Ce tip de inteligenta are copilul tau?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
stele_pe_cer
Scris: Tuesday, September 11, 2007 3:05 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
Andismom wrote:

hohot hohot hohot vad ca esti pusa pe shotii iar!pupici

stiam vag ca se fac testari la copii mici dar nu stiu exact de la ce varsta si cu ce teste. oricum, cand le faceti, veniti sa va laudati si sa mergem si noi!ras dance

Oaaaaaaaaaaaa...cum sa nu ne laudam?Ne laudam dinainte sa facem testarilehohot hohot hohot !

No, pe bune...cred ca maine merg la psiho, ca am eu nevoie pt angajare si intreb si de copii.La policlinica unde merge Matei este un psiholog de copii (cica bun, asa mi-a zis pediatra) dar nu mi-am facut timp sa ajung inca.Dar...sunt deskisa catre nou.Plus ca vreau sa discut despre multe alte teme unde am nedumeriri.Mie mi-ar placea sa ajung pe mainile unui bioenergoterapeut precum este Lazarev care sa imi spuna de adevaratele probmele emotionale ale copilului, ce trebuie skimbat, cum trebuie sa ma raportez la el...ca IQ-ul...la varsta asta, nu stiu cata importanta are!
Andi&Mariuca
Scris: Tuesday, September 11, 2007 3:07 PM
Nivel

Inregistrat: 2/14/2006
stele_pe_cer wrote:

Oaaaaaaaaaaaa...cum sa nu ne laudam?Ne laudam dinainte sa facem testarilehohot hohot hohot !

No, pe bune...cred ca maine merg la psiho, ca am eu nevoie pt angajare si intreb si de copii.La policlinica unde merge Matei este un psiholog de copii (cica bun, asa mi-a zis pediatra) dar nu mi-am facut timp sa ajung inca.Dar...sunt deskisa catre nou.Plus ca vreau sa discut despre multe alte teme unde am nedumeriri.Mie mi-ar placea sa ajung pe mainile unui bioenergoterapeut precum este Lazarev care sa imi spuna de adevaratele probmele emotionale ale copilului, ce trebuie skimbat, cum trebuie sa ma raportez la el...ca IQ-ul...la varsta asta, nu stiu cata importanta are!

f misto ce vrei tu sa faci! chiar sunt curioasa ce iti va zice, sa ma tii si pe mine la curent! inclusiv cu bioenergoterapeutului ala.thumright

stele_pe_cer
Scris: Tuesday, September 11, 2007 3:21 PM
Nivel

Andismom wrote:

f misto ce vrei tu sa faci! chiar sunt curioasa ce iti va zice, sa ma tii si pe mine la curent! inclusiv cu bioenergoterapeutului ala.thumright

La psiho itispun sigur, dar cu bioenergo...ma gandeam sa ii scriu rusului in engleza, ca am inteles ca diagnostikeaza si prin corespondenta, numai ca...nu stiu cand si daca imi va raspunde.In romani nu am incredere, pe cand in asta am.I-am citit aproape toate cartile, e tare fain.
sousourel
Scris: Tuesday, September 11, 2007 8:58 PM
Nivel

Inregistrat: 2/18/2006
Intrebare: testari pt ce, la copilul mic? Ce te intereseaza sa afli?
stele_pe_cer
Scris: Tuesday, September 11, 2007 9:40 PM
Nivel

sousourel wrote:
Intrebare: testari pt ce, la copilul mic? Ce te intereseaza sa afli?

Cat de inteligent este, cat de sclipitor, cat de minunat si ...bineinteles faptul ca este unic, precum Eminescu de genialras !Asta vreau eu sa audyes !
Alina
Scris: Wednesday, September 12, 2007 7:35 AM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 3/27/2006
stele_pe_cer wrote:

Cat de inteligent este, cat de sclipitor, cat de minunat si ...bineinteles faptul ca este unic, precum Eminescu de genialras !Asta vreau eu sa audyes !

Uite, iti spun eu deja lucrurile astea!!! Ma crezi? Ceva studii psihologice am si eu. sic
Alina
Scris: Wednesday, September 12, 2007 7:40 AM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 3/27/2006
Sa o iau pe rand:
La Catinca dominanta e inteligenta lingvistica. Aici mai pot adauga inteligenta muzicala si interpersonala.
Tudor: inteligenta logico - matematica si spatiala.
stele_pe_cer
Scris: Wednesday, September 12, 2007 1:06 PM
Nivel

Alina wrote:

Uite, iti spun eu deja lucrurile astea!!! Ma crezi? Ceva studii psihologice am si eu. sic

Hihihi...am glumithohot hohot hohot !Eu am un copil normal, absolut normaldance !

Daca e sa il incadrez intr-una din categoriile dezbatute, Matei are o inteligenta lingvistica intrepatrunsa de cea intrapersoanala.Vorbeste cat cuprinde cu membrii familiei, dar la fel de bine poate sa se retraga intr-un univers al lui in care se simte bine si zeci de minute.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.