Centura de siguranta
Subiectul anterior · Subiectul urmator
MNiko
Scris: Friday, June 8, 2007 6:36 AM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Andismom wrote:
stiu ce zici tu Miha. sunt modele de scaune la care husa acopera treptele de mai sus (si la mine e la fel) desi la unele (de ex cel al Mirunei) husa are gauri speciale inclusiv pt treptele de sus si de jos.

so...cum sta Cristinica in scaunel acum?alcool

Anca inca nu stiu daca ma crezi. Eu cu raceala mea n-am mai putut sa plec cu ea nicaieri si sotul a fost cel care a dus-o si adus-o de la cresa. Azi o sa ma duc sa o iau eu si vad atunci.
MNiko
Scris: Wednesday, July 4, 2007 9:46 PM

Fetelor nici nu stiti cat de bien e sa porti centura si mai ales sa legi corct copilul in centura. Dupa ce am pus centurile Cristinei la ultima treapta a scauneluilui doar de vreo 2 ori a mai scos mainile. Cum am observat-o am tras imediat pe dreapta, i-am pus centura si am certat-o. Bine am facut ca acum nu mai scoate mainile decat daca stam pe loc si eu am coborat de mult.
Ne-a prins tare bine azi cand am fost lovite de o alta masina. Stateam pe loc la bariera si masina din spate s-a oprit in a noastra. Impactul a fost atat de puternic ca pe mine m-a durut capul de la lovitura vreo 2 ore dupa aia. Cristina a fost in scaunelul ei si nu s-a ales decat cu o sperietura. Nasol a fost ca a trebuit sa stam mult timp prin oras si am sarit peste cina.
Maine trebuie sa alerg dupa acte pt a repara masina.banghead banghead
Kiki
Scris: Wednesday, July 4, 2007 9:51 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Aoleu, mai mami! Dar soferul ala unde Dumnezeu se uita?
Bine ca nu ati patit nimic! Lasa ca fierul se repara. Presupun ca asigurarea vinovatului va plati, nu?
Andi&Mariuca
Scris: Wednesday, July 4, 2007 9:52 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/14/2006
MNiko wrote:
Fetelor nici nu stiti cat de bien e sa porti centura si mai ales sa legi corct copilul in centura. Dupa ce am pus centurile Cristinei la ultima treapta a scauneluilui doar de vreo 2 ori a mai scos mainile. Cum am observat-o am tras imediat pe dreapta, i-am pus centura si am certat-o. Bine am facut ca acum nu mai scoate mainile decat daca stam pe loc si eu am coborat de mult.
Ne-a prins tare bine azi cand am fost lovite de o alta masina. Stateam pe loc la bariera si masina din spate s-a oprit in a noastra. Impactul a fost atat de puternic ca pe mine m-a durut capul de la lovitura vreo 2 ore dupa aia. Cristina a fost in scaunelul ei si nu s-a ales decat cu o sperietura. Nasol a fost ca a trebuit sa stam mult timp prin oras si am sarit peste cina.
Maine trebuie sa alerg dupa acte pt a repara masina.banghead banghead

aoleo!uff plans sunteti bine? tu cum esti? te-ai lovit la cap sau de ce ziceai ca te doare capul?pale

Doamne fereste, bine ca era aia mica prinsa in centura si tu la fel! multa sanatate si sper sa termini repede cu cel care te-a lovit!angry bataus tunete
Miri
Scris: Wednesday, July 4, 2007 10:00 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006
Mihaela, ma bucur ca nu ati patit voi nimic!Sa-ti treaca durerea de cap si sa rezolvi cu hartiile cat mai repede!pupici
MNiko
Scris: Wednesday, July 4, 2007 10:00 PM

Andismom wrote:

aoleo!uff plans sunteti bine? tu cum esti? te-ai lovit la cap sau de ce ziceai ca te doare capul?pale

Doamne fereste, bine ca era aia mica prinsa in centura si tu la fel! multa sanatate si sper sa termini repede cu cel care te-a lovit!angry bataus tunete

Am si terminat cu ea. Era o tipa tanara care avea carnet doar din februarie. Vreau sa-ti zic ca a am facut varza, m-am luat asa de tare de ea ca i-au dat lacrimile. Pate ca am fost prea dura, dar eram asa de speriata sa nu fi patit Cristina ceva ca nu-mi mai ardea mie de tonalitatea vocii. Eu am vazut-o in oglinda retrovizoare ca nu se uita in fata ci undeva pe la maneta de viteze si atat i-am zis sa recunoasca ce facea ca nu se uita prin parbriz ca pana la urma a zis ca isi cauta telefonul s-o sune pe sorasa.

Noi suntem bine acum. Cred ca la Cristina socul n-a fost atat de mare ca a mai amortizat si scaunelul ei(adica socul mare l-a primit scaunelul). Pe mine m-a durut capul pt ca in momentul impactului mi s-a deplasat in fata, apoi a ricosat brusc in spate si m-am lovit de tetiera. Dac nu aveam centura pusa ma duceam cu capul de parbriz. Prietenii mei care au venit sa ma ajute cu Cristina mi-au zis ca maine o sa am febra musculara la gat si probabil o sa ma si doara putin. Partea mai rea e ca s-au declansat durerile la coloana din cauza problemelor mele. Chiar trebuia sa merg luna asta le medic, dar sper sa nu trebuiasca sa fac iar fizioterapie pt ca am inteles ca nu e prea indicat asa des.
MNiko
Scris: Wednesday, July 4, 2007 10:05 PM

Kiki wrote:
Aoleu, mai mami! Dar soferul ala unde Dumnezeu se uita?
Bine ca nu ati patit nimic! Lasa ca fierul se repara. Presupun ca asigurarea vinovatului va plati, nu?

Da, asigurarea lui va plati. oricum a fost ceva parca scos din filmele cu prosti. Eu eram cu masina de serviciu a sotului si nu reuseam sa gasesc actele, doar imputernicirea pe care o are Mihai ca sa foloseasca masina. Am scotocit toata masina, am sunat la el in Franta, toti colegii lui de serviciu(cel care imi adusese masina luni umblase ultimul cu actele si nu raspundea la telefon). Am gasit talonul dupa ce am terminat cu procesul verbal si cu tot.
prima data l-am anuntat pe seful lui Mihai si a fost un om de treaba la faza asta(era si in condcediu). Mi-a zis ca sa nu-mi fac probleme. Eu ma gandeam ca o sa fiu luata la intrebari de ce conduceam eu masina aia.
MNiko
Scris: Wednesday, July 4, 2007 10:06 PM

Miri wrote:
Mihaela, ma bucur ca nu ati patit voi nimic!Sa-ti treaca durerea de cap si sa rezolvi cu hartiile cat mai repede!pupici

Miri, multumesc.pupici Sper si eu sa termin repede cu hartiile si sa reusec sa fac cat mai multe. AS vrea sa bag si masina in service, dar sambata vine Mihai si nu stiu daca au alta masina cu care sa se duca la aeroport sa il ia.
S.ELENA
Scris: Wednesday, July 4, 2007 11:31 PM
Nivel

Inregistrat: 6/20/2007
MNiko wrote:

Noi suntem bine acum. Cred ca la Cristina socul n-a fost atat de mare ca a mai amortizat si scaunelul ei(adica socul mare l-a primit scaunelul). Pe mine m-a durut capul pt ca in momentul impactului mi s-a deplasat in fata, apoi a ricosat brusc in spate si m-am lovit de tetiera. Dac nu aveam centura pusa ma duceam cu capul de parbriz. Prietenii mei care au venit sa ma ajute cu Cristina mi-au zis ca maine o sa am febra musculara la gat si probabil o sa ma si doara putin. Partea mai rea e ca s-au declansat durerile la coloana din cauza problemelor mele. Chiar trebuia sa merg luna asta le medic, dar sper sa nu trebuiasca sa fac iar fizioterapie pt ca am inteles ca nu e prea indicat asa des.

Ne bucuram ca sunteti bineflowers si speram sa nu ai probl. mari cu spatele!!! pupici pupici pupici
MNiko
Scris: Thursday, July 5, 2007 4:57 AM

S.ELENA wrote:

Ne bucuram ca sunteti bineflowers si speram sa nu ai probl. mari cu spatele!!! pupici pupici pupici

Elena, multumesc. Deja ma simt mult mai bine ca aseara. probabil alifia din trusa de urgenta si-a facut efectul rapid.
danab
Scris: Thursday, July 5, 2007 9:00 AM
Nivel

Inregistrat: 3/13/2006
Of, asa am patit noi acum 2 ani, cand eram gravida. Soferul din spatele nostru nu a oprit ca nu era atent si ne-a ciocnit in spateangry . Noroc de centura, ca o aveam pusa, improvizat dupa genunchi ca ma deranja la burta, dar si asa m-a tinut sa nu dau cu capul de bord.

Mihaela, ai grija cu durerile de spate!
MNiko
Scris: Thursday, July 5, 2007 5:32 PM

danab wrote:
Of, asa am patit noi acum 2 ani, cand eram gravida. Soferul din spatele nostru nu a oprit ca nu era atent si ne-a ciocnit in spateangry . Noroc de centura, ca o aveam pusa, improvizat dupa genunchi ca ma deranja la burta, dar si asa m-a tinut sa nu dau cu capul de bord.

Mihaela, ai grija cu durerile de spate!

Intr-adevar centura te salveaza mult. Durerile de spate se accentuaza cand conduc dar cred ca inca resimt socul de ieri. Maine duc masina la reparat si o sa revin la daciutza mea. Are scaunul mai confortabil si sper sa nu ma mai deranjeze.
Lilly of the valley
Scris: Thursday, July 5, 2007 5:55 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
Vai! Abia acum am vazut. Bine ca nu ati patit nimic!
Unii nu au auzit de car-kit, daca tot tin mortis sa vorbeasca la mobil in timp ce conduc!alcool disputa
mommy
Scris: Friday, July 6, 2007 9:40 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/18/2006
Vai, Mihaela, acum am vazut si eu ce ai patit. Bine ca nu a fost mai rau. Sanatate multa tie si Cristinei! Cata dreptate aveti cu centura! Eu am probleme cu Mihaita in ultima vreme: daca sunt si eu in masina si conduce tati, nu mai vrea sa stea in scaunel, nici macar la mine in brate, ci doar in fundulet pe bancheta langa mine. Si nu am voie nici macar sa il tin de mijloc... ca urla ca din gura de sarpe... si daca ii pun mana pe picior, mi-o muta mai incolo. nervi
MNiko
Scris: Friday, July 6, 2007 9:53 AM

Miru wrote:
Vai, Mihaela, acum am vazut si eu ce ai patit. Bine ca nu a fost mai rau. Sanatate multa tie si Cristinei! Cata dreptate aveti cu centura! Eu am probleme cu Mihaita in ultima vreme: daca sunt si eu in masina si conduce tati, nu mai vrea sa stea in scaunel, nici macar la mine in brate, ci doar in fundulet pe bancheta langa mine. Si nu am voie nici macar sa il tin de mijloc... ca urla ca din gura de sarpe... si daca ii pun mana pe picior, mi-o muta mai incolo. nervi

Noi n-avem probleme cu Cristina daca suntem amandoi in masina. Sta linistita in scaunelul ei. Am avut probleme ca isi scotea mainile dar am tot certat-o si intr-o zi Mihai i-a arata si i-a explicat ca toata lumea poarta centura. Si el si au(eu conduceam atunci). La vreo 2 zile dupa asta, vroiam sa plecam undeva toti trei. Conducea Mihai si ca sa iesim din parcare trebuia sa dea cu spatele, clipe in care Mihai nu isi pune centura. Cand a vazut Cristina ca se misca masina a inceput sa faca galagie si sa ne arate ca tati nu si-a pus centura.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.