Clubul aspirantelor - 37
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AndreiutzaEu
Scris: Tuesday, March 24, 2015 2:12 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/27/2015
nko wrote:

Poate prevestesc ceva..Angel

Fetelor ma uitam acum la listutza..e cam lunga nu credeti?haideti sa mai eliberam din locuri pentru alte aspirante.ras

Sunt de acord cu tine.... Sa mai facem loc pe aici majoreta

NU stiu ce sa zic cu prevestitul ca nu mai vreau sa imi fac sperante ca luna trecuta

Vad pe 3 cand ar trebui sa apara musafiriiNuStiu
clawdia
Scris: Tuesday, March 24, 2015 2:18 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 8/21/2014
Buna fetele!!DistanceKiss computerlove

Kali multumim pentru casuta nouailoveyou si o data cu ea sa ne aduca Dumnezeu la toate bebelasi in burticiHands

Vivi felicitari sigur e bebe, iti urez sanatate si sarcina la termenCheek Kiss

Doinanuta asteptam sa fugi la gravidute cat mai curandmajoreta majoreta majoreta

Fetelor va urez zile cat mai frumoase si plina de iubarealagrup DistanceKiss DistanceKiss
anyta88
Scris: Tuesday, March 24, 2015 2:19 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 12/15/2014
Am inceput sa iau Branca ursukui, mladite de zmeur si acid folic. Duphastonul cred ca o sa l iau din z 20 ca sa fiu sigura ca am avut ovulatie. As renunta la el dar am nevoie de progesteron. ..:(
kali
Scris: Tuesday, March 24, 2015 2:21 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
clawdia wrote:
Kali multumim pentru casuta nouailoveyou si o data cu ea sa ne aduca Dumnezeu la toate bebelasi in burticiHands

Cheek Kiss
nko
Scris: Tuesday, March 24, 2015 2:21 PM
Nivel

Inregistrat: 1/22/2015
AndreiutzaEu wrote:

Sunt de acord cu tine.... Sa mai facem loc pe aici majoreta

NU stiu ce sa zic cu prevestitul ca nu mai vreau sa imi fac sperante ca luna trecuta

Vad pe 3 cand ar trebui sa apara musafiriiNuStiu

Asteptam musafirii nepoftiti in aceiasi zi..sa speram ca nu mai vin Hands

anyta88 eu insist sa mai vezi alt medic si sa nu iei asa dupa ureche mai ales ca ai probleme cu regularitatea ciclurilor.DistanceKiss
dreams***
Scris: Tuesday, March 24, 2015 2:57 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 3/13/2015
nko wrote:

Poate prevestesc ceva..Angel

Fetelor ma uitam acum la listutza..e cam lunga nu credeti?haideti sa mai eliberam din locuri pentru alte aspirante.ras

De acord!!!acela?i lucru l am constat si eu din pacate!haideti fetelor ca pute?i!eu va sus?in ca momentan sunt in in pauza!!!pupici
pisicutaiuby
Scris: Tuesday, March 24, 2015 3:08 PM
Nivel

Inregistrat: 2/5/2015
Citeam niste articole in legatura cu probleme tiroidei si multi sunt de parere ca ,pentru reglarea functiei tiroidiene,e foarte important un regim de viata cat mai sanatos asociat cu exercitii fizice zilnice,,,chiar si unii doctori endocrinologi recomanda aceste lucruri inaintea tratamentului medicamentos,,,,
Andreiutza ,poate sunt semne de sarcina,te inteleg perfect ca nu vrei sa iti mai faci iluzii ,asa am patit si eu ultimele 2 luni,chiar mi am propus sa nu mai bag in seama nici un simptom!
Nko ,se pare ca nu mai suntem in aceeasi perioada de asteptare a cm ,,,,la mine s a decalat de la intarzierea de luna asta,,,,acum astept pe 8,,,,poate nu mai vine,,,,
Anyta ,iti urez succes cu tratamentele naturiste,eu am luat acum 3 ani mladite de zmeur si coacaze negre pentru chisturi si au dat rezultate,,,,si daca apare cm luna viitoare continui cu tinctura de branca ursului,,,,,in general rezultate se obtin daca crezi cu adevarat in tratamentul respectiv,,,,,
nko
Scris: Tuesday, March 24, 2015 3:13 PM
Nivel

pisicutaiuby la tine a intarziat, la mine a venit mai devreme..Sa dea Dumnezeu ca luna asta sa ne intarzie pentru urmatoarele 9 luni Hands Cheek Kiss
anyta88
Scris: Tuesday, March 24, 2015 3:16 PM
Nivel

nko wrote:

Asteptam musafirii nepoftiti in aceiasi zi..sa speram ca nu mai vin Hands

anyta88 eu insist sa mai vezi alt medic si sa nu iei asa dupa ureche mai ales ca ai probleme cu regularitatea ciclurilor.DistanceKiss

Am fost la 5 medici. Chiar nu mai stiu unde sa ma duc.
Nu mai zic ca i am zis uneia ca nu reusesc sa raman insarcinata si mi a dat anticonceptionale. M am saturat sa dau bani degeaba. Majoritatea mi au spus sa iau duphaston .
Nici nu stiu daca sa mai iau sau nu pt ca mi a intarziat 10 zile chiar si cu el. Sunt foarte dezamagita de acest sistem medical care stie numai sa ti ia banii !!!
anyta88
Scris: Tuesday, March 24, 2015 3:19 PM
Nivel

pisicutaiuby wrote:
Citeam niste articole in legatura cu probleme tiroidei si multi sunt de parere ca ,pentru reglarea functiei tiroidiene,e foarte important un regim de viata cat mai sanatos asociat cu exercitii fizice zilnice,,,chiar si unii doctori endocrinologi recomanda aceste lucruri inaintea tratamentului medicamentos,,,,
Andreiutza ,poate sunt semne de sarcina,te inteleg perfect ca nu vrei sa iti mai faci iluzii ,asa am patit si eu ultimele 2 luni,chiar mi am propus sa nu mai bag in seama nici un simptom!
Nko ,se pare ca nu mai suntem in aceeasi perioada de asteptare a cm ,,,,la mine s a decalat de la intarzierea de luna asta,,,,acum astept pe 8,,,,poate nu mai vine,,,,
Anyta ,iti urez succes cu tratamentele naturiste,eu am luat acum 3 ani mladite de zmeur si coacaze negre pentru chisturi si au dat rezultate,,,,si daca apare cm luna viitoare continui cu tinctura de branca ursului,,,,,in general rezultate se obtin daca crezi cu adevarat in tratamentul respectiv,,,,,

Asa o sa fac. Cu toate ca mi e foarte greu sa beau B U. Niciodata n am suportat siropurile,dar ma straduiesc. Ia si sotul meu B U. Doamne ajuta !majoreta
nko
Scris: Tuesday, March 24, 2015 3:25 PM
Nivel

anyta88 wrote:

Am fost la 5 medici. Chiar nu mai stiu unde sa ma duc.
Nu mai zic ca i am zis uneia ca nu reusesc sa raman insarcinata si mi a dat anticonceptionale. M am saturat sa dau bani degeaba. Majoritatea mi au spus sa iau duphaston .
Nici nu stiu daca sa mai iau sau nu pt ca mi a intarziat 10 zile chiar si cu el. Sunt foarte dezamagita de acest sistem medical care stie numai sa ti ia banii !!!

Off..atunci iti doresc sa reusesti in tot ce iti propui...nu te descuraja..va fi bine si vei reusi sa ai parte de minunea pe care ti-o doresti!
In ceea ce priveste sistemul medical ai perfecta dreptate..e f.greu sa gasesti in ziua de azi medici in care sa ai incredere si care sa se implice intr-adevar in problemele noastre.
pisicutaiuby
Scris: Tuesday, March 24, 2015 3:27 PM
Nivel

Inregistrat: 2/5/2015
Da NKO sa dea Domnul sa ne intarzie 9 luniAngel
Anyta e bine ca ia si sotul tau,si al meu a luat si bu dar si napraznic ,vit e ,zinc si bea si ceai de urzica,,,am noroc ca e foarte intelegator,,,lui ,dupa 2 luni de tratament,i au iesit bune analizele de spermogramadance
AndreiutzaEu
Scris: Tuesday, March 24, 2015 3:32 PM
Nivel

Inregistrat: 2/27/2015
pisicutaiuby wrote:

Nu vreau sa ma gandesc... Poate fi si semn ca apar pe la mine musafiri mai devreme decat ii astept...alcool
stelutza
Scris: Tuesday, March 24, 2015 3:52 PM
Nivel

Inregistrat: 1/12/2015
buna fetelor ! multumim de casa noua spre sa nu stam prea mult si sa intram cu burtica ! felicitari fetelor cu 2 linii si sarcina usoara!Bravoo Hands Hands Hands
Lili Eu
Scris: Tuesday, March 24, 2015 7:01 PM
Nivel

Inregistrat: 3/23/2015
Anyta88, ms de sfat,joi o sa merg sa fac bhcg, si din ce stiu eu mladi?ele de zmeur deregleaza cm, pastile brânca ursului am luat si eu când am ramas prima data însarcinata dar am pierdut sarcina am avut avort spontauff eu pt reglarea cm am facut ?edin?e cu laser si sa reglat vine regulat cantitativ mai pu?in si nu mai am dureri.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.