Clubul aspirantelor - 58

Options Clubul aspirantelor - 58
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Lili Eu
Postat: Friday, June 2, 2017 11:03 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/23/2015
Postari: 3400
Locatia: ploiesti
Andia wrote:

Auch, cam aiurea asa. Laparoscopia se face cu trimitere de la medicul de familie, aveti idee? Daca nu, cat costa?

Nu va ganditi sa incercati o inseminare, ca sa treceti de trompe?
Nu cred ca laparoscopia se face cu trimitere de la medicul de fam. eu am facut in octombrie 2015 laparoscopie si histeroscopie la Bucuresti la Dr Tutunaru Daniel si am dat 3800 lei e cam piperat dar eu il recomand ptr ca e cel mai bun Dr pe laparoscopie. bby88 a facut tot la el laparoscopie. o poti intreba cat a dat doar pe laparoscopie..si e foarte important sa fie trompele curatate fara aderente daca te sti cu trompele infundate. risti sa faci sarcina extrauterina...
Lili Eu
Postat: Friday, June 2, 2017 11:07 PM

Scuze era ptr leila ....Lol
Andia
Postat: Friday, June 2, 2017 11:29 PM

Intrat: 8/21/2014
Postari: 1704
Locatia: Bucuresti
Lili Eu wrote:
Nu cred ca laparoscopia se face cu trimitere de la medicul de fam. eu am facut in octombrie 2015 laparoscopie si histeroscopie la Bucuresti la Dr Tutunaru Daniel si am dat 3800 lei e cam piperat dar eu il recomand ptr ca e cel mai bun Dr pe laparoscopie. bby88 a facut tot la el laparoscopie. o poti intreba cat a dat doar pe laparoscopie..si e foarte important sa fie trompele curatate fara aderente daca te sti cu trompele infundate. risti sa faci sarcina extrauterina...

Ai facut la spital sau la clinica unde este si el? Adica stiu ca e la Genesys.
bby88
Postat: Saturday, June 3, 2017 12:20 AM

Intrat: 7/31/2015
Postari: 1312
Andia wrote:

La clinica lui la Genesys m-am operat si eu. Si daca voi avea nevoie din nou nu voi accepta sa merg in alta parte. Nu pot garanta in rest, dar pe partea de laparoscopie omul e fff bun. Si serviciile sunt ok. In câteva ore de la opera?ie pleci acasa pe picioarele tale (usor coco?ata totusiLol ). Eu am facut laparo fara histeroscopie. Laparoscopia exploratorie este 600 euro dar eu având aderente de cura?at si trompe de desfundat avut de platit 700. In func?ie de ce gase?te intervine si repara daca se poate. Se poate face si la stat laparo dar nu stiu unde..cred ca la Giule?ti..acolo mai sunt speciali?ti ok. Pana acum ceva timp si tutunaru facea laparo la Elias si nu lua nici un leu, dar de cand a deschis clinica face numai acolo.

LeilaCray imi pare rau pentru beta... tu continua sa te tii de treaba si lunile urmatoare. Nu e obligatoriu sa ovulezi pe celalat ovar. Eu ovulez pe o singura parte si câte trei luni la rând. E greu dupa atâta timp.. Curaj! Fii puternica si lupta in continuare computerlove
leila
Postat: Saturday, June 3, 2017 9:26 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 2/16/2014
Postari: 641
Mul?umesc mult fetelor pentru informatii. Wow, nu stiam ca atât costa laparoscopia..Doamne la câ?i bani am cheltuit pâna acum nu ?tiu de unde sa mai scot atâtea mii de lei. Ma cople?e?te situa?ia ?i cred ca ma dau batuta..
Anadragut
Postat: Saturday, June 3, 2017 9:29 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 4/14/2017
Postari: 102
Locatia: Pitesti
Tocmai am fost la un ginecolog foarte bun mia spus ca am sarcina extrauterina si ca trebuie sa fac operatie intr-un fel sunt mul?umita ca am aflat ce am defapt si ca am gasit un doctor ginecolog foarte bun care iti explica totul foarte bine si chiar î?i da interesul nu sare repede sa te chiureteze sa ia niste bani marti am programare iar sa vada cum decurge
leila
Postat: Saturday, June 3, 2017 9:53 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 2/16/2014
Postari: 641
Ana, la extrauterina ma gândeam ?i eu când am vazut evolutia hcg-ului...
Nu poate sa î?i dea tratament fara sa te opereze? E localizata pe trompa sarcina?
E bine totu?i ca stii ce ai ?i care e rezolvarea.
Te îmbra?i?ez draga mea ai sper sa fii bine!
Anadragut
Postat: Saturday, June 3, 2017 10:29 AM

leila wrote:
Ana, la extrauterina ma gândeam ?i eu când am vazut evolutia hcg-ului...
Nu poate sa î?i dea tratament fara sa te opereze? E localizata pe trompa sarcina?
E bine totu?i ca stii ce ai ?i care e rezolvarea.
Te îmbra?i?ez draga mea ai sper sa fii bine!

Iubita doctorul mia spus sa nu iau niciun tratament sa astept oana marti sa vedem evolu?ia sarcini si daca incep durerile sa sun la ambulan?a daca e sa ma opereze..oricum e mult mai bine decat chiuretaj..dar o sa ma anestezieze doar local ?
Lili Eu
Postat: Saturday, June 3, 2017 12:09 PM

Andia wrote:

La clinica face. da la Genesys. din ce stiu eu nu cred ca mai e la elias. computerlove
Lili Eu
Postat: Saturday, June 3, 2017 12:16 PM

bby88 wrote:

La clinica lui la Genesys m-am operat si eu. Si daca voi avea nevoie din nou nu voi accepta sa merg in alta parte. Nu pot garanta in rest, dar pe partea de laparoscopie omul e fff bun. Si serviciile sunt ok. In câteva ore de la opera?ie pleci acasa pe picioarele tale (usor coco?ata totusiLol ). Eu am facut laparo fara histeroscopie. Laparoscopia exploratorie este 600 euro dar eu având aderente de cura?at si trompe de desfundat avut de platit 700. In func?ie de ce gase?te intervine si repara daca se poate. Se poate face si la stat laparo dar nu stiu unde..cred ca la Giule?ti..acolo mai sunt speciali?ti ok. Pana acum ceva timp si tutunaru facea laparo la Elias si nu lua nici un leu, dar de cand a deschis clinica face numai acolo.

LeilaCray imi pare rau pentru beta... tu continua sa te tii de treaba si lunile urmatoare. Nu e obligatoriu sa ovulezi pe celalat ovar. Eu ovulez pe o singura parte si câte trei luni la rând. E greu dupa atâta timp.. Curaj! Fii puternica si lupta in continuare computerlove
Eu cand am vb la tel cu asistenta cat ma costa laparoscopie si histeroscopia a zis sa am la mine 1000 de €.... nu am dat atat dar aproape daca pun si analizele pe care le faci inainte de operatie si tratamentu...am ajuns la 1000 €
Lili Eu
Postat: Saturday, June 3, 2017 12:21 PM

Anadragut wrote:
Tocmai am fost la un ginecolog foarte bun mia spus ca am sarcina extrauterina si ca trebuie sa fac operatie intr-un fel sunt mul?umita ca am aflat ce am defapt si ca am gasit un doctor ginecolog foarte bun care iti explica totul foarte bine si chiar î?i da interesul nu sare repede sa te chiureteze sa ia niste bani marti am programare iar sa vada cum decurge
Offf fi puternica Buddy1 si cum te opereaza laparascopic sa iti salveze trompa??? sau operatie ca la cezariana si iti scoate trompa??? ar fi de preferat sa iti salveze trompa. ca apoi cu o singura trompa se injumatatesc sansele de a ramane insarcinata. ramai dar mai greu. eu am o singura trompa dar e functionala. daca nu ar fi fost nu mai aveam sanse sa raman insarcinata....
Anadragut
Postat: Saturday, June 3, 2017 12:44 PM

Lili Eu wrote:
Offf fi puternica Buddy1 si cum te opereaza laparascopic sa iti salveze trompa??? sau operatie ca la cezariana si iti scoate trompa??? ar fi de preferat sa iti salveze trompa. ca apoi cu o singura trompa se injumatatesc sansele de a ramane insarcinata. ramai dar mai greu. eu am o singura trompa dar e functionala. daca nu ar fi fost nu mai aveam sanse sa raman insarcinata....

Din ce mia explicat doctorul doar o sa imi scoata sarcina nu si trompa se sper sa nu mio scoata cel pu?in nu mia spus nimic despre asta
Dana_
Postat: Saturday, June 3, 2017 12:48 PM

Intrat: 2/23/2017
Postari: 1400
Anadragut wrote:

Of Doamne , dar extrauterina nu trebuie rezolvata rapid ? Eu stiam ca e o urgenta .
Iti doresc multa putere sa treci peste Cheek Kiss Hands
LAURA0202
Postat: Saturday, June 3, 2017 1:02 PM

Intrat: 10/1/2016
Postari: 3498
Locatia: Timisoara (Petrosani)
Buna diminea?a fetelor .
Multa bafta tuturor.
Eu, luni dimineata merg sa fac colposcpia.
Am trimitere si pt un fel de laparoscopia , habar n am exact pt ca scrie :
Insufflazione tube con laparoscopia ( croposalpinografia)

?????
0i vedea ce o sa mi raspunda luni când o sa întreb exact despre asta.
Sa aveti o zi minunata va doresc.
Cheek Kiss
Gossip
LAURA0202
Postat: Saturday, June 3, 2017 1:12 PM

Intrat: 10/1/2016
Postari: 3498
Locatia: Timisoara (Petrosani)
Anadragut wrote:

Din ce mia explicat doctorul doar o sa imi scoata sarcina nu si trompa se sper sa nu mio scoata cel pu?in nu mia spus nimic despre asta

Multa bafta, fi tare.
Cred ca dr o da vada atunci daca va fi nevoie sa faca si altceva, sa cure?e sau de trompa.
Cheek Kiss
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed