Clubul aspirantelor - 55
Subiectul anterior · Subiectul urmator
alina_ele
Scris: Wednesday, January 18, 2017 12:57 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 10/19/2016
Mesaje: 135
Inawar wrote:
Buna fetele, am fost azi la medic si totul e bine.
S-a asezat unde trebuie :)
Va urez multa sanatate si va trimit prafusor magic de burtica pfuuu pfuu ... sa va mutati toate! hearts


Felicitari! Sarcina usoara si multa sanatate!
Multumesc pentru prafusor! hearts
Inawar
Scris: Wednesday, January 18, 2017 1:00 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/14/2016
Mesaje: 1525
lixandra_alexandra wrote:


Multumesc pupici
Vineri as avea 5 saptamani si Luni seara m-am programat la dr. (deci ar fi 5 sapt si 3 zile). Ma gandesc ca poate se vede ceva ras



Felicitari inca o data!! ;) hearts
Inawar
Scris: Wednesday, January 18, 2017 1:01 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/14/2016
Mesaje: 1525
alina_ele wrote:


Felicitari! Sarcina usoara si multa sanatate!
Multumesc pentru prafusor! hearts

Cu drag, sper sa fie noroc hearts
Dana000
Scris: Wednesday, January 18, 2017 1:01 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 6/2/2016
Mesaje: 170
Felicitari Inawar, sarcina usoara, sa stea bebe in burtica pana la termen.
Felicitari lixandra, succes...sa se dubleze beta...

Diana!Maya ar trebui sa se vada a doua liniuta la test. Ce test ai folosit? Incearca Viola
lixandra_alexandra
Scris: Wednesday, January 18, 2017 1:05 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/4/2016
Mesaje: 1019
Inawar wrote:
Buna fetele, am fost azi la medic si totul e bine.
S-a asezat unde trebuie :)
Va urez multa sanatate si va trimit prafusor magic de burtica pfuuu pfuu ... sa va mutati toate! hearts


Feicitari inca o data si sarcina usoara si la termen.
Bravoo computerlove
lixandra_alexandra
Scris: Wednesday, January 18, 2017 1:05 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/4/2016
Mesaje: 1019
Inawar wrote:

Felicitari inca o data!! ;) hearts


Multumesc la fel!!!Cheek Kiss
Diana!Maya
Scris: Wednesday, January 18, 2017 1:06 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 12/4/2016
Mesaje: 58
A fost doar o liniuta. Am folosit Clearblue, sunt in Londra nu gasesc Viola...
lixandra_alexandra
Scris: Wednesday, January 18, 2017 1:08 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/4/2016
Mesaje: 1019
Dana000 wrote:
Felicitari Inawar, sarcina usoara, sa stea bebe in burtica pana la termen.
Felicitari lixandra, succes...sa se dubleze beta...

Diana!Maya ar trebui sa se vada a doua liniuta la test. Ce test ai folosit? Incearca Viola


MultumescCheek Kiss
mlt
Scris: Wednesday, January 18, 2017 1:20 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 1/17/2017
Mesaje: 51
lixandra_alexandra wrote:
Fetelor, mi-a iesit 174 Beta.
Pare de bine, nu? ma incadrez la saptamana 4.
coeur

scuze de intrebare dar eu am intrat mai tarziu pe forum....la cat timp dupa ovulatie ai facut beta hcg-ul?
lixandra_alexandra
Scris: Wednesday, January 18, 2017 1:29 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/4/2016
Mesaje: 1019
mlt wrote:

scuze de intrebare dar eu am intrat mai tarziu pe forum....la cat timp dupa ovulatie ai facut beta hcg-ul?


Ovulatia am avut-o pe 3 - 4 ianuarie si hcg-ul l-am facut ieri.
mlt
Scris: Wednesday, January 18, 2017 1:33 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 1/17/2017
Mesaje: 51
lixandra_alexandra wrote:


Ovulatia am avut-o pe 3 - 4 ianuarie si hcg-ul l-am facut ieri.

si eu am facut un test beta hcg dupa 9-10 zile de la ovulatie ....a iesit negativ....peste 2 zile trebuie sa imi vina menstruatia dar nu da semne....inafara ca sanii sunt foarte tensionati nu am nici un simptom....poate am facut testul prea devreme .....inca mai sper....
Bella1989
Scris: Wednesday, January 18, 2017 1:43 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 9/11/2016
Mesaje: 501
Inawar, ce emotii trebuie sa fi simtit!... Ma bucur mult pentru tine!
Lixandra, felicitari pentru beta! Si totusi fa si joi unul, chiar daca sigur o sa se dubleze.
Erika, si eu am facut stimulare cu gonal, dar cum a zis si bby, problema mea erau trompele si nu puteam ramane gravida. Insa am raspuns foarte bine, endometrul era perfect si in trecut endometrul meu era cam subtirel. Eu zic sa ai inceredere ca poate se lasa cu bebe! Mai era o fata aici care incepuse stimulari cu gonal, Bebelina, dar nu am mai "vazut-o" demult... Mi-ar placea sa intre sa ne spuna ce s-a mai intamplat... Daca nu ma insel, prima luna nu a ramas, dar poate a fost si ea un caz fericit ca si Crissy.~coeur
lixandra_alexandra
Scris: Wednesday, January 18, 2017 1:44 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/4/2016
Mesaje: 1019
mlt wrote:

si eu am facut un test beta hcg dupa 9-10 zile de la ovulatie ....a iesit negativ....peste 2 zile trebuie sa imi vina menstruatia dar nu da semne....inafara ca sanii sunt foarte tensionati nu am nici un simptom....poate am facut testul prea devreme .....inca mai sper....


Singurul simptom pe care l-am avut, au fost sanii foarte tensionati. Mi-e mi-a iesit testul pozitiv Duminica si ieri trebuia sa vina rozi. Dar depinde de la organism la organism. Astepta pana in ziua cand trebuie sa vina menrtruatia si daca nu vine, mai fa un test. Iti tin pumnii!Cheek Kiss
lixandra_alexandra
Scris: Wednesday, January 18, 2017 1:45 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/4/2016
Mesaje: 1019
Bella1989 wrote:
Inawar, ce emotii trebuie sa fi simtit!... Ma bucur mult pentru tine!
Lixandra, felicitari pentru beta! Si totusi fa si joi unul, chiar daca sigur o sa se dubleze.
Erika, si eu am facut stimulare cu gonal, dar cum a zis si bby, problema mea erau trompele si nu puteam ramane gravida. Insa am raspuns foarte bine, endometrul era perfect si in trecut endometrul meu era cam subtirel. Eu zic sa ai inceredere ca poate se lasa cu bebe! Mai era o fata aici ca incepuse stimulari cu gonal, Bebelina, dar nu am mai "vazut-o" demult... Mi-ar placea sa intre sa ne spuna ce s-a mai intamplat... Daca nu ma insel, prima luna nu a ramas, dar poate a fost si ea un caz fericit ca si Crissy.~coeur


Buna Bella,

Multumesc din suflet. Maine dimineata sunt prezenta la beta.

te pup!Cheek Kiss
mlt
Scris: Wednesday, January 18, 2017 1:56 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 1/17/2017
Mesaje: 51
lixandra_alexandra wrote:


Singurul simptom pe care l-am avut, au fost sanii foarte tensionati. Mi-e mi-a iesit testul pozitiv Duminica si ieri trebuia sa vina rozi. Dar depinde de la organism la organism. Astepta pana in ziua cand trebuie sa vina menrtruatia si daca nu vine, mai fa un test. Iti tin pumnii!Cheek Kiss

multumesc mult!!!sper sa fie si la mine veste buna!!!!mie de obicei inainte de menstruatie ma durea burta si aveam o scurgere maronie....acum nimik:)!!!!!am facut dimineata un test de la clearblur l-am tot compata cu cel de ieri si intradevar pe cel de astazi se vede o umbra dar numai cand ma uit la o lumina puternica!!mai astept cateva zile si il repet din nou
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.