Clubul aspirantelor - 40
Subiectul anterior · Subiectul urmator
georgy gya
Scris: Monday, August 31, 2015 4:40 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 3/13/2015
BUna aspirici , ce mai faceti? E cam liniste pe aici, probabil la fel ca si mine toate citesc zilnic dar nu posteaza caci nu prea se intampla nimic special.... Eu saptamana asta astept menstra, nu mai ma leg de o data fixa caci Iara ma apuca paranoia, azi sunt ziua 26 Acu sa vedem cand o sa-mi vina.... Simptome nu bag in seama deloc si chiar daca sunt le pun pe seama altor factori nicidecum sarcina caci asa poate sufar mai putin daca imi vine ciclul.... Va pupacesc pe toate si va doresc mult succes computerlove
ElenaD94
Scris: Monday, August 31, 2015 5:22 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 11/19/2014
georgy gya wrote:
BUna aspirici , ce mai faceti? E cam liniste pe aici, probabil la fel ca si mine toate citesc zilnic dar nu posteaza caci nu prea se intampla nimic special.... Eu saptamana asta astept menstra, nu mai ma leg de o data fixa caci Iara ma apuca paranoia, azi sunt ziua 26 Acu sa vedem cand o sa-mi vina.... Simptome nu bag in seama deloc si chiar daca sunt le pun pe seama altor factori nicidecum sarcina caci asa poate sufar mai putin daca imi vine ciclul.... Va pupacesc pe toate si va doresc mult succes computerlove

Desi eu si Dreams ne-am mutat la gravidute, nu vrem sa plecam singure, asa ca Hilar hai cu burtica hearts !!!Iti tinem pumnii
Miha_Ella
Scris: Monday, August 31, 2015 6:12 PM
Nivel

Inregistrat: 6/14/2015
Lili Eu wrote:
Buna aspirici!!! Eu sambata am avut secretie albus de ou in a 13 zi si aseare am avut intepaturi de ovar stang care au tinut 2 ore cred am bebelit vineri sanbata de 2 ori:)) si aseara iar poate se prinde ceva luna astaHands Cheek Kiss

Doamne ajuta!sa fie bebe! Iti tin pumnii! Cheek Kiss
Lili Eu
Scris: Monday, August 31, 2015 8:08 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/23/2015
Miha_Ella wrote:

Doamne ajuta!sa fie bebe! Iti tin pumnii! Cheek Kiss
Multunesc!! Cheek Kiss
georgy gya
Scris: Tuesday, September 1, 2015 5:13 AM
Nivel

ElenaD94 wrote:

Desi eu si Dreams ne-am mutat la gravidute, nu vrem sa plecam singure, asa ca Hilar hai cu burtica hearts !!!Iti tinem pumnii

Ma bucur mult pentru voi si imi doresc din suflet sa vin si eu la burtici dar mai trebuie sa astept cateva zile sa vad daca asta e luna norocoasa sau mai am de muncit... Va pup si va doresc sarcina u?oara si binenteles la termen !!! hearts
dreams***
Scris: Tuesday, September 1, 2015 8:08 AM
Nivel

ElenaD94 wrote:

De acord cu tine!!!haideti fetelor Lili Georgy majoreta majoreta Clap asteptam o veste buna!!eu iau pe una si Elena pe cealalta la gravidute! DistanceKiss DistanceKiss
Lili Eu
Scris: Tuesday, September 1, 2015 10:05 AM
Nivel

Offf ce bn ar fi sa mai eliberam din locuriCheek Kissdance
Bucurie2015
Scris: Tuesday, September 1, 2015 11:40 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 7/10/2015
Doamne fetelor! Am lipsit si eu o saptamana si deja ati eliberat doua locuri pe aici...bravo!!!
Felicitari gravidutelor!
Asteptam gravidute noi ... am trimis barza catre voi!
Nasmyne
Scris: Wednesday, September 2, 2015 10:15 AM
Nivel

Inregistrat: 7/18/2015
Ce mai faceti aspirici? Eu am avut multa treaba zilele astea , dar v-am urmarit. Vroiam sa va intreb ceva am inceput sa-mi iau temperatura, e adevarat ca nu in fiecare zi si nici la aceeasi ora, am inceput din perioada cand a fost frig atunci in toata tara si aveam in medie 34,9 - 35,1 acum de vre-o saptamana am numai 36,1, normal acum o sapt jum cand am fost la ecograf mi a zis doctora ca nu am ovulat, si altceva de vre o doua zile doar dupa ce ma trezesc am niste dureri pe jos ca cele dinainte de rozi. Acum astept pana vineri cand ar trebui sa-mi vina.
Lili Eu
Scris: Wednesday, September 2, 2015 12:45 PM
Nivel

Buna aspirici!!! De ceva vreme e cam liniste , nu prea mai sunt subiecte dar eu cred ca e de bn pt ca toata lumea bebelesteyes eu presimt ca luna asta vor fie multe teste pozitivenewclap dance Cheek Kiss
luizika27
Scris: Wednesday, September 2, 2015 1:44 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 7/30/2014
Buna,va transmit multii Cheek Kiss Cheek Kiss Cheek Kiss Cheek Kiss
Am si eu o intrebare pentru fetele care au facut stimulare. Cat va costat?
Am fost si eu la control si dr mea a decis ca trebuie sa fac STIMULARE dar mai trebuie sa repet analize dupa ce imi vine vrea sa vada si glicemia ca a spus ca sunt cam plinuta si ultima data cand am luat glicemia aveam 105, a zis k e cam mult vrea sa repet FSH,LH in Z3 si Z14 PROGESTERONUl,PROLACTINA in Z21 si in orice zi IgA si IgG daca am glicemia buna, sper sa nu mai am nevoie de stimulare si luna asta sa fie cu noroc.
Am inceput si eu sa fac spalaturi cu bicarbonat inainte sa bebelesc sper sa am noroc, sa stiti ca va urmaresc mereu chiar daca nu postez am uita sa spun ca am 3 foliculi luna asta care sunt mai mari unul pe dreapta si 2 pe stanga.
Doamne ajuta fetelor sa plecam cat mai multe luna asta la gravidute va tin pumnii la cele care sunt la testare.
Eu sunt la regim de 3 saptamani si deja am slabit 4 kg mai am 5 sapt si ma duc iar la control si vad ce imi spune daca continui, imi schimba dieta sau imi da alt tratament.
Va Cheek Kiss si va computerlove pe toate de la A la Z.
Adinuta
Scris: Wednesday, September 2, 2015 1:51 PM
Nivel

Inregistrat: 12/2/2014
luizika27 wrote:
Buna,va transmit multii Cheek Kiss Cheek Kiss Cheek Kiss Cheek Kiss

Am si eu o intrebare pentru fetele care au facut stimulare. Cat va costat?

Am fost si eu la control si dr mea a decis ca trebuie sa fac STIMULARE dar mai trebuie sa repet analize dupa ce imi vine vrea sa vada si glicemia ca aspus ca sunt cam plinuta si ultima data cand am luat glicemia aveam 105, a zis k e cam mult vrea sa repet FSH,LH in Z3 si Z14 PROGESTERONUl,PROLACTINA in Z21 si in orice zi IgA si IgG daca am glicemia buna, sper sa nu mai am nevoie de stimulare si luna asta sa fie cu noroc.

Am inceput si eu sa fac spalaturi cu bicarbonat inainte sa bebelesc sper sa am noroc, sa stiti ca va urmaresc mereu chiar daca nu postez am uita sa spun ca am 3 foliculi luna asta care sunt mai mari unul pe dreapta si 2 pe stanga.
Doamne ajuta fetelor sa plecam cat mai multe luna asta la gravidute va tin pumnii la cele care sunt la testare.
Va Cheek Kiss si va computerlove pe toate de la A la Z.

Luizika medicamentuk meu a costat 16 lei clostylbegit + 120 lei ovitrelle si o ecografie de monitorizare de reguka in ziua 10. 120 lei ecografia + 120- 10 injectii clexan, cam atat m-a costat pe mine. Ah + vitaminele lunare elevit, acid folic si aspenter. Acun depinde ce schema de tratament iti va da tie! Poate sa iti dea si ceva de sustinere dupa ovulatie, mie nu mi-a dat!
AnonymAB
Scris: Wednesday, September 2, 2015 2:22 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Se poate lua ceva pt sustinere dupa ovulatie? Ce?
Zambila
Scris: Wednesday, September 2, 2015 2:52 PM
Nivel

Inregistrat: 6/18/2014
Mondream, pentru sustinere e progesteronul, dar nu stiu daca îl poti lua asa, fara sa fie confirmata sarcina. Stiu ca imediat dupa ovulatie, corpul galben e cel care începe productia de progesteron pentru 12-16 zile. De aceea cred ca, un eventual supliment de proegsteron (Utrogestan, Duphaston etc), ar trebui luat dupa cele 12-16 zile (plus ca atunci stii clar ca e si sarcina confirmata). Si ar trebui luat în doza recomandata de medic, în functie de nevoi. Uite, eu iau doar 200 de mg pe zi, în timp ce Elenei i-a recomandat 600 de mg, urmând sa-i modifice doza în functie de grosimea endometrului, daca nu ma însel.
Rocsana
Scris: Wednesday, September 2, 2015 4:03 PM
Nivel

Inregistrat: 1/28/2015
Buna fetelor,va urmaresc si eu din umbra si astept sa vad cine va pleca luna aceasta cu fetele la geavidute .Va doresc teste pozitive cat mai multe eu sunt tot cu tinctrura de BU si cu bebeleala poate imi fac un cadou frumos de ziua mea .Va Cheek Kiss pe toate majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.