Clubul aspirantelor - 28
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Nanny
Scris: Monday, February 17, 2014 10:09 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/2/2012
leila wrote:
Nanny, la dr Pelin. E la Isis.

Am priceput! Ok...lasa visle, ganduriel cate zile cat nopti a durat la una sau la alta...Si la tine o sa vine cand trebuie. Ok?? da-i viteza!Buddy1
Roxanine
Scris: Monday, February 17, 2014 10:13 PM
Nivel

Inregistrat: 10/14/2013
Nu pierdem trenul ciclul asta!! Fetelor mainile sus! Mie cred ca imi asculta Doamne Doamne dorintele! Nu imi vine sa cred ca ovulez si luna aceasta! Sper din suflet defapt!

Inca nu sunt in clar cu temperatura bazala, dar ma conving eu. Aveam 36,6 dupa 36,8 , 36,9 iar azi daca introduceam putin pai adanc 37,1? Wtf!? Cred ca nu e bun termometrul.
leila
Scris: Monday, February 17, 2014 10:19 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/16/2014
Nanny wrote:

Am priceput! Ok...lasa visle, ganduriel cate zile cat nopti a durat la una sau la alta...Si la tine o sa vine cand trebuie. Ok?? da-i viteza!Buddy1
nanny, eu i-as da drumu, pacatele mele :)) dar din pacate rusii sunt in vizita inca 4 zile. Dup-aceea promit ca ma pun pe treaba :D:001009:
Roxanine
Scris: Monday, February 17, 2014 10:32 PM
Nivel

Leila! Avem rabdare impreuna! Toate plecam de aici! Cum stai cu ovulatia!? Misca treaba?
Nanny
Scris: Monday, February 17, 2014 10:48 PM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2012
Roxanine wrote:

Inca nu sunt in clar cu temperatura bazala, dar ma conving eu. Aveam 36,6 dupa 36,8 , 36,9 iar azi daca introduceam putin pai adanc 37,1? Wtf!? Cred ca nu e bun termometrul.

Doamne...hai ca ma faci sa rad si am si o imaginatie bogata..te si vad cu termometrul...hohot hohot hohot hohot hohot hohot
Leila...trec "musafirii" si da-i viteza! Cand va vrea sa vina, atunci o sa vina! Unele tre` sa rabde mai mult, altele mai putin! Tu distreaza-te acolo fara sa mai stai cu gandul la bebe, doar..Enjoy the party!alcool pupici
Roxanine
Scris: Monday, February 17, 2014 11:05 PM
Nivel

Nanny, tzucu-tzi! Nimic nu-i scapa! Te pupicesc!iloveyou
ynnea
Scris: Tuesday, February 18, 2014 3:05 AM
Nivel

Inregistrat: 9/23/2013
fetelor astazi un am putut intra ca am avut treaba
Doina draga mea e de bine ca a dat chistul innapoi stiu ca este greu inca 2 luni cu pastile dar merita, te puppupici pupici
Raluca draga mea sarcina usoara si sa-ti dea dumnezeu un copil sanatos si frumos,ai grija de tine,te asteptam cu valorile de la beta hcgGossip Clap pupici computerlove
Va pup pe toate si va multumesc ca imi sunteti alaturicampfire computerlove pupici iloveyou
bebe
Scris: Tuesday, February 18, 2014 9:05 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 4/22/2013
cea mai buna prietena a mea e gravida in 2 luni; la un ciclu de 60 de zile, asa l-a avut de cand o stiu; v-am mai povestit de ea; ultima menstruatie a avut-o in decembrie la un accident de masina (provocata de socul in sine); 2 saptamani mai tarziu a ramas gravida (DIN PRIMA INCERCARE) in conditiile in care ea nici nu avea ovulatie demonstrata; nu se gandea ca poate avea un bebe si nici nu isi dorea unul;

acum e in culmea fericirii si cat de mult o iubesc si ma bucur pt ea, aseara am plans de tristete; ea trebuia sa fie femeie de afaceri si eu mamica; dar rolurile noastre se inverseaza pe zi ce trece;
Mon1
Scris: Tuesday, February 18, 2014 10:02 AM
Nivel

Inregistrat: 10/11/2013
Buna dimineata!
Bebe lasa ca va veni barza si la noi cat de curand. DistanceKiss
Roxanine cam mare temperatura ta. O iei dimineata inainte de a te ridica din pat? Dupa minim 4-5 ore de odihna?
CiudatelCrazy ...aia cu ''azi daca introduceam putin pai adanc 37,1? Wtf!?'' a fost senzatie Lol Lol Lol
Eileen iata si graficul cu temperatura de azi. Tu cum mai esti?iloveyou

Mon1 attached the following image(s):
chartgraph_module.php.png

maryella77
Scris: Tuesday, February 18, 2014 10:10 AM
Nivel

Inregistrat: 7/16/2013
neatza fetelor!
bebe chiar ti-am simtit lipsa; felicitari prietenei tale, sarcina usoara si un bebe sanatos la termen!
eu nu cred ca inversati rolurile ci demonstrati ca se pot face amandoua, si cariera si familie;
pune-o sa traga cu piciorul sa mergi pe urmele ei sa se prinda si la tine bebe;:);
probabil stiindu-se cu ciclu lung a fost mai relaxata si de asta s-a prins; probabil nu s-a gandit ca iese din prima;
leila bine ai venit si sedere scurta; sa stii ca spalaturile cu bicarbinat mi-au fost si mie indicate de catre doctora ginecolog sa le fac din ziua 9 pana 18 CM, o zi da o zi ba cu o ora inainte "sa va curteze sotul", chiar asa s-a exprimat; si mi-a mai zis un medic apoi; e importanta si alimentatia , din care trb redus sau chiar eliminat zahraul rafinat- asta produce cea mai mare aciditate, nu carnea; bine si carnea produce putin, dar trb mancata zilnic si in cantitati mari, pe caand zaharul rafinat e cam peste tot-sucuri carbogazoase, mustar, ketch-up, dulciuri, etc;
felicitari gravidutzelor (Smiley, Raluca si poate mai e cineva si mi-a scapat), sarcina usoara si bebe sanatos la termen!;
carmen are dreptate doctora ta cu antrenamentul pentru bebe;de asta se recomanda de 3-4 ori pe saptamana , ca se iriga f bine organele genitale;stiti ca multe femei spun ca au facut doar o data in luna respectiva si s-a prins, dar uita sa spuna ca in lunile dinainte au facut f des; chiar daca nu isi dau seama are o legatura f mare;
Mon1
Scris: Tuesday, February 18, 2014 10:47 AM
Nivel

Maryella sper sa ai gura aurita si Smiley sa devina graviduta luna asta. Ea ne-a aratat testul de ovulatie pozitiv. iloveyou
leila
Scris: Tuesday, February 18, 2014 10:55 AM
Nivel

Maryella multumesc, asa stiam si eu o zi cu o zi dar am zis sa nu exagerez:) referitor la zahar, asta e cel mai pacatos, si cel mai greu de scos..incercam sa il inlocuim cu zahar brun dar ne mai scapa un suc, un dulce, o praji :))
Mon1
Scris: Tuesday, February 18, 2014 11:14 AM
Nivel

Leila sa stii ca si noi am bebelit la 2 zile. Si de fiecare data, inainte de a bebeli ma spalam cu apa cu bicarbonat. Nu irigatii, doar spalat asa. DistanceKiss
leila
Scris: Tuesday, February 18, 2014 11:30 AM
Nivel

Ahaaa, Mon deci asta e cheia succesului :)) nu mai zic nimic, ca iar ma ia nanny la ture :))) astept sa imi treaca probl sa bebelesc si eu, si de martisor sa vin cu o veste mare . pupici si o zi buna dragelor :*:*
Roxanine
Scris: Tuesday, February 18, 2014 11:31 AM
Nivel

Mon, cam dreptate. Am luat temperatura cam haotic, oricum nu prea ma bazez pe ea. Cam am avut 37,1 era dupa un somnic de dupamasa, dar vad ca nu e timpul bun. Azi dimineata aveam 36,7. Deci, sigur nu e buna cea de ieri.

Fetelor in legatura cu testele de ovulatie. Cand dau un rezultat mai bun? Dimineata sau seara? Ieri am facut spre seara, azi dimineata. Ieri am atasat poza, azi e usor mai slaba decat ieri, dar aproape insesizabil.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.