cine ma lamureste si pe mine ?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Scris: Saturday, May 8, 2010 10:09 AM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
ninetem wrote:
Eu am vrut sa raspund la un PM si ma trimite tot la prima pagina a forumului.

Multumim pentru sesizare, se va corecta.
AdrianaC
Scris: Saturday, May 8, 2010 10:11 AM

Lilly of the valley wrote:
am dorit sa mai dau acces unui membru si nu am reusit. in plus nici optiunea de stergere a subiectului nu-mi mai apare.

O sa verificam si o sa corectam si acest aspect. Multumim pentru sesizare.
ligia27
Scris: Saturday, May 8, 2010 10:25 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/13/2010
AdrianaC wrote:

Ligia, intotdeauna exista libera alegere, si daca acest forum nu se ridica la "standardele" tale, te invit sa te muti pe alt forum care sa iti satisfaca dorintele.

eu nu am vrut sa spun ca sunt alte forumuri mai bune ( oricum sunt inregistrata si ;la ele ))ci doar am facut o reclamatie pentru binele forumului . nu trebuie sa mi-o iei in nume de rau.
eu am intrebat doar. eram curioasa ce raspundere au moderatorii la aceste subiecte ????????

AdrianaC de ce imi raspunzi asa de urat ????????
t-mihaela
Scris: Saturday, May 8, 2010 6:57 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/20/2008
ligia27 wrote:

eram curioasa ce raspundere au moderatorii la aceste subiecte ????????

Moderatorii au si ei casa, copii sot si viata de trait,nu au nici o raspundere ,ei fac ce fac voluntar cand au timp thumright
Cappy85
Scris: Saturday, May 8, 2010 7:22 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 2/23/2010
Nimeni nu este obligat sa stea daca nu vrea
Si eu m-am retras de mai multe ori de pe forum din difrite probleme personale dar asta nu inseamna ca imi displace
Foarte bine ca ai sesizat niste lucruri si le-ai spus .Adri are si ea servici la fel ca noi toate si casa si masa si copii de crescut
Ea este oricum promta in rezolvare problemelor.E mai greu sa fii atenta si la familie ,servici dar si la forum.Nu imi ajunge mie timpul ca sunt mai mica decat voi dar ea saraca in cate sa se inparta si ceea ce face este o pasiune care a devenit acum pasiunea tuturor.Asa ca ai putina rabdare si se vor rezolva toate.Cu dragoste un piticcomputerlove computerlove computerlove computerlove
shirel
Scris: Saturday, May 8, 2010 7:59 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
ligia27 daca nu iti convine haosul de pe forumul nostru nimeni nu te obliga sa ramai dar nici sa vii si sa vorbesti aici in numele unui forum intreg,eu una nu sunt de acord in nici un caz cu tine si am si ceva vechime pe aici asa ca iubita calea iti este deschisa....si inca ceva nu este numai un forum de lucru de mana tine cont si de asta te rog!
Lilly of the valley
Scris: Saturday, May 8, 2010 8:23 PM
Nivel

Inregistrat: 3/23/2007
steag steag steag
raly
Scris: Saturday, May 8, 2010 10:49 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 12/17/2007
S-a rezolvat una,eu ma confrunt cu alta,nu am sus subiecte active,primite....toata bara lipseste,plus ca nu scrie logat ca...
misha
Scris: Sunday, May 9, 2010 8:41 AM
Nivel

Inregistrat: 3/12/2006
raly wrote:
S-a rezolvat una,eu ma confrunt cu alta,nu am sus subiecte active,primite....toata bara lipseste,plus ca nu scrie logat ca...

Si la mine aceeasi problema!
AdrianaC
Scris: Sunday, May 9, 2010 10:43 AM

ligia27 wrote:

eu nu am vrut sa spun ca sunt alte forumuri mai bune ( oricum sunt inregistrata si ;la ele ))ci doar am facut o reclamatie pentru binele forumului . nu trebuie sa mi-o iei in nume de rau.
eu am intrebat doar. eram curioasa ce raspundere au moderatorii la aceste subiecte ????????

AdrianaC de ce imi raspunzi asa de urat ????????

Nu ti-am raspuns urat, ti-am raspuns direct si la obiect. Asa cum foarte bine au punctat si celelalte fete, atat moderatorii acestui forum, cat si administratorii, printre care ma numar si eu, fac totul din placere si in limita timpului disponibil. Nu este nimeni platit pentru jobul de moderator, iar eu, ca si administrator, am investit atat timp cat si bani in acest forum, pentru a-l face sa fie diferit de celelalte, pentru ca lumea sa se simta aici ca acasa. Regulile nu sunt multe, dar sunt de bun simt, de aceea poate ca nu "ti-a dat" sau "a dat" cineva peste mana tot timpul daca ceva nu a fost in regula. Moderatorii sunt de nota 20 si nu numai moderatorii, ci si foarte multi alti membri de pe acest forum.

Singura chestie care ma irita instant este reclama, directa sau mascata, atunci cand nu are acordul nostru si limbajul inadecvat, emiterea de judecati de valoare, etc. Restul... sunt chestii peste care uneori mai trecem cu vederea.

Pentru ca tot ai intrebat, o sa te lamuresc si cu mutarea topicurilor, etc. Fiecare membru poate sesiza celui care posteaza gresit, ca mai este un topic deschis in cutare loc si poate anunta moderatorul sau administratorul sa inchida / mute topicul nou creat. De aceea avem si sectiunea "Sa facem curat in casuta celor 7 pitici".

Deci, ma asteptam la o atitudine proactiva din partea ta, daca ai observat ca unele topicuri se dubleaza sau trebuie sa fie mutate in alta parte, puteai sa faci acolo acea sesizare si in limita timpului disponibil s-ar fi corectat. Cand insa vii si spui ca "suntem ca o stana fara cioban", in primul rand pare ca vorbesti in numele tuturor membrilor forumului, ceea ce nu cred ca este nici pe departe adevarat, si in al doilea rand, ma face sa inteleg ca tu astepti doar sa primesti de la acest forum, si sa nu contribui cu nimic (ma refer aici la sesizari, propuneri, etc). De aceea a venit si invitatia mea.

Alegerea este a ta.
pupici
carla
Scris: Sunday, May 9, 2010 12:25 PM
Nivel

Inregistrat: 2/8/2007
ligia27 wrote:
Bag de seama ca pe acest forum e un talmes-balmes. fiecare face ce vrea. eu de obicei frecventez CLUB 7 PITICI - Lucru de mana, craft, hobby ... » CLUBUL PITICILOR INDEMANATICI - LUCRU DE MANA » Articole tricotate » Tricotaje pentru bebelusi si copii » si ...........

-nu e un coordonator care sa aiba raspundere de subiecte si de mesaje .

-nu e nimeni care sa coordoneze treaba. fiecare fata scrie unde vrea si de cate ori vrea.

-nu e nimeni care sa te certe pentru abaterile facute

-nu muta nimeni mesajele scrise la locul nepotrivit

-nu e nimeni nici un sef........
-
-nu e nimeni care sa fie moderator de concursuri. sa propuna concursuri si sa premieze concurentele si castigatoarea

-suntem noi fetele si daca una spune ceva sau mustra pe alta celelelte sar in capul ei.

-mai sunt forumuri pe internet dar parca este si o ordine. O data ce ai gresit imediat esti atentionata de coordonatori sau moderatori

-suntem ca o stana fara cioban

Ligia,nu mi-a placut deloc ce ai scris aici.Daca asta e parerea ta poate nu ti se potriveste tie forumul asta si ai putea sa cauti altul mai bun pentru tine.Si eu am fost pe alte forumuri la inceput si am ramas aici.Pentru mine alegerea a fost buna ,eu ma simt bine aici,nu simt nevoia sa-l schimb,sa fie ca "alte forumuri".In plus Adriana tine cont mereu de propunerile si sugestiile noastre si schimba unde e de schimbat.Iti doresc sa faci alegerea ce mai buna pentru tine,eu,si altele am ales deja
KRYS85
Scris: Sunday, May 9, 2010 1:00 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 9/23/2008
raly wrote:

Asa si la mine,ceo fi oare??uff uff
ligia27
Scris: Wednesday, May 12, 2010 12:52 PM
Nivel

Inregistrat: 3/13/2010
AdrianaC wrote:

Deci, ma asteptam la o atitudine proactiva din partea ta,....... , ma face sa inteleg ca tu astepti doar sa primesti de la acest forum, si sa nu contribui cu nimic (ma refer aici la sesizari, propuneri, etc). Alegerea este a ta.
pupici

propuneri am facut dar am fost luata tare pentru ca " eram nou venita si trebuie sa mai imbatranesc in vechime "
O ALTA VARIANTA DE CONCURS

shirel wrote:
ligia27 daca nu iti convine haosul de pe forumul nostru nimeni nu te obliga sa ramai asa ca iubita calea iti este deschisa....!

AM FOST HOTARATA SA imi dau " demisia " in acest forum . m-am gandit mult si am ajuns la concluzia ca nu se merita. sunt o leoaica si voi lupta in continuare .
am fost criticata pe acest forum doar de colege de ale mele nu de moderatori. asta te pune in conflict cu colegele tale. nu duce la nimic bun ci doar replici urate.
o atentionare de la un moderator ar fi mai bine venita.
daca nu au timp moderatorii de asa ceva atunci sa fie schimbati.
nu cred ca e criza si la MODERATORI. hohot hohot hohot hohot
ninetem
Scris: Wednesday, May 12, 2010 12:59 PM
Nivel

Inregistrat: 10/19/2007
Ligia, moderatorii iti sunt si colege de forum, deci daca tii neaparat sa fii criticata, o pot face si colegele. Sau poate vrei sa fii moderator? sorry sorry
kali
Scris: Wednesday, May 12, 2010 1:10 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
ligia27 wrote:

AM FOST HOTARATA SA imi dau demisia in acest forum . m-am gandit mult si am ajuns la concluzia ca nu se merita. sunt o leoaica si voi lupta in continuare .
am fost criticata pe acest forum doar de colege de ale mele nu de moderatori. asta te pune in conflict cu colegele tale. nu duce la nimic bun ci doar replici urate.
o atentionare de la un moderator ar fi mai bine venita.
daca nu au timp moderatorii de asa ceva atunci sa fie schimbati.
nu cred ca e criza si la MODERATORI. hohot hohot hohot hohot

Cred ca esti constienta ca nu esti angajata si ca nici nu ai nicio obligatie de a sta pe aici, deci nu se pune problema de demisie. Adica... nici macar nu trebuie sa anunti... esti constienta?!
M-ai distrat la maxim: cu cine lupti tu in calitate de leoaica?maseluta
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.