Profil: clauditza21
Despre
Utilizator: clauditza21
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Tuesday, May 28, 2019
Ultima vizita: Monday, July 13, 2020 7:20 AM
Numarul de postari: 8
[0.00% din toate postarile / 0.01 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Dureri de gat
Postat: Monday, June 29, 2020 12:14 AM
Buna seara,
Am si eu o intrebare , v-ati confruntat cu dureri de gat in sarcina si n-as înfundat?
Eu sunt cam panicata ca ma tot doare gâtul, este drept ca am mai dormit cu geamul deschis si acum de 2 zile am venit la munte si a mers aerul condi?ionat in masina.
Si inainte de sarcina aveam probleme cu gâtul dar rezolvam cu pastile de astea de supt, acum am devenit un pic mai stresata.
Va multumesc pentru intelegere si raspunsuri!
Subiect: Greturile, bata-le vina!
Postat: Thursday, February 6, 2020 12:09 PM
Buna,
Sunt cam noua in acest grup,am 6 zile de întârziere, e teste pozitive si 2 analize de sânge care au confirmat prezen?a hormonului de sarcina.
Problema este starea de grea?a permanenta plus dureri de cap(durerile de cap le aveam dinainte fara o cauza clara).
Se poate sa iti fie rau din prima zi de întârziere a ciclului?
Am vomitat doar putin seara, dar am os stare de grea?a permanenta ?i niste calduri de stau cu geamul deschis acum iarna.
Sunt acestea simptome normale?
Va multumesc!
Subiect: Greturi sarcina din prima zi?
Postat: Monday, February 3, 2020 6:57 AM
Buna, am si eu o intrebare, am 4 zile întârziere si 2 teste pozitive,este posibil sa am de acum greturi?
Cred ca de cand am vazut testul m -au apucat greturile, simt ca imi e grea?a de numa.
Va multumesc!
Subiect: Gravidutele noastre dragi - 51
Postat: Thursday, May 30, 2019 7:11 PM
Adina Mariana wrote:
Imi pare rauBye2 multa putere iti doresc.Am avut si eu 3 sarcini deastea biochimice..se zice selectie a naturii,probleme cromozomiale si se elimina singure.Multe femei au dar nu stiu pt.ca nu fac test de sarcina inainte sa le vina ciclul numai dupa cateva zile de intarziere.Iti doresc tura viitoare sa ramana alaturi de tineCheek Kiss

Multumesc din suflet!
Oare trebuie sa fac ceva analize mai amanun?ite?
Postat: Thursday, May 30, 2019 6:18 PM
Adina Mariana wrote:
Buna.Este bine,sarcina ta este in evolutie.Beta este ft.buna avand in vedere ca mai ai 3 zile pana trebuie sa iti vina menstruatia.Tot ce poti sa faci acum este sa repeti beta la 48 ore si trebuie sa se dubleze.Daca se dubleaza este totul ok cu sarcina ta.Eventual iti recomand sa faci si analiza de progesteron cand repeti beta ca acolo vezi daca ai cumva lipsa in corp si daca ai lipsa de progesteron trebuie sa incepi sa iti pui progesteron vaginal seara inainte de culcare.Sarcina usoara si bafta!

Buna, din pacate mi-a scazut la 9,14, data viitoare astept sa imi întârzie mestruatia, nu mai grabesc lucrurile ??
Postat: Wednesday, May 29, 2019 6:31 AM
Adina Mariana wrote:
Buna.Este bine,sarcina ta este in evolutie.Beta este ft.buna avand in vedere ca mai ai 3 zile pana trebuie sa iti vina menstruatia.Tot ce poti sa faci acum este sa repeti beta la 48 ore si trebuie sa se dubleze.Daca se dubleaza este totul ok cu sarcina ta.Eventual iti recomand sa faci si analiza de progesteron cand repeti beta ca acolo vezi daca ai cumva lipsa in corp si daca ai lipsa de progesteron trebuie sa incepi sa iti pui progesteron vaginal seara inainte de culcare.Sarcina usoara si bafta!

Va multumesc!
Ma steseaza un pic durererea ce o am in zona pelviana chiar in partea centrala,este la ca ceea de la mestruatie,dar nu asa tare,in rest ni simt nimic,doar simptome normale înainte de mestruatie.
Postat: Tuesday, May 28, 2019 11:30 PM
Buna, sunt noua aici si nu ma prea pricep.
Am si eu o întrebare, mai am 3 zile pâna sa imi vina mestruatia si mi-am facut 3 teste de sarcina ?i au ie?it toate 3 la linia a 2 a ffff pu?in roz, azi am facut o analiza de sange si mi-a iesit 24,7mU/mL, cum sa interpretez asta?
Va multumesc!