Clubul aspirantelor - 16
Subiectul anterior · Subiectul urmator
irina21
Scris: Monday, May 23, 2011 1:43 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/9/2011
offf Roxy stiu ca este greu dar nu te lasa! Bebe va veni cu siguranta! Din cate inteleg esti si un pic stresata de faptul ca nu se prinde si poate fi si asta un factor negativ insa orice ar fi nu trebuie sa incetezi sa speri si sa faci tot ceea ce tine de tine pentru a ti indeplini visul!pupici
aurishta
Scris: Monday, May 23, 2011 2:44 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/2/2011
Imi permit sa-ti dau un sfat,mai cu seama ca stiu bine prin ce ai trecut si treci. Eu sufar de o boala avortiva neidentificata care m-a facut sa pierd cinci sarcini, cu tot tratamentul, doua dintre ele fiind in luna a patra. Am avut si eu nedorita experienta de a explora toate fatzetele disperarii, neputintei, frustrarii, durerii. Domnul mi-a daruit alti cinci copii pentru care Ii sunt si Ii voi fi mereu recunoscatoare! In cursul acestui trecut obstetrical zbuciumat, am experimentat doua lucruri simple.
Nu stiu daca ai incercat vreodata sa iei vitamina E, este un bun remediu la problemele de fertilitate.
Al doilea, pentru sustinerea sarcinii, ceai de cretisoara in loc de apa. Spun acestea deoarece, daca le consideri potrivite,le poti incerca. Sunt niste remedii simple, care nu interfereaza cu alte eventuale tratamente.
roxy_oxxy
Scris: Monday, May 23, 2011 8:27 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 6/11/2008
aurishta Iti multumesc mult ptr sfaturi. Vitamina E nu am luat nu stiu cum ar trebui sa i-au. in schimb am un tratament de un aspenter pe zi, o vitamina C de 1 gr; acid folic si magne B6... sincer mi s-a luat de medicamente puker puker ... dar as face orice daca as sti ca ajuta. iar de ceai ma voi interesa. iti multumesc mult.
irina21 of of.. daca ai sti cat e de greu sa ma deconectez am doua perechi de fini si amandoua au bebe (unu e pe drum) cry cry ... ii iubesc tare tare mult dar ma doare sufletul cand stiu ca eu nu amplans plans plans
giulia_mamik computerlove computerlove computerlove computerlove
Bulinutza cand ma apuca disperarea sa sti ca la tine ma gandesc. chiar ai parte numai de minunicomputerlove computerlove computerlove
aurishta
Scris: Monday, May 23, 2011 9:41 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/2/2011
roxy_oxxy wrote:
aurishta Iti multumesc mult ptr sfaturi. Vitamina E nu am luat nu stiu cum ar trebui sa i-au. in schimb am un tratament de un aspenter pe zi, o vitamina C de 1 gr; acid folic si magne B6... sincer mi s-a luat de medicamente puker puker ... dar as face orice daca as sti ca ajuta. iar de ceai ma voi interesa. iti multumesc mult.

Despre ceaiul de cretisoara am citit in cartea Mariei Treben si m-am gandit ca merita sa incerc ,daca alte tratamente costisitoare nu au dat rezultat. De pilda, ultima mea sarcina a survenit neasteptat la 41 de ani. Medicul nu prea mi-a dat sanse de a o duce la capat si nici nu a vrut sa-mi dea vreun tratament de sustinere, desi s-ar fi cerut in cazul meu. Am baut acest ceai zilnic, fiind singurul suport. N-as putea spune cu siguranta ca datorita lui o am azi pe Angelica in viata, dar este posibil. Si la sarcina cu Simona l-am folosit. Aceasta este ceea ce stiu despre el.
Anelise
Scris: Tuesday, May 24, 2011 8:25 AM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/4/2008
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.