Clubul aspirantelor - 57
Subiectul anterior · Subiectul urmator
LAURA0202
Scris: Tuesday, April 11, 2017 6:02 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/1/2016
Meme si Andia, va multumesc!
dar totusi, eu ma simt deamproasta. o sa mi dea iara pastile? sper ca nu anticonceptionale pt ca eu ovulez singura....
ca doar de aia, am dureri la ovulatie si ca tot vorbeam de asta, simt jos- deranj/jena/discomfort..... parca sa sa vina problema DAR mai este pana atunci, deabia ce am ovulat.NuImiPasa
LAURA0202
Scris: Tuesday, April 11, 2017 6:03 PM
Nivel

meme wrote:

va fi bine, stai linistita, ca stresul duce la cresterea prolactinei, si iti dai analizele peste cap, stiu din proprie experienta pupici

iubita, mai mult decat sunt deja???????
nu prea cred dar mersi oricum de sfat.Cheek Kiss
meme
Scris: Tuesday, April 11, 2017 6:43 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 7/26/2016
LAURA0202 wrote:
dar totusi, eu ma simt deamproasta. o sa mi dea iara pastile? sper ca nu anticonceptionale pt ca eu ovulez singura....
ca doar de aia, am dureri la ovulatie si ca tot vorbeam de asta, simt jos- deranj/jena/discomfort..... parca sa sa vina problema DAR mai este pana atunci, deabia ce am ovulat.NuImiPasa

e ff bine ca ovulezi singura si ca la eco totul e ok, macar de grija asta ai scapat!

nu te speria ca sunt probleme din punct de vedere hormonal, multe aspirici (inclusiv eu) avem eco ok, si la hormonale ceva dereglare!... nici eu nu ma asteptam sa am probleme, sincer... insa, vestea buna e ca astea hormonale se pot trata, se pot remedia, se pot tine sub control astfel incat sa iasa bobita... si macar acuma incetul cu incetul ti se clarifica situatia ta, si macar stii pe ce sa te focusezi si ce sa tratezi... chiar nu ai de ce sa fii speriata, crede-ma, esti pe drumul bun, acum mai mult ca oricand Cheek Kiss
Bella1989
Scris: Tuesday, April 11, 2017 6:45 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 9/11/2016
LAURA0202 wrote:

pricep doar ca la estradiol---faza luteinica.(faza luteala banuiesc)
la lh- nu mi place ceva, dupa mine n as fi in faza luteala, pt ca ar trebui sa fie 0.6-19 ,pe cand eu intru in faza de menopauza? 16-64
lh sa inteleg ca e mare, ce ar putea fi? ma cam sperie rezultatele astea sincer
Cray

Laura, eu cred ca nu ai de ce sa te îngrijorezi. Lh-ul este cel care declan?eaza ovulatia, e normal sa fie crescut in ziua 14.
DianaM
Scris: Tuesday, April 11, 2017 7:06 PM
Nivel

Inregistrat: 12/5/2016
Fetelor, va multumesc pentru cuvintele frumoase, stiu ca aveti dreptate dar tot e greu si cu toate astea stiu ca o sa treacaNuImiPasa . E asa un amalgam de sentimente aiurea-n tramvai, azi la munca am izbucnit in plans fara sa vreau cand mi-a spus colega de care va ziceam acum ceva timp ca este insarcinata, ca a facut ieri intrerupere de sarcina. Daca stiam nu o sunam.....Ea era foarte calma si linistita, a zis ca a scapat de un stres...Oare pe persoanele precum ea nu ii mai pedepseste Dumnezeu?! Va jur ca am simtit ca imi fuge pamantul de sub picioarepale .
O astept pe roza sa vina, am inceput sa am dureri deja...incerc sa vad si o parte pozitiva in toata ziua de azi...sper sa ma fi reglat si sa vina maine, maxim poimaine...Ata' ete'...pupici
Va pup si tin pumnii stransi fetelor care urmeaza sa testeze! Sa ne dati vesti bune, e Saptmana Mare si se intampla multe minuni!!!dance
Dana_
Scris: Tuesday, April 11, 2017 8:24 PM
Nivel

Inregistrat: 2/23/2017
LAURA0202 wrote:

Laura draga , sper ca ai un dr de incredere si priceput , daca nu atunci cauta unul bun . Apoi daca iti prescrie , nu o face de nebun , sunt convinsa ca si alte fete iau pastilute , considera ca este un tratament care te ajuta .
Am vazut ca ai tot scris de ceva infectie de anul trecut....ai luat tratament ? Mie sincer nu-mi vine sa cred ca infectia ar fi si acum daca ai tratat-o
Referitor la lh si celelalte analize , tot la dr tre sa mergi pt lamuriri .
Succes!Cheek Kiss
Dana_
Scris: Tuesday, April 11, 2017 8:29 PM
Nivel

DianaM wrote:
Fetelor, va multumesc pentru cuvintele frumoase, stiu ca aveti dreptate dar tot e greu si cu toate astea stiu ca o sa treacaNuImiPasa . E asa un amalgam de sentimente aiurea-n tramvai, azi la munca am izbucnit in plans fara sa vreau cand mi-a spus colega de care va ziceam acum ceva timp ca este insarcinata, ca a facut ieri intrerupere de sarcina. Daca stiam nu o sunam.....Ea era foarte calma si linistita, a zis ca a scapat de un stres...Oare pe persoanele precum ea nu ii mai pedepseste Dumnezeu?! Va jur ca am simtit ca imi fuge pamantul de sub picioarepale .
O astept pe roza sa vina, am inceput sa am dureri deja...incerc sa vad si o parte pozitiva in toata ziua de azi...sper sa ma fi reglat si sa vina maine, maxim poimaine...Ata' ete'...pupici
Va pup si tin pumnii stransi fetelor care urmeaza sa testeze! Sa ne dati vesti bune, e Saptmana Mare si se intampla multe minuni!!!dance

Imi pare rau Diana , fata aia e inconstienta , in primul rand pt ca sunt atatea metode contraceptive , si apoi avortul...mare pacat . La 20 ani si eu aveam varianta asta si sincer m-am gandit cateva zile , plangeam incontinuu si totusi nu m-a lasat sufletul . Cunosc 2 persoane care au facut avort ca pe banda ..fara numar , alea nu au nici un sentiment ..si se ma zice cica daca faci avort nu mai poti face copii ..ei bine au si copii chiar una a nascut de vreo 2 ani , so fi saturat sa tot avorteze .

Sper si eu sa vina vesti bune , cine mai testeaza ?
Dana_
Scris: Tuesday, April 11, 2017 8:35 PM
Nivel

Andia wrote:

Asa de devreme? Bine, adevarul e ca pe mine ma apuca si crampe si toate cele cam cu o saptamana inainte sa imi vina, deci nu m-as mira... :)

Pai si eu ma mir de ce asa devreme , la mine de obicei erau durerosi inainte cu 2-3 zile , acum mai am vreo 5 zile
Oricum e ciudat , in z7 erau f sensibili , seara am observat parca s-au marit , apoi in z8 la fel dar seara nu ma dureau asa tare , azi z9 dimineata iar greoi , acum asa si asa . Crampele nu sunt puternice
Aura_Plum
Scris: Tuesday, April 11, 2017 9:20 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 2/16/2017
DianaM wrote:

Of tu Di, imi pare asa de rau! cry Chiar ma entuziasmasem si eu la testul de ieri. Ce aiurea. uff Cel mai nasol e cand se intampla ceva de genul si iti ridica dintr-o data sperantele la maxim si te trece prin toate starile si apoi da cu tine de pamant. Am trecut si eu prin asta si imi pare tare rau, sincer. Daca vrei sa vorbim stii unde ma gasesti! Cheek Kiss computerlove
Aura_Plum
Scris: Tuesday, April 11, 2017 9:21 PM
Nivel

Dana_ wrote:

Pai si eu ma mir de ce asa devreme , la mine de obicei erau durerosi inainte cu 2-3 zile , acum mai am vreo 5 zile
Oricum e ciudat , in z7 erau f sensibili , seara am observat parca s-au marit , apoi in z8 la fel dar seara nu ma dureau asa tare , azi z9 dimineata iar greoi , acum asa si asa . Crampele nu sunt puternice

Hai Dana, fa-ne tu o bucurie! ras majoreta
Aura_Plum
Scris: Tuesday, April 11, 2017 9:25 PM
Nivel

meme wrote:

din pacate, nu esti singura aspirica cu fals pozitiv, si aura a avut ceva tentativa... sunt rare cazurile, insa se intampla Cray dar mergem mai departe, ce sa facem?

