Cercei pentru fetite

Options Cercei pentru fetite
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Cristy
Postat: Thursday, July 5, 2007 11:44 AM

Nivel: Senior

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel
Cum v-ati descurcat cu gaurelile in urechi pentru cercei la copilasii vostri?

Am vazut ca majoritate fetitelor au gauri in urechi, eu inca nu le-am facut lui Eden si Shachar si cred ca am facut o greseala. Acum fiind mai mari va fi mult mai greu si pentru ele dar si pentru mine.

Totusi, ce metode ati folosit? La noi se fac prin impuscare si le pune un cercel provizoriu.
Nu au fost complicatii, infectii? Daca da, cum le-ati tratat?

flowers flowers flowers
Alina
Postat: Thursday, July 5, 2007 11:53 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
Eu i-am facut Catincai gauri in urechi in mai 2001, dupa botez, adica dupa 19 mai, avea putin mai mult de o luna. A plans putin, caci i-am facut cu un ac de seringa, nu prin impuscare, ce-o fi fost in capul meu nu stiu. banghead banghead. Nu a facut niciun fel de infectie.
Si aici se practica acest mod, cercel prin impuscare.
Cu siguranta iti va fi foarte greu, pentru ca fetele sunt mari, dar cred ca metoda aceasta moderna e mai putin dureroasa.
Mult succes.
Kiki
Postat: Thursday, July 5, 2007 12:18 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36610
Locatia: In casuta cu pitici
Succes, Cristy! Si eu cred ca si Alina ca acum ca sunt mari, e mai greu. Eu de exemplu daca nu as avea gauri pentru cercei, acum nu mi-as mai face. Ce mai, sunt o fricoasa. plans plans
danab
Postat: Thursday, July 5, 2007 12:39 PM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Eu i-am facut gaurile prin impuscare cu cercel medicinal. A plans putin, mai mult din cauza ca cineva starin a pus mana pe urechea ei.
Mi-am facut si eu inca o gaura in ureche tot prin aceeasi metoda, si pot sa spun ca nu doare decat pe moment. Trebuie doar dezinfectat locul timp de cateva zile.
Eu nu te pot sfatui daca sa le faci fortat sau nu, intreaba-le si pe ele, poate vor cercei ca au vazut la alte fetite.
kali
Postat: Thursday, July 5, 2007 12:40 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14382
Gaurile cu pistolul nu sunt deloc dureroase- mi-am facut vreo 3 in liceu- si nici nu stiu pe nimeni care sa fi facut complicatii.
Alexiei i-am facut cand avea 2 zile, in spital, cu acul. Nu mi s-a parut foarte traumatizant pentru copil...
Roxanel
Postat: Thursday, July 5, 2007 1:15 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
Citisem intr-un articol pe net (yahoo answers) mai demult ca nu se recomanda pistolul pentru a face gauri la copii ci numai cu acul de seringa. Eu una raman la ac si i le voi face in Romania.

Pe aici se fac numai cu pistolul iar in genere cei care le fac au facut un training de 4 ore dupa o videocaseta si atat.
MNiko
Postat: Thursday, July 5, 2007 5:38 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Eu i-am facut in ziua cand am scos-o din maternitate si i-am pus direct cerceii pe care ii poarta si acum. Singura indicatie care am primit-o a fost sa ii dau zilnic tortitele cerceilor cu alcool medicinal si sa le sucesc in ureche.

S-a mai discutat pe acest subiect AICI
lori16ro
Postat: Thursday, July 5, 2007 7:07 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 3/25/2006
Postari: 995
Locatia: iasi
hai sa va zic si eu
la cea mare i am facut la cabinet cu asistenta cu ac si plinsete de 2 ore , avea vre o 1.5 ani
la cea mica i am facut cu pistolul la 6 luni , i au facut vinzatoarele, am vazut ca cercelusii provizorii erau sigilati ( sterili ) asa scria pe ei, oricum nu a plins mai deloc si nici complicatii nu a facut

eu cred ca de acum sa lasi fetele pina i-si vor dori ele f mult cercelusi ( cind vor vedea la alte fetite) si vor decide singure
s-ar putea sa vrea pe la 14 - 16 ani sau deloc
Cristy
Postat: Thursday, July 5, 2007 8:46 PM

Da, cred voi incerca sa le conving, iar daca nu vor, voi astepta.

Mie mi s-au facut gauri in urechi la 6 ani, pana in ziua de fata tin minte cat am plans, asistenta si mama mea au reusit sa imi faca doar o gaura, cealalta a urmat dupa 6 luni cand incepuse sa rada toata clasa de mine ca aveam doar un cercel....

Oricum nu se pune problema sa fac cu acul, cred ca Shachar ar sari ca un arc si ce probleme voi avea cu ea.....uff Voi incerca prin impuscare prima va fii Eden si pe urma Shachar.

MNiko scuza-ma ca nu am vazut topicul respectiv...nu m-am gandit sa caut acolo...ras

Multumesc pentru sfaturi tuturor si va voi tine la curent cu cele ce vor urma...pupici pupici pupici pupici
MNiko
Postat: Thursday, July 5, 2007 8:51 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Cristy wrote:

MNiko scuza-ma ca nu am vazut topicul respectiv...nu m-am gandit sa caut acolo...ras

Nicio problema Cristy. Ti l-am pus pt ca acolo au scris mai multe mamici despre experienta si alegerile lor.
Cristy
Postat: Thursday, July 5, 2007 9:09 PM

MNiko wrote:

Nicio problema Cristy. Ti l-am pus pt ca acolo au scris mai multe mamici despre experienta si alegerile lor.

Draguta ca intotdeuna... pupici pupici pupici pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed