Clubul aspirantelor - 16
Subiectul anterior · Subiectul urmator
byli
Scris: Friday, January 7, 2011 5:42 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 10/3/2009
nervi toanerele toanerele toanerele nervi
fetelor va multumesc dar...s-a oprit din evolutie,nu a fost in uter...offff va scriu mai tarziu toata povestea daca vreti!acum e cu semnul intrebarii daca e extrauterina sau nu!
cry2000
Scris: Friday, January 7, 2011 6:16 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/26/2010
Bylipale
Katrina
Scris: Friday, January 7, 2011 6:24 PM
Nivel

Inregistrat: 3/9/2010
Imi pare rau ,Byli.Poate n-o fi foarte grav.
Multa sanatate iti doresc si sa treci cu bine peste asta!

Nici eu nu va aduc vesti bune.Nu numai ca m-au invadat azi "musafirii",dar ma simt tare rau,niciodata nu m-a durut burta la CM,azi insa si-a facut de cap.Abia astept sa treaca aceasta perioada si sa merg sa-mi mai fac ceva investigatii sa vad ce nu e in regula.
cry2000
Scris: Friday, January 7, 2011 7:21 PM
Nivel

Inregistrat: 10/26/2010
Katrina,imi pare rau ce citesc,ai grija de tine coeur
Katrina
Scris: Friday, January 7, 2011 7:56 PM
Nivel

Cry,pupici !

Am luat un Profenid200,o Papaverina si parca m-ar mai lasa putin,cu No-spa si Nurofen n-a cedat nici un pic.
ingerash
Scris: Friday, January 7, 2011 11:54 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
byligrup imi pare tare rauangel

Katrina multa sanatatecomputerlove

Mult succes aspirantelormajoreta majoreta majoreta
koko2008
Scris: Saturday, January 8, 2011 2:36 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 1/11/2009
Si la mine sunt uratii de 2 zile.Vor trece si vom incepe antrenamentul dance
raly
Scris: Saturday, January 8, 2011 8:49 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 12/17/2007
Byly imi pare raupale pale
Ana
Scris: Saturday, January 8, 2011 10:52 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
Byli,Katrina multa sanatate va doresc!pupici pupici
bulibuli
Scris: Saturday, January 8, 2011 11:29 PM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 3/17/2008
fetelor, multa sanatate si sa va impliniti visul in 2011
byli
Scris: Saturday, January 8, 2011 11:31 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 10/3/2009
acum ca stau mai bine cu moralul,vreau sa va povestesc prin ce trec,dar vreau si sfaturi!
am fost la medic la cabinet ,am facut eco ,la inceput a spus ca nu se vede nimik in uter,apoi ca vede o bobita mica,mica!imi curgea ceva maroniu in cantitate mica dar m-am speriat,medicul ma trimis la urgeta m-am internat ,am facut perfuzii pt a tine sarcina,a doua zi alt eco acolo iar nu s-a vazut nimik,suspecta de extrauterina ,de aici a inceput cosmarul am plans joi de la ora 9 30 pana seara la 9,tensiunea 8,5,am facut alt hcg,mi s-a intrerupt medicatia si am ramas sub observatie pana a treia zi,alt eco,control pe caprita ,la eco se vedea pe ovarul drept corp galben.alta dr zicea ca nu sunt insarcinata ,dar parca as fi la ovulatie ,asa ii arata foliculii,dr mea a decis sa-mi faca un chiuretaj,sa trimita la laborator sa vada cauza ,venise si rezultatul de la hcg care acum era 110,prima data 310,deci oprita din evolutie!dupa controlul pe caprita dr a decis sa nu-mi mai faca chiuretaj si sa iau antibiotic pana luni si luni alt eco...deci acum ma simt bine,doar balonata,am cateva intepaturi in partea dreapta dar trec repede!concluzia ????ce am??????
scuze ca am scris asa de mult,dar acum simt nevoia sa ma descarc!va pup pe toate!
Katrina
Scris: Sunday, January 9, 2011 9:22 AM
Nivel

Ingerash,Anabella,multumesc pentru grijapupici computerlove

Ieri m-a durut tare spatele dar azi sunt bine pana in prezent.
Anelise
Scris: Sunday, January 9, 2011 10:23 AM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/4/2008
Katrina, Koko, mult succes pentru urmatoarea luna! computerlove pupici pupici
Byli, imi pare tare rau! pale Cred ca asa cum ti-a spus medicul e sarcina oprita in evolutie din moment ce bhcg a scazut. Mai multe nu stiu ce sa-ti zic, decat fruntea sus si o sa vezi ca va fi bine chiar daca acum iti este foarte greu! angel pupici
Eu am visat aseara ca aveam doi copii. coeur Pe langa pitulicea mica, mai era o gazutza, tot fetita! innori Poate asa va fi candva!
isabella
Scris: Sunday, January 9, 2011 11:18 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 12/11/2010
byli wrote:
acum ca stau mai bine cu moralul,vreau sa va povestesc prin ce trec,dar vreau si sfaturi!
am fost la medic la cabinet ,am facut eco ,la inceput a spus ca nu se vede nimik in uter,apoi ca vede o bobita mica,mica!imi curgea ceva maroniu in cantitate mica dar m-am speriat,medicul ma trimis la urgeta m-am internat ,am facut perfuzii pt a tine sarcina,a doua zi alt eco acolo iar nu s-a vazut nimik,suspecta de extrauterina ,de aici a inceput cosmarul am plans joi de la ora 9 30 pana seara la 9,tensiunea 8,5,am facut alt hcg,mi s-a intrerupt medicatia si am ramas sub observatie pana a treia zi,alt eco,control pe caprita ,la eco se vedea pe ovarul drept corp galben.alta dr zicea ca nu sunt insarcinata ,dar parca as fi la ovulatie ,asa ii arata foliculii,dr mea a decis sa-mi faca un chiuretaj,sa trimita la laborator sa vada cauza ,venise si rezultatul de la hcg care acum era 110,prima data 310,deci oprita din evolutie!dupa controlul pe caprita dr a decis sa nu-mi mai faca chiuretaj si sa iau antibiotic pana luni si luni alt eco...deci acum ma simt bine,doar balonata,am cateva intepaturi in partea dreapta dar trec repede!concluzia ????ce am??????
scuze ca am scris asa de mult,dar acum simt nevoia sa ma descarc!va pup pe toate!

Eu am trecut prin cosmarul unei extrauterine si din ''fericire'' am scapat fara operatie . La mine a fost sarcina atat in uter cat si extrauterin , caz rar din cate spun medicii . Din cauza contractiilor , sarcina uterina a fost expulzata iar sarcina extrauterina a ramas . Am asteptat 6 luni ptr ca organismul sa o absoarba , timp in care am clacat psihic . La mine bhcg-ul trecuse de 1000 , deci putea interveni o ruptura pe trompa uterina si bine-nteles o hemoragie ceea ce nu este cazul la tine .

De obicei , la extrauterina , valoare bhcg-ului scade foarte greu . Daca sarcina nu se vede nici in uter , nici extra si valoarea bhcg-ului a scazut la jumatate dupa doua zile sunt slabe sanse ca sarcina sa fie extra dar nu este exclus . Este sarcina oprita in evolutie si chiar daca ar fi extra , valoarea bhcg-ului este mica iar posibilitatea de a se rupe trompa ( de obicei aici se instaleaza o extrauterina ) este foarte mica .Sfatul meu este sa iti masori din doua in doua zile valoarea bhcg-ului pana acesta scade aproape de 0 si NEAPARAT sa ceri parerea mai multor medici , sa nu mergi pe mana unuia . Vorbesc din experienta mea , din doua in doua zile am fost la control pe caprita timp de aproape 3 luni .

Stiu ca este greu dar trebuie sa ai incredere ca totul va fi bine si neaparat sa ceri ajutorul lui Dumnezeu , sa te ajute sa treci peste aceste incercari .
denisa_rachid
Scris: Sunday, January 9, 2011 12:40 PM
Nivel

Inregistrat: 8/13/2010
Katrina, Koko, Bily, multa sanatate si multa bafta sa vi se implineasca visulpupici hearts

Liz, cine stie, poate ca in curand va veti mari familiahearts majoreta majoreta majoreta
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.