Clubul aspirantelor - 35
Subiectul anterior · Subiectul urmator
crissy84
Scris: Wednesday, February 4, 2015 6:48 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 6/2/2014
stelutza wrote:

mia explicat ca nu a fost ciclu ci implantare acum sa vedem daca se fixeaza sarcina! Doamne ajuta la fiecare! Dzeu e mare si el poate lucra pentru fiecare in parte,sa nu ne pierdem speranta!

Doamne ajuta sa fie cu ochisori,cum iti doresti Hands
nko
Scris: Wednesday, February 4, 2015 9:32 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 1/22/2015
Buna dimineata fetelor! Sa aveti o zi frumoasa si linistita!
Eu in asteptare in continuare pana pe 7 cand ar trebui sa vina rozi. Deocamdata ma dor sanii, putin burta ( mai putin decat de obicei) si m-am trezit azi dimineata cu o durere de cap foarte mare.
Va pupacesc pe toate si va doresc sa vedeti dublu!Cheek Kiss
stelutza
Scris: Wednesday, February 4, 2015 12:29 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 1/12/2015
crissy84 wrote:

Doamne ajuta sa fie cu ochisori,cum iti doresti Hands

nu stiu cum vor trece zilele astea pana pe 7 sper sa am rabdare sa nu fac test mai repede,de sangerat am sangerat numai pe 1si pe 2,pe 3 am fost la eco si se vede endometrul ingrosat si in cavitatea uterine nu era sange.sanii ii am la fel umflati si ma dor si azi acum sper si eu ,ca se fixeaza bebe si nu mai vine ciclulcomputerlove I-au in continuare femosun si la nevoi cate un no-spa daca ma doare burta !!! doamne ajuta la toate fetele!!!
Adinuta
Scris: Wednesday, February 4, 2015 4:42 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 12/2/2014
buna doamnelor, revin cu o mare parte din analize, inca nu am ajuns la medic sa le vada ca mai am de recoltat altele si la final ma duc cu toate. dar ce spuneti de astea?

Ac anti microzomiali tiroidieni (anti TPO ) 0.18 interval de referinta 0 - 5.61 / UI/mL
DHEAS (Sulfat de dehidro epiandrosteron) 284.0 interval de referinta 35-44ani :74.8-410.2ug/dl
Estradiol 65 interval de referinta faza foliculara:21-251pg/ml ziua 3
FSH 9.26 interval de referinta faza foliculara::3.03-8.08mUI/ml
FT4 1.12 interval de referinta 0.7 - 1.48 / ng/ml
LH 8.17 interval de referinta faza foliculara:1.80-11.78mIU/ml
Prolactina 6.21 interval de referinta 5.18 - 26.53 / ng/ml
Testosteron 0.86 interval de referinta Femei(21-49 ani): 0.25-2.75nmol/L
Femei(50-82 ani): 0.29-1.28nmol/L
TSH 0.9971 interval de referinta 0.35 - 4.94 / uUI/mL
Testosteron liber 0.0058 nmol/L interval de referinta <= 0.014
Mai astept rezultatul probabil cel mai important AMH

Au mai venit si cele ale sotului da zau ca nu pot sa le traduc.
Astept un semn de la doamnele experimentate in analize. FSH-ul pare un pic mai mare nu-mi dau seama cat d egrav e si ce implica. Va pup pe toate!

stelutza astept sa vad testul dublu!
juwy.l
Scris: Wednesday, February 4, 2015 4:45 PM
Nivel

Inregistrat: 7/28/2014
Buna fetelor DistanceKiss

Aici sunt si eu pupici .... nu prea am scris ca noutati nu prea am... cum nu avem unda verde Cray ... nu e mai nimic nou pe la mine. Analize peste analize, si, si mai multe intrebari fara raspuns. alcool In rest ne pastram atitudinea pozitiva si mergem inainte. Blushing

Stelutza Hands Doamne ajuta Hands sa fie bine si sa ne bucuram alaturi de tine pentru bobita din burticuta ta Cheek Kiss. Ai mare grija de tine, iar pana una alta fi optimista, va fi totul bine. computerlove

nko Bun venit in gasca, desi iti urez cam tarziu asta Blushing , sper ca sederea ta sa fie scurtuta pe aici pe la aspirici, caci burticile se imputineaza vazand cu ochii si apoi gasca lor e cea mai tare Hilar Acum... referitor la asteptarea lui rozi... iti doresc sa nu mai vina si sa vezi dublu pe 7 SimplyLove

crissy84 Cheek Kiss scumpici, cu mare drag Cheek Kiss. si spor la visat soricei Clap Clap si Doamne ajuta Hands sa "omori " ( in vis Lol ) vreo cativa si sa te vedem aici fluturand, cat de curand, un dublu test Cheek Kiss mai ales ca ai primit atat de multe vesti bune si de la medic computerlove . Eu sunt ok... merg inainte... astept bobocei de pimavara Blushing .

andreina bag de seama ca tu deja esti cu un picior la gravidute Hilar mai poate bietul tau sotior Lol . te pupicesc si eu Cheek Kiss mult spor la bebelit si Doamne ajuta Cheek Kiss

Nanny SimplyLove mam bucurat nespus cand am citit ca totul este bine la voi si ca sunteti bine , cresteti si sunteti bucalati computerlove. Doamne ajuta sa fiti sanatosi pana la capat si sa va vedeti cu bine computerlove

cerradia Cheek Kiss iti doresc sa fie bun noul medic si sa fie asta inseminarea cu noroc, sa vina bebe si sa treceti cu bine peste toate incercarile date de trombi si sa va intaliti cu bine la capatul unei frumoase perioade de 40 de saptamani. computerlove

carmenalina din mica mea pricepere, analizele par a fi toate ok ... deci vestea buna poate veni oricand SimplyLove , dar sa lasam expertii sa confirme... dar mai cu seama sa anunte bunul mers al lucrurilor. Ai grija de tine, si sa speram ca noduli aceia nu vor da batai de cap , iar bebe se va anunta curand computerlove

Adinuta la testosteronul liber rezultatul tau este normal, este in parametri care il catalogheaza ca fiind ok, asta daca a fost facut in perioada fertila. Dar mai multe informatii are sa iti ofere medicul tau in momentul in care ai sa ii duci spre interpretare toate analizele. Cheek Kiss Frunticu sus, fi optimista computerlove
Edit: analizele pe care le-ai adaogat azi par ok si ele , mai putin FSH-ul care este un pic peste intervalul de referinta... pentru faza foliculara... dar ma tem ca pe partea asta sunt un pic depasita. NuStiu Teoretic stiu cu ce se mananca... insa se coreleaza intre ele si abia pe baza corelatiilor se stabileste masura in care sunt sau nu ok... iar asta e partea pe care doar medicii o pot stabili. E japoneza lor Lol .
Adinuta
Scris: Wednesday, February 4, 2015 4:53 PM
Nivel

Hei multumesc de raspunsul rapid juwy.l :D Le-am facut pe toate de mai sus in ziua 3.
Mai am o serie a sotului , singura chestie care ma nelinisteste este la spermograma, partea de morfologie zice forme normale 8% si forme anormale 92% , suna infricosator... Iar la spermatozoizi cu forme anormale sunt impartite in categorii : defecte ale capului 88%, defecte ale gatului 37% si defecte ale cozii 21%...daca le adun ies mai mult de 100% plans plans plans Ce stiti de asta?
Adinuta
Scris: Wednesday, February 4, 2015 5:01 PM
Nivel

Adinuta la testosteronul liber rezultatul tau este normal, este in parametri care il catalogheaza ca fiind ok, asta daca a fost facut in perioada fertila. Dar mai multe informatii are sa iti ofere medicul tau in momentul in care ai sa ii duci spre interpretare toate analizele. Cheek Kiss Frunticu sus, fi optimista computerlove
Edit: analizele pe care le-ai adaogat azi par ok si ele , mai putin FSH-ul care este un pic peste intervalul de referinta... pentru faza foliculara... dar ma tem ca pe partea asta sunt un pic depasita. NuStiu Teoretic stiu cu ce se mananca... insa se coreleaza intre ele si abia pe baza corelatiilor se stabileste masura in care sunt sau nu ok... iar asta e partea pe care doar medicii o pot stabili. E japoneza lor Lol .

Multumesc mult juwy.l ma gandesc ca sunt chiar asa defecta, desi...la foliculi nu stau prea bine. O sa gasesc eu o solutie sa-i inmultesc. :D Mai am de asteptat ceva rezultate. Pup
juwy.l
Scris: Wednesday, February 4, 2015 5:12 PM
Nivel

Adinuta wrote:
Hei multumesc de raspunsul rapid juwy.l :D Le-am facut pe toate de mai sus in ziua 3.
Mai am o serie a sotului , singura chestie care ma nelinisteste este la spermograma, partea de morfologie zice forme normale 8% si forme anormale 92% , suna infricosator... Iar la spermatozoizi cu forme anormale sunt impartite in categorii : defecte ale capului 88%, defecte ale gatului 37% si defecte ale cozii 21%...daca le adun ies mai mult de 100% plans plans plans Ce stiti de asta?

Cheek Kiss tocmai dadusem sa puna postarea... am editat ca am vazut noile analize, dar imi pare rau ca nu sunt mai de ajutor. Cray cum referitor la spermograma sotului 8% sunt gigeii buni, activi care pot da bebelici sanatosi dance. Acum din cate am inteles eu de la multi medici pe la care am umblat, cei anormali prin anumite medicamente pot fi "redresati" dar asta depinde de anomalia care o au. Dar in mare parte totul e iar japoneza pentru mine ... iar ceea ce stiu e doar din putinul pe care am reusit sa il pricep. Soryy Cray poate celelalte fete sa iti fie mai de ajutor. grup

edit: :001018: nu esti defecta :001018: Of imi pare rau daca am scris ceva care a facut sa sune aiurea. sorry sorry sorry chiar imi pare tare tare rau daca pentru ca nu mam exprimat corect a iesit totul sunand astfel sorry imi cer scuze pentru situatia si sper ca nu am facut o gafa care te-a facut sa te simti inconfortabil.
Adinuta
Scris: Wednesday, February 4, 2015 5:16 PM
Nivel

Daa cam mic procentul de 8% acum descopar ca nu doar eu sunt cauza....pfff. Sper sa se poata imbunati ceva. Ce e ciudat ca mancam f sanatos, nu fumam, dormim devreme, cel mult mai bem o juma de pahar de vin la cina....odata ca cateva zile. Varsta poate fi un factor? 40 ani...?
juwy.l
Scris: Wednesday, February 4, 2015 5:31 PM
Nivel

Adinuta wrote:
Daa cam mic procentul de 8% acum descopar ca nu doar eu sunt cauza....pfff. Sper sa se poata imbunati ceva. Ce e ciudat ca mancam f sanatos, nu fumam, dormim devreme, cel mult mai bem o juma de pahar de vin la cina....odata ca cateva zile. Varsta poate fi un factor? 40 ani...?

Sunt foarte foarte multi factori care influenteaza conceperea unui copil. O sa terminati analizele si o sa mergeti la medic, iar el are sa va ajute sa intelegeti ce aveti de facut in continuare. Eu va doresc din suflet sa aveti parte de un medic exceptional si dedicat care sa se implice cu tot ceea ce tine de el in a va ajuta sa obtineti minunea. computerlove Cheek Kiss Doamne ajuta sa vina curand si sa fie sanatos Cheek Kiss
Adinuta
Scris: Wednesday, February 4, 2015 5:33 PM
Nivel

juwy.l nu te stersa, nu m-am simtit nashpa. Sunt eu mai "plastica" in exprimare. Eu innca sunt la faza in care ma amuz de situatie, desi am trecut prin multe. :D Sunt mereu optimista, mai pic si in depresie uneori da nu ma tine f mult. Deci nu te stresa. Pup
juwy.l
Scris: Wednesday, February 4, 2015 6:24 PM
Nivel

