Clubul aspirantelor - 33
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Lina
Scris: Monday, October 20, 2014 6:15 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 10/20/2014
Lina wrote:

Buna,
Fiindca m-am regasit ff bine in povestea ta (in sensul ca am asteptat sa facem bebe abia dupa nunta, casa si altele, iar acum nu mai vine...; chiar si in intarzierea de cm de la 28-29 zile pana la 35-40 in ultima vreme ma regasesc), imi permit sa-ti dau un sfat: nu face analize fara recomandarea medicului.
Cauta mai intai un medic bun, cu care poti comunica, si sa-ti spuna el ce sa faci, si cand mai exact.
Eu am facut primele analize la indemnul unei doamne dr cu care colaboram la serviciu si care mi-a prescris lista fara sa ma consulte macar. Dupa ce a vazut rezultatele a zis ca ne mai vedem cand voi avea 8 saptamani de sarcina :( (asta se intampla prin 2012), si-ti imaginezi ca am luat masuri cand am vazut ca nu se intampla nimic. Am cautat alt medic, care m-a si consultat.
Acesta nu nu ia in calcul alte analize in afara de laparoscopicul facut de el, care costa 500 euro la clinica sa privata (so...) Dupa ce m-am convins ca nu inaintam in niciun fel (fiindca din fericire nu aveam nici endometrioza, asa cum se asteapta el sa aiba toate pacientele) si ma tinea in stand by, de la o monitorizare cu progesteron la alta (toate analizele noastre fiind ok), am cautat pe altcineva. Acum sunt la un medic de la Giulesti, urmeaza sa fac un HSG, dar pt asta trebuie sa refac analizele de acum 2 ani, care m-au costat circa o mie de lei. Ah... si sa nu mai vb de toate analizele pe care le-am mai facut eu in tot acest timp, de capul meu, citind diverse chestii pe net. Deci de asta zic: cauta un medic bun si luati-o pas cu pas... sa nu dai banii degeaba.
Succesuri si angel sa ne vedem curand cu burtici coeur
Alina diana
Scris: Monday, October 20, 2014 8:53 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 5/17/2014
Buna seara fetelor! Am intrat sa va pun si voua o pozica cu bobita mea!!! yes yes yes va astept pe toate la gravidute!!!! Va dau praf de burtica: pfuu pfuu pfuu!!!!:001006:

Alina diana attached the following image(s):
image.jpg

andreina
Scris: Monday, October 20, 2014 10:09 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 10/16/2014
Felicitari, Alina diana! Multa sanatate tie si bobitei tale! Fetelor ma bucur de fiecare data cand vad ca veniti cu vesti bune, cu teste de sarcina pozitive! N-au fost putine momentele in care am ras si am plans alaturi de voi,desi o faceam din umbra! Chiar creeaza dependenta acest forum. E mai ceva ca facebook-ul. Hai ca incep sa o iau pe aratura, asa ca mai bine vaDistanceKiss si va urez noapte buna si...spor la bebelit!computerlove
leila
Scris: Monday, October 20, 2014 10:33 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/16/2014
Seara buna gagici Cheek Kiss
Alina felicitari pt fasolica!! Bebe o sa creasca mare si sanatos!!!Cheek Kiss
nicodavid
Scris: Tuesday, October 21, 2014 8:00 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 10/16/2014
Neata fetelor ca n fiecare dimi va las cafeluta si lapticulCheek Kiss
biancaanamaria
Scris: Tuesday, October 21, 2014 8:03 AM
Nivel

Inregistrat: 10/15/2014
Buna diminea?a fetelor revin , trebuia sa îmi vina menstruatia ieri ?i nu mi-a venit, dar nici nu da semne ca apare aCum mi-am facut un test ?i e negativ , daca merg mâine diminea?a sa îmi fac analize la spital îmi iese daca am ramas însarcinata? Eu normal în 22 sept am avut ultimul ciclu care e regulat la 28 zile ?i în 6 octombrie era perioada fertila dar sapt trecuta în 11-14 octombrie am avut dureri de ovare ?i de mijloc sa fi fost atunci ovula?ia ? Simpome de sarcina prezente la mine sunt lipsa pofta de mâncare, urinari dese ?i crampe abdomintale. Va pup
leila
Scris: Tuesday, October 21, 2014 8:26 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/16/2014
Buna dimineata!
Bianca, daca azi ar trebui sa vina atunci un betahcg la sange ar iesi.
Cate zile dupa ovulatia de care spui tu ai?
Edit: am recitit si am calculat, ar fi cam 12 dpo. E devreme pt un test de sarcina dar unul la sange iese.
biancaanamaria
Scris: Tuesday, October 21, 2014 8:41 AM
Nivel

leila wrote:
Buna dimineata!
Bianca, daca azi ar trebui sa vina atunci un betahcg la sange ar iesi.
Cate zile dupa ovulatia de care spui tu ai?
Edit: am recitit si am calculat, ar fi cam 12 dpo. E devreme pt un test de sarcina dar unul la sange iese.

ieri în 20 trebuia sa vina, nu pot sa zic exact în care din zile sa fi fost ovulatina doar banuiesc pe mine m-au durut ovarele vreo 4 zile în perioada 11-14 sa zicem ca în 12 ar fi fost ovula?ia deci azi ar fi a 9 a zi .
Nanny
Scris: Tuesday, October 21, 2014 9:22 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/2/2012
biancaanamaria wrote:

ieri în 20 trebuia sa vina, nu pot sa zic exact în care din zile sa fi fost ovulatina doar banuiesc pe mine m-au durut ovarele vreo 4 zile în perioada 11-14 sa zicem ca în 12 ar fi fost ovula?ia deci azi ar fi a 9 a zi .

Da normal...dupa atatea zile iese la Bhcg! Doamne ajuta!Hands Eu zic ca ai sanse mari!
biancaanamaria
Scris: Tuesday, October 21, 2014 9:41 AM
Nivel

Nanny wrote:

Da normal...dupa atatea zile iese la Bhcg! Doamne ajuta!Hands Eu zic ca ai sanse mari!

atunci mâine diminea?a sunt la spital se procedeaza la fel ca la orice analiza de sange adica nu trebuie sa beau apa, sa mananc ?
Nanny
Scris: Tuesday, October 21, 2014 9:43 AM
Nivel

biancaanamaria wrote:

atunci mâine diminea?a sunt la spital se procedeaza la fel ca la orice analiza de sange adica nu trebuie sa beau apa, sa mananc ?

Poti sa bei, poti sa mananci...nu are legatura!!De ce mergi la Spital?? Ai pe cineva pe acolo..?Pana la ora 11 sunt cabinete particulare care recolteaza si pana la ora 15-16 trebuie sa primesti raspunsul.Analiza costa in jur de 40 de lei
biancaanamaria
Scris: Tuesday, October 21, 2014 9:47 AM
Nivel

Nanny wrote:

Poti sa bei, poti sa mananci...nu are legatura!!De ce mergi la Spital?? Ai pe cineva pe acolo..?Pana la ora 11 sunt cabinete particulare care recolteaza si pana la ora 15-16 trebuie sa primesti raspunsul.Analiza costa in jur de 40 de lei
la noi în ora? este un cabinet de la bioclinica care prelevarea sânge ?i îl duce la Timi?oara ?i rezultatul îl am în 2 zile ?i mai este spitalul unde mai am cuno?tin?e ?i daca îmi fac analiza diminea?a pâna în ora 1 am rezulatul sa merg azi ???
Nanny
Scris: Tuesday, October 21, 2014 9:55 AM
Nivel

biancaanamaria wrote:
la noi în ora? este un cabinet de la bioclinica care prelevarea sânge ?i îl duce la Timi?oara ?i rezultatul îl am în 2 zile ?i mai este spitalul unde mai am cuno?tin?e ?i daca îmi fac analiza diminea?a pâna în ora 1 am rezulatul sa merg azi ???

Am inteles...Daca stii pe cineva in Spital, poate te ajuta. Oricum Bhcg trebuie sa se elibereze in aceeasi zi! Eu zic ca ai timp sa tragi o fuga! Doamne ajuta!Hands
simm
Scris: Tuesday, October 21, 2014 10:46 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 9/2/2014
Neata fetelor DistanceKiss DistanceKiss
Nico multu pt cafeluta Cheek Kiss
Lina bun venit si sedere cat mai scurta aici la aspirante. Sper sa vina si la tine bebe cat mai curand Buddy1
Alina iooooicoeur coeur ce puctulet dragut ai...Felicitari inca odata mamico, m-am emotionat cand ai pus pozica ras
Nanny Cheek Kiss observ ca au cam inceput si la tine simptomele...sa ai grija de voi si sa vedem si poza talove Cheek Kiss
Bianca Avand in vedere ca esti in ziua 30 ar trebui sa iasa dar daca tu crezi ca ai ovulat acum 10 zile e cam devreme cred (e doar parerea mea...ma pot contrazice fetele daca nu am dreptate)ras Oricum iti tin pumnii sa fie bebe hearts DistanceKiss
Juwy, Leila, Eileen ce mai combinati? ras coeur DistanceKiss
Va pup pe toate si pe burtici si va doresc o zi frumoasa.Cheek Kiss
biancaanamaria
Scris: Tuesday, October 21, 2014 11:13 AM
Nivel

Nanny wrote:

Am inteles...Daca stii pe cineva in Spital, poate te ajuta. Oricum Bhcg trebuie sa se elibereze in aceeasi zi! Eu zic ca ai timp sa tragi o fuga! Doamne ajuta!Hands

am fost la spital ?i nu fac analiza asta, o sa mai a?tept oricum pe vineri ar trebui sa iasa ?i la teste pozitiv daca ar fi.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.