Clubul aspirantelor - 18
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Nanny
Scris: Friday, March 8, 2013 9:00 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/2/2012
LA MULTI ANI DE 8 MARTIE TUTUROR MAMICILOR ( ACTUALE SI IN DEVENIRE) !

SA VA BUCURATI DE COPILASII VOSTRI SI SA VA ADUCA MUUUULT SOARE IN SUFLET!
majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta
Ana
Scris: Friday, March 8, 2013 9:05 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
Nannny ai zis ca ne anunti!!!!!!!coeur

La multi ani aspirantelorDistanceKiss
Nanny
Scris: Friday, March 8, 2013 9:21 AM
Nivel

Da va anunt!....DAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!hainoroc dance
Ana
Scris: Friday, March 8, 2013 10:18 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
dance dance dance dance dance iuhuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
aurishta
Scris: Friday, March 8, 2013 10:21 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/2/2011
Nannyangel deja am emotiiCray SimplyLove
neliaCris
Scris: Friday, March 8, 2013 12:31 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 1/18/2013
Cineva ma strigat!?
La multi ani mamicilor si femeilor!
Am luat teapa cu ovulatia mea la 14 zile!!!cand eu prestam cu spor inainte de ovultie ziua 10-13(conditionata de timp liber,sot obosit si copil bolnavior) in ziua 18 TB era fr scazuta ceea ce inseamna ca am ovulat cu o zi inainteBoredom .
Musafirii au venit pe 4 martie.
Nany,mai asteptam mamico...dar hai mai repede!
Va pup.
denisa_rachid
Scris: Friday, March 8, 2013 12:36 PM
Nivel

Inregistrat: 8/13/2010
Felicitari Nanny!!!!!!!!!!!!!!!
neliaCris
Scris: Friday, March 8, 2013 12:39 PM
Nivel

Nanny wrote:
Da va anunt!....DAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!hainoroc dance

SA inteleg "da"ai test pozitiv?Fii mai explicita!sa te felicit?yupiiii!bravo!!!
Nanny
Scris: Friday, March 8, 2013 1:06 PM
Nivel

Am facut test pe 28 feb dar a iesit negativ ( logic era prea devreme) pe 4 martie ar fi trebuit sa vina "musafirii"...eram nerabdatoare si am zis ca poate ...de 1 martie imi face surprize! Apoi ieri am fost si am facut analize Bhcg ( ca sa nu mai dau aiurea banii si pe test)si acolo a iesit o valoare de 137! Adica POZITIV E cam mica valoare...dar sper sa fie bine! Citeam pe undeva ca o valoare mai mica nu inseamna ca nu poate fi un copil perfect sanatos! Sa vedem ce zice si doctorul!
sweet angel
Scris: Friday, March 8, 2013 3:41 PM
Nivel

Inregistrat: 1/6/2010
nanni felicitari, atata timp cat urca e totul ok daca bine tin minte la prima dozare aveam 130
Nanny
Scris: Friday, March 8, 2013 4:59 PM
Nivel

Multumesc Sweet Angel...la cate sapt aveai 130?? eu ieri aveam 137 la 4 sapt si 4 zile! De asta stau asa...cu sufletul la gura! sic
neliaCris
Scris: Saturday, March 9, 2013 12:08 PM
Nivel

felicitari nanny!Ma bucur pentru voi.Sa ai o sarcina de vis fara probleme si greturi!

Eu sincer consider testul de sange ceva stresant,atatea drumuri ,spitale,cozi,sa astept 2 zile sa vad daca creste si tot asa!eu cu testul clear blue niciodata nu a iesit fals pozitiv sau negativ,si inca iti si arata nr de saptamani.
Eu in ziua 26 din 28 am facut un test(iarasi ce sa fac nu am rabdare )si a iesit Negativ.Dar l-am facut pentru ca in ziua inainte testului am avut TB 36,9 iar in ziua cand m-am decis sa fac testul era 37,1.Deci eram aproape sigura!
Deci Tb poata sa scada exact in ziua premergatoare ovulatiei.ciclul mi-a venit la Tb 36,8!
Haideti fetele cu testele poztive!
neliaCris
Scris: Saturday, March 9, 2013 12:12 PM
Nivel

Sweet angel

Cat ai platit pe testul de sange in it?ti-a trebuit foaie rosie de la medic?Stiu ca unele mame decat sa dea bani pe teste se duceau la urgente si spuneau ca le dor fr tare burta,vomita sau se suspecteaza de peritonita.si atunci din start ii faceau betigasul de sarcina,deci totul gratis,chiar si un prim control pe masa!era bine sa minti decat sa astepti un prim contol la 10 sapt cum se face aiciAngelNot
sweet angel
Scris: Saturday, March 9, 2013 2:53 PM
Nivel

Inregistrat: 1/6/2010
eu am avut avort spontan in ianuarie 2010 am mers la 5 sapt la control cu test pozitiv si sangerare. mi-a facut eco si nu se vedea nimic apoi mi-a facut beta hcg era 164 cred si mi-a zis sa revin dupa 2 zile , atunci aveam 70 , plans of of cat am mai plans , atunci am descoperit forumul.
in februarie 2010 la 4 sapt am mers la urgente cu test pozitiv si pete de sange , iar eco ,nu se vedea nimic , m-a tr cu foaia rosie a doua zi sa fac beta hcg si era 130, peste 4 zile cred inca una si era vreo 2000.
nu tin minte cat am platit dar cred ca pana in 10 euro.

nanni si eu aveam tot cam atatea sapt ca tine.
Nanny
Scris: Saturday, March 9, 2013 3:02 PM
Nivel

Ha ha..ce tare sa minti ca doare burta ca sa faci gratis test!ras Asta sigur e o idee romanesca!!!!Lol Un test bun ( clear blue) este vreo 22-23 lei si o analiza pt B hCg este 40 lei...oricum daca nu o faceam, ma trimitea medicul meu! Asa ca am venit cumva sa preintampin! Azi am vb cu doctorul si mi-a spus sa fac din nou luni Bhcg ( trebuia azi, adica la 48 de ore de la prima analiza sic dar n-am stiut ca lucreaza laboratorul si sambata si nu m-am dus).Doamne ajuta ca valoarea sa cresca si sa fie in limite normale! Eu...sincer cred ca va creste pt ca in continuare ma dor sanii, sfarcurile, dureri pelvine ( nu intense) usoare stari de greataCrazy sper sa ramana doar "usoare"!! Daca pana mai ieri nu aveam aversiuni la mancare, de azi dimineata am constat ca nu pot sa mananc dulciuri...( si cat imi placeau)Am mancat mucenici si nu mi-au picat prea bine!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.