Cine mai stie ce face Monique?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Miri
Scris: Wednesday, March 29, 2006 9:48 AM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006
Saptamina trecuta am vazut ca Monique intrase pe forum si i-am trimis pe P.M.un mesaj de revenire.Mi-a raspuns ca nu se simte bine,ca au aparut complicatii postoperatorii,ca recuperarea nu decurge in mod stralucit...
Vreu sa va intreb daca mai stiti ceva despre ea,daca si-a mai revenit,daca e bine?
Kiki
Scris: Wednesday, March 29, 2006 10:01 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Eu nu stiu nimic de ea....
Miri
Scris: Wednesday, March 29, 2006 10:05 AM
Nivel

Poate ne ajuta Misha?...
leut
Scris: Wednesday, March 29, 2006 10:19 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/15/2006
Nici eu nu stiu, desi stau in Galati!plans
georgy_adinutza
Scris: Wednesday, March 29, 2006 10:28 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/2/2006
angel Doamne ajuta sa fie totul in regula !!!
misha
Scris: Wednesday, March 29, 2006 11:12 AM
Nivel

Inregistrat: 3/12/2006
Monicuta nu face bine fetelor.A fost iar in spital cu antibiotice si tot tacamul.De ieri a venit acasa dar tot nu e prea bine,o doare burtica, ieri spunea ca o doare si capul...De acum va intra ea sigur pe forum si va va spune ea mai multe.Azi voi trece pe la Monica si ii voi spune ca ati intrebat de ea.OK?Pupici la toata lumeapupici
Miri
Scris: Wednesday, March 29, 2006 12:21 PM
Nivel

Multumesc de informatii,Misha!pupiciImi pare rau sa vad ca,si dupa atita timp de la operatie,Moni mai are probleme.plans Multa sanatate si zile mai bune iti doresc,Monique!
Kiki
Scris: Wednesday, March 29, 2006 12:33 PM
Nivel

Sa o saluti din partea noastra si sa-i transmiti multa sanatate.
kry
Scris: Wednesday, March 29, 2006 7:32 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/13/2006
Monique, te pupam si suntem langa tine, macar virtual. Sper sa-ti revii cat mai repede .
angel
monique
Scris: Wednesday, March 29, 2006 10:47 PM
Nivel

Inregistrat: 2/15/2006
Of, of, of... dragele mele... ce dor mi-a fost de voi... azi e prima zi in care am mintea limpede si pot sa spun ca imi "suport" corpul...
Ceea ce parea a fi o simpla operatie de apendicita era cat pe ce sa se transforme in ..."ultimul eveniment din viata mea"... nu glumesc si nici nu exagerez, dar se pare ca Doamne Doamne a fost de partea mea de data asta...
Marti, pe 14 martie, m-am dus dis de dimineata sa ma operez, conform programarii, dupa ce toata noaptea am facut temp 39.5 si am stat cu gheata pe burta...
Toate bune si frumoase, ma durea burta si tot in jur ingrozitor de tare, am intrat in sala de operatii, mi-a facut anestezia aceea in coloana, am simtit ceva ca o vaga amorteala, doctorului i-am zis ca amortesc, n-aveam de unde sa stiu ca eu deja trebuia sa fiu "lemn"... incepe doctorul si ma taie, am urlat de s-au speriat toti pe-acolo... mi-au spus sa nu fiu speriata, ca nu o sa simt nimic, da' eu urlam de durere, nu de sperietura (din cauza infectiei anestezia nu si-a facut efectul)... intre timp s-au prins ei ca eu de fapt nu eram amortita, dar cica nu aveau ce sa-mi faca, m-au rugat macar sa nu ma misc...
Ma taie, prima problema: s-a spart apendicele, dar nu se vedea... a doua problema: apendicele meu era tot bucatele in spate, dupa "matze" (scuzati-mi exprimarea), toata cavitatea mea abdominala era plina cu infectie... a treia problema: in timp ce incercau sa-mi gaseasca resturile, am facut hemoragie interna, curgea sangele ca la balamuc la mine in burtica (eu ma uitam si in oglinda sa vad... daca tot simteam...), a patra problema: dupa ce au rezolvat cu hemoragia, mi-au scos putin afara intestinele, ca sa poata curata bine toata infectia... si toate astea pe viu... am urlat cat am putut... nici la nastere n-am trecut prin asa ceva...
OK, s-a terminat operatia, iar dr imi spune ca n-a mai vazut in ultimii ani asa spurcaciune si sa-i multumesc lui Dumnezeu ca a fost bine. Apoi am stat cu sonda, 3 zile am avut si tub de dren cu punguta bagat in burtica sa mai elimin infectia... cumplit...
Sambata m-au externat, desi tot mai faceam temp si ma durea burta. Miercuri am fost sa-mi scoata atele, dr mi-a zis ca mi le mai lasa sa imi mai treaca, mi-a scos doar una si mi-a facut punctie si a mai scos lichid, dupa care pana vineri am zacut acasa cu temp de 38.8 -39 grade, dureri f mari de burta, ameteli si stare de rau, iar vineri am fost sa-mi scoata toate atele. Cand m-a vazut dr in ce hal frigeam si ce dureri aveam, m-a internat din nou, mi-a desfacut din nou operatia, m-a curatat, apoi iar perfuzii, injectii si gheata pe burta (5 zile, de mi-a inghetat si sufletul in mine)... marti mi-a dat drumul acasa (adica ieri). Am facut acolo tratament, printre multe altele, cu augmentin (prima oara) si a doua oara cu medocef (care mi-a distrus stomacul). Dar, macar, slava Domnului, am scapat de 2 zile de temperatura, iar azi ma simt chiar binisor!
Si daca tot v-am plictisit pana acum, va mai spun ca sotul meu a avut grija de fata si de casa, a fost un harnicut si a facut fata cu brio, dragul de el...si a dus-o o data pe zi la Misha sa-i dea putina tzatzica, sa nu-si piarda antrenamentul! Misha si sotul ei merita nota 20!!!Acum eu o alaptez din nou pe Alexandra, dar nu prea am laptic, dar molfaie si ea asa, ce poate, pana ne revenim.
Multumesc pt gandurile bune si va pup!!!
mihaela75
Scris: Thursday, March 30, 2006 12:10 AM
Nivel

Inregistrat: 2/22/2006
Mi se pare mie sau ai vazut moartea cu ochii...?Am uitat cum se cheama apendicita infectata si sparta ( parca peritonita) dar eu am auzit ca se cam moare din astaoare.Cineva acolo sus te iubeste...mai ales ca ai o bobocica de crescut flowers angel
Kiki
Scris: Thursday, March 30, 2006 6:59 AM
Nivel

M-am ingrozit cand am citit prin ce ai trecut! Bine ca esti bine si vorba Mihaelei, bine ca te iubeste cineva acolo sus! angel

Si pentru sotul tau si Misha, felicitari pentru ajutorul dat lui Moni! thumleft
delfinasa
Scris: Thursday, March 30, 2006 7:16 AM
Nivel
Nivel: Senior

Moni, am citit cu inima stransa prin ce-ai trecut...stia Doamne-Doamne ca ai o frumusete de fetita de crescut si a mai facut o minune...Sa fii sanatoasa si sa te recuperezi repede! Si o sa vina inapoi si lapticul pentru Alexutza, o sa vezi, Doamne-Doamne se gandeste si la asta!
Misha, jos palaria! esti o prietena adevarata si meriti toate laudele si felicitarile! Pentru mine nu cred ca ar fi facut vreo prietena gestul asta.
AdrianaC
Scris: Thursday, March 30, 2006 7:31 AM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
Moni, cuvintele sunt de prisos. Multumim lui Dumnezeu ca a fost alaturi de voi in toata incercarea asta si a avut grija de voi toti. angel

Iar Misha, jos palaria bravo . Nu stiu daca voi va cunosteati dinainte, dar oricum a fost un gest nemaipomenit.
kry
Scris: Thursday, March 30, 2006 7:38 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Vaaai, Monique, prin ce ai trecut!!!!
Bine ca ai scapat cat de cat, refacere grabnica,sa nu mai faci din asteanu
pupici angel
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.