Clubul aspirantelor - 56
Subiectul anterior · Subiectul urmator
stefy.any
Scris: Monday, January 23, 2017 2:36 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 9/29/2015
carlita wrote:

E musai sa facem ceva sa plecam ca prea am urcat in top! Lol

I-ai luat locul lui Crissy! Poate e cu noroc si pentru tine! flowers
carlita
Scris: Monday, January 23, 2017 2:37 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/9/2016
Bella, Doamne-ajuta sa reusesti din prima, sa nu apara nicio piedica pe traseu! Clap Clap Clap Te rog sa ne tii la curent pas cu pas cu toata procedura! DistanceKiss
carlita
Scris: Monday, January 23, 2017 2:40 PM
Nivel

stefy.any wrote:

I-ai luat locul lui Crissy! Poate e cu noroc si pentru tine! flowers

Ai dreptate! Crissy, sper ca ai lasat locul prafuit! campfire
Crissy
Scris: Monday, January 23, 2017 2:49 PM
Nivel

Inregistrat: 8/7/2015
carlita wrote:
Crissy, ma uitam in semnatura ta si nu vad scris ... tu nu ai facut HSG?

Nu am facut hsg, am fost chiar foarte suparata pe faza asta ca dr mea nu vroia hsg ci laparo si drilling
Crissy
Scris: Monday, January 23, 2017 2:49 PM
Nivel

carlita wrote:

Ai dreptate! Crissy, sper ca ai lasat locul prafuit! campfire

E plin de praf, chiar vroiam sa-ti spun ca esti pe locul norocos sic
carlita
Scris: Monday, January 23, 2017 2:52 PM
Nivel

Crissy wrote:

E plin de praf, chiar vroiam sa-ti spun ca esti pe locul norocos sic

No, ii buna treaba! Acum asteptam rezultatul! computerlove
Crissy
Scris: Monday, January 23, 2017 2:53 PM
Nivel

Bella ce putin timp a mai ramas, sunt sigura ca o sa fie totul bine si o sa ai beta baban computerlove computerlove
Mire
Scris: Monday, January 23, 2017 3:15 PM
Nivel

Inregistrat: 12/4/2015
Bella1989 wrote:

Sunt bine. Multumesc de intrebare!coeur
Dupa laparo m-am recuperat, cu toate ca am ramas cu o sensibilitate la burtica, ma balonez foarte des si tind sa cred ca are legatura cu laparoscopia pentru ca inainte nu aveam problema asta... Insa in rest sunt bine, am facut si putin sport, puteam mai mult, dar m-am obisnuit lenesa.Crazy
Miercuri incep injectiile cu diphereline pentru inhibare. Sunt foarte emotionata si ma stresez din orice... Astept sa primesc rezultatele la secretii si culturi col si innebunesc de fiecare data cand dau refresh si tot nu apar.ras Nu-mi vine sa cred ca peste doua zile incepe "distractia", sper sa ma simt bine pe perioada stimularii (si inhibarii) ca sa ajung la fiv pe cat posibil relaxata... Va spun de pe acum ca s-ar putea sa va stresez.ras
iloveyou campfire coeur coeur coeur

Doamne ajuta!!!hearts
stefy.any
Scris: Monday, January 23, 2017 3:25 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 9/29/2015
Gravidutelor, n-ar fi rau sa mai treceti pe la noi, sa ne mai prafuiti din cand in cand! Pretty please!!! thankyou Vrem si noi sa va calcam pe urme! gravida
mlt
Scris: Monday, January 23, 2017 3:45 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 1/17/2017
buna fetelor....vineri am avut beta hcg-ul 12.02 astazi am repetat si este 16.12....am vorbit la clinica unde am facut testul si mi-au spus ca si daca nu s-a dublat este bine ....ca as fi in saptamana 3 de sarcina si de acum incolo incepe sa se dubleze....au zis ca limitele sunt bune,cu medicul nu am reusit sa vorbesc ca ii in concediu....voi ce parere aveti?a mai patit cineva asa ceva?
Crissy
Scris: Monday, January 23, 2017 3:49 PM
Nivel

mlt wrote:
buna fetelor....vineri am avut beta hcg-ul 12.02 astazi am repetat si este 16.12....am vorbit la clinica unde am facut testul si mi-au spus ca si daca nu s-a dublat este bine ....ca as fi in saptamana 3 de sarcina si de acum incolo incepe sa se dubleze....au zis ca limitele sunt bune,cu medicul nu am reusit sa vorbesc ca ii in concediu....voi ce parere aveti?a mai patit cineva asa ceva?

Uffff imi pare rau Cray Cu cine ai vorbit de la clinica nu cred ca stie cu ce se mananca analiza asta si care este scopul dublarii valorii.. mergi de urgenta la dr si sa caute unde s-a pozitionat sarcina, la o valoare care creste si nu se dubleaza sunt extrem de mari sansele de extrauterina deci insista sa caute la trompe si ovare.
loredanay
Scris: Monday, January 23, 2017 4:00 PM
Nivel

Inregistrat: 12/27/2016
Anelise wrote:
Ca de obicei, va rog sa ma ajutati un pic cu listuta - daca sunt aspirici noi sau burtici!
Multumesc si va pup! pupici

buna di eu sunt o aspiranta insa intru mai rar fiindca lucrez 2 luni in alta tara 2 luni in romania si cum nici de data ata nu a fost sunt 2 luni la lucru...in martie ma intorc acasa si pot relua activitatea pt bebe :)...va multumesc si va doresc inca odata mult visatele 2liniute ..eu mai trebuie sa astept dar intru sa vad ce se intampla aici SimplyLove
mlt
Scris: Monday, January 23, 2017 4:01 PM
Nivel

la sarcina extrauterina nu ar trebui sa ai dureri?pentru ca eu nu am dureri..
Crissy
Scris: Monday, January 23, 2017 4:04 PM
Nivel

mlt wrote:
la sarcina extrauterina nu ar trebui sa ai dureri?pentru ca eu nu am dureri?

nu e obligatoriu, e inca foarte mica..

https://www.synevo.ro/hcg-total/ jos sub tabelul cu valori, la interpretare

Quote:
In sarcina ectopica productia de HCG nu urmeaza patern-ul dintr-o sarcina normala (dublarea valorilor se înregistreaza mult mai lent, la >48 ore)4. Valorile anormale de HCG coroborate cu ecografia transvaginala pot detecta multe sarcini ectopice înainte de ruperea lor5.
mlt
Scris: Monday, January 23, 2017 4:08 PM
Nivel

acum am vb cu medicul si mi-a spus sa stau linistita ca ii ok....a spus ca pentru linistea mea sa merg si miercuri la analize si ca ne vedem vineri la programare!!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.