Clubul aspirantelor - 35
Subiectul anterior · Subiectul urmator
stelutza
Scris: Friday, January 30, 2015 12:49 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 1/12/2015
danuta.z wrote:
Mi s-a spus ca ma costa 400 lei si merg la clinica sp in fertilitate la Iasi la Origyn

eu am facut la ei iti face hycosy si da atat ma costat simti o durere ca la menstruatie la ce doctor faci? eu am facut la doroftei!
danuta.z
Scris: Friday, January 30, 2015 1:05 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 1/30/2015
Si eu tot la Doroftei. Spune-mi te rog, ti-a dat sa faci ceva analize inainte?
Adinuta
Scris: Friday, January 30, 2015 1:07 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 12/2/2014
cerradia wrote:
Fetelor am si eu o intrebare la voi... Daca ma duc azi sa fac beta, ar trebui sa fie crescut tinand cont ca ovulatia am avut pe 17-18 ian sau sa astept pana luni? va computerlove pe toate.

Cerradia stiu ca la 11 zile dupa conceptie e bine sa faci bhcg si sa nu iasa mai mic de 5 mIU/ml. Abia la 48 de ore poti sa iti dai seama de evolutie. bafta pup
danuta.z
Scris: Friday, January 30, 2015 1:10 PM
Nivel

Fetelor ati auzit de proxeed plus. Il caut si nu il gasesc. Sotul meu tre sa-l ia pt 3 luni si nu il gasesc. Sau daca stiti ca a facut minuni ca sa semerite sa- l mai caut
danuta.z
Scris: Friday, January 30, 2015 1:40 PM
Nivel

ras nu mai sunteti nici una?
Roxyfoxy
Scris: Friday, January 30, 2015 2:14 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 1/11/2015
danuta.z wrote:
Fetelor care dintre voi ati facut testul permeabilitatii trompelor, e rau?

Eu am facut_o luna trecuta la Regina Maria si m_a costat 535 lei cu tot cu interpretarea radiologului.Durerea e la fel ca cea de la menstruatie poate un pic mai intensa,dar nu e de speriat ...nu mai citi parerile de pe net ca te ingrozesti de ce scriu unele femeiCrazy
Adinuta
Scris: Friday, January 30, 2015 2:19 PM
Nivel

danuta.z wrote:
Fetelor ati auzit de proxeed plus. Il caut si nu il gasesc. Sotul meu tre sa-l ia pt 3 luni si nu il gasesc. Sau daca stiti ca a facut minuni ca sa semerite sa- l mai caut

Danuta fetele nu raspund ca probabil nu stiu nimic despre medicament. Nici eu nu am idee. Da google stie! Pup
Rocsana
Scris: Friday, January 30, 2015 3:30 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 1/28/2015
danuta.z wrote:
Fetelor care dintre voi ati facut testul permeabilitatii trompelor, e rau?

Daca despre cel cu substanta de contrast intrebi e suportabil (mie mi la recomandat medicul ca sa vada daca sunt trompele infundate )angel
carmenalina
Scris: Friday, January 30, 2015 3:50 PM
Nivel

Inregistrat: 12/3/2008
Buna aspirici! Bun venit la fetele mai noi!
Fara suparare, daca nu se scrie nimic e din doua motive ori suntem la munca si nu putem fi si online, ori nu stim nimic despre subiectul pus in discutie si nici aici nu ne putem afla in tb ca va inducem in eroare.
Referitor la rezerva ovariana, nu se poate stabili prin ecografie, numai prin AMH si aceasta valoare e interpretativa, si apoi, daca esti in ziua 3 cum ai spus, poate n-am inteles eu si-mi cer scuze atunci, nici n-ai cum sa ai foliculi mari, pana in ziua de ovulatie ei cresc....Abia ai iesit din menstruatie, ce-a fost mai mare s-a eliminat, endometru e in formare, in fine, medicii mai dau si cu diagnistice in pereti...Mai cere o parere si alt medic, si abia apoi poti sa stii care a vut dreptate si care nu....
HSG devine dureros doar daca ai trompele infundate, cum tu nu stii tb sa te relaxezi si sa nu te mai gandesti ca la bau bau...Singura jena pe care o vei simti va fi de la pensele cu care se va prinde cateterul pt introdus substanta de contrast, ulterior, va fi o durere suportabila ca la mensruatie. Si eu am facut, si inainte de analiza am luat antibiotice 10 zile, si mi-a mai dat si dupa aceea inca 5 zile, ca sa nu raspandeasca vreo infectie pe trompe... Si e bine ca dupa aceea sa nu incerci sa faci bebe, ca vei supusa radiatiilor si corpul tau nu e pregatit pt sarcina oricum...
Capul sus, fara stres si ganditi-va ca fiecare analiza e pt linistea ulterioara a voastra!Cheek Kiss Cheek Kiss
carmenalina
Scris: Friday, January 30, 2015 3:55 PM
Nivel

danuta.z wrote:

vezi aici
http://www.proxeed.ro/produse-sigma-tau/

sotul a avut probleme cu spermograma? de unde stie medicul ca tb sa-i dea acest supliment?
Adinuta
Scris: Friday, January 30, 2015 3:57 PM
Nivel

