Clubul aspirantelor - 19
Subiectul anterior · Subiectul urmator
bebe
Scris: Wednesday, July 10, 2013 12:09 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 4/22/2013
eu am asa un sentiment naspa; daca nu s-a prins nimic luna asta, macar sa vina menstruatia odata, sa ajung mai repede la perioada fertila;

la mine e a doua luna de cand incerc si vazand cat de mult s-au chinuit unele femei si tot nu au reusit, parca mi se pare prea frumos sa raman eu gravida asa devreme; nu stiu, eu parca astept sa vina odata menstruatia asta; e un sentiment ciudat
Eileen
Scris: Wednesday, July 10, 2013 12:18 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/16/2013
Te inteleg foarte bine , si eu as vrea sa vina o data daca nu e bb , sa nu mai astept degeaba ....alcool alcool
bebe
Scris: Wednesday, July 10, 2013 1:00 PM
Nivel

Rita wrote:
Te inteleg foarte bine , si eu as vrea sa vina o data daca nu e bb , sa nu mai astept degeaba ....alcool alcool

la mine daca ar veni maine poimaine, as fi si mai suparata; imi monitorizez ciclul de 7 luni si pana acum au fost intre 25-27 zile, cu o singura exceptie de 29; daca ar veni acum pe la 29-30 de zile, ar insemna ca am ciclu neregulat si m-ar enerva si mai rau sa imi monitorizez perioada fertila; eu cel mai mult ma bazez pe mucusul cervical; am o singura perioada din toata luna, de vreo 2-3 zile in care e transparent si lipicios si atunci prestez munca grea :P
Iriska92
Scris: Wednesday, July 10, 2013 2:15 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 4/18/2013
buna la toate aspirantele,demult nu am intrat aici,am terminat acele 2luni de tratament in sfirsit cu acele antic. ,nustiu ce sa zic,parca am impresia ca ceva se intimpla cu mine,sau e dorinta de a fi mamica,dupa aceste pilule nici nustiu cind osami vina cicl(sper sa nu mai vina),desi ma simt straniu,am scurgeri albe fara miros,nu ma deranjeaza atit de mult decit ca sunt umeda mereu,simt uneori si ceva intepaturi/crampe abdominale,obooosealaa:) nustiu ce sa mai cred,sper sa nu ma dirijieze insuflarea dar sa fie bebe.DistanceKiss Angel
Ana
Scris: Wednesday, July 10, 2013 3:00 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
Fetelor nu descurajati,o sa vina bebele atunci cand trebuie sa vina!DistanceKiss
fdianamaria
Scris: Wednesday, July 10, 2013 4:48 PM
Nivel

Inregistrat: 2/17/2006
La mine e ciudatel...am fost la gineco, nu s-a vazut absolut nimic si am intrat in panica sa nu fie sarcina extrauterina. Simptome am: sani mariti si durerosi, ciclu de 2 zile (in ultimele 3 luni), dureri jos, greata puternica aproape zilnic, sensibilitate etc. In fine, am facut si testul de sange sa vad daca nu cumva...NIMIC !!! Dupa controlul de rigoare, am ajus la aceasi nedumerire...de ce am doar 2 zile ciclu?!?! Ideea generala e ca nu renunt la ideea de bebe 3, doar ca nu inteleg de la ce am dereglarile astea. Am hotarat sa ma mai duc a un medic-doi sa vad ce zic si ei. Al meu, care ma cunoaste de atata timp, nu mai are nici o varianta. :(
giulia_mamik
Scris: Wednesday, July 10, 2013 5:31 PM
Nivel

Inregistrat: 3/22/2010
La mine,nimic.Azi mi a venit!Nu mai inteleg nimic...Poate luna viitoareuff
Sofia
Scris: Wednesday, July 10, 2013 8:08 PM
Nivel

Inregistrat: 6/12/2013
bebe wrote:

la mine daca ar veni maine poimaine, as fi si mai suparata; imi monitorizez ciclul de 7 luni si pana acum au fost intre 25-27 zile, cu o singura exceptie de 29; daca ar veni acum pe la 29-30 de zile, ar insemna ca am ciclu neregulat si m-ar enerva si mai rau sa imi monitorizez perioada fertila; eu cel mai mult ma bazez pe mucusul cervical; am o singura perioada din toata luna, de vreo 2-3 zile in care e transparent si lipicios si atunci prestez munca grea :P

bebe sunt EXACT in aceeasi situatie, tot de la inceputul anului mi-am monitorizat si eu CM. Vine la 26, 27 zile cu o singura exceptie de 29 zile luna trecuta. Nu mi-a venit inca dar iar am avut scurgeri maronii. Noi ne-am tot "straduit " in per. fertila,(la fel si faza cu mucusul cervical) dar ne-am oprit doua zile dupa. Deci daca nu am ramas nici luna aceasta (noi incercam de 4,5 luni) sa inteleg ca am oulatie tarzie sau ce?

UFF a mai avut cineva scurgeri maronii 3 zile inainte sa afle ca est insarcinata?

A ...si mi-am facut un test sure check astazi, nu am rezistat. A fost negativ.
bebe
Scris: Wednesday, July 10, 2013 8:21 PM
Nivel

Adina.Marin wrote:

bebe sunt EXACT in aceeasi situatie, tot de la inceputul anului mi-am monitorizat si eu CM. Vine la 26, 27 zile cu o singura exceptie de 29 zile luna trecuta. Nu mi-a venit inca dar iar am avut scurgeri maronii. Noi ne-am tot "straduit " in per. fertila,(la fel si faza cu mucusul cervical) dar ne-am oprit doua zile dupa. Deci daca nu am ramas nici luna aceasta (noi incercam de 4,5 luni) sa inteleg ca am oulatie tarzie sau ce?

UFF a mai avut cineva scurgeri maronii 3 zile inainte sa afle ca est insarcinata?

subscriu; si eu am scurgeri maronii, dar foarte putine. aceeasi intrebare: a avut cineva scurgeri maronii in luna in care a ramas insarcinata?

in mod normal ele ar avea sens, adica pot fi de la nidatie care apare la 6-10 zile dupa fecundatie; sangerarea este usoara, ii ia mult timp sa iasa afara din vagin si de aceea apare aproape in perioada menstruatiei sau un pic inainte si are culoarea maro pt ca sangele este vechi; cam asa ar veni explicatia lor; numai ca la mine sangerarile astea premenstruale sunt destul de frecvente asa ca nu stiu ce sa zic, la mine ar putea pur si simplu sa-mi vina; oi vedea si la noapte, poate ma trezesc tot uscata Angel
Eileen
Scris: Thursday, July 11, 2013 8:38 AM
Nivel

Nici la mine nu au venit musafirii dar sincer ii astept de acum ca au inceput durerile de burtica. E posibil sa ai bebic si totusi sa se instaleze simptomele premenstruale ?
De petele maro nu stiu ce sa zic , eu am avut acum o sapt cred o pata maro intr-o singura zi . Nu am bagat-o in seama f tare de asta nici nu mai stiu cand a fost.
Astept inca ....tare mi-as dori sa fie cu ochisoricheers cheers
Cris-DL
Scris: Thursday, July 11, 2013 9:51 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 10/4/2006
fdianamaria wrote:
...de ce am doar 2 zile ciclu?!?!

Eu am menstruatie de 2 zile de cativa ani; de domnisoara aveam vreo 4 zile, apoi mamica 2-uneori si in a 3 zi, insa aproape inexistenta... (o zi din abundenta, apoi mai finutras)
La tine ar putea fi stressul, sau chiar si dieta?! Daca sarcina si alte probleme genitale nu sunt...

bebe
Scris: Thursday, July 11, 2013 9:52 AM
Nivel

eu ziua 28, fara menstruatie, fara simptome premenstruale, doar cu cateva pete maronii; sa vedem cum o decurge ziua de azi; daca nu vine nimic, de maine incap sa numar zilele de intarziere; teste fac de luni incolo daca tot nu imi vine
bebe
Scris: Thursday, July 11, 2013 9:53 AM
Nivel

Rita wrote:
Nici la mine nu au venit musafirii dar sincer ii astept de acum ca au inceput durerile de burtica. E posibil sa ai bebic si totusi sa se instaleze simptomele premenstruale ?
De petele maro nu stiu ce sa zic , eu am avut acum o sapt cred o pata maro intr-o singura zi . Nu am bagat-o in seama f tare de asta nici nu mai stiu cand a fost.
Astept inca ....tare mi-as dori sa fie cu ochisoricheers cheers

a cata zi e la tine din ciclul menstrual?
bebe
Scris: Thursday, July 11, 2013 9:55 AM
Nivel

Adina.Marin wrote:

a cata zi esti din ciclu? lasa testele; si eu tot sure check am facut mereu si oricum pe el scrie ca detecteaza la o zi de intarziere, nu inainte
Eileen
Scris: Thursday, July 11, 2013 10:09 AM
Nivel

bebe wrote:

a cata zi e la tine din ciclul menstrual?

Si la mine a fost ceva ciudat ....si eu mi-am monitorizat chiar de la inceputul anului , si era exact de 32 zile , dar luna trecuta mi-a venit la 37 dupa calcule amanuntite . Nu stiu de unde dereglarea...o fi fost ceva in aer? ca voua vad ca unora din voi s-a intamplat la fel . Si acum am socotit tot la 32 , astazi e a 34-a zi . Dar mi-au aparut simptomele evidente de musafiri nedoriti incepand de ieri... ce fain de voi care aveti 25-29 zile , nu ca mine astept 32 zile Cray
M-am cam linistit putin , nu stiu de ce , nu ma mai agit cu teste, socoteli ( doar trancanesc pe 7pAngelNot )
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.