Clubul aspirantelor - 19

Options Clubul aspirantelor - 19
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Eileen
Postat: Monday, July 22, 2013 9:44 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/16/2013
Postari: 3201
Multumim pentru toate gandurile bune fetelor , sa dea DD sa semnam condica luna aceasta majoreta majoreta
teea09
Postat: Monday, July 22, 2013 10:04 AM

Intrat: 10/31/2008
Postari: 4262
Locatia: Gradina iubirii
majoreta majoreta majoreta Dupa ata pauza sper sa ploua cu bebei pe aici majoreta majoreta majoreta
iasmina_ioana
Postat: Monday, July 22, 2013 12:01 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 3/1/2011
Postari: 805
Locatia: Husi
Ma inscriu si eu...poate nu stau prea mult pe aici...
Iris25
Postat: Monday, July 22, 2013 3:22 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 7/1/2013
Postari: 242
Fetelor, am fost azi la medicul de familie sa-mi dea o trimitre la ginecologie pentru ca nici acum nu mi-a venit menstra. Ma simt in continuare foarte obosita, am tensiune in sani si ca bonus au inceput sa imi tiuie si urechile de o saptamana. I-am explicat ca am fost la ecografie acum 3 saptamani si dupa ce i-am spus numele doctorei care m-a consultat mi-a spus ca dr respectiva e cunoscuta ca face face greseli mari in ceea ce priveste diagnosticul unei sarcini si mi-a spus ca ea e convinsa ca sunt insarcinata si a inceput ea sa faca calcule, si au reiesit ca sunt in 12 saptamani (ultima menstra normala am avut-o pe 20 Aprilie)... Eu acum nu stiu ce sa mai cred... Mi-e teama si sa mai sper, ca sa nu fiu din nou dezamagita... A.. mi-am facut un test de sarcina dupa ce am iesit din cabinet si spre surprinderea mea, a aparut si a doua liniuta, dar foarte foarte stearsa, slab vizibila.. Maine am programarea la dr ginecolog. Acum stau si ma gandesc, in caz ca sunt insarcinata, cum e posibil asemenea eroare... si la eco, si la testele negative de saptamana trecuta.... Mi-e foarte teama sa ma mai bucur.. sunt foartr bulversata si stresata..
bebe
Postat: Monday, July 22, 2013 5:25 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 4/22/2013
Postari: 420
Locatia: Bucuresti
Iris25 wrote:
Fetelor, am fost azi la medicul de familie sa-mi dea o trimitre la ginecologie pentru ca nici acum nu mi-a venit menstra. Ma simt in continuare foarte obosita, am tensiune in sani si ca bonus au inceput sa imi tiuie si urechile de o saptamana. I-am explicat ca am fost la ecografie acum 3 saptamani si dupa ce i-am spus numele doctorei care m-a consultat mi-a spus ca dr respectiva e cunoscuta ca face face greseli mari in ceea ce priveste diagnosticul unei sarcini si mi-a spus ca ea e convinsa ca sunt insarcinata si a inceput ea sa faca calcule, si au reiesit ca sunt in 12 saptamani (ultima menstra normala am avut-o pe 20 Aprilie)... Eu acum nu stiu ce sa mai cred... Mi-e teama si sa mai sper, ca sa nu fiu din nou dezamagita... A.. mi-am facut un test de sarcina dupa ce am iesit din cabinet si spre surprinderea mea, a aparut si a doua liniuta, dar foarte foarte stearsa, slab vizibila.. Maine am programarea la dr ginecolog. Acum stau si ma gandesc, in caz ca sunt insarcinata, cum e posibil asemenea eroare... si la eco, si la testele negative de saptamana trecuta.... Mi-e foarte teama sa ma mai bucur.. sunt foartr bulversata si stresata..

