Clubul aspirantelor - 42
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Alexa001
Scris: Monday, January 18, 2016 10:25 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/23/2015
Felicitari Lili ! iti doresc sarcina usoara si bebe sanatos ! majoreta topai Bravoo

Fetelor eu nu prea am vesti...pana acum graficul meu e dezordonat, inca astept...poate-poate ovulez si luna asta, dar mai tarziu. Inca fac spalaturile cu bicarbonat inainte de fiecare bebeleala, m-am dus si mi-am cumparat alt irigator, pe asta sper sa nu il mai topesc hohot nu am gasit dezinfectant chicco...dar am intrebat decat la o singura farmacie ras
Incerc sa bebelesc din 2 in 2 zile...sper sa nu aiba loc prea tarziu ovulatia, sau sa ma trezesc cu uratii, ca pe 25 ianuarie plec in delegatie vreo 3 zile pale ar trebui sa incep analizele in z2...asa ca sper sa nu se nimereasca exact zilele alea plans daca imi vine pe 24 ianuarie sunt in stare sa anulez delegatia
Mire
Scris: Monday, January 18, 2016 10:44 AM
Nivel

Inregistrat: 12/4/2015
Alexa001 wrote:
Felicitari Lili ! iti doresc sarcina usoara si bebe sanatos ! majoreta topai Bravoo

Fetelor eu nu prea am vesti...pana acum graficul meu e dezordonat, inca astept...poate-poate ovulez si luna asta, dar mai tarziu. Inca fac spalaturile cu bicarbonat inainte de fiecare bebeleala, m-am dus si mi-am cumparat alt irigator, pe asta sper sa nu il mai topesc hohot nu am gasit dezinfectant chicco...dar am intrebat decat la o singura farmacie ras
Incerc sa bebelesc din 2 in 2 zile...sper sa nu aiba loc prea tarziu ovulatia, sau sa ma trezesc cu uratii, ca pe 25 ianuarie plec in delegatie vreo 3 zile pale ar trebui sa incep analizele in z2...asa ca sper sa nu se nimereasca exact zilele alea plans daca imi vine pe 24 ianuarie sunt in stare sa anulez delegatia

Hai ca poate ovulezi mai tarziu.Iti tin pumnii!! majoreta Cheek Kiss
MitranAndreea
Scris: Monday, January 18, 2016 10:53 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 1/10/2016
Clap U
Alexa001 wrote:

Incearca Sa nu exagerezi cu spalaturile cu bicarbonat ca Sa nu strici flora vaginala ca mu e de gluma...
Eu Una faceam spalaturi cu irigatorul simple inainte de price contact sexual si cu ceai de musetel o data PE saptamana asta pana la ovulatie, dupa ovulatie abtinenta totala faci sotul a plecat in Norvegia exact PE 6. Asa ca PE 5 am bebelit zdravan hohot si uite ca PE 15 am avut sangerarea de nidare DistanceKiss

Incercati fetelor Sa nu exacerati cu spalaturile si fiti Mai drgajate!
Stresul Este inamicul numarul unu al fertilitatii!!!
andy07
Scris: Monday, January 18, 2016 11:16 AM
Nivel

Inregistrat: 9/10/2015
Daca au trecut 12-13 zile de la ovulatie ai putea sa faci un test ras
stefy.any
Scris: Monday, January 18, 2016 11:20 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 9/29/2015
Mitran Andreea ai facut test de sarcina?
MitranAndreea
Scris: Monday, January 18, 2016 11:22 AM
Nivel

DistanceKiss Am Sa astept intarzierea mensrei!
EU stau intro statiune la mare si pe timp de iarna nu Este farmacie , trebuie Sa ajung la oras, asa ca Mai astept :)))
stefy.any
Scris: Monday, January 18, 2016 11:25 AM
Nivel

MitranAndreea wrote:
DistanceKiss Am Sa astept intarzierea mensrei!
EU stau intro statiune la mare si pe timp de iarna nu Este farmacie , trebuie Sa ajung la oras, asa ca Mai astept :)))

Aham, macar nu esti ispitita sa faci teste :))!
MitranAndreea
Scris: Monday, January 18, 2016 11:29 AM
Nivel

stefy.any wrote:

Aham, macar nu esti ispitita sa faci teste :))!

Asta Este singurul avantaj hohot Hands
Am Sa va tin la curent! Insa pana la liniutele mele sper Sa le vad PE ale voastre, numai care doua, ca ati stat prea mult la aspirici!! majoreta
stefy.any
Scris: Monday, January 18, 2016 11:30 AM
Nivel

MitranAndreea wrote:

Asta Este singurul avantaj hohot Hands
Am Sa va tin la curent! Insa pana la liniutele mele sper Sa le vad PE ale voastre, numai care doua, ca ati stat prea mult la aspirici!! majoreta

Doamne ajuta!!!topai

Lili Eu sa vii cu beta bun azi!!!dance
Alexa001
Scris: Monday, January 18, 2016 11:38 AM
Nivel

Inregistrat: 11/23/2015
Mire, asa sper si eu, inca nu e timpul pierdut. Am vazut ca esti in z 6 dpo, sa nu te aud ca incepi sa faci teste hohot mai ai rabdare o saptamana, da? ras

MitranAndreea, in cazul meu chiar sunt indicate spalaturile cu bicarbonat, si sunt f slabe sansele sa imi distrug flora, pentru ca in cazul meu este ff acida. Chiar mi s-a recomandat sa fac ceva pentru asta, si anume niste ovule de Gyniel. Asta am decoperit dupa niste investigatii, pentru ca faceam candidoza ff des, cam la 2-3 luni imi aparea Big Surprise am avut ani la rand probleme cu candidoza, pana mi s-a spus ca e datorata mediului acid. Faceam tratament, disparea, si apoi reaparea la scurt timp...

Fetelor, ma bate gandul sa ma apuc de teste de ovulatie luna asta, pentru ca mi-e teama sa plec in delegatie fara sa stiu in ce "stadiu" sunt uff temperatura imi arata de-abia dupa ovulatie...macar la teste stiu ca se apropie atunci cand incepe sa se coloreze linia de test...sau gresesc?
Din experienta voastra, care sunt mai bune?
andy07
Scris: Monday, January 18, 2016 11:53 AM
Nivel

Alexa001 wrote:

Fetelor, ma bate gandul sa ma apuc de teste de ovulatie luna asta, pentru ca mi-e teama sa plec in delegatie fara sa stiu in ce "stadiu" sunt uff temperatura imi arata de-abia dupa ovulatie...macar la teste stiu ca se apropie atunci cand incepe sa se coloreze linia de test...sau gresesc?

Ferlidona sunt f bune, dar si f scumpe, cam 80 ron setul de 7 teste. Insa sunt fete care s-au descurcat ai cu minut, eu cu minut nu m-am inteles, nu mi se coloreaza nici linia de control macar.
Nu mai bine faci tu o eco zilele astea? Monitorizarea nu se face doar intr-o zi, mai ales la ciclurile lungi peste 30 de zile.
andy07
Scris: Monday, January 18, 2016 11:55 AM
Nivel

Voi cumparati in fiecare luna cate un tes de sarcinat? Eu de 2 ori am cumparat cate 10, sa fie acolo hohot
mya28
Scris: Monday, January 18, 2016 12:06 PM
Nivel

Inregistrat: 4/26/2015
Fetelor nu reusesc sa iau legatura cu cei de la gynera.am zis ca o sa sun la synevo dar nu stiu ce sa fac
oare au si dr care sa ne citeasca rezultatul dupa?
Mire
Scris: Monday, January 18, 2016 12:27 PM
Nivel

Inregistrat: 12/4/2015
Alexa001 wrote:
Mire, asa sper si eu, inca nu e timpul pierdut. Am vazut ca esti in z 6 dpo, sa nu te aud ca incepi sa faci teste hohot mai ai rabdare o saptamana, da? ras

MitranAndreea, in cazul meu chiar sunt indicate spalaturile cu bicarbonat, si sunt f slabe sansele sa imi distrug flora, pentru ca in cazul meu este ff acida. Chiar mi s-a recomandat sa fac ceva pentru asta, si anume niste ovule de Gyniel. Asta am decoperit dupa niste investigatii, pentru ca faceam candidoza ff des, cam la 2-3 luni imi aparea Big Surprise am avut ani la rand probleme cu candidoza, pana mi s-a spus ca e datorata mediului acid. Faceam tratament, disparea, si apoi reaparea la scurt timp...

Nu nuuuhohot am unu in geantahohot de luna trecuta..dar astept,stau cuminte.
Eu zic sa iei Oview.Eu m-am impacat f bine cu ele.Costa 23 de lei cutia cu 5teste.Luna asta temperatura mi-a confirmat ca testele au fost bune.
Ferlidona am luat o singura data luna trecuta k nu mai aveam si trebuia urgent sa fac,am dat 20de lei pe unu.La fel sunt,doar ca in caseta..nu ma incalzeste cu nimic sa dau de 5ori mai mult.Fereste-te de Minut..la mine nici linia de control nu se colora.
Mai aveam 2-3 pe acasa si le-am facut de curiozitate simultan cu Oview.

Mire attached the following image(s):
image.jpegimage.jpeg

Adinuta
Scris: Monday, January 18, 2016 12:30 PM
Nivel

Inregistrat: 12/2/2014
mya28 wrote:
Fetelor nu reusesc sa iau legatura cu cei de la gynera.am zis ca o sa sun la synevo dar nu stiu ce sa fac
oare au si dr care sa ne citeasca rezultatul dupa?

Mya28 - draga mea insista la telefon. O sa dai de ei in final. la fel fac si eu desi sunt in baza lor de date.
Au si medic pentru a citi rezultatele, evident. Eu m-am dus cu dosarul complet. Am refacut doar cateva analize care erau mai vechi de 6 luni si se puteau modifica. Bafta
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.