Clubul aspirantelor - 50
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Alexa001
Scris: Thursday, June 30, 2016 4:29 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/23/2015
mya28 wrote:
In sfarsit am rezultatul la analiza(prolactina)este mare este peste limita de sus.mi-a zis dr sa iau dostinex unu la 3 zile pana raman insarcinata..o sa caut alt medic pe viitor.nu sunt deloc multumita de dr asta..am auzit ca dostinexul provoaca stari de rau,va-ti comfruntat cu asa ceva?oare din cauza asta nu fac bebe?chiar asa importanta e prolactina asta?

Este mai importanta decat pare.
Eu am avut problema asta...mi-a dat medicul sa iau o pastila la 3 zile timp de 3 saptamani si apoi o pastila la 5 zile timp de 5 saptamani. Mi-a zis sa repet analiza de prolactina in z2 si apoi sa revin la control. Mi s-a reglat CM din prima luna, iar in a doua am ramas insarcinata sic
Stiu ca nu prea ai mai fost prezenta pe forum, daca citesti in casutele anterioare ai sa gasesti postarile, si eu imi faceam griji in privinta Dostinex-ului ras mie nu mi-a dat nici o stare nasoala, in afara de somnolenta in ziua respectiva, cand luam pastila.
Mai naspa e bromcriptina, a luat cineva dar mereu uit cine, Crissy parca, stiu ca i s-a facut foarte foarte rau.

PS : daca asta era motivul pentru care vroiai sa schimbi medicul si nu ai si alte chestii care nu iti plac la el, eu zic sa nu te grabesti, in privinta asta are dreptate. Ce rezultat ai avut la prolactina?
mya28
Scris: Thursday, June 30, 2016 4:38 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 4/26/2015
Nu doar din cauza asta,mi se pare prea sec ma expediaza repede fara sa imi explice ce si cum..imi raspunde la intrebari cu da sau nu si cam atat.o sa incep sa iau dostinex de maine si sper sa fie ok.
Eu am prolactina 26,67 si val de referinta este 15,18-26.53
Crissy
Scris: Thursday, June 30, 2016 4:39 PM
Nivel

Inregistrat: 8/7/2015
Alexa001 wrote:

Este mai importanta decat pare.
Eu am avut problema asta...mi-a dat medicul sa iau o pastila la 3 zile timp de 3 saptamani si apoi o pastila la 5 zile timp de 5 saptamani. Mi-a zis sa repet analiza de prolactina in z2 si apoi sa revin la control. Mi s-a reglat CM din prima luna, iar in a doua am ramas insarcinata sic
Stiu ca nu prea ai mai fost prezenta pe forum, daca citesti in casutele anterioare ai sa gasesti postarile, si eu imi faceam griji in privinta Dostinex-ului ras mie nu mi-a dat nici o stare nasoala, in afara de somnolenta in ziua respectiva, cand luam pastila.
Mai naspa e bromcriptina, a luat cineva dar mereu uit cine, Crissy parca, stiu ca i s-a facut foarte foarte rau.

PS : daca asta era motivul pentru care vroiai sa schimbi medicul si nu ai si alte chestii care nu iti plac la el, eu zic sa nu te grabesti, in privinta asta are dreptate. Ce rezultat ai avut la prolactina?

Mereu uiti de mine, e clar ca nu ma iubesti plans sic
mya Dostinex comparativ cu bromcriptina e mult mai ok, n-are efecte adverse atat de nasoale, eu ca si Alexa am doar stare de somnolenta in rest nimic.. ca idee de la bromcriptina am avut stare de ameteala urmata de voma si lesin si m-am lovit destul de tare la umar si san uff daca mi-ar mai recomanda acum cineva bromcriptina i-as zice s-o ia si sa si-o bage undeva! ras
Alexa001
Scris: Thursday, June 30, 2016 5:01 PM
Nivel

Crissy wrote:

Mereu uiti de mine, e clar ca nu ma iubesti plans sic
mya Dostinex comparativ cu bromcriptina e mult mai ok, n-are efecte adverse atat de nasoale, eu ca si Alexa am doar stare de somnolenta in rest nimic.. ca idee de la bromcriptina am avut stare de ameteala urmata de voma si lesin si m-am lovit destul de tare la umar si san uff daca mi-ar mai recomanda acum cineva bromcriptina i-as zice s-o ia si sa si-o bage undeva! ras

Hai ca nu am uitat...ai vazut...am zis corect ! Buddy1 intelege-ma si pe mine...stau mai prost cu memoria de cand sunt insarcinata...nu ca inainte as fi stat mai bine hohot
Crissy
Scris: Thursday, June 30, 2016 5:04 PM
Nivel

Alexa001 wrote:

Hai ca nu am uitat...ai vazut...am zis corect ! Buddy1 intelege-ma si pe mine...stau mai prost cu memoria de cand sunt insarcinata...nu ca inainte as fi stat mai bine hohot

glumeam oricum computerlove
Anna21
Scris: Thursday, June 30, 2016 5:05 PM
Nivel

Inregistrat: 4/12/2016
Alexa001 wrote:

Succes, iti tin pumnii, sa vi la gravidute ! dance DistanceKiss

Multumescc DistanceKiss Pfuu abia astept sa vin dance
mya28
Scris: Thursday, June 30, 2016 5:10 PM
Nivel

Haha m-ai facut sa rad crissy.Doamne ajuta sa fie doar asta problema si dupa tratament sa se arate minunea.am de gand sa merg cu al meu sot vreo 3 zile la geoagiu bai sau la herculane ca vine perioada fertila..la mine cred ca e mare si atata timp cat stau cu mama si bunicii sotului nu cred ca va scadea.nu stiu cat voi rezista sa stau in casa asta.defapt stiu...pana voi vedea doua liniute..nu voi mai sta o zi in plus.nu risc sa il pierd pe bebe din cauza lor,ii si omor pe toti in bataie..la cat am suferit si sufar si ma chinui nu stiu cum as reactiona daca s-ar intampla ceva.
Sper sa am noroc cu dostinexul sa vina bebe si la mine ca atata mi-l doresc de mult....
Alexa001
Scris: Thursday, June 30, 2016 5:11 PM
Nivel

mya28 wrote:
Nu doar din cauza asta,mi se pare prea sec ma expediaza repede fara sa imi explice ce si cum..imi raspunde la intrebari cu da sau nu si cam atat.o sa incep sa iau dostinex de maine si sper sa fie ok.
Eu am prolactina 26,67 si val de referinta este 15,18-26.53

Asta da, e un motiv foarte bun, si eu tot din cauza asta vreau sa schimb medicul, ma expediaza repede si nu imi explica nimic. Eu incerc sa ma lamuresc, pun intrebari, si el vorbeste peste mine, imi taie macaroana.
Valoarea prolactinei nu este totusi foarte mare, am facut conversia in mUI/L, ai avea 565.4, asta daca nu am gresit calculul,ca sunt in graba sa plec de la lucru ras s-ar putea sa fie cam mult Dostinex, dar daca valoarea mai scade la urmatorul CM ar trebui sa mai scada doza...la mine asa a facut.
Amalia1982
Scris: Thursday, June 30, 2016 5:33 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 9/23/2015
NicoletaNisca wrote:

Ma bucur ca esti ok, si cum le iei toate astea?

- Vitex 2/zi - una dimineata si una seara
-Laptisor de matca 2/zi - una dimineata si una seara
- Coenzima q10 2/zi - una dimineata si una seara
- acid folic 1/zi seara
- aspenter 1/zi seara
mya28
Scris: Thursday, June 30, 2016 5:37 PM
Nivel

Am gresit eu trebuie sa iau 1/2 dostinex la 3 zile.culmea e ca a zis sa iau maxim 3 luni si daca nu raman sa merg sa vedem si cu trompele.momentan a zis sa amanam sa vedem daca raman cu dostinex.ciudat...
HOPE
Scris: Thursday, June 30, 2016 6:00 PM
Nivel

Inregistrat: 9/27/2014

Salutare fetelor!
Daca despre cei norocosi se spune ca au mancat "rahat" cand au fost mici, despre cei ghinionisti ce se spune? Sa stiu si eu...ca bat recordul la ghinioane. Azi sunt ziua 35, nici urma de menstra, iar in 6 iulie sunt programata pt. histeroscopie. Mor de nervi!!! nervi
Crissy
Scris: Thursday, June 30, 2016 6:13 PM
Nivel

HOPE wrote:

Salutare fetelor!
Daca despre cei norocosi se spune ca au mancat "rahat" cand au fost mici, despre cei ghinionisti ce se spune? Sa stiu si eu...ca bat recordul la ghinioane. Azi sunt ziua 35, nici urma de menstra, iar in 6 iulie sunt programata pt. histeroscopie. Mor de nervi!!! nervi

Daca ai facut test si e negativ poti incerca varianta luat progesteron ca sa-ti vina menstruatia doar ca depinde si cat te tine uff
andy07
Scris: Thursday, June 30, 2016 6:16 PM
Nivel

Inregistrat: 9/10/2015
nu mai e timp pana pe 6 sa faca faza cu progesteronul. trebuie reprogramare.

si eu ma simt ghinionista, parca nu imi e dat sa am copii si basta.
HOPE
Scris: Thursday, June 30, 2016 6:51 PM
Nivel

Inregistrat: 9/27/2014

Test nu am facut pt ca nu e cazul. Nu am avut contact in scopul de a ramane gravida, tocmai pt ca am polip si urmeaza sa scap de el.
NicoN
Scris: Thursday, June 30, 2016 7:51 PM
Nivel

Inregistrat: 6/17/2015
HOPE wrote:

Salutare fetelor!

Imi pare rau !
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.