|
 Nivel: Grupa mica
Inregistrat: 10/19/2016 Mesaje: 135
| Inawar wrote:Buna fetele, am fost azi la medic si totul e bine. S-a asezat unde trebuie :) Va urez multa sanatate si va trimit prafusor magic de burtica pfuuu pfuu ... sa va mutati toate!
Felicitari! Sarcina usoara si multa sanatate! Multumesc pentru prafusor!
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 11/14/2016 Mesaje: 1525
| lixandra_alexandra wrote:Multumesc Vineri as avea 5 saptamani si Luni seara m-am programat la dr. (deci ar fi 5 sapt si 3 zile). Ma gandesc ca poate se vede ceva Felicitari inca o data!! ;) |

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 11/14/2016 Mesaje: 1525
| alina_ele wrote:Felicitari! Sarcina usoara si multa sanatate! Multumesc pentru prafusor! Cu drag, sper sa fie noroc |
 Nivel: Grupa mica
Inregistrat: 6/2/2016 Mesaje: 170
| Felicitari Inawar, sarcina usoara, sa stea bebe in burtica pana la termen. Felicitari lixandra, succes...sa se dubleze beta...
Diana!Maya ar trebui sa se vada a doua liniuta la test. Ce test ai folosit? Incearca Viola |

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 11/4/2016 Mesaje: 1019
| Inawar wrote:Buna fetele, am fost azi la medic si totul e bine. S-a asezat unde trebuie :) Va urez multa sanatate si va trimit prafusor magic de burtica pfuuu pfuu ... sa va mutati toate!
Feicitari inca o data si sarcina usoara si la termen.
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 11/4/2016 Mesaje: 1019
| Inawar wrote:Felicitari inca o data!! ;)
Multumesc la fel!!! |
|

 Nivel: Membru
Inregistrat: 12/4/2016 Mesaje: 58
| A fost doar o liniuta. Am folosit Clearblue, sunt in Londra nu gasesc Viola... |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 11/4/2016 Mesaje: 1019
| Dana000 wrote:Felicitari Inawar, sarcina usoara, sa stea bebe in burtica pana la termen. Felicitari lixandra, succes...sa se dubleze beta...
Diana!Maya ar trebui sa se vada a doua liniuta la test. Ce test ai folosit? Incearca Viola
Multumesc |
|
 Nivel: Membru
Inregistrat: 1/17/2017 Mesaje: 51
| lixandra_alexandra wrote:Fetelor, mi-a iesit 174 Beta. Pare de bine, nu? ma incadrez la saptamana 4. scuze de intrebare dar eu am intrat mai tarziu pe forum....la cat timp dupa ovulatie ai facut beta hcg-ul? |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 11/4/2016 Mesaje: 1019
| mlt wrote: scuze de intrebare dar eu am intrat mai tarziu pe forum....la cat timp dupa ovulatie ai facut beta hcg-ul?
Ovulatia am avut-o pe 3 - 4 ianuarie si hcg-ul l-am facut ieri.
|
|
 Nivel: Membru
Inregistrat: 1/17/2017 Mesaje: 51
| lixandra_alexandra wrote:
Ovulatia am avut-o pe 3 - 4 ianuarie si hcg-ul l-am facut ieri.
si eu am facut un test beta hcg dupa 9-10 zile de la ovulatie ....a iesit negativ....peste 2 zile trebuie sa imi vina menstruatia dar nu da semne....inafara ca sanii sunt foarte tensionati nu am nici un simptom....poate am facut testul prea devreme .....inca mai sper.... |
|
 Nivel: Ambasador
Inregistrat: 9/11/2016 Mesaje: 501
| Inawar, ce emotii trebuie sa fi simtit!... Ma bucur mult pentru tine! Lixandra, felicitari pentru beta! Si totusi fa si joi unul, chiar daca sigur o sa se dubleze. Erika, si eu am facut stimulare cu gonal, dar cum a zis si bby, problema mea erau trompele si nu puteam ramane gravida. Insa am raspuns foarte bine, endometrul era perfect si in trecut endometrul meu era cam subtirel. Eu zic sa ai inceredere ca poate se lasa cu bebe! Mai era o fata aici care incepuse stimulari cu gonal, Bebelina, dar nu am mai "vazut-o" demult... Mi-ar placea sa intre sa ne spuna ce s-a mai intamplat... Daca nu ma insel, prima luna nu a ramas, dar poate a fost si ea un caz fericit ca si Crissy.~
|
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 11/4/2016 Mesaje: 1019
| mlt wrote: si eu am facut un test beta hcg dupa 9-10 zile de la ovulatie ....a iesit negativ....peste 2 zile trebuie sa imi vina menstruatia dar nu da semne....inafara ca sanii sunt foarte tensionati nu am nici un simptom....poate am facut testul prea devreme .....inca mai sper....
Singurul simptom pe care l-am avut, au fost sanii foarte tensionati. Mi-e mi-a iesit testul pozitiv Duminica si ieri trebuia sa vina rozi. Dar depinde de la organism la organism. Astepta pana in ziua cand trebuie sa vina menrtruatia si daca nu vine, mai fa un test. Iti tin pumnii! |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 11/4/2016 Mesaje: 1019
| Bella1989 wrote:Inawar, ce emotii trebuie sa fi simtit!... Ma bucur mult pentru tine! Lixandra, felicitari pentru beta! Si totusi fa si joi unul, chiar daca sigur o sa se dubleze. Erika, si eu am facut stimulare cu gonal, dar cum a zis si bby, problema mea erau trompele si nu puteam ramane gravida. Insa am raspuns foarte bine, endometrul era perfect si in trecut endometrul meu era cam subtirel. Eu zic sa ai inceredere ca poate se lasa cu bebe! Mai era o fata aici ca incepuse stimulari cu gonal, Bebelina, dar nu am mai "vazut-o" demult... Mi-ar placea sa intre sa ne spuna ce s-a mai intamplat... Daca nu ma insel, prima luna nu a ramas, dar poate a fost si ea un caz fericit ca si Crissy.~
Buna Bella,
Multumesc din suflet. Maine dimineata sunt prezenta la beta.
te pup! |
|
 Nivel: Membru
Inregistrat: 1/17/2017 Mesaje: 51
| lixandra_alexandra wrote:Singurul simptom pe care l-am avut, au fost sanii foarte tensionati. Mi-e mi-a iesit testul pozitiv Duminica si ieri trebuia sa vina rozi. Dar depinde de la organism la organism. Astepta pana in ziua cand trebuie sa vina menrtruatia si daca nu vine, mai fa un test. Iti tin pumnii! multumesc mult!!!sper sa fie si la mine veste buna!!!!mie de obicei inainte de menstruatie ma durea burta si aveam o scurgere maronie....acum nimik:)!!!!!am facut dimineata un test de la clearblur l-am tot compata cu cel de ieri si intradevar pe cel de astazi se vede o umbra dar numai cand ma uit la o lumina puternica!!mai astept cateva zile si il repet din nou
|
|
|
|