Clubul aspirantelor - 32
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Mon1
Scris: Wednesday, July 2, 2014 3:51 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/11/2013
OKDistanceKiss
deearox
Scris: Wednesday, July 2, 2014 4:10 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 1/22/2014
Am reusit un screenshot.

deearox attached the following image(s):
img_20140702_160750.jpg

maryella77
Scris: Wednesday, July 2, 2014 4:24 PM
Nivel

Inregistrat: 7/16/2013
Deea imi pare rau; fii optimista ca o sa fie bine; simpatic catelusul;Cheek Kiss
Nanny felicitari pentru endometru; eu in ziua 14 mereu l-am avut 9 mm, deci si al meu ar fi foarte bun in ziua 20, ca doar mai creste , nu?
Nanny
Scris: Wednesday, July 2, 2014 4:38 PM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2012
Endometrul se masoara inainte de a veni menstrua?ia,cu o zi, doua. Eu am fost un pic mai devreme pt ca e posibil sa vina musafirii in weekend si iar tre sa astept o tura.Nici doctorul si nici eu nu puteam joi sa vineri asa ca m-am grabit un pic.Da endometrul creste si se tot ingroasa pana la viitoarea menstrua?ie sau de ce nu sarcina.Asa cum spune doctorul,e patutul viitorului copilas.Cu cat e plapumioara mai pufoasa si mai groasa cu atât mai bine.
Deea sunt ok analizele pe care doresti sa le faci.Vezi ce rezultate obtii si in funcție de ele, ti-as sugera sa strângi banuti pt Profilul de Trombofilie (aprox 900 lei) nu trebuie sa ai neaparat pe cineva in familie cu probleme de coagularea sângelui, se poate dobanbi.Nu trebuie sa te sperii, ci sa cauti cauza si s-o tratezi.SimplyLove Pe lângă cele de sus menționate poate n-ar strica si TSH,FSH,LH
Mon1
Scris: Wednesday, July 2, 2014 6:44 PM
Nivel

Inregistrat: 10/11/2013
Analize de trombofilie se fac gratuit la Fundeni cu trimitere de la medicul de familie. Se ocupa Dr Uscatescu.
La Synevo. este un pachet care costa 500 lei.
deearox
Scris: Wednesday, July 2, 2014 8:30 PM
Nivel

Buna

O sa le fac pe astea plus ce a zis Nanny
dar de tot Torch-ul nu am fonduri acum NuStiu
Stitu cumva daca tre sa astept sa treca menstra pentru analizele astea?
Vad ca s-a stabilizat...dar ma inunda Crazy

Cine mai are test zilele astea? dance

Pupici computerlove
crissy84
Scris: Wednesday, July 2, 2014 8:58 PM
Nivel

Inregistrat: 6/2/2014
Buna fetelor!!!Cred ca sunt un pic off topic dar poate ma puteti ajuta.este posibil sa intarzie menstruatia din cauza nistatinului si a cervucidului?sau sa o deregleze complet???Nu am gasit nimic pe net si poate voi stiti ceva.Va pup.iloveyou all.
doinanuta
Scris: Wednesday, July 2, 2014 9:01 PM
Nivel

Inregistrat: 10/26/2013
crissy84...nu am auzit de asa ceva.
carmenalina
Scris: Wednesday, July 2, 2014 9:05 PM
Nivel

Inregistrat: 12/3/2008
deearox wrote:
Buna

Stitu cumva daca tre sa astept sa treca menstra pentru analizele astea?
Vad ca s-a stabilizat...dar ma inunda Crazy

Pupici computerlove

Medicul nu ti-a scirs care si ce analiza tb facuta in anumite zile? Ca cele legate de hormoni tb facute in anumite zile daca vrei sa urmaresti anumite valori, din faza foliculara, de la ovulatie sau luteala.Mie imi scria medicul totdeauna cand tb facute in a 2-3 -a zi a CM unele, dupa ovulatie altele...
flor3ntza
Scris: Wednesday, July 2, 2014 10:17 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 3/26/2013
buna fetelor, stiu ca nu am mai intrat de mult, dar vreau sa va urez la toate numai bine sa reusiti in cel mai scurt timp sa va simtiti punctletul in burtica, si incet incet sa va vedeti cu bebicii in brate. Nanny am intrat mai mult pentru tine sa vad ce mai faci, poate luna viitoare e cu ochi, bafta pupici majoreta
deearox
Scris: Wednesday, July 2, 2014 11:34 PM
Nivel

crissy am luat si eu cervugid la un moment dat dar nu mi.a afectat cu nimic cm.

Carmen nu mi.a spus nimic doctora... O sa o intreb duminica ca ma duc la ea. E de garda la spital.

crissy84
Scris: Wednesday, July 2, 2014 11:41 PM
Nivel

deearox wrote:
crissy am luat si eu cervugid la un moment dat dar nu mi.a afectat cu nimic cm.

Carmen nu mi.a spus nimic doctora... O sa o intreb duminica ca ma duc la ea. E de garda la spital.

Ms deea.
Nu stiu ce sa zic.Cat am luat pastile am avut menstruatia regulata.Din decembrie nu am mai luat.Pana in iunie a venit regulat la 26 de zile.Luna trecuta a intarziat 8 zile si luna asta credeam ca o sa isi revina.Au trecut deja 31 de zile si nici un simptom.M as bucura sa fii ramas pe de o parte desi nu am cum dar in acelasi timp de abia m am angajat si am zis ca amanam pana in octombrie bebelu :( ...
Nanny
Scris: Wednesday, July 2, 2014 11:48 PM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2012
Deea..intr-adevar analizele hormonale se fac in anumite zile.Intreaba medicul!!! Iti sugerez sa faci analizele inainte de o noua sarcina.E ff bine ca se elimina natural,sper sa se curete bine pt a pregati cazuta pt o noua sarcina.Vreau vesti bune de la tine!!
Florenta...de când nu te-am mai vazut pe aiciSimplyLove Iti multumesc pt gândurile bune.Din partea "prea iubitului" nostru doctor,am unda verde.Ma tot bâzâie...cand vin o data gravida!!Dar tot el e de acord cu mine sa mai astept 1-2 luni ca sa mai slabesc inca hainoroc
Crissy...Cervucidul nu da întârzieri...Bebele dayes Ia vezi mai bine care-i treabaLol
crissy84
Scris: Thursday, July 3, 2014 12:56 AM
Nivel

Nanny wrote:
Deea..intr-adevar analizele hormonale se fac in anumite zile.Intreaba medicul!!! Iti sugerez sa faci analizele inainte de o noua sarcina.E ff bine ca se elimina natural,sper sa se curete bine pt a pregati cazuta pt o noua sarcina.Vreau vesti bune de la tine!!
Florenta...de când nu te-am mai vazut pe aiciSimplyLove Iti multumesc pt gândurile bune.Din partea "prea iubitului" nostru doctor,am unda verde.Ma tot bâzâie...cand vin o data gravida!!Dar tot el e de acord cu mine sa mai astept 1-2 luni ca sa mai slabesc inca hainoroc
Crissy...Cervucidul nu da întârzieri...Bebele dayes Ia vezi mai bine care-i treabaLol

Nu cred ca e bebe pt ca nu exista nici un simptom ca ar fi.As vrea sa ne numaram toate printre cele norocose Hands
deearox
Scris: Thursday, July 3, 2014 1:38 AM
Nivel

crissy simptomele sunt discutabile :p ai putina credinta :) poate totusi este. ai facut vreun test?

Nanny o sa le fac inainte de alta sarcina...o sa fie bine sunt convinsa DistanceKiss
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.