Adinuta Cheek Kiss computerlove iloveyou

Si acum continuarea Lol :

Roxyfoxy e haide ai sa vezi ca o sa le invadam curand si pe fetele de la burtici ... mai avem insa de muncit un pic Cheek Kiss Spor la bebelit in noua luna si Doamne ajuta Cheek Kiss

russiantonik saru'mana de barza SimplyLove. o impartim frateste Lol cate o pana la fiecare Lol

Andreea~Simona computerlove Cheek Kiss

RocsanaBine ai venit si sedere cat mai scurta pe la aspirici Cheek Kiss Am vazut ca ia inceput o noua luna... sa ai spor si Doamne ajuta sa se intample minunea DistanceKiss

ioana_29 Big Surprise asta da surpriza. FELICITARI draga mea. sa ai o sarcina usurica, si un beblici sanatos. computerlove Cheek Kiss

danuta.z, Cristiana bun venit si Doamne ajuta sa ajungeti curand la gravidute in listuta Cheek Kiss

emanicole Va pup si eu pe amandoi computerlove Cheek Kiss

luizika, Maryella, Doina computerlove Cheek Kiss

Zambila, Dia27, Simm, Nicodavid, Eileen, Leila, Clawdia, Biancaanamaria, Crisbrustur, Alexxandra, Iuli33, IrinaC, Aliana, Marina, Magda, Dedee, Mihaelala1, Rrroxana, Emylyag, Danuta, Raisa, ElenaD94 ... la voi ce mai este nou pe la voi??

Va pup computerlove si va doresc o saptamana usurica tuturor grup

iloveyou iloveyou all
crissy84
Scris: Wednesday, February 4, 2015 6:28 PM
Nivel

Inregistrat: 6/2/2014
Adinuta wrote:

Nu trebuie sa te ingrijorezi.si sotul meu a avut tot 8% inainte de tratament si cu undestor testocaps si supradyn in 2 luni s-au dublat.acum depinde de fiecare dr ce tratament recomanda. O sa incerc sa-ti atasez poze cu inainte si dupa. Si trebuie sa ti capul sus si sa luptati ca vine el si bebe.

crissy84 attached the following image(s):
image.jpgimage.jpg

Adinuta
Scris: Wednesday, February 4, 2015 6:33 PM
Nivel

crissy84 wrote:

Nu trebuie sa te ingrijorezi.si sotul meu a avut tot 8% inainte de tratament si cu undestor testocaps si supradyn in 2 luni s-au dublat.acum depinde de fiecare dr ce tratament recomanda. O sa incerc sa-ti atasez poze cu inainte si dupa. Si trebuie sa ti capul sus si sa luptati ca vine el si bebe.

Da, sarumana de inucrajare crissy84. Sincer ma apuca si groaza ca in 2 luni sa repetam toate analizele , ca ne-au uscat de bani luna asta :))))) Oricum eu profit de zilele fertile luna de luna...acum ce-o fi o fi...Luna asta o dau in bara, fix cand tre sa fim pe faza eu sunt plecata in deplasare cu jobul. plans Da nu ma las. :D
dia27
Scris: Wednesday, February 4, 2015 9:26 PM
Nivel

Inregistrat: 11/24/2014
juwy nimic nou pe la mine, aaa... ba da...se pare ca mi s.a redresat ciclul ... am ovulatia cand trebuie acum :)) probabil ca din cauza perioadei de noapte am avut schimbarile acelea..
eu tin pumnii stransi aspiricilor in continuare si va citesc zilnic
stelutza Doamne ajuta sa fie cu ochisori???
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.