 Nivel: Grupa mica
Inregistrat: 6/25/2014 Mesaje: 171
| HOPE wrote: Sunt cazuri si cazuri... De exemplu, eu am luat aspenter si utrogestan de la testul pozitiv din ziua 11 dpo...si degeaba.
Asa este Hope, te inteleg perfect, suntem diferiti .ai vazut ca si in a ramane insarcinate la unele fete cu un simplu acid folic sau supliment se intampla minunea, la noi aici aproape toate fetele lupta cu tot ce se poate si tot asteptarea este lunga.
|
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 10/14/2013 Mesaje: 1520
| CARLA 8 wrote:
Asa este Hope, te inteleg perfect, suntem diferiti .ai vazut ca si in a ramane insarcinate la unele fete cu un simplu acid folic sau supliment se intampla minunea, la noi aici aproape toate fetele lupta cu tot ce se poate si tot asteptarea este lunga.
Asa este. Daca nu este viabila sarcina, poti sa iei mama pastilelor ca nu ramane. |
|
 Nivel: Membru
Inregistrat: 11/2/2016 Mesaje: 72
| Roxanine wrote:Camt. La valorile astea nu se vede nimic la ecografie, nici macar pozitionarea saculetului. Primele beta mi se par super ok. Ultimele le-ai facut vineri si luni? Asta inseamna 72 ore. Normal valoarea trebuie sa se dubleze in 48-72 ore, insa la valorile mici nu cresc asa haotic. Nu stiu daca m-ai urmarit, am si eu cateva beta facute luna asta si nu erau perfect duble la 48 ore. Insa dupa ce am trecut de un anumit nivel a fost mai mult decat dublu. Ideea cu analiza e doar informativa, nu este ceva exact. Nu te impacienta, maine iti mai faci o analiza, adica dozezi la 48 ore si vezi cum sta treaba. Daca nu se dubleaza nici maine, atunci mergi la medic si sa urmareasca unde e pozitionata. Peste valoarea 1000, ar trebui sa se vada putin sacul gestational unde e pozitionat. la primele doua valori doctora a spus ca valorile sunt relativ bune..dar..acum la ultima pe care am facut-o ca asa am vrut eu nu ca mi-ar fi spus doctora sa o fac ma asteptam sa creasca mai mult .nu stiu ce sa mai vred.ce e drept mijlocul nu ma mai doare asa rau ca in primele zile dar ma gândesc ca e din cauza tratamentului..si uneori mai am si mici dureri in zona ovarelor dar scurgeri nu am deloc |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 11/3/2016 Mesaje: 1933
| camt wrote:la primele doua valori doctora a spus ca valorile sunt relativ bune..dar..acum la ultima pe care am facut-o ca asa am vrut eu nu ca mi-ar fi spus doctora sa o fac ma asteptam sa creasca mai mult .nu stiu ce sa mai vred.ce e drept mijlocul nu ma mai doare asa rau ca in primele zile dar ma gândesc ca e din cauza tratamentului..si uneori mai am si mici dureri in zona ovarelor dar scurgeri nu am deloc Stresul nu face bine...bobitza ta trebuie sa se fixeze...tu faci tot posibilul sa fie bine. Incearca sa te relaxezi, iti mai faci un beta maine si iei arefam si acid folic si vineri sau luni te mai duci la control. Fii optimista! Va fi bine! |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 12/4/2015 Mesaje: 2525
| SorinaB wrote:
Z16...eu ovulez cam prin Z17 Nu am facut stimulare.
Eu zic ca in cazul asta analiza este ok. Esti sigura ca nu ovulasei deja?
|
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 12/4/2015 Mesaje: 2525
| Alexaandra wrote: Mm sincer l-am facut la indrumarra unui medic, care in z21 m-a vazut la eco, eco pe care eu am solicitat-o pt a vedea cat este endometrul..am probleme pt ca este subtire. I-am spus ca recoltez pt progrsteron si a zis sa fac si un beta..ma gandeam ca nu are relevanta, dar eram si nerandatoare..progesteronul avea valoare 12,9 ng/ml interval referinta 1,20-15.90.
Eu zic sa schimbi medicul.Daca endometrul e subtire el iti da sa faci beta?!! Sa ziceam ca poate daca era ingrosat si ovulai f devreme banuia ceva,dar oricum z21 e mult prea devreme! |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 12/4/2015 Mesaje: 2525
| Mgeorgiana85 wrote: Ai incercat sa vb cu doctorul tau? El ce spune?Eu stiu ca trebuie sa se dubleze..acum ar fi trebuit sa fie mult mai mult...sunt 3 zile si nici macar nu s-a dublat...Eu stiu ca pana la valoarea 1000 nu se vede nik la ecograf. Mult succes sa fie bine bebelicul tau
Eu am fost cand aveam 3499 valoarea,cam 4sapt si 2-3zile si abia a reusit sa vada un punct. Doamne ajuta sa fie bine!! |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 11/3/2016 Mesaje: 1933
| Mire wrote:Eu am fost cand aveam 3499 valoarea,cam 4sapt si 2-3zile si abia a reusit sa vada un punct. Doamne ajuta sa fie bine!! Scrisesem ceva....si am vazut ca de fapt era altceva asa ca l-am editat Am gresit mesajul |
|

 Nivel: Grupa mijlocie
Inregistrat: 10/28/2016 Mesaje: 261
| Hehee, ma apropii dar degeaba, nu am niciun fel de simptome nu ma doare nimic, abia sânii pu?in, de obicei ma dor tare in aceasta perioada... |
|

 Nivel: Grupa mica
Inregistrat: 6/27/2016 Mesaje: 148
| Mire wrote:
Eu zic ca in cazul asta analiza este ok. Esti sigura ca nu ovulasei deja?
Joi seara am fost la Eco si aveam folicul de 17mm. Dr. a zis sa fac sambata Estradiol-ul. pt ca trebuie facut cand foliculul are 18mm. Sincer nu stiu exact cand am ovulat. |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 11/3/2016 Mesaje: 1933
| bebelina wrote:Hehee, ma apropii dar degeaba, nu am niciun fel de simptome  nu ma doare nimic, abia sânii pu?in, de obicei ma dor tare in aceasta perioada... Tinem pumnii! Sa fie cu ochisori! Macar la tine... |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 10/14/2013 Mesaje: 1520
| bebelina wrote:Hehee, ma apropii dar degeaba, nu am niciun fel de simptome  nu ma doare nimic, abia sânii pu?in, de obicei ma dor tare in aceasta perioada...
e foarte bine ca nu ai simptome, oricum ele nu ar fi reale. Abia tarziu pe la 6-7 incep adevaratele simptome. Eu cu prima sarcina, sanii nu m-au durut, desi in mod obisnuit ma dureau inainte de menstra. Deci eu zic ca esti pe drumul cel bun |
|

 Nivel: Membru
Inregistrat: 8/17/2016 Mesaje: 79
| Salutare,
Vineri sunt programata pt Hsg. Mi'a dat sa fac si niste analize. Crp 8.08 limite 0-5 Vsh 6 limite 2-10
Ce parere aveti? Ce este acest Crp? Daca este marit imi mai face Hsg-ul?
Ms mult |
|
 Nivel: Avansat
Inregistrat: 7/31/2015 Mesaje: 1312
| Lorelai_123 wrote:Salutare,
Vineri sunt programata pt Hsg. Mi'a dat sa fac si niste analize. Crp 8.08 limite 0-5 Vsh 6 limite 2-10
Ce parere aveti? Ce este acest Crp? Daca este marit imi mai face Hsg-ul?
Ms mult Nu poti suna medicul pana atunci sa iti spuna? Eu nu am facut analizele astea inainte de hsg si nici nu am auzit fete care sa le faca. Cresterile CRP reprezinta un raspuns nespecific la inflamatii si infectii scrie pe synevo.. Secretiile le-ai facut? |
|

 Nivel: Membru
Inregistrat: 8/17/2016 Mesaje: 79
| Salutare,
Vineri sunt programata pt Hsg. Mi'a dat sa fac si niste analize. Crp 8.08 limite 0-5 Vsh 6 limite 2-10
Ce parere aveti? Ce este acest Crp? Daca este marit imi mai face Hsg-ul?
Ms mult |
|
|
|