Ce sa fac? Vreau un sfat...
Subiectul anterior · Subiectul urmator
TatyKS
Scris: Thursday, September 6, 2007 9:02 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 3/1/2006
E casatorit varul tau?ras Eu de obicei intru in amanuntesic
Miri
Scris: Thursday, September 6, 2007 9:17 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006
Mihaela, eu zic sa-i lasi in pace pe toti, sa isi traiasca viata asa cum doresc, cu micile lor complicitati si scenarii...tie sa-ti fie bine, in rest...pa si la revedere!thumright
Andi&Mariuca
Scris: Thursday, September 6, 2007 9:32 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/14/2006
initial nu am vrut sa raspund la topic dar... poate ca experienta mea te ajuta Mihaela!

si eu am patit chiar de curand, 3-4 luni sa fie, aceeasi chestie! pe scurt: familia tatalui meu (fratele si sora lui ) nu se inteleg deloc cu mama (chestii vechi, f vechi, de cand se cunosc si complicate de altfel) si in timp, in ani, au aparut niste situatii f tensionate care nu de putine ori s-au terminat "urat" si s-a nascut o raca enorma intre "neamuri". acum cateva luni, unchiul meu, fