Clubul aspirantelor - 40
Subiectul anterior · Subiectul urmator
pisicutaiuby
Scris: Thursday, September 3, 2015 11:25 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/5/2015
Buna fetele!
Imi pare rau ptr cele care s au pomenit cu menstra :(
Cat despre acidul folic tind sa cred ca si eu m am ingrasat de la el,,,,iau cam de 8 luni si am pus vreo 12 kg:( Sincer as face o pauza dar e cam cu dus-intors,,,,
Eu sunt in ziua 10 a menstrei si aseara am avut mari dureri de ovar drept si secretii mai maricele,,,,,e posibil sa ovulez mai devreme asa ca am facut prostioare aseara ,,,,,apoi nu am mai facut pisu pana dimineata,am baut apa cu bicarbonat si poate-poateHilar
Va pup si succes celor care urmeaza la testaremajoreta
AndreiutzaEu
Scris: Thursday, September 3, 2015 12:16 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/27/2015
Ce faceti aspirici? care sunteti la testare?

Ce faci Adelinuto?

Va Cheek Kiss Cheek Kiss Cheek Kiss Cheek Kiss Buddy1 Buddy1 Buddy1 Buddy1 Pe toate si va trimit praf de burticaboing2 boing2 boing2 boing2
Lili Eu
Scris: Thursday, September 3, 2015 12:39 PM
Nivel

Inregistrat: 3/23/2015
pisicutaiuby wrote:
Buna fetele!
Cat despre acidul folic tind sa cred ca si eu m am ingrasat de la el,,,,iau cam de 8 luni si am pus vreo 12 kg:( Sincer as face o pauza dar e cam cu dus-intors,,,,
Eu sunt in ziua 10 a menstrei si aseara am avut mari dureri de ovar drept si secretii mai maricele,,,,,e posibil sa ovulez mai devreme asa ca am facut prostioare aseara ,,,,,apoi nu am mai facut pisu pana dimineata,am baut apa cu bicarbonat si poate-poateHilar
eu luna asta am redus acidul folic din prima zi a cm pana in a 12 zi a cm cat am luat BU , pai de mancat cred ca am mancat mai putin de cat de obicei si vad ca am inceput sa pun pe mmCheek Kiss
Lili Eu
Scris: Thursday, September 3, 2015 12:44 PM
Nivel

AndreiutzaEu wrote:

Ce faci Adelinuto?

Va Cheek Kiss Cheek Kiss Cheek Kiss Cheek Kiss Buddy1 Buddy1 Buddy1 Buddy1 Pe toate si va trimit praf de burticaboing2 boing2 boing2 boing2
si noi te pupamCheek Kiss ce face puiutzu misca ? majoreta
pisicutaiuby
Scris: Thursday, September 3, 2015 12:51 PM
Nivel

Lili Eu wrote:
eu luna asta am redus acidul folic din prima zi a cm pana in a 12 zi a cm cat am luat BU , pai de mancat cred ca am mancat mai putin de cat de obicei si vad ca am inceput sa pun pe mmCheek Kiss

Pai nu trebuie luat zilnic?Asa as mai reduce si eu dar nu stiu daca e bine,,,,,
AndreiutzaEu
Scris: Thursday, September 3, 2015 12:58 PM
Nivel

Lili Eu wrote:
si noi te pupamCheek Kiss ce face puiutzu misca ? majoreta

Misca de pe la 16 sapt jum... Dar destul de rar... De vre-o 2 zile desi mica rar am inceput sa il simt mai puternic... are si program deocamdata ..Dimineata intre 08.00-10.00 si seara cand ma pun in pat... in cursul zilei mai rarut :)
Lili Eu
Scris: Thursday, September 3, 2015 12:58 PM
Nivel

pisicutaiuby wrote:

Pai nu trebuie luat zilnic?Asa as mai reduce si eu dar nu stiu daca e bine,,,,,
trebuie dar nu vreau sa ma fac mareLol
Lili Eu
Scris: Thursday, September 3, 2015 1:00 PM
Nivel

AndreiutzaEu wrote:

Misca de pe la 16 sapt jum... Dar destul de rar... De vre-o 2 zile desi mica rar am inceput sa il simt mai puternic... are si program deocamdata ..Dimineata intre 08.00-10.00 si seara cand ma pun in pat... in cursul zilei mai rarut :)
aha frumosnewclap hearts
AndreiutzaEu
Scris: Thursday, September 3, 2015 1:02 PM
Nivel

Lili Eu wrote:
aha frumosnewclap hearts

La inceput mai mult ma gadila parca innotau niste pestisori... acum parca sunt niste floricele in ceaun care se coc si sar hohot hohot hohot

sa ne spuna NKo cum e de pe la 20 saptamani.... ca am inteles ca de atunci se simte mai bine :)love

love

PS De exp acum misca din nou... Tocmai am mancat de pranz si cum m-am ridicat de la masa a i9nceput sa se agite hohot
Adinuta
Scris: Thursday, September 3, 2015 2:50 PM
Nivel

Inregistrat: 12/2/2014
Fetelor eu iau acid folic de 2 ani fara pauza. Nici vorba de ingrasat! Am cel mult 1 kg , dar asta pt ca nu ma pot lasa de dulciuri. Nici clostylbegit nu m-a ingrasat, desi vuieste netul ca au pus doamnele cate 10 kg pe ele
corina_elena50
Scris: Thursday, September 3, 2015 3:30 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 5/2/2015
pisicutaiuby wrote:
Buna fetele!

si inainte cu o jumatate de ora te-ai si spalat cu bicarbonat?
pisicutaiuby
Scris: Thursday, September 3, 2015 4:24 PM
Nivel

corina_elena50 wrote:

si inainte cu o jumatate de ora te-ai si spalat cu bicarbonat?

Corinuta ,nu te supara pe mine te rog,nici irigator nu am apucat sa cumpar,am citit tot felul de pareri ale medicilor ca nu ar fi recomandate,etc,,,,,Am citit ca face spalaturi si Luizika si sa dea Domnul sa ramana si ea cu aceasta metoda si o sa incerc poateCheek Kiss
Nasmyne
Scris: Thursday, September 3, 2015 4:36 PM
Nivel

Inregistrat: 7/18/2015
Si eu am luat timp de 6 luni acid folic dar eu am slabit foarte mult, fara sa fac nimic, ultima oara aveam in minus 10 kg, dar cred ca am mai slabit pentru ca simt la haine, nu mai m-am cantarit de o luna jumatate.
ElenaD94
Scris: Thursday, September 3, 2015 4:55 PM
Nivel

Inregistrat: 11/19/2014
Zambila wrote:
Mondream, pentru sustinere e progesteronul, dar nu stiu daca îl poti lua asa, fara sa fie confirmata sarcina. Stiu ca imediat dupa ovulatie, corpul galben e cel care începe productia de progesteron pentru 12-16 zile. De aceea cred ca, un eventual supliment de proegsteron (Utrogestan, Duphaston etc), ar trebui luat dupa cele 12-16 zile (plus ca atunci stii clar ca e si sarcina confirmata). Si ar trebui luat în doza recomandata de medic, în functie de nevoi. Uite, eu iau doar 200 de mg pe zi, în timp ce Elenei i-a recomandat 600 de mg, urmând sa-i modifice doza în functie de grosimea endometrului, daca nu ma însel.

Hei, da asa e am luat 600 de mg pana la prima vizita cu dr si in continuare iau 600 de mg pana la 12 saptamani. Deoarece am avut acele avorturi spontane totul trebuie tinut sub control, desi endoemtrul s-a transformat cum trebuie pt sarcina, " pastrandu-si tonicitatea" asa s-a exprimat doctora, nu am niciun hematom, nu am sangerat, dar totusi iau pana in S12. Totul e la decizia doctorului. De ex mie mi=a prescris Arefam 100 mg din ziua 16 pana in ziua 25 a ciclului, Urmand ca apoi dupa testul de sarcina pozitiv sa incep cu doza de 600 , la fel tot la hotararea doctorei. Nu e bine sa iei de capul tau progesteron ca iti poate inhiba menstruatia daca nu e luat cum trebuie.
Adelinuta
Scris: Thursday, September 3, 2015 6:39 PM
Nivel

Inregistrat: 5/8/2015
AndreiutzaEu wrote:

Ce faci Adelinuto?

Eu ma odihnesc si bebelesc, ca din nou sunt in concediu si astept cumintica sa vad daca intarzie menstra. Ma simt putin diferit fata de celelalte luni dar eu cred ca iar am racit la burtica. In zilele cand a fost cald tare nu am putut adormi noaptea decat daca imi umezeam picioarele in apa rece, eram foarte agitata daca nu o faceam. Sanii ma dor putin, dar nu tare, eu ii vad putin mai mari decat de obicei dar poate ca doar mi se pare. Daca pana acum simteam doar o presiune la ovar si acolo jos, acum ma doare burta cam ca in prima zi de rozi dar totusi putin diferit si nu la fel de intens, dar mai am vreo 5-6 zile pana ar trebui sa vina, deci e cam normal sa inceapa sa ma deranjeze acum. Am tot trecut pe langa farmacii, inclusiv azi, dar nu am intrat sa iau test, m-am gandit ca mai bine mai astept. Daca e sa fie, tot acolo ramane si pana saptamana viitoare. In rest ce sa va mai zic...o sa imi schimb si eu locul de munca, trec de la turism la birou notarial, deci am putine emotii. Dar partea buna este ca voi lucra impreuna cu sotul meu ras
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.