Clubul aspirantelor - 49
Subiectul anterior · Subiectul urmator
crysyam30
Scris: Thursday, June 16, 2016 10:21 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 12/11/2015
Alexa foarte frumos testuletul tau Clap Clap Clap un pic de galerie si pt beta!!!
Din ce tin eu minte parca stai prin militari... eu sunt in drumul taberei arunca si tu barza aia peste gard!!!Hilar

Eu am avut azi temp 36.9 cred ca a inebunit lupu!!!! vad ca rozica aia nu vrea sa vina deloc!!! Sambata trebuia sa vina... daca nu mi-ar fi zis dr ca nu am folicul dominant si nici corp galben mai trageam sperante...
Alina_N
Scris: Thursday, June 16, 2016 10:21 AM
Nivel

Inregistrat: 8/5/2015
bby88 wrote:

Si al meu a fost la fel. Abia putea sta ieri de usturimi. I-a recoltat mai multe probe pentru Mycoplasma, clamydia, etc si din sperma si din urina si cu rezultatele o sa mergem la cel care ne-a trimis. Pai al tau nu e mai bine? So?ul azi deja se simte bine.. Asa i sa spus si ieri ca primele 4-5 urinare vor fi groaznice si sa bea multa apa sa scape mai repede. In principiu a zis ca cel mai bine pentru noi ar fi ca una din aceste analize sa iasa proasta pt ca s-ar rezolva cel mai usor. Oricum daca Presta?i asreara nu mai avea?i prea mul?i viteji si ar fi avut si el disconfort. Încerca?i de azi. Sotului tau i-a spus ceva pana acum?

Asa si al meu,dimineata cand a mers la baie la fel l-a usturat,imi era asa mila de el uff pale
Si lui i-a spus ca dupa 3 urinari o sa fie mai bine,dar inca il ustura.
Pana acum are un singur diagnostic,de varice testiculare,desi din ce i-a explicat doctorul nu sunt chiar varice,ci venele de sange nu sunt chiar ok.
Asteptam rezultatul in 7 zile pt investigatiile facute ieri,dupa care mergem la doctorul Voinea sa vedem ce ne spune.

Alexa ce frumusete de test!!

Andy ai incredere in corpul tau,poate daca rezolvi problema cu progesteronul,ai sanse sa ramai natural.Eu in Z2 aveam progesteronul 0,5 NG/mL in ziua 21 nu mai retin dar cand ajung acasa verific si iti spun.
bby88
Scris: Thursday, June 16, 2016 10:33 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 7/31/2015
Alina_N wrote:

Asa si al meu,dimineata cand a mers la baie la fel l-a usturat,imi era asa mila de el uff pale
Pana acum are un singur diagnostic,de varice testiculare,desi din ce i-a explicat doctorul nu sunt chiar varice,ci venele de sange nu sunt chiar ok.
Asteptam rezultatul in 7 zile pt investigatiile facute ieri,dupa care mergem la doctorul Voinea sa vedem ce ne spune.

Andy ai incredere in corpul tau,poate daca rezolvi problema cu progesteronul,ai sanse sa ramai natural.Eu in Z2 aveam progesteronul 0,5 NG/mL in ziua 21 nu mai retin dar cand ajung acasa verific si iti spun.

Inseamna ca asteptam impreuna..Al meu de durere uitase sa lase si cnp-ul sa ii posteze rezultatele cand sunt gata. Cred ca s-au si gasit acolo. Parca al tau a avut la 15:40 iar al meu pe la 15:50 a termninat :)) Pune-l sa bea multa apa si sa nu urineze pana nu simte vezica plina de tot. Bafta! Sa fie ok si sa gasiti solutia

Alexahearts superb test. Abia astept sa ved si poza de la eco si sa ne mai impartasesti din emotiipupici
Mire
Scris: Thursday, June 16, 2016 10:47 AM
Nivel

Inregistrat: 12/4/2015
Tania2105 wrote:

TEO ce regim urmezi?ras Eu cred ca tu iti faci silueta pt viitoarea sarcina sa fii o mamica sexyras

Suna a dieta rina,am tinut-o si eu vreo 2saptamani Lol
clawdia
Scris: Thursday, June 16, 2016 10:50 AM
Nivel

Inregistrat: 8/21/2014
Alina_N wrote:

Alina asta cu varicele am inteles ca e ereditara, si sotul meu are ceva inceput la un picior...la el in familie au cam totiuff .. ma gandesc sa verifice bine dr la eco si venele in rest sa vedem daca are ceva pe acolo sau nu. Pentru ca orice vena dilatata incalzeste locul si nu e bn pentru gigei.
andrada1983
Scris: Thursday, June 16, 2016 10:51 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 6/14/2016
Mire wrote:

Rina am tinut-osi eu anul trecut vreo 2 luni(apoi am ramas gravi), dar pot sa zic ca dadusem jos 7 kg, am mai si trisat recunosc Blushing
m-am simtit super bine cu dieta asta

am o zi cam naspa azi, m-am trezit cu o greata urata( m-am indopat aseara cu cirese si pepene rosuBlushing )si o durere de ovar de mor Cray
Tania2105
Scris: Thursday, June 16, 2016 10:52 AM
Nivel

Inregistrat: 3/21/2016
Mire wrote:

Da, si eu tot RINA m-am ganditras la tine a dat rezultate?ras
Teoftici
Scris: Thursday, June 16, 2016 10:52 AM
Nivel

Inregistrat: 1/19/2016
multumesc gagici de incurajare!totusi nu cred ca vine bebe...macar sotul s-a mobilizat luna asta fara sa il stresez eu Big Laugh Haha Lol Tin dieta Rina ca asa sunt satula si slabesc hainoroc multe vitamine, salate, prajeli deloc, o data la 4 zile dulce 100-150 gr- nici nu pot manca tot uneori. Vreau sa fiu o nasica slabuta (cat de cat) in iulie si august.topai
anemona30
Scris: Thursday, June 16, 2016 11:17 AM
Nivel

Inregistrat: 12/15/2015
bby88 wrote:
Eu acum am ajuns acasa.. Cu una bucata sot chinuit de medic o gramada. Momentan i-au recoltat pentru mai multe analize si peste o saptamana aflam daca e vreo bacterie care si-a facut de cap. Medicul ne-a spus sa ne rugam sa fie asta de?i el crede ca nu putea sa influen?eze chiar in halul asta.. La final ne-a încurajat spunând ca avantajul nostru e vârsta mea si ca poate vom fi noroco?i sa reu?easca din prima FIV-ul. De acum asteptam si poate ne bucuram mai mult de noi fara presiuni pana aflam cv concret.

Alina al tau ce a facut?

sincer iti zic,este mai bine sa apatra o bacterie ,decat sa iasa analizele bine

sotului meui i-au iesit toate analizele ok si doctora mi-a zis ca era de preferat sa apara o bacterie deoarece acestea pot fi tratate ..
Alexa001
Scris: Thursday, June 16, 2016 11:19 AM
Nivel

Inregistrat: 11/23/2015
Au afisat rezultatuuuul !!! yes yes yes

Este 634....asta cum e? E bine, nu? ras cine se pricepe ?
Crissy
Scris: Thursday, June 16, 2016 11:22 AM
Nivel

Inregistrat: 8/7/2015
Alexa001 wrote:

E minunat! computerlove
crysyam30
Scris: Thursday, June 16, 2016 11:23 AM
Nivel

Inregistrat: 12/11/2015
Alexa001 wrote:

Superrrrr!!!!!Bravoo

Teoretic urmatorul o sa sara de 1000 deci vei putea vedea bobita la eco!!!
Mire
Scris: Thursday, June 16, 2016 11:24 AM
Nivel

Inregistrat: 12/4/2015
Tania2105 wrote:

Da, si eu tot RINA m-am ganditras la tine a dat rezultate?ras

Eu am tinut 2sapt si am slabit 4-5kg parca,p'acolo..e f buna dieta,e usor de tinut..
Apoi am avut o criza de gastrita..din cauza apei cu lamaie pe care o beam dim pe stomacul gol.Zeama de la o lamaie la o cana de apa.(prea mult dupa spusele medicilor Lol ) dar mie imi placea.
Si sotul a tinut tot cam asa si slabise 6-7kg.
andy07
Scris: Thursday, June 16, 2016 11:26 AM
Nivel

Inregistrat: 9/10/2015
E perfect! Ai un bebe grasun! :) ( cred ca marisor, ai ovulat timpuriu, sau s-a prins rapid). De gemeni nu-ti mai zic, ca destul am speriat-o pe Sonya care avea un beta mult mai mare si nu a fost ras
andrada1983
Scris: Thursday, June 16, 2016 11:26 AM
Nivel

Inregistrat: 6/14/2016
Alexa001 wrote:

e foarte bine Bravoo
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.