carmenalina wrote:
Buna aspirici! Bun venit la fetele mai noi!
Fara suparare, daca nu se scrie nimic e din doua motive ori suntem la munca si nu putem fi si online, ori nu stim nimic despre subiectul pus in discutie si nici aici nu ne putem afla in tb ca va inducem in eroare.
Referitor la rezerva ovariana, nu se poate stabili prin ecografie, numai prin AMH si aceasta valoare e interpretativa, si apoi, daca esti in ziua 3 cum ai spus, poate n-am inteles eu si-mi cer scuze atunci, nici n-ai cum sa ai foliculi mari, pana in ziua de ovulatie ei cresc....Abia ai iesit din menstruatie, ce-a fost mai mare s-a eliminat, endometru e in formare, in fine, medicii mai dau si cu diagnistice in pereti...Mai cere o parere si alt medic, si abia apoi poti sa stii care a vut dreptate si care nu....
HSG devine dureros doar daca ai trompele infundate, cum tu nu stii tb sa te relaxezi si sa nu te mai gandesti ca la bau bau...Singura jena pe care o vei simti va fi de la pensele cu care se va prinde cateterul pt introdus substanta de contrast, ulterior, va fi o durere suportabila ca la mensruatie. Si eu am facut, si inainte de analiza am luat antibiotice 10 zile, si mi-a mai dat si dupa aceea inca 5 zile, ca sa nu raspandeasca vreo infectie pe trompe... Si e bine ca dupa aceea sa nu incerci sa faci bebe, ca vei supusa radiatiilor si corpul tau nu e pregatit pt sarcina oricum...
Capul sus, fara stres si ganditi-va ca fiecare analiza e pt linistea ulterioara a voastra!Cheek Kiss Cheek Kiss

Da doamna stiu ca prin analiza de sange, dar luna asta in afara de analizele de sange fac si monitorizare eco si in ziua 3 nu putea sa-mi spuna despre endometru nimic clar, dar se pare ca foliculii ar fi tebuit sa fie multi si mici, iar la mine sunt mici si 2pe dreapta , 2 pe stanga. Cu doactorita nu am vb doar cu tipa de la eco, care din experienta ei spune car fi trebuit sa fie mai multi si ca trebuie sa astept rezultatul analizelor de sange. oricum in ziua 9 sunt din nou la eco. Va tin la curent. Ma indoiesc ca isi dau cu parerea aiurea, dat fiind ca e un spital specializat pe probleme de infertilitate si imi par ca sunt f atenti la detalii. Fata de alti medici intalniti pana acum. Pupicuti.
criscolda
Scris: Friday, January 30, 2015 4:17 PM
Nivel

Sunt noua pe forum.Am un baietel de 10 anisori obtinut prin inseminare artificiala/a sasea cu reusita in 2004. Apoi in 2008 am ramas relativ natural,ajutor de fertilitate..cu fetita mea care implineste pe 14 febr ,7 anisori. dar de anul trecut 2014 in ianuarie cand am pierdut o sarcina la aprox.5 sapt.,nu mai reusesc sa raman. Mentionez ca sunt asistenta medicala si imi monitorizez si cunosc ffff bine corpul.Stiu tot despre momentul ovulatiei,temp.bazala,cand ovulez si cu care ovar de obicei....tot.Dar al treilea membru mic se lasa asteptat rau de tot.

criscolda attached the following image(s):
cam01652.jpgimg-20141101-wa0002.jpg

cristiana_
Scris: Friday, January 30, 2015 4:25 PM
Nivel

Inregistrat: 10/15/2014
Buna, revin cu rugamintea mea de la pag 50. Sincer, sunt disperata.... de aseara pana azi, in ziua 25 am ceva scurgeri, f putine. La pag 50 am scris:
Buna. Si eu vreau in lista. Din pacate eu scriu rar pe forum, dar va citesc. iar cand scriu, am probleme. Ziua 24 a cm si de 2 zile am durere mari la ovarul drept. Azi, dupa o scurgere alba, acum am ceva scurgere Maronie. Scuze de exprimare si de scris, dar scriu pe telefon. Deci care crede?i ca e problema mea? A venit mai devreme? Deja ma îngrijorez. Ms de raspuns .

Multumesc inca o data Cheek Kiss
Adinuta
Scris: Friday, January 30, 2015 4:28 PM
Nivel

cristiana_ wrote:
Buna, revin cu rugamintea mea de la pag 50. Sincer, sunt disperata.... de aseara pana azi, in ziua 25 am ceva scurgeri, f putine. La pag 50 am scris:
Buna. Si eu vreau in lista. Din pacate eu scriu rar pe forum, dar va citesc. iar cand scriu, am probleme. Ziua 24 a cm si de 2 zile am durere mari la ovarul drept. Azi, dupa o scurgere alba, acum am ceva scurgere Maronie. Scuze de exprimare si de scris, dar scriu pe telefon. Deci care crede?i ca e problema mea? A venit mai devreme? Deja ma îngrijorez. Ms de raspuns .

Doamna, ar putea fi nidarea, dar nu stiu sigur eu ca nu sunt medic. Incearca sa te linistesti si daca se opreste e de bine. Peste 3 sau 4 zile fa un test. Sper sa iasa 2 liniute. Bafta.
carmenalina
Scris: Friday, January 30, 2015 4:32 PM
Nivel

cristiana_ wrote:

Poate mai bine te vede un medic, chiar nu stiu ce parere sa-mi dau...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.