Clubul aspirantelor - 18
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Nanny
Scris: Saturday, March 9, 2013 3:12 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/2/2012
Sweet angel... stiu ce inseamna prin ce ai trecut!Cray Si eu am patit exact la fel anul trecut! De asta nu-mi vine inca sa sar in sus pana nu vad ca valoarea creste! Sper sa am si eu vreo 2000um/l luni..ard de nerabdare!
Se pare ca analiza e cam acelasi pret ca in Romania 40 lei la noi, 10 euro la voi ! La noi, cel putin medicul meu, la 5 sapt imi face echo transvaginal si chiar se vede! Abia astept...saptamana viitoare, dupa analiza ma asteapta!
sweet angel
Scris: Sunday, March 10, 2013 12:50 AM
Nivel

Inregistrat: 1/6/2010
Nani la 5 sapt fix am facut eco transvaginal si nu s-a vazut nimic, nici macar camera gestationala, la 6sapt si 2 zile s-a vazut la eco normal o bobita de orez de 4mm la care ii batea si inimioara. Eu am avut sarcina cu probleme si mergeam saptamanal la eco la inceput, apoi cam de 1-2 ori pe luna. Unele le faceam la urgente, sau cand am fost internata,una la privat si m-a costat 200 de euro. Pana la urma am reusit sa duc sarcina pana la 36+3 si am nascut un printisor de 2800g. Totul e bine cand se termina cu bine, vei vedea ca si la tine va fi bine de data asta. Sarcina usoara iti doresc
Anelise
Scris: Monday, March 11, 2013 5:23 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/4/2008

coeur Listuta aspirantelor la titlul de burtica coeur

1. Roxxy_oxxy
2. Marmita - bebe2
3. Madanuta - bebe2
4. Katrina - bebe2
5. Abiand - bebe2
6. Giulia_mamik - bebe2
7. Michi - bebe2
8. Silviasylv
9. NeliaCris
10. Monix
11. mihaela-doinita
12. fdianamaria - bebe 3

Nanny, felicitari si aici pentru burtica!!! coeur
Fetele, tinem pumnii!!! majoreta
flor3ntza
Scris: Tuesday, March 26, 2013 8:45 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 3/26/2013
buna seara fetelor, mai primiti o aspiranta in club??? noi de 3 luni ne tot chinuim sa concepem al doilea bebelush dar vad ca pana acum... nimic. Poate o sa am mai mult noroc luna ce vine, si cu voi alaturi majoreta
Anelise
Scris: Wednesday, March 27, 2013 9:23 AM
Nivel

Flor3ntza, bine ai venit la noi! pupici Sper sa-ti indeplinesti dorintza cat mai repede! DistanceKiss
Nanny
Scris: Wednesday, March 27, 2013 9:24 AM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2012
Florenta..bine ai venit!Clap Uite iti cedez eu locul! Poate ai mai mult succes!dance
flor3ntza
Scris: Thursday, March 28, 2013 10:10 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 3/26/2013
Doamne-ajuta, poate luna aprilei va fi cu ochi DistanceKiss Va multumesc fetelor pentru incurajari, fetita noastra are aproape 4 ani si isi doreste cu ardoare un fratior, dar sa fie ce va vrea Dumnezeu, sanatos sa fie thankyou
Ralu
Scris: Monday, April 1, 2013 1:43 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 4/1/2013
Salutare mamicilor aspirante DistanceKiss
Am hotarat de curand( cu sotul menu) sa incercam si noi sa aducem pe lume un ingerash.
Am inceput sa caut pe net informatii si v-am gasit. Sper ca pot sa ma alatur voua campfire
Mult noroc tuturor !dance
kali
Scris: Monday, April 1, 2013 10:26 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Ralu, bine ai venit!!Gossip
monica irimia
Scris: Monday, April 1, 2013 3:56 PM
Nivel

Inregistrat: 7/3/2010
floare2 Bun venit noilor aspirante si sa pasiti rapid pragul gravidutelor. majoreta majoreta majoreta
Eu de cateva luni dezbat cu sotul acest subiect, dar e o decizie grea care trebuie bine cantarita. Si in anii trecuti am mai discutat dar de fiecare data cand eram aproape sa ne dam unda verde, intervenea ceva si ne dadea planurile peste cap. Nici acum nu sunt sigura care e cea mai buna decizie si daca m-as descurca sa o iau de la capat, din nou. Inca nu ma trec pe listuta, dar sper ca in curand sa avem curajul sa ne spunem DA si sa apar si eu acolo la capatul ei. AngelNot
kali
Scris: Monday, April 1, 2013 4:18 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Eeeei, Monica, sa fie cum va doriti/hotarati.Bravoo
Ralu
Scris: Tuesday, April 2, 2013 3:50 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 4/1/2013
Multumesc mult Kali si MonicaBuddy1
Ne-am tot gandit si noi la momentul potrivit pentru a avea un copil si am constatat ca mereu vor aparea dificultati si am hotarat sa nu mai asteptam. Suntem in stadiul de incercari, ne lasam in voia Lui D-zeu si speram ca va fi bine.
Am gasit multe informatii interesante pe forum si ma delectez seara cu cate un articol.
Multumesc tuturor celora care isi impartasesc experienta si cunostintele aici pe forum !newclap
shirel
Scris: Tuesday, April 2, 2013 8:41 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
Monica,Ralu mult succes in a deveni burtice si nu uitati chiar incepeti cu Acid Folic asa ca sa fiti pregatite cum trebuie!Hai sa vad cui voi preda stafeta.ras sic
Anelise
Scris: Tuesday, April 2, 2013 10:32 AM
Nivel

Ralu, bine ai venit! pupici
Monica, sa dai de stire cand vrei pe listutza! Sau poate mergi direct la burtici! sic
monica irimia
Scris: Tuesday, April 2, 2013 11:21 AM
Nivel

Inregistrat: 7/3/2010
Anelise wrote:

Monica, sa dai de stire cand vrei pe listutza! Sau poate mergi direct la burtici! sic

Multumesc fetelor. DistanceKiss
Mai am de facut cateva vizite la stomatolog, cateva analize, avem de trecut cateva hopuri cu serviciul sotului. Inca nu avem curajul sa spunem Da din suflet. Vom vedea ce ne rezerva viitorul. Sper eu sa sune bine. angel
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.