Clubul aspirantelor - 19

Options Clubul aspirantelor - 19
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Thursday, May 9, 2013 6:06 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17788
Locatia: Bucuresti
Am plecat de aici

Continuam aici clubul aspirantelor !

coeur Listuta aspirantelor la titlul de mamica coeur

1. Roxxy_oxxy
2. Marmita - bebe2
3. Madanuta - bebe2
4. Katrina - bebe2
5. Abiand - bebe2
6. Giulia_mamik - bebe2
7. Michi - bebe2
8. Silviasylv
9. NeliaCris
10. Monix
11. mihaela-doinita
12. fdianamaria - bebe 3
13. Ralu
14. Iriska92
15. Bebe
16. Ionutza

Va tinem pumnii !!!! majoreta
flor3ntza
Postat: Thursday, May 9, 2013 10:15 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 3/26/2013
Postari: 109
Locatia: Constanta
bine ai venit Ionutza, si noi iti dorim sa vezi dublu la teste Bravoo si Ralu felicitariiiii!!!!! dance Te astept la burtici, e clar ti-a intarziat atata si a iesit si testul pozitiv. Eu dupa test era sigura ca e gata bebe,cu toate ca am facut testul in ziua cand trebuia sa vina CM yes Acum deja ne bate si inimioara topai
Ralu
Postat: Tuesday, May 14, 2013 12:19 AM

Nivel: Membru

Intrat: 4/1/2013
Postari: 13
Locatia: peste ocean
Flor3nta, Adriana multumesc !!! Am facut si sambata test si a iesit si acela pozitiv. Luni, pe 20 sunt programata la Gine si sper sa primesc aceleasi vesti bune. Unde pot sa urmaresc "Burticile", daca vestile vor fi bune luni ?
Va pup fetelor si va doresc mult noroc in implinirea visului de a deveni mamici !!!hainoroc
TatyKS
Postat: Tuesday, May 14, 2013 7:28 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Sa fie cu ochisori Hands Cheek Kiss !
kali
Postat: Tuesday, May 14, 2013 9:31 AM

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14381
Ralu wrote:
Unde pot sa urmaresc "Burticile", daca vestile vor fi bune luni ?

https://forum.7p.ro/Gravidutzele-noastre-dragi---21.aspx?g=posts&m=840011#m840011

Tinem pumnii!!
Eileen
Postat: Tuesday, May 14, 2013 10:53 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/16/2013
Postari: 3201
Ma inscriu si eu cu gandul la un bb mic si cu fluturi in stomac ...grea e asteptarea...Hands Hands
flor3ntza
Postat: Tuesday, May 14, 2013 3:40 PM

Bine ai venit Rita in club, Gossip si iti doresc sa ti se indeplineasca visele fara prea multa asteptare, si fetelor, va astept la burtici. Ralu, poti sa ne vizitezi totusi pana la confirmare, sunt sigura ca e cu ochisori topai majoreta
Nanny
Postat: Tuesday, May 14, 2013 7:12 PM

Intrat: 3/2/2012
Postari: 2102
Locatia: Romania
Ce de fete noi...Ralu sa-ti fie de bine! Rita... Doamne ajuta!
Heeeeeei.....cum de m-ati omis de pe lista????????????????/NuStiu
Mai am de asteptat....vreo 3 luni, dar sunt aici prezenta!sic
Ralu
Postat: Wednesday, May 15, 2013 1:38 AM

Nivel: Membru

Intrat: 4/1/2013
Postari: 13
Locatia: peste ocean
Rita, bine ai venit si mult noroc sa vina bebe cat de repede !
Nanny, Kali, Taty si Flor3ntza multumesc mult. Sper sa fie bine totul la medic luni. Deocamdata ma cam supara niste crampe usoare si sanii imi sunt tare sensibili si uneori ma dor parca. Am facut "cercetari" pe internet si se pare ca sunt simptome normale pentru inceput...insa voi fi cu adevarat linistita dupa vizita la medic. Ce sa-i faci?! lipsa asta de experienta si hormonii ,cred....Crazy
Ma bucur tare ca pot sa invat de la voi, cele care ati trecut deja prin minunata experienta.
Va pup si multumesc !topai
Eileen
Postat: Wednesday, May 15, 2013 8:48 AM

Multumesc tare mult fetelor de primire !computerlove
Si eu sper sa nu fie prea lunga asteptarea ...ne-am hotarat de cateva luni , dar a fost si post si suntem in asteptare !
Ralu e sigur cu ochisori la tine ...o sa fie bine la medic ai sa vezi !
La mine e primul bebic si e ciudat cum incepi sa te schimbi doar gandindu-te la viitorul bebelas. Eu mai am de asteptat vreo 2 saptamani pana pot face un test ...
Eu inca nu am ajuns la medicul de familie , am citit aici ca ar fi bine sa se ia acid folic si inainte de sarcina ...sa incep sa iau si eu oare ?
kali
Postat: Wednesday, May 15, 2013 8:55 AM

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14381

coeur Listuta aspirantelor la titlul de mamica coeur

1. Roxxy_oxxy
2. Marmita - bebe2
3. Madanuta - bebe2
4. Katrina - bebe2
5. Abiand - bebe2
6. Giulia_mamik - bebe2
7. Michi - bebe2
8. Silviasylv
9. NeliaCris
10. Monix
11. mihaela-doinita
12. fdianamaria - bebe 3
13. Ralu
14. Iriska92
15. Bebe
16. Ionutza
17. Nanny

Rezolvat!Buddy1
Nanny
Postat: Wednesday, May 15, 2013 8:58 AM

Intrat: 3/2/2012
Postari: 2102
Locatia: Romania
Da Rita..poti sa incepi sa iei acid folic! E recomandat sa iei chiar si cu 3 luni inainte de a ramane insarcinata. Deci poti sa incepi oricand! Bafta!!Cheek Kiss
Multumesc Kali!
CasandraE
Postat: Wednesday, May 15, 2013 9:08 AM

Intrat: 2/17/2012
Postari: 205
Ce de burtici noi pe aici, felicitari fetelor!

Rita, acidul folic (adica vitamina B9) se recomanda si inainte de sarcina, pentru ca ajuta si pentru fertilitate. In plus protejeaza copilul de defecte congenitale ale creierului sau rupturi de coloana vertebrala (Spina Bifida). Daca esti impotriva suplimnetelor, poti sa cauti care sunt alimentele care contin acid folic (mazare, span, fasole, stevie, ficatei, etc). Din cate stiu eu, nu poti sa gresesti si sa iei prea mult acid folic, pentru ca este solubil in apa, si surplusul se elimina prin urina, dar cel mai bine mergi si la un doctor pentru o reteta.
Eileen
Postat: Wednesday, May 15, 2013 9:13 AM

CasandraE wrote:

Rita, acidul folic (adica vitamina B9) se recomanda si inainte de sarcina, pentru ca ajuta si pentru fertilitate. In plus protejeaza copilul de defecte congenitale ale creierului sau rupturi de coloana vertebrala (Spina Bifida). Daca esti impotriva suplimnetelor, poti sa cauti care sunt alimentele care contin acid folic (mazare, span, fasole, stevie, ficatei, etc). Din cate stiu eu, nu poti sa gresesti si sa iei prea mult acid folic, pentru ca este solubil in apa, si surplusul se elimina prin urina, dar cel mai bine mergi si la un doctor pentru o reteta.

Multumesc Nanny, Casandra pentru informatii, citisem si aici pe forum la topicul cu acid folic. Ideea era daca sa iau sau nu inainte sa ma duc la medic. Medicul meu de familie e f aglomerat , am fost luni si mi-a spus ca fara programare nu ma primeste si ar avea loc abia vineri ....Big Surprise . Mi s-a parut ciudat . O sa -mi fac o programare in viitor .
Pana atunci cred ca am sa-mi iau si eu o cutiuta sa incep sa iau , e o vitamina, un supliment alimentar pana la urma.
flor3ntza
Postat: Tuesday, May 21, 2013 7:12 PM

Ralu unde esti??? ai fost la medic??? care e verdictul??? hai ca suntem curioase, sau ai trecut direct la burtici, vin imediat sa te caut acolo sic
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed