerlove
carlita
Scris: Thursday, June 29, 2017 5:54 PM
Nivel

Inregistrat: 2/9/2016
MadaMadalyna wrote:

Imi e frica, pt ca luni la ecografie laburgente se vedea doae sacul si nu vedea embrionul, dar cu cateva zile inainte , joi s.a vazut embrionul....

Daca a fost joi eroare sibe sarcina cu ou clar, of ce frica am....uff

Eu zic sa te gandesti ca bebe e ok, evolueaza frumos si ca medicul de la urgente nu si-a dat interesul prea mult sa vada ce e cu embrionul; tinand cont de ovulatia ta tarzie, daca nici aparatura nu e ce trebuie, rezultatul e logic.
Ou clar n-are cum sa fie, daca s-a vazut joia trecuta un mic embrionas. Sa zicem ca e in regresie de nu s-a vazut la eco de la urgente, dar nu se justifica cresterea beta! Hai, relaxeaa-te putin! Cheek Kiss
MadaMadalyna
Scris: Thursday, June 29, 2017 6:05 PM
Nivel

Inregistrat: 4/22/2017
carlita wrote:

Eu zic sa te gandesti ca bebe e ok, evolueaza frumos si ca medicul de la urgente nu si-a dat interesul prea mult sa vada ce e cu embrionul; tinand cont de ovulatia ta tarzie, daca nici aparatura nu e ce trebuie, rezultatul e logic.
Ou clar n-are cum sa fie, daca s-a vazut joia trecuta un mic embrionas. Sa zicem ca e in regresie de nu s-a vazut la eco de la urgente, dar nu se justifica cresterea beta! Hai, relaxeaa-te putin! Cheek Kiss

Si doctorita a zis ca din punctul ei de cedere nu e o problema ca nu se vede embrionul, mai ales daca beta v.a iesi ok... acum eu am incredere in puiul meu ca v.a creste cum trebuie.

Eu am luat acid folic de inainte de a ramane insarcinata, am avut grija la alimentatie, mi.am protejat sarcina si nu ar fi motive pt a aparea o problema dar.... cu soarta nu te poti pune :(

Mai am putin pana saptamana viitoare si aflu daca e totul bine....
carlita
Scris: Thursday, June 29, 2017 6:08 PM
Nivel

Inregistrat: 2/9/2016
MadaMadalyna wrote:

Si doctorita a zis ca din punctul ei de cedere nu e o problema ca nu se vede embrionul, mai ales daca beta v.a iesi ok... acum eu am incredere in puiul meu ca v.a creste cum trebuie.

Eu am luat acid folic de inainte de a ramane insarcinata, am avut grija la alimentatie, mi.am protejat sarcina si nu ar fi motive pt a aparea o problema dar.... cu soarta nu te poti pune :(

Mai am putin pana saptamana viitoare si aflu daca e totul bine....

Mai ai si marele avantaj ca esti tanara ..... Stiu ca a mers prost la sarcina trecuta, dar nu e cazul sa gandesti ca se va repeta povestea! computerlove
DianaM
Scris: Thursday, June 29, 2017 7:25 PM
Nivel

Inregistrat: 12/5/2016
LAURA0202 wrote:

As vrea sa stiu si eu pt ca si mie mi se întâmpla asa....la nici o saptamana dupa cm si fara sa fac eco intravag...
Habar n am ce ar putea fi sincer. Poate ne anun?a corpul ca o sa fie ovulatia ?????
Nu cred ca sa vina mai repede ov de z 13-14, stiu ca e posibil sa fie ov târzie dar de aia care sa vi mai devreme .....n am auzit pe nimeni pana acuma. O fi posibil oare ?
Cheek Kiss
Gossip
computerlove

Da Laura, este posibila ovulatia chiar imediat dupa terminarea menctruatie. Sunt cazuri rare dar exista. La fel si cu ovulatiile tarzii. Poate diferi la aceeasi persoana de la luna la luna, ca sa nu mai vorbim ca difera de la o femeie la alta chiar daca au aceeasi lungime a ciclului. computerlove
LAURA0202
Scris: Friday, June 30, 2017 2:12 AM
Nivel

DianaM wrote:

Da Laura, este posibila ovulatia chiar imediat dupa terminarea menctruatie. Sunt cazuri rare dar exista. La fel si cu ovulatiile tarzii. Poate diferi la aceeasi persoana de la luna la luna, ca sa nu mai vorbim ca difera de la o femeie la alta chiar daca au aceeasi lungime a ciclului. computerlove

Mersi dragu?i de raspuns.
Sincer nu.ma gândeam ca ar fi posibil asa devreme sa fie ovulatia. ...de aia tarzie stiam si mai ci citisem cât de cat dar de astalalta cara ar fi prea devreme....n aveam idee si niciodata nu m am gandit ca s ar putea sa fie. Mi a fost oarecum sa cred si faza ca ar fi o luna în care nu i ovulatie .....
Eu, dimineata am de mers iara la analize pt ca saptamâna viitoare am de mers la endocrinolog pt ca am rezultatul de la o ecografie la torida pt ca mai demult aveam niste noduri sau cum s o fi chemând. Doar tre sa i ?in sub control cica si n am avut nevoie nici macar de vreun tratament. O sa refac TSH ..FT3 si FT4 daca mi aduc aminte bine ce mi a scris pe trimitere.
Va urez o noapte linistita .
Cheek Kiss
campfire
computerlove
Ioana 08
Scris: Friday, June 30, 2017 1:48 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 6/10/2017
Ce fac fetele? Va luptati cu caldura?
Lili, Laura??
Madalina cum te simti?
Nu ai mai facut eco?
Eu astept sa-mi vina menstrua?ia pt a putea merge la hematolog.

deja am pierdut 2 copilasi si acum trebuie sa ma tratez serios si sper sa ramân repede fiindca nu mai am rabdare sa vad iar 2 liniute...
LAURA0202
Scris: Friday, June 30, 2017 2:41 PM
Nivel

Ioana 08 wrote:
Lili, Laura??
Madalina cum te simti?
Nu ai mai facut eco?

deja am pierdut 2 copilasi si acum trebuie sa ma tratez serios si sper sa ramân repede fiindca nu mai am rabdare sa vad iar 2 liniute...

Daca te ai referit la mine , ca mai este o Laura. ... bine. ..incerc sa i fac fata caldurii de aici.
Mersi de intrebare.
Am fost azidimineata ca sa mi fac TSH ,si alealalte doua....ft 3 si 4 ca sa le am saptamâna vigoarea când merg la endocrinolog....
Pe 12 parca, înainte sa vin acasa, am si la hematolog , unde voi merge cu raspunsurile de la analizele care deja le am si spre sa mi dea sa fac si muta?iile alea ... proteina s si c si mai aveam ceva de anti... lupic ... sa vedem ce mi zice .
Sunt pe tren acuma si nu mai reu?eam sa intru pe site. Facea pe nebunul. ras
Tu,Ioan a esti bine?
Fetele voi?
Andia?
Crissy?
Lili?
Cheek Kiss
Gossip
computerlove
P.s. al meu a intrat în concediu si eu is aici Cray
LAURA0202
Scris: Friday, June 30, 2017 2:46 PM
Nivel

Ioana 08 wrote:
Lili, Laura??
Madalina cum te simti?
Nu ai mai facut eco?

Si pe mine m a întrebat hematologul daca am pierdut vreo sarcina. Poate ca acuma îmi va da sa mai fac si alte muta?ii. ...SPER
Lili Eu
Scris: Friday, June 30, 2017 3:54 PM
Nivel

Inregistrat: 3/23/2015
Eu stau la umbra..Lol si ma lupt cu primi dintisori...Big Surprise am scapat ce colici care au fost floare la ureche pe langa durerea de dinti..pale cand il ia durerea de dintisori nu stiu ce sa ii mai dau....ce sa fac sa il inpac...dar trecem noi si de asta...Crazy Eu sunt la ovulatie dar din pacate stau departe de bebelit....stiti cum e cand vrei nu se lipeste si cand nu trebuie se intampla sa ramai.... computerlove
ingrig
Scris: Friday, June 30, 2017 4:15 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 1/10/2016
Lili Eu wrote:
Eu stau la umbra..Lol si ma lupt cu primi dintisori...Big Surprise am scapat ce colici care au fost floare la ureche pe langa durerea de dinti..pale cand il ia durerea de dintisori nu stiu ce sa ii mai dau....ce sa fac sa il inpac...dar trecem noi si de asta...Crazy Eu sunt la ovulatie dar din pacate stau departe de bebelit....stiti cum e cand vrei nu se lipeste si cand nu trebuie se intampla sa ramai.... computerlove
Lili au aparut din?i?orii deja ? ??
maria2013
Scris: Friday, June 30, 2017 4:48 PM
Nivel

Inregistrat: 7/29/2013
Lili Eu wrote:
Eu sunt la ovulatie dar din pacate stau departe de bebelit....stiti cum e cand vrei nu se lipeste si cand nu trebuie se intampla sa ramai.... computerlove

O luna mai ai de a?teptat, nu?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.