Mama mama si ce m-a rupt in doua experienta cu fasul pozitiv. Ca era chiar pozitiv de-a binelea, puteam sa jur pe biblie ca aia nu e linie de uscare. sic Cred ca toate lunile de ttc adunate nu m-au dezamagit asa tare ca alarma aia falsa. No, pai...sa fie lista de patanii completa, nu?Crazy

Meme, unde-i testuletul de azi? nu
LAURA0202
Scris: Tuesday, April 11, 2017 9:35 PM
Nivel

meme wrote:

e ff bine ca ovulezi singura si ca la eco totul e ok, macar de grija asta ai scapat!

nu te speria ca sunt probleme din punct de vedere hormonal, multe aspirici (inclusiv eu) avem eco ok, si la hormonale ceva dereglare!... nici eu nu ma asteptam sa am probleme, sincer... insa, vestea buna e ca astea hormonale se pot trata, se pot remedia, se pot tine sub control astfel incat sa iasa bobita... si macar acuma incetul cu incetul ti se clarifica situatia ta, si macar stii pe ce sa te focusezi si ce sa tratezi... chiar nu ai de ce sa fii speriata, crede-ma, esti pe drumul bun, acum mai mult ca oricand Cheek Kiss

Mersi mult iubita, dar acuma ..... ideea ii ca atunci când ajung, cred ca tre sa ajung neaparat la un endocrinolog, el a au ea se ocupa cu hormonii sau cu glandele, tre sama informerà mai bine. Oricum, mai ramane sa fac analize pt z21 , progesteronul si prolactina ca sa le am pe toate, de la o ultima luna. Sa vedem cum fac cu monitorizarea, sa vedem si aia, nu de alta dar daca trece prea mult timp 1-2-3, dupa aceea iara o sa trebuiasca sa le refac si nu e numai chestia ca ma mai întepe iara, eu urasc acele de cand am fost in coma dar iara o sa ma coste. Oare cât costa progesteronul si prolactina? Multumesc.Cheek Kiss
LAURA0202
Scris: Tuesday, April 11, 2017 9:41 PM
Nivel

meme wrote:

diagnosticul este de normozoospermie, insa se poate si mai bine... a zis ca se poate obtine sarcina si natural, si e buna si pt IA si vitro... deci la el investigatiile s-au oprit... baiul e la mine, ca nu ovulez....

iti doresc din suflet sa te ajute dr cu tratamente ca sa ovulezi si sa fie bobita cat mai curand.
Cheek Kiss
LAURA0202
Scris: Tuesday, April 11, 2017 9:47 PM
Nivel

Bella1989 wrote:

Laura, eu cred ca nu ai de ce sa te îngrijorezi. Lh-ul este cel care declan?eaza ovulatia, e normal sa fie crescut in ziua 14.

Bella mersi , o fi bun sau nu - eu tot m am speriat si chiar sunt curioasa cum o sa iasa alea din z21. rndometrul fffffffff subtire- asta e sigur. restul.... o sa si zica dr parerea lui , bineinteles dupa ce o sa l analizeze si pe el. sa speram ca totul va fi bine.
macar is multumita ca nu am alte chestii care s ar fi vazut la ecografie, ca la cate am facut pana acuma............ is satula.
poate intr adevar, cum zice si meme ca s pe drumul bun si Doamne ajuta la toata lumea. iepurasul vine la careva cu vreo bobita?
la mine sigur nu va veni dar poate la voi ajunge cumva cumva..
Cheek Kiss
Ellis
Scris: Tuesday, April 11, 2017 9:54 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 3/15/2017
Fetelor eu am cam lipsit zilele astea. Oficial va spun c nu e bebe. NEGATIV. Uratii nu au venit inca... medicul spune sa astept... dar nici un semn ca ar veni.Deja sunt ziua 17 de intarziere. V.am tot urmarit zilele astea, dar sincer va spun ca nu mai am putere sa mai scriu si sa mai sper. Cred ca incep sa o iau razna. Felicitari celor care au bebisor.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.