Cetatenia italiana
Subiectul anterior · Subiectul urmator
roxinthya
Scris: Tuesday, June 9, 2015 11:01 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 11/10/2009
FelicitariBravoo Bravoo
kali
Scris: Tuesday, June 9, 2015 11:51 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Felicitari si din partea mea!!Clap
ingerash
Scris: Tuesday, June 9, 2015 12:46 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
Felicitari computerlove coeur
bereea
Scris: Wednesday, June 10, 2015 9:02 AM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Multumesc!computerlove Abia astept sa depun juramantul!topai
Anelise
Scris: Wednesday, June 10, 2015 11:44 AM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/4/2008
Felicitari, Bereea! newclap Ma bucur pentru tine! DistanceKiss Dar lunga a mai fost asteptarea... alcool
bereea
Scris: Wednesday, June 10, 2015 12:32 PM
Nivel

Anelisecomputerlove
bereea
Scris: Monday, June 29, 2015 3:08 PM
Nivel

Sunt dezamagita.NuImiPasa Am fost azi la primarie sa-mi programez data pentru a depune juramantul si mi l-au dat in decembrie. Dupa n rugaminti au gasit un loc in octombrie. Cica sunt estrem de ocupate...nu-mi dau seqma cu ce ca erau toate cu celularele in mana, si nu prea cred ca in interes de serviciu.alcool
TatyKS
Scris: Wednesday, July 1, 2015 9:06 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 3/1/2006
Felicitari Bere Clap Cheek Kiss ! Mult a fost , putin mai e DistanceKiss
bereea
Scris: Wednesday, July 1, 2015 9:08 AM
Nivel

Multumesc, cara!hearts
Eileen
Scris: Wednesday, July 1, 2015 9:43 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/16/2013
Felicitari bereea !!
Si eu m-am intrebat initial de ce iti doresti asa mult cetatenia, dar ai perfecta dreptate, si ma bucur ca esti atat de aproape de finalizare!!
bereea
Scris: Wednesday, July 1, 2015 9:57 AM
Nivel

Eileen wrote:
Felicitari bereea !!
Si eu m-am intrebat initial de ce iti doresti asa mult cetatenia, dar ai perfecta dreptate, si ma bucur ca esti atat de aproape de finalizare!!

multumescCheek Kiss Mi-o doresc pentru ca am investit timp, bani si nervi si am ganduri...plimbarete (fara visa de care am nevoie ca si romanca)
claran
Scris: Thursday, March 24, 2016 3:47 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 3/24/2016
Salve Bereea,

tot cautand informatii utile si cat mai clare despre ce acte imi trebuie pentru a obitine cetatenia italiana si care sunt procedurile, am dat de acest forum. Te rog frumos din suflet, ma poti ajuta ca sa inteleg mai bine ce am defacut?
Mi-am facut lista cu acte (romania+italia) pe care trebuie sa le pregatesc pentru ale depune online (aceasta este procedura acum).... cererea cu toate documentele scanate pentru obtinerea cetateniei italiene. Dar am cateva nelamuriri referitor de unde si cum obtin apostila, traducerea legalizata. Am gasit mai multe variante referitor la aceste proceduri... precum ca mai iatai trebuie sa apostilez Certificatul de nastere la Prefectura (unde am avut ultimul dociliu in Romania), apoi merg la Consolatul Italiei la Bucuresti si fac traducerea legalizata, in ceea ce priveste Cazierul Juridic dupa ca il scot de la Sectia de Politie (in Sectorul unde am avut resedinta in Romania), merg la Tribunalul din Bucuresti ca sa mi-l apostileze..., dupa si cazierul juridic il duc la Consolatul Italiei la Bucuresti si fac traducerea legalizata. Altii scriu ca e deajuns sa il traduc si sa-l legalizez la Ministerul de Externe la Bucuresti.... Sunt intr-o masre confuzie....
Va rog mult sa ma ajutati cu informatii referitoare la pasii pe care trebuie sa-i facu pentru a apostila si a face traducerea legalizata a CERTIFICATULUI DE NASTERE si a CAZIERUILUI JURIDIC in RomanIA pentru a depune dosarul pentru obtinerea cetateniei italiene???
Va multumesc anticipat pentru ajutor.
Clara
bereea
Scris: Thursday, March 24, 2016 4:37 PM
Nivel

Salve, Claran! Eu le-am tradus, legalizat si apostilat la un traducator autorizat din orasul meu care s-a ocupat de tot. Nicidecum nu am fost la Bucuresti la ambasada sau la minister
claran
Scris: Monday, April 4, 2016 12:25 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 3/24/2016
Multumesc frumos :)...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.