Profil: chiritza
Despre
Utilizator: chiritza
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Thursday, November 14, 2013
Ultima vizita: Thursday, April 7, 2016 1:05 PM
Numarul de postari: 1
[0.00% din toate postarile / 0.00 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: costume populare romanesti
Postat: Friday, November 15, 2013 1:50 AM

Buna seara tuturor,ma numesc Georgeta si va "spionez" de ceva timp.In primul rand felicitari Bravoo pentru indeminarea voastra in crearea acestor minunatii.Mama m-a invatat sa tricotez si sa cos in cruci.Dupa o lunga pauza,de 2 ani incoace am inceput din nou sa tricotez.Pina aici toate bune.De asta vara cand am fost acasa in concediu mi-a intrat in cap ca trebuie sa-mi cos o ie.Am costum din Maramures,dar este daruit de o ruda.O ie trudita de manutele proprii este cred eu un gest de smerenie fata de generatiile de Romance care au perpetuat traditiile si valorile noastre,si satisfactia de a ti-o coase singura nu are egal.Dupa frenetice cautari in rete am gasit tiparul,voi sacrifica un cearsaf ca sa fac o proba de model ,ata se gaseste din belsug,panza mi-am cumparat-o,am gasit in Romania panza topita,problema mea e cusutul.Vroiam sa cer sfaturi expertelor in ceea ce priveste tehnica cusutului,in special celor care folosesc ochelari.Am constatat ca ochelarii pe care-i folosesc la cusutul stergarelor imi obosesc lejer ochii.Este cineva care foloseste lentila care mareste?Din experienta voastra este vreo diferenta?Deocamdata cred ca plictisit destul....va urez spor la treaba si toate cele bune....larevedereBye2 Bye2 Bye2 Bye2