Clubul aspirantelor - 50
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Rubynne
Scris: Thursday, June 23, 2016 10:59 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/24/2016
Teoftici wrote:

Nu am ce testa cred...daca am ovulat cum zice FF slabe sanse...aveam cm de 31 de zile dar in ultimele 3 luni a venit aiurea: 40, 35,37. Nu am mai luat BU si napraznic...si nici nu cred ca in ultimele 2 luni am ovulat....NuStiu

Eu am avut intepaturi la ovulatie si pe urma o durere surda timp de vreo 5-6 zile...si n-a fost sa fie...dar poate la tine e de bine! dance majoreta
NicoN
Scris: Thursday, June 23, 2016 11:01 AM
Nivel

Inregistrat: 6/17/2015
anemona30 wrote:
tania acu ma apuc asa ma documentez referitor la Metformin ras
revin cu detalii

Mie dr mi a zis ca are o colega doctorita si a luat timp de un an si a reusit sa il regleze undeva la 45 de zile si sa si ovuleze...
Rubynne
Scris: Thursday, June 23, 2016 11:02 AM
Nivel

NicoletaNisca wrote:

Mie dr mi a zis ca are o colega doctorita si a luat timp de un an si a reusit sa il regleze undeva la 45 de zile si sa si ovuleze...

I-auzi...o sa ma documentez si eu si cand ma duc la dr. sa-l intreb...ca cred ca mi s-ar potrivi si mie tratamentul asta...ras
clawdia
Scris: Thursday, June 23, 2016 11:05 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 8/21/2014
valicutza wrote:
Acum ma uitam pe programul unde îmi ?in evidenta cm ?i am vazut ca în feb la fel am avut cm mai lung ?i ca am ovulat pe partea stânga , martie aprilie cm de 31 zile ovulatie pe partea dreapta. Luna asta a fost iar pe stânga cm de 38 zile.aveti idee de ce oare? Care e cauza lungimii cm când ovulatia e pe alt ovar?

Vali imi pare rau pt z1, capul sus si mergem inainteCheek Kiss Buddy1 . La faza cu ovarele, si eu patesc acest lucru, cand ovulez pe stanga am CM mai lung cu cateva zile, dr mea mi-a zis ca e ovarul mai lenes si cu aspect micropolichistic, ceva de genul. NuStiu e ciudat nu stiu exact care e cauza exacta.
clawdia
Scris: Thursday, June 23, 2016 11:14 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 8/21/2014
crysyam30 wrote:
Fetele mele declar z1!

Imi pare rau Crysy Cheek Kiss Buddy1 Aniela Cheek Kiss Buddy1 , haideti sus pe baricade sunteti fete puternice, mergem inainte vine el si bebe, sanatate sa fie, Doamne ajutaHands
anemona30
Scris: Thursday, June 23, 2016 11:20 AM
Nivel

Inregistrat: 12/15/2015
RalukM wrote:
am ramas solo la testare? pai asa mai fetelor...mor de inima singura asaLol Lol hai capul sus la cele cu z1 vine o noua luna de iubareala.
Andrada tu ce faci? sa nu ma lasi balta si tu :))

eu treb sa testez sambata ras
Rubynne
Scris: Thursday, June 23, 2016 11:24 AM
Nivel

anemona30 wrote:

majoreta majoreta majoreta majoreta
anemona30
Scris: Thursday, June 23, 2016 11:25 AM
Nivel

am vb cu medicul meu si de diseara incep sa iau metformin de 500 mg cate 2 /zi ....cica este foarte bun in ceea ce priveste s.ov.micropolichistice ..

bineinteles ca m-am documentat pe net inainte:contraindicatii etc :004

carlita
Scris: Thursday, June 23, 2016 11:35 AM
Nivel

Inregistrat: 2/9/2016
Fetelor care incepeti cu metformin, luati doze mai mici pt inceput pana se mai obisnuieste organismul ca o sa va fie tare rau de la el si o sa renuntati de tot. Si sa stiti ca ajutorul dat de toate formele de metformin (ca au cam aceeasi compozitie) in problemele cu ovarele micro si polichistice este un efect secundar descoperit la acest tip de tratament specific diabeticilor.
Teo, Raluk, anemona, andrada si care mai sunteti la testare majoreta majoreta majoreta
RalukM
Scris: Thursday, June 23, 2016 11:42 AM
Nivel

Inregistrat: 1/24/2014
anemona30 wrote:

a cata zi dpo ai fi sambata? daca ma trezesc ok poate fac si eu test sambata sa vedem...as fi z11 dpo.
Viola ce sensibilitate are aveti idee?
carlita
Scris: Thursday, June 23, 2016 11:42 AM
Nivel

Inregistrat: 2/9/2016
Tania, o sa iti faci si analizele de z14?
Sofia29
Scris: Thursday, June 23, 2016 11:43 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 6/23/2016
Buna pupici ,sunt putin ingrijorata deoarece este prima data cand cm se afla deja in ziua 35 si menstruatia ezita sa apara.Ziua in care ar fi trebuit sa apara menstruatia a fost joi 16 iunie,astazi 23 iunie nici urma de musafiri.Pe data de 8 iunie,am facut o ecografie abdominala pentru a vedea daca chistul pe care il aveam in urma cu 3 luni s-a tratat.Doctorita mi-a spus ca nu s-ar mai vedea vre-o urma de chist,si singura intrebare pe care mi-a pus-o a fost "Esti in perioada de dupa cm nu?" i-am raspuns cu siguranta ca pe data de 16 trebuie sa imi vina,deci mai aveam 8 zile pana la eventuala incepere.Aceasta mi-a spus ca nu ar fi cazul sa astept sa imi vina la acea data,pentru ca nu va venii,deoarece endometrul meu nu arata conform perioadei in care ma aflam.Bazandu-ma pe cuvintele doctoritei,nu m-am panicat in primele 5-6 zile de intarziere...astazi a inceput a 7 zi,si incep sa fiu putin paranoica.Mi-as dorii foarte mult sa stiu daca ar putea fi vorba despre o sarcina,care ar putea fi problema mea cu endometrul,si tot ce credeti despre scurta si neinteresanta mea poveste,deoarece mi-ar fi de mare ajutor.Va multumesc frumos,pupici SimplyLove
RalukM
Scris: Thursday, June 23, 2016 11:45 AM
Nivel

Inregistrat: 1/24/2014
Sofia29 wrote:
Buna pupici ,sunt putin ingrijorata deoarece este prima data cand cm se afla deja in ziua 35 si menstruatia ezita sa apara.Ziua in care ar fi trebuit sa apara menstruatia a fost joi 16 iunie,astazi 23 iunie nici urma de musafiri.Pe data de 8 iunie,am facut o ecografie abdominala pentru a vedea daca chistul pe care il aveam in urma cu 3 luni s-a tratat.Doctorita mi-a spus ca nu s-ar mai vedea vre-o urma de chist,si singura intrebare pe care mi-a pus-o a fost "Esti in perioada de dupa cm nu?" i-am raspuns cu siguranta ca pe data de 16 trebuie sa imi vina,deci mai aveam 8 zile pana la eventuala incepere.Aceasta mi-a spus ca nu ar fi cazul sa astept sa imi vina la acea data,pentru ca nu va venii,deoarece endometrul meu nu arata conform perioadei in care ma aflam.Bazandu-ma pe cuvintele doctoritei,nu m-am panicat in primele 5-6 zile de intarziere...astazi a inceput a 7 zi,si incep sa fiu putin paranoica.Mi-as dorii foarte mult sa stiu daca ar putea fi vorba despre o sarcina,care ar putea fi problema mea cu endometrul,si tot ce credeti despre scurta si neinteresanta mea poveste,deoarece mi-ar fi de mare ajutor.Va multumesc frumos,pupici SimplyLove

test de sarcina ai facut??
anemona30
Scris: Thursday, June 23, 2016 11:46 AM
Nivel

carlita wrote:
Fetelor care incepeti cu metformin, luati doze mai mici pt inceput pana se mai obisnuieste organismul ca o sa va fie tare rau de la el si o sa renuntati de tot. Si sa stiti ca ajutorul dat de toate formele de metformin (ca au cam aceeasi compozitie) in problemele cu ovarele micro si polichistice este un efect secundar descoperit la acest tip de tratament specific diabeticilor.
Teo, Raluk, anemona, andrada si care mai sunteti la testare majoreta majoreta majoreta

pai incep cu 500mg/zi

am vazut ca multe fete se plageau ca le este f rau..eu sper sa ma reglez pt ca m-am ingrasat f mult si credeti-ma ca eu sunt intr-o dieta continua...ca sa nu ma ingras treb sa nu mananc nimic ceea ce este f greu ras
anemona30
Scris: Thursday, June 23, 2016 11:49 AM
Nivel

RalukM wrote:

a cata zi dpo ai fi sambata? daca ma trezesc ok poate fac si eu test sambata sa vedem...as fi z11 dpo.
Viola ce sensibilitate are aveti idee?

ziua 14 dpo ras azi este ziua 12 ...

probl este alta..luna trecuta uratii au aparut la 28 zile dar de obicei apar la 24 zile ,asa ca-i tare ciudat uff
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.