Clubul aspirantelor - 35
Subiectul anterior · Subiectul urmator
cerradia
Scris: Friday, January 30, 2015 8:39 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 12/5/2014
nko wrote:
Neatza mamici si viitoare burtici! Pofta mare la cafea si o zi excelenta si plina de optimism!
Eu am intrat in asteptare pana pe data de 7 cand ar trebui sa apara rozi cea urata( de n-ar mai veni..)
Cheek Kiss Cheek Kiss Cheek Kiss
Neata si o zi frumoasa! Sa nu mai treaca rozi pe la tine! majoreta
nko
Scris: Friday, January 30, 2015 10:46 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 1/22/2015
cerradia wrote:
Neata si o zi frumoasa! Sa nu mai treaca rozi pe la tine! majoreta

Doamne ajuta! la fel si tie! De fapt..asta va doresc tuturor aspirantelor!
Roxyfoxy
Scris: Friday, January 30, 2015 10:56 AM
Nivel

Inregistrat: 1/11/2015
nko wrote:

Doamne ajuta! la fel si tie! De fapt..asta va doresc tuturor aspirantelor!

Doamne ajuta sa ramana gol la aspirante si sa ne inghesuim toate la burtici!!!Hands campfire yes
Adinuta
Scris: Friday, January 30, 2015 11:25 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 12/2/2014
Uff doamnelor , nici nu am inceput bine setul de analize si sunt in depresie. Am fost azi la eco ziua 3, rezerva ovariana f scazuta, 2 foliculi mici pe dreapta 2 mici pe stanga. Ah si s-a mai exprimat cumva ca am un uter micut. plans
Am luat si sange pentru analizele hormonale, care sigur nu vor iesi ok. Ma intreb daca va functiona vre-un tratament , sau pot sa-mi iau adio de la bebe cu asa rezerva ovariana...

Scrie cam asa:
- Uter AVF cu endometru liniar ( inteleg ca nu se poate exprima referitor la endometyru ca acum se elimina cel de luna trecuta)
- ovar drept 2 folicurli antrali
- ovar stang 2 foliculi antrali
- fara lichid in fundul de sac douglas,
cerradia
Scris: Friday, January 30, 2015 12:32 PM
Nivel

Adinuta wrote:
Uff doamnelor , nici nu am inceput bine setul de analize si sunt in depresie. Am fost azi la eco ziua 3, rezerva ovariana f scazuta, 2 foliculi mici pe dreapta 2 mici pe stanga. Ah si s-a mai exprimat cumva ca am un uter micut. plans
Am luat si sange pentru analizele hormonale, care sigur nu vor iesi ok. Ma intreb daca va functiona vre-un tratament , sau pot sa-mi iau adio de la bebe cu asa rezerva ovariana...

Scrie cam asa:
- Uter AVF cu endometru liniar ( inteleg ca nu se poate exprima referitor la endometyru ca acum se elimina cel de luna trecuta)
- ovar drept 2 folicurli antrali
- ovar stang 2 foliculi antrali
- fara lichid in fundul de sac douglas,
Eu stiu ca cel mai bine pt rezerva ovariana iti faci analize de sange: Amh si inhibina B (sper ca am scris corect). Eu zic sa nu te agiti inainte. offff...medicii astia...ne dau mereu dureri de cap. computerlove
cerradia
Scris: Friday, January 30, 2015 12:35 PM
Nivel

Fetelor am si eu o intrebare la voi... Daca ma duc azi sa fac beta, ar trebui sa fie crescut tinand cont ca ovulatia am avut pe 17-18 ian sau sa astept pana luni? va computerlove pe toate.
danuta.z
Scris: Friday, January 30, 2015 12:36 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 1/30/2015
Fetelor care dintre voi ati facut testul permeabilitatii trompelor, e rau?
Adinuta
Scris: Friday, January 30, 2015 12:36 PM
Nivel

cerradia wrote:
Eu stiu ca cel mai bine pt rezerva ovariana iti faci analize de sange: Amh si inhibina B (sper ca am scris corect). Eu zic sa nu te agiti inainte. offff...medicii astia...ne dau mereu dureri de cap. computerlove

Cerradia daa asa e, mi-am recoltat si sange azi, doar ca si la eco se vede lipsa foliculilor destul de clar. Ufff le am pe toate: mutatii de trombofilie, rezerva ovariana scazuta, endometru mic, si ovulatie lipsa de cateva luni incoace.... Ce sa zic is defecta bine!
Adinuta
Scris: Friday, January 30, 2015 12:38 PM
Nivel

danuta.z wrote:

Danuta eu am facut histerosapingograma, la regina maria. Nu e ceva de nesuportat, o senzatie noua, ciudata cand iti introduce lichidul sa vada daca trece prin trompe. Si costa cam 500 lei.
danuta.z
Scris: Friday, January 30, 2015 12:39 PM
Nivel

Amh se face in orice zi din cm? Azi e prima zi si pana in a 10 zi tre sa merg sa-mi vada trompele si vreau sa am si amh facut. Stiu ca dureaza 3 zile pana da rezultatul la amh
cerradia
Scris: Friday, January 30, 2015 12:41 PM
Nivel

Adinuta wrote:

Cerradia daa asa e, mi-am recoltat si sange azi, doar ca si la eco se vede lipsa foliculilor destul de clar. Ufff le am pe toate: mutatii de trombofilie, rezerva ovariana scazuta, endometru mic, si ovulatie lipsa de cateva luni incoace.... Ce sa zic is defecta bine!
Adinuta stai linistita ca nici eu nu sunt departe de tine: lipsa ovulatie, trombofilie, rezerva ovariana nu e la limita, dar nici f bine. Doua sarcini pierdute...,dar sunt sigura ca o sa fie bine! computerlove
danuta.z
Scris: Friday, January 30, 2015 12:41 PM
Nivel

Mi s-a spus ca ma costa 400 lei si merg la clinica sp in fertilitate la Iasi la Origyn
cerradia
Scris: Friday, January 30, 2015 12:42 PM
Nivel

danuta.z wrote:
Nu este foarte rau, dar nici foarte placut. O sa fie bine! Simti o jena, dar suportabil. Succes! computerlove
danuta.z
Scris: Friday, January 30, 2015 12:44 PM
Nivel

Cam cat dureaza?
Adinuta
Scris: Friday, January 30, 2015 12:45 PM
Nivel

danuta.z wrote:
Cam cat dureaza?

30 min cu tot cu pregatire
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.