Clubul aspirantelor - 18
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Nanny
Scris: Wednesday, April 17, 2013 11:14 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/2/2012
Aici sunt...Florenta..se poate sa discutam de acelasi medic..nu dau nume! Daca vrei iti scriu in PMpupici Lasa-mi mesaj! Si da..cred ca e acelasi...Unde ai nascut la Spital sau clinica privata? El lucreaza numai in clinica privata si cabinetului particular!ras
flor3ntza
Scris: Wednesday, April 17, 2013 10:44 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 3/26/2013
Acum 4 ani cand am nascut eu Nanny, era inca si la spital de stat. Sora mea va naste cu el peste o luna yes la clinica private majoreta
Nanny
Scris: Thursday, April 18, 2013 9:11 AM
Nivel

Florenta ti-am trimis mesaj in PM! Nastere usoara surorii tale!love Mai are putin! Doamne ajuta!
flor3ntza
Scris: Thursday, April 18, 2013 9:54 AM
Nivel

Doamne 'ajuta Nanny sa poata sa ajunga la termen ca de vreo 2 luni tot sta prin spitale, are probleme cu sarcina, sa speram ca ajunge la termen. Si da, vorbim de acelasi medic, insa eu nu pot trimite PM pana nu ajung la 50 de postari pe forum hohot
flor3ntza
Scris: Thursday, April 18, 2013 9:58 AM
Nivel

Mai e un pic si trebuie sa vina CM Bye2 sper totusi sa ma ocoleasca, insa simptome nu am deloc, doar mici intepaturi abdominale, sani durerosi ca la CM si dureri abdominale ca atunci cand se pregateste sa vina uratii Big Surprise plans Hai fetelor nu mai dati niciuna o veste buna???? Gravidutelor trimiteti reteta si la noi topai
Iriska92
Scris: Thursday, April 18, 2013 4:14 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 4/18/2013
Angel Buna la toaate domnitele,am o nelamurire,imi dresc mult un bebe,nu am rabdare cind va veni,avem regulat relatii,dar ultima pe 13 spre14 aprilie,a ejaculat in vagin tot ine,peste 2 zile mia aparut o scurgere maronie usoara a tinut 3 zile fix si putin am simitit niste intepaturi la ovare,ce poate sa insemne aceasta?spunetimi varog,ca pin la doctor mai am putin,ultimul CM am avut pe 30martie si a sfirsit pe 4 aprilie,nu e regulat da mai devreme de 19 si mai tirziu de 26nu vine,intre aceste zile el apare.(luna trecuta cu excptie prima data mia veenit pe 30 nustiu dece)astept un raspuns.multumesc la toate,pupiciAngel
Nanny
Scris: Thursday, April 18, 2013 4:22 PM
Nivel

Iriska92...iti inteleg nerabdarea...dar nu poti decat sa astepti! Acele scurgeri maronii pot insemna multe lucruri...se poate sa fii si insarcinata sau nu! Entuziasmul ti-l inteleg...dar mai e putin! Eventual daca nu mai poti de nerabdare, poti sa dai fuga maine ca un cabinet de analize si sa ceri sa faci Beta HCg...raspunsul il primesti in aceeasi zi ! Daca valoarea e crescuta esti insarcinata, daca nu, nu!
Muuuult succes!dance
Iriska92
Scris: Thursday, April 18, 2013 4:40 PM
Nivel

Nanny wrote:
Iriska92...iti inteleg nerabdarea...dar nu poti decat sa astepti! Acele scurgeri maronii pot insemna multe lucruri...se poate sa fii si insarcinata sau nu! Entuziasmul ti-l inteleg...dar mai e putin! Eventual daca nu mai poti de nerabdare, poti sa dai fuga maine ca un cabinet de analize si sa ceri sa faci Beta HCg...raspunsul il primesti in aceeasi zi ! Daca valoarea e crescuta esti insarcinata, daca nu, nu!
Muuuult succes!dance

Sa dea Domnul sa fie asa ca sa ma bucur,dar nu inteleg in situatia mea ce inseamna aceste scurgeri,mi se intimpla asa prima data,am sa ma duc dar mie frica sa nu ma dezamagesc :( Boredom multumesc de sfat..
Nanny
Scris: Thursday, April 18, 2013 4:59 PM
Nivel

Iriska 92..nu trebuie sa te descurajezi chiar daca e negativ! Toate se intampla la timpul potrivit!pupici
shirel
Scris: Thursday, April 18, 2013 5:15 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
Dragile mele aspirante in primul rand ca sa ramaneti insarcinate si va spun din experientza fiindca multi ani eu nu am ramas chiar niciodata insarcinata vorbesc de cand eram necasatorita si nu m-am pazit niciodata eram sigura ca nu pot avea copii si voi trebui sa urmez tratamente grele.
Deci in primul rand ....incepe-ti sa luati acid folic ,fara stres si ganduri negre raman sau nu raman nici luna asta nu am ramas nuuuuuu asa ca nu este mare reusita ...si binenteles iubiti-va mult si din toata inima ras sic facand-o numai ptr a face copii nu intodeauna se reuseste si binenteles sa nu uitam rugati-va la d-zeu ptr ceea ce doriti ca fara el deageaba incercam noi multe .Hai capul sus si la treaba ,eu una vreau sa trasmit stafeta uneia dintre voi,fiindca indata nasc!
flor3ntza
Scris: Friday, April 19, 2013 9:23 AM
Nivel

Deja iau acid folic de vreo 4 luni, si sunt optimista, va veni el bebe la un moment dat Lol
CasandraE
Scris: Friday, April 19, 2013 11:04 AM
Nivel

Inregistrat: 2/17/2012
flor3ntza wrote:
Deja iau acid folic de vreo 4 luni, si sunt optimista, va veni el bebe la un moment dat Lol

Flor3ntza, e foarte bine daca iei acidul folic inainte de a ramane insarcinata. Oricum, sa sti ca si barbatul trebuie sa ia suplimente de zinc, acid folic si vitamina C in perioada de preconceptie (pentru mobilitate ridicata a spermatozoizilor). Barbatii au in general un deficit de acid folic. Fiind o vitamina solubila in apa, nu exista riscul de supradozaj, excesul se elimina natural prin urina.
Spor la treba! Bravoo
flor3ntza
Scris: Friday, April 19, 2013 2:04 PM
Nivel

ras deci trebuie sa imi bag si sotul la tratament Buddy1 ms CasandraE, sper totusi sa nu mai fie nevoie si sa iasa cu ochi luna asta dance
Iriska92
Scris: Friday, April 19, 2013 8:51 PM
Nivel

Nanny wrote:
Iriska 92..nu trebuie sa te descurajezi chiar daca e negativ! Toate se intampla la timpul potrivit!pupici

Am fost azi la doctor si mi-a facut inscriere pe luni,dar straniu scurgerile nu s-au sfirsit ieri parca sau terminat ,astazi iar continua sanii sunt ca deobicei nu s-a schimbat nimic, dureri mici am dar apar dispar, si am observat si citeva picaturi de singe de 2 ori, nici nustu de unde sa mai iau atita rabdare pina luni(
aurishta
Scris: Saturday, April 20, 2013 9:00 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/2/2011
Un test ar fi potrivit,zic eu....Pana luni, este mai mult decat nimic!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.