SERIOS? WOOOOWWWW, multa multa bafta iti doresc; sa ne tii la curent campfire
Nanny
Postat: Monday, July 22, 2013 6:09 PM

Intrat: 3/2/2012
Postari: 2102
Locatia: Romania
Iris..si eu cred ca esti insarcinata! Din toate postarile tale...cam asta reiese! Acum..sa vedem daca totul este bine ( ma gandesc sa nu fie extrauterina sau altceva de este BhCg asa mic de nu iese pozitiv la test...Doamne fereste)..si cam cate saptamani! Doamne iarta-ma, dar eu nu stiu la ce medic ai fost!! Sigur nu era "croitoreasa"?? La 5 saptamani e vizibil la echo transvaginal...ce Doamne iarta-ma...nu vede?? 12 saptamani...??
Da-ne vesti cat mai rapid...iloveyou
maryella77
Postat: Monday, July 22, 2013 6:28 PM

Intrat: 7/16/2013
Postari: 1228
Locatia: Bucuresti
iris25 incearca sa mergi si la alt medic;
eu am mai citit cazuri de fete gravide carora le iesea testul negativ la o sarcina maricica; nu mai stiu explicatia, dar ex si exceptii de la regula; si sincera sa fiu, mi-e cam imposibil sa cred ca este extrauterina deoarece erai de mult la spital la urgenta; nu treceau 12 saptamani;
beta la sange ai facut sau ti-ai facut doar test pe baza de urina?
iti tin pumnii sa fie bebe sanatos la tine in burtica; Doamne ajuta!
Iris25
Postat: Monday, July 22, 2013 7:05 PM

maryella77 wrote:
iris25 incearca sa mergi si la alt medic;
eu am mai citit cazuri de fete gravide carora le iesea testul negativ la o sarcina maricica; nu mai stiu explicatia, dar ex si exceptii de la regula; si sincera sa fiu, mi-e cam imposibil sa cred ca este extrauterina deoarece erai de mult la spital la urgenta; nu treceau 12 saptamani;
beta la sange ai facut sau ti-ai facut doar test pe baza de urina?
iti tin pumnii sa fie bebe sanatos la tine in burtica; Doamne ajuta!

eu sunt convinsa ca daca e sa fi ramas insarcinata am ramas in jurul datei de 10-15 Iunie... As avea cam 5 saptamani de la implantare. Am facut Beta Hcg pe 27 sau 28 Iunie si mi-a iesit 5... Din cate am vazut si am citit sarcina e de la 5 in sus... :-s.... am citit si eu despre multe cazuri de beta hcg si teste de urine negative, chiar foarte tarziu in sarcina.. Ma gandesc ca poate sunt si eu o exceptie.. Ori am o marr dereglare hormonala si nu e bebe :(... Am inima cat un purice... Mu-e teama de o noua dezamagire... Imi doresc atat de mult un bebelus.. Ma gandesc cu drag la clipa cand il voi strange in brate sau il voi alapta.. Va fi cu siguranta cel mai minunat moment al vietii mele...
Va multumesc ca imi sunteti alaturi in aceste clipe grele... E un stres emotional de neinchipuit... Acum 3 saptamani mi s-a spus ca am sanse mari sa fiu insarcinata, acum doua saptamani mi s-a spus ca am avut sarcina si am pierdut, azi, o noua speranta.. maine, numai Dumnezeu stie... Nu stiu daca sa ma bucur sau nu... e groaznic
Iris25
Postat: Monday, July 22, 2013 7:11 PM

Ma tot uit la a doua liniuta de pe testul de sarcina facut azi dimineata... E roz si e foarte frumoasa... E acolo... Sper sa va spun aceleasi cuvinte si maine.. "E acolo"...
Ania
Postat: Monday, July 22, 2013 8:16 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/23/2006
Postari: 680
Locatia: families are forever !
am si eu un test la care initial nu se vedea linia 2 dar daca se uita cineva atent e acolo.
deci felicitari ! sigur e bebe Clap
kali
Postat: Monday, July 22, 2013 8:18 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14377
Iris25 wrote:
Ma tot uit la a doua liniuta de pe testul de sarcina facut azi dimineata... E roz si e foarte frumoasa... E acolo... Sper sa va spun aceleasi cuvinte si maine.. "E acolo"...

Pai daca e acolo nu mai pleaca. Felicitari!!! Astept anuntul oficial si tickerul sa trecem la gravidute!hainoroc
Iris25
Postat: Monday, July 22, 2013 9:39 PM

Multumesc mult fetelor! Sunteti tare dragi sufletului meu. Va imbratisez cu drag pe toate computerlove
Sofia
Postat: Monday, July 22, 2013 10:33 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 6/12/2013
Postari: 326
Locatia: Ploiesti
Am fost cateva zile plecata si nu am mai intrat...

Iris...WOW!!! , ar fi cea mai tare faza, am simtit durerea ta in stomac atunci cand ai primit vestile proaste. Bafta multa!!! sunt cu gandul alaturi de tine.

Eu sunt la fel ca Bebe. Am inceput per fertila. Vad ca scrie peste tot ca ar trebui sa avem contact o data la 2 zile nu zilnic.

Dar daca ratez ovulatia?? stiu,stiu ca spermatozoizii traiesc minim 2 zile dar .... Nici nu mai stiu ce sa cred pentru ca noi de 4 luni tot incercam zilnic in per fertila... si nimic NuStiu ...

Am inceput sa-mi iau si temperatura bazala sa vad cum iese si graficul. ma gandesc ca poate am ovulatie tarzie. Noi ne-am oprit cu 12 zile inainte sa-mi vina caam citit ca perioada luteala este de 12 - 14 zile.
Iris25
Postat: Monday, July 22, 2013 10:52 PM

Adina.Marin wrote:
Am fost cateva zile plecata si nu am mai intrat...

Iris...WOW!!! , ar fi cea mai tare faza, am simtit durerea ta in stomac atunci cand ai primit vestile proaste. Bafta multa!!! sunt cu gandul alaturi de tine.

Eu sunt la fel ca Bebe. Am inceput per fertila. Vad ca scrie peste tot ca ar trebui sa avem contact o data la 2 zile nu zilnic.

Dar daca ratez ovulatia?? stiu,stiu ca spermatozoizii traiesc minim 2 zile dar .... Nici nu mai stiu ce sa cred pentru ca noi de 4 luni tot incercam zilnic in per fertila... si nimic NuStiu ...

Am inceput sa-mi iau si temperatura bazala sa vad cum iese si graficul. ma gandesc ca poate am ovulatie tarzie. Noi ne-am oprit cu 12 zile inainte sa-mi vina caam citit ca perioada luteala este de 12 - 14 zile.

Multmesc pentru gandurile tale! Am citit niste articole in care spunea ca unele femei au ovulatia la cateva zile,4-5, dupa menstruatie in cazul femeilor cu ciclu neregulat.. Asa ca noi ne-am pus pe treaba dupa menstruatie.. si "prestam" cam la 3,4 zile... atat stiam eu ca traiesc spermatozoizii.. :)... Am niste emotii pentru maine ca nu stiu cum sa ma stapanesc... Plus ca... m-au luat niste dureri, ca inainte de menstruatie... dureri usoare de burtica, dureri de spate si amorteli in picioare.. mi-e tare teama sa nu imi vina.... dar acum.. ce-o fi o fi... cineva se joaca rau cu nervii mei si imi da mari batai de cap... eu sper sa fie "ala micu' " si nu uratii. Asta da poveste, privind inapoi prin cate am trecut.. Sper ca maine sa primesc cea mai minunata veste, si daca nu e sa fie stiu ca va am pe voi alaturi si asta conteaza enorm
Eileen
Postat: Tuesday, July 23, 2013 8:30 AM

Intrat: 1/16/2013
Postari: 3201
Iris ne-ai lasat pe toate cu gura cascata . Am citit cu emotie toate postarile tale . Iti doresc sa fie un bebe mic si dragalas , ca imi imaginez prin cate emotii ai trecut prin ultima vreme . Asa cum au zis si fetele mergi la alt medic sa-ti faca o eco transvaginal si cred ca acum acum ar trebui sa te lamuresti !
Iti tinem pumnii si fii tare majoreta majoreta . Nu inceta sa speri acolo in sufletul tau chiar daca ti-e teama de o noua dezamagire ...
Sa ne tii la curent ...ai reinviat topicul Buddy1 Buddy1
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed