Cezara a venit pe lume! Dya este mamica!

Options Cezara a venit pe lume! Dya este mamica!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
bontocel
Postat: Wednesday, October 31, 2007 7:23 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 3/30/2006
Postari: 381
Locatia: galati
flowers flowers flowers
Felicitari Dya pentru ca ai simtit MINUNEA de a fi MAMA.
Cezara, sa fii sanatoasa , ingeras si sa aduci mii de bucurii in sufletul parintilor tai. angel angel
MNiko
Postat: Wednesday, October 31, 2007 8:06 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Miri, au sosit fetele acasa? S-au instalat comod?
Cristy
Postat: Wednesday, October 31, 2007 9:08 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel
Cezara puiut mic esti ca un angel

pupici pupici pupici dulce si bine ai venit acasa !!!
Miri
Postat: Thursday, November 1, 2007 10:19 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Feteleau ajuns acasa, sunt bine, se acomodeaza cu noul mediu...sper sa reuseasca si Dya sa intre, sa va dea vesti despre printesa!pupici
Kiki
Postat: Thursday, November 1, 2007 10:20 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36610
Locatia: In casuta cu pitici
Abia asteptam!
Pupici fetelor! pupici pupici pupici pupici
MNiko
Postat: Thursday, November 1, 2007 10:21 PM

Miri wrote:
Feteleau ajuns acasa, sunt bine, se acomodeaza cu noul mediu...sper sa reuseasca si Dya sa intre, sa va dea vesti despre printesa!pupici

E normal sa nu intre Dya inca, de aia te-am si intrebat pe tine. Acomodare usoara le dorim. Pupici de la noi:pupici
Mami2x
Postat: Thursday, November 1, 2007 11:11 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 9/16/2007
Postari: 408
Locatia: departe si totusi aproape
Ce bine e acasa dupa zile de spital....Le dorim acomodare placuta si un week-end minunat
flowers
Alina
Postat: Friday, November 2, 2007 6:48 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
Dya, asteptam primele impresii de mamica. pupici pupici pupici
TatyKS
Postat: Friday, November 2, 2007 8:34 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Dya mamiii, ne bucuram ca ati ajuns acasa bine , sanatoasepupici .
cute_babies_of_mine
Postat: Saturday, November 3, 2007 9:42 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
Dyyyyyyaaaaaaaaaa....
ira_tgr
Postat: Saturday, November 3, 2007 9:47 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/2/2007
Postari: 2320
Locatia: RO
Dya felicitari - multa sanatate la amandoua ras flowers pupici
Kmy
Postat: Saturday, November 3, 2007 10:59 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 9/13/2006
Postari: 1653
Locatia: SV
Mamiiii, Dyaaaa...pupici
dya
Postat: Sunday, November 4, 2007 4:52 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara

Va multumesc tuturor pentru toate urarile de bine si pentru faptul ca-mi sunteti aproape.pupici pupici pupici pupici pupici pupici
Am ramas cam fara cuvinte si chiar nu stiu cu ce sa incep... am trecut printr-o nastere destul de grea , chiar daca a fost cezariana ... am simtit aproape jumatate din operatie deoarece anestezia a prins foarte jos si pina am inceput eu sa strig de durere deja eram "taiata" si se pregateau sa o scoata pe Cezi.In cele din urma mi-au administrat o substanta care produce somnolenta si amnezie asa ca am ratat marea intilnire cu Cezi desi mi sa spus ca eram cu ochii deschisi si chiar am vorbit dar eu nu mai stiu acele momente.In fine totul sa terminat cu bine iar acum suntem bine si sanatoase.Lapticul a venit neasteptat de repede pentru o nastere prin cezariana ... a doua zi dupa operatie seara am fost la alaptat si deja mincacioasa mea mica a papat 50gr iar de a treia zi a inceput cu cantitati de urias de cite 100 / 80 / 70 gr la cite o masa. Cezara la nastere a avut 2800 apoi a scazut la 2700 iar la o saptamina de la nastere cind am plecat acasa a avut 2920gr.
Sa va mai spunem si numele din certificatul de nastere ... noi aia care nu am vrut decit un singur nume pentru fetita noastra am ajuns prin a o "inmatricula" cu trei nume ...Cezara Izabella Maria.
Acum sa-l laud putin si pe tatipupici pupici pupici care mi-a fost alaturi si care ma ajutat enorm de mult ... daca nu era el nu stiu sigur cum as fi inceput mobilizarea de dupa operatie... chiar si la baie ma ajuta sa merg. Acum este cel mai fericit ca are fetita acasa si are onoarea de a o schimba si ai face toaleta. Eu inca nu am apucat sa-i fac toaleta cap-coada deoarece deocamdata asta este treaba lui pina cind mai are concediu.
Sprijin foarte mare am avut si am in continuare si in Miri & Manu pupici pupici pupici care sunt niste prieteni adevarati cum multa lume si-ar dori sa aibe.

Un alt mare ajutor am si din partea mamei melepupici pupici pupici care si-a luat concediu si a venit de la Brad pentru a ma ajuta acum la inceput.
Deocamdata cam atit ... o sa revin cu niste poze si poate o sa mai am timp si sa mai stau de vorba cu voi.
Va pupacesc pe toate.pupici pupici pupici
Lilly of the valley
Postat: Sunday, November 4, 2007 4:56 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Va dorim multa sanatate si crestere usoara!pupici
MNiko
Postat: Sunday, November 4, 2007 4:57 PM

Dya, imi pare bine sa te "revad". Ma bucur ca sunteti bine, pupam mica papacioasa. Apropo, are un nume superb. Felicitari lui tati ca este de ajutor, dar si lui Miri si Manu ca sunt niste prieteni adevarati.

Asteptam poze cu printesapupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed