Clubul aspirantelor - 50
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Flore
Scris: Thursday, June 23, 2016 8:37 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/21/2015
Neataaa
Vali imi pare rau de z1Cheek Kiss
Raluk nu te descuraja inca ...poate maine vei constata o crestere a temperaturiicomputerlove
Mya o sa fie bine pana la urmacomputerlove
Tanya sa stii ca si unele critici pot fi de ajutor...chiar daca te a repezit dr poate nu a facut o cu rautate si acum stii ce e de facut DistanceKiss
Eu azi noapte m am trezit cu intepaturi destulde puternice in partea stanga...e ovarul cu care cred ca am ovulat...as fi in z6 dpo....
Va tin pumnii in continuare celor care testeaza zilele asteamajoreta
Tania2105
Scris: Thursday, June 23, 2016 8:53 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 3/21/2016
FlorentinaC wrote:
Neataaa
Vali imi pare rau de z1Cheek Kiss
Raluk nu te descuraja inca ...poate maine vei constata o crestere a temperaturiicomputerlove
Mya o sa fie bine pana la urmacomputerlove
Tanya sa stii ca si unele critici pot fi de ajutor...chiar daca te a repezit dr poate nu a facut o cu rautate si acum stii ce e de facut DistanceKiss
Eu azi noapte m am trezit cu intepaturi destulde puternice in partea stanga...e ovarul cu care cred ca am ovulat...as fi in z6 dpo....
Va tin pumnii in continuare celor care testeaza zilele asteamajoreta

Ziua 6 DPO poate e semn de implantareras Azi m-am trezit mai calma, mi-am luat pastilutele si imi vad de treaba mai departedance
anemona30
Scris: Thursday, June 23, 2016 8:57 AM
Nivel

Inregistrat: 12/15/2015
Tania2105 wrote:

Andy, nu am intrebat-o, am uitat, m-a bushit si plansul, cand am inceput sa-i zic toata poveastea mea...Dar eu am sa merg sa dozez in jurul perioadei ovulatorii, asa pt linistea mea sufleteasca ras Nu inteleg dc mi-a dat MEGUAN (clorhidrat de metformina) ca in prospect scrie ca e pt cei bolnavi de diabet zaharatNuImiPasa

ai ovare micropolichistice ?

Tania2105
Scris: Thursday, June 23, 2016 9:04 AM
Nivel

anemona30 wrote:

ai ovare micropolichistice ?

Am SOP
anemona30
Scris: Thursday, June 23, 2016 9:05 AM
Nivel

fetelor si eu vreau sa slabesc ...de la atatea tratamente luate m -am ingrasat 10 kg Cray Cray
azi am inceput dieta scarsdale,sper sa aiba efect..pe net am citit pareri si da rezultate..

referitor l Metformin,eu am ovare micropolichistice dar ovulez in fiecare luna in ziua a-11-a,imi face rau daca il iau ?
pt ca am rezistenta la insulina..
probl este alta: de cate ori mi-am testat glicemia(frateleare diabet) am avut 70 -adica sunt la limita de jos...mi-este frica sa nu imi faca rau..voi ce ziceti ?

vali : :001006: stiu ca esti dezamagita si chiar imi pare rau Cheek Kiss urasc ziua in care apar uratii Cheek Kiss
anemona30
Scris: Thursday, June 23, 2016 9:06 AM
Nivel

tania acu ma apuc asa ma documentez referitor la Metformin ras
revin cu detalii
AnonymAB
Scris: Thursday, June 23, 2016 9:10 AM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Neata, la mine e z1
Tania2105
Scris: Thursday, June 23, 2016 9:13 AM
Nivel

anemona30 wrote:
tania acu ma apuc asa ma documentez referitor la Metformin ras
revin cu detalii

AsteptDistanceKiss
Rubynne
Scris: Thursday, June 23, 2016 9:15 AM
Nivel

Inregistrat: 3/24/2016
Tania2105 wrote:

HelloDistanceKiss abia am ajuns acasa..Am fost azi la medic, dar am iesit in lacrimi de la eaNuImiPasa M-a certat ca cine m-a pus sa dozez progesteronul in ziua 2, ca nu e relevanta analiza...Dupa aia mi-a zis ca nu prea e incantata de rezultatele mele, dar avand SOP se astepta sa iasa asa...Mi-a zis sa mai slabesc cateva kg ca am de underas Mi-a recoltat secretii vaginale si nu mai stiu ceNuImiPasa Dar ce m-a dat peste cap a fost ca vrea sotul meu sa faca spermograma numai la ei la Medlife si cu un medic anume, un embriolog, cu care ea colaboreaza, si daca vreau sa fac inseminare trebuie sa am analizele facute la acest medicNuImiPasa AAAA si cel mai important, chiar daca am facut laparoscopie in octombrie, inainte de inseminare trebuie sa fac histero sa-mi verifice iar trompelepale pale Mi-a zis sa nu mai iau Duphaston...In fine ca si tratament mi-a dat Metformina de la MEGUAN, utrogestan in loc de duphaston, si sa mai iau si FEMIBION nr 1..Si luna urmatoare sa fac iar stimulare cu closty, dar mai intai sa ma monitorizeze luna aceasta fara nimic...mai merg la ea in ziua 21CM, mai devreme nu am gasit liber

Pai nu mi se pare un lucru rau ca vrea la un anumit dr sa faca sotul tau analiza...eu cred ca stie ea de ce il trimite acolo!
Iti spun din experienta proprie ca atunci cand un medic te trimite pt niste investigatii specifice doar la un anumit alt medic...stie de ce face acest lucru si e bine sa te duci acolo!
Tinem pumnii sa fie bine! computerlove
Rubynne
Scris: Thursday, June 23, 2016 9:17 AM
Nivel

Tania2105 wrote:

Andy, nu am intrebat-o, am uitat, m-a bushit si plansul, cand am inceput sa-i zic toata poveastea mea...Dar eu am sa merg sa dozez in jurul perioadei ovulatorii, asa pt linistea mea sufleteasca ras Nu inteleg dc mi-a dat MEGUAN (clorhidrat de metformina) ca in prospect scrie ca e pt cei bolnavi de diabet zaharatNuImiPasa

Cica e un tratament f utilizat pentru SOP! Asa ca nu-ti face griji. Am citit pe multe forumuri asta!
Tania2105
Scris: Thursday, June 23, 2016 9:19 AM
Nivel

Rubynne wrote:

Pai nu mi se pare un lucru rau ca vrea la un anumit dr sa faca sotul tau analiza...eu cred ca stie ea de ce il trimite acolo!
Iti spun din experienta proprie ca atunci cand un medic te trimite pt niste investigatii specifice doar la un anumit alt medic...stie de ce face acest lucru si e bine sa te duci acolo!
Tinem pumnii sa fie bine! computerlove

Pai mi-a zis clar ca daca ajungem la inseminare, ea vrea ca sperma sa fie prelucrata de embrionologul cu care lucreaza de la ei de acolo, si sa treaca mostra prin mana ei, sa vada ea rezultatul...A mai facut cineva la MEDLIFE?
Tania2105
Scris: Thursday, June 23, 2016 9:20 AM
Nivel

Rubynne wrote:

Cica e un tratament f utilizat pentru SOP! Asa ca nu-ti face griji. Am citit pe multe forumuri asta!

ras ras ras Deci sa zic ca se pricepe doctorulras mi-a dat ceva corecthohot
Rubynne
Scris: Thursday, June 23, 2016 9:20 AM
Nivel

RalukM wrote:
neata,
mie azi mi a scaazuut tempCray deci ar trebui sa ma astept sa vina cm ul...offffffff

Stai calma pana nu vezi rosu! Nu te da batuta! majoreta majoreta majoreta
Rubynne
Scris: Thursday, June 23, 2016 9:24 AM
Nivel

Tania2105 wrote:

Pai mi-a zis clar ca daca ajungem la inseminare, ea vrea ca sperma sa fie prelucrata de embrionologul cu care lucreaza de la ei de acolo, si sa treaca mostra prin mana ei, sa vada ea rezultatul...A mai facut cineva la MEDLIFE?

Mie abordarea ei mi se pare corecta! Si din ce povestesti pare o dr. f priceputa! Cum o cheama?
Rubynne
Scris: Thursday, June 23, 2016 9:24 AM
Nivel

Tania2105 wrote:

ras ras ras Deci sa zic ca se pricepe doctorulras mi-a dat ceva corecthohot

Dap Lol
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.