Clubul aspirantelor - 16
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Anelise
Scris: Thursday, December 16, 2010 1:41 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/4/2008
Rox, o sa vina bebe cand o sa fiti pregatiti! computerlove Si eu am iesit de pe lista de vreo cateva luni, la fel, multe alte lucruri in viata noastra, dar daca o fi sa vina, noi il/o asteptam cu toata inima! coeur Pup! pupici
praslea_cel_voinic
Scris: Thursday, December 16, 2010 2:20 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 6/19/2009
Delfinasayes yes yes yes yes Felicitariiiii. Sarcina usoarapupici computerlove computerlove computerlove
marivic
Scris: Thursday, December 16, 2010 2:41 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 8/10/2007
Mihaela,FELICITARInewclap newclap newclap newclap newclap newclap newclap yes yes yes yes Ce cadou frumos de la Mos Craciunpupici computerlove computerlove computerlove SUPERB!Nu-mi vine sa cred,.....tocmai ce ziceai,ca BB sa vina cand va fi sa vina,....voi il asteptati,uite ca nu l-ati asteptat asa de mult,stia ca il asteptati cu mare drag si nu v-a lasat sa-l asteptati prea mult.MA BUCUR ENORM PT.VOI!SA FITI SANATOSI SI FERICITI!
img
Fluturas
Scris: Thursday, December 16, 2010 4:04 PM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 11/22/2006
delfinasa,am vazut la gravidute ca shirel te-a invitat sa te inscrii si direct aici am "zburat" sa vad vestea.vai,atat de mult ma bucur pentru voi,sper sa vina baietelul mult dorit.cum esti,ce zice karina?hai,zi-ne mai multe si de acum vrem sa te si vedempupici pupici felicitari
delfinasa
Scris: Thursday, December 16, 2010 4:42 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
Multumesc din suflet, fetelor, pentru toate urarile si gandurile voastre frumoase! computerlove Semne in afara de simptomul testului dublu inca n-am absolut nici unul...sper sa nu dau in teribilele greturi pe care le-am avut si la K alcool. Mai usurel daca s-ar putea sau deloc, nu m-as supara sic.
Anabella, sper ca ai suflat bine, ca si dupa calculele mele, tot baietel ar trebui sa iasa ras sic. Dar vom vedea, nu sexul e cel mai important, e important ca s-a instalat acolo si sa creasca bine si sanatos pana la termen si dupa aia.

Deci, sa revin cu detaliile tehniceras...Liz pt tine computerlove.
Facut control amanuntit, analize si pap test pe 17 nov., rezultate normale, deci doctora a zis ca daca nu raman gravida intre timp, pana nu fac un an de incercari, nu e cazul sa ne mai vedem.
Ovulation l-am avut pe 28 nov, testat mucus, crampe nu am mai simtit (am si mers mult zilele alea) si temperatura bazala abia incepusem s-o iau la recomandarea doctorei si nu m-am luat dupa ea, ca oricum nu mi-o luam corect in fiecare dimineata, tot timpul uitam ca nu trebuie sa ma ridic, ma ridicam si crestea alcool. In fine...
Pe 9 dec. am facut un test EPT early care-a iesit NEGATIV (l-am facut cu 4 zile inainte, nu 5 cum se lauda ei c-ar detecta; nu-l recomand, daca-ar fi fost un test ieftin, as mai fi zis, dar e printre cele mai scumpe). Pe 13 dec. ar fi trebuit sa-mi vina rusii, n-au venit, am zis eh, iar intarzie ca-n fiecare luna, ca in ultima jumatate de an n-am avut un ciclu egal cu altul alcool, asa ca am zis mai astept putin. Ieri, pe 15 mi-am luat 2 teste First response, m-am incuiat in baia mea cum am ajuns acasa si surpriza! Nici n-am apucat sa-l pun jos sa se linisteasac alea 3 min. recomandate, ca apar liniile dance.
Cam asta a fost...fug sa-mi fac si-un ticker de gravida, ca de 7 luni astept majoreta si sa ma inscriu pe lista balonaselor:923:
Va pup cu drag pe toate si special pt aspirantele pe umerii carora am plans lunile astea sa va dea Domnul la toate asa cadou cum mi-a dat mie acum de Craciuncomputerlove! Mi s-a indeplinit dorintaaaaa!wav wav wav
Mela
Scris: Thursday, December 16, 2010 5:16 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 11/19/2006
maaaaiiii,Delfinasa,uite de ce s-au scris 3 pagini aici ras te felicit,inca o data firstprizecheers si ma bucur tare,tare pentru tine,pentru voi,chiar a fost un copilas asteptat angel
mama Alessiei
Scris: Thursday, December 16, 2010 5:54 PM
Nivel

Inregistrat: 1/16/2009
Oooooooooooooooo, ce veste minunata wav wav Delfinasa felicitari mami gravida , multa sanatate si sarcina usoara computerlove
delfinasa
Scris: Thursday, December 16, 2010 5:55 PM
Nivel

Multumesc, Melacomputerlove! Daaa, a fost si este dorit foarte mult coeur
sweet angel
Scris: Thursday, December 16, 2010 7:17 PM
Nivel

Inregistrat: 1/6/2010
felicitari delfineasa.
bulibuli
Scris: Thursday, December 16, 2010 7:17 PM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 3/17/2008
Delfinasha, felicitari!!! yes
Alyna, NAdea, Anca nici pe voi nu am apucat sa va felicit, ma bucur din suflet pt voi, sarcini cat mai usoare sa aveti, sa va puteti bucura de aceasta perioadanewclap

La noi lucrurile stau bine, sunt cu investigatiile la zi, sansele s-au imbunatatit si sper sa mearga bine si de acum inainte. Va tin la curent. hainoroc
KRYS85
Scris: Thursday, December 16, 2010 7:38 PM
Nivel

Inregistrat: 9/23/2008
Delfinasa felictari burtico sarcina usoara /!!!!yes yes yes yes yes yes yes yes computerlove computerlove computerlove computerlove computerlove
Katrina
Scris: Thursday, December 16, 2010 9:17 PM
Nivel

Inregistrat: 3/9/2010
Delfinasa,cat ma bucur pentru tine!
Sarcina usoara iti doresc,bebe sanatos si papacios.

Si eu sper sa-mi aduca Mosul bebele mult asteptat(daca nu cumva or fi mai multihohot ca prea s-a lasat asteptat),desi nu demult m-am eliberat de rusi.Mi-am calculat data ovulatiei si daca nu va aparea vreo tulburare de CM,aceasta ar fi chiar de Craciun.dance Si in nici un caz n-o sa ratam ocazia de a -l pune la incercare pe Moshohot hohot hohot .

Mult succes tuturor aspiricilor .hearts
Haideti sa facem o revolutie si s-o dam jos pe d-na Barza din functia de aducatoare de bebei si-l punem pe Mos pentru ca vad ca-l prinde bine functia asta,a facut multe aspirici fericite.
mikaela
Scris: Thursday, December 16, 2010 9:36 PM
Nivel

Inregistrat: 8/11/2010
Delfinasa, felicitari!! Ati muncit voi ce ati muncit, dar acum ati si primit sic Ma bucur pentru tine, acum inteleg eu de unde atata zel pentru "copii" cum ziceai tu si nu doar pentru K.
By the way, ce zice micuta, stie? Dar sotul si soacra? O sarcina usoara, fara greturi si un bebe sanatos bebic computerlove
delfinasa
Scris: Thursday, December 16, 2010 10:12 PM
Nivel

Multumesc mult fiecareia in parte computerlove pupici!

Katrina, la noi Mosu' isi face datoria cu bebeii ras, s-a dovedit de 2 ori thumright. Spor la treaba ca vine si la voi, ai sa vezi! Tin pumniicomputerlove
Bulina, si la tine sa fie cu ochisori in curand majoreta!

Mikaela, le-am facut surpriza aseara la masa ras. Am pus testul langa farfuria lui tati, astfel incat sa nu-l vada nici buni. Tati s-a apucat sa manace, il tot dadea la o parte cu mana odata cu servetelul si daca am vazut ca nu il vede (nu avea ochelarii la ochiras), m-a mancat limba si l-am intrebat de ce nu poarta ochelarii. El tare mirat zice: pai vad la masa, nu stii ca ochelarii mei sunt numai pt distanta?..."Cred ca-ti trebuie si pt apropiere ca nu prea mai vezi bine nici asa" ras. Si el si buni au facut niste fetze patrate la mine, el se uita-n jur si-l vede pan-la urma ras...Buni: "ce-i ala? termometruhohot?"...Si se baga Karina sa vada si ii citeste "pregnant...not pregnant"...Bucurie mare, au sarit amandoi pe mine majoreta.
K a vazut si auzit tot, ca doar era la masa cu noi, a vazut testul, a intrebat "cine face bb?" , buni i-a raspuns: "eu...si ti-l aduc tie sa-l cresti, vrei?"...ea, entuziasmata: daaa:003:...ne-a vazut ca ne imbratisam, dar pana nu trec de primele 4 luni nu as vrea sa-i amintim.
Ely
Scris: Thursday, December 16, 2010 10:19 PM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2006
Wow ce veste minunatachitara chitara chitara .Delfinasa felicitari ma bucur mult pentru voi pentru Karinuta.Cred ca este atre incantata.Sa ai parte de o sarcina usoara si de un fratior sanatos si frumos ca surioara lui.computerlove chitara topaiconfeti floare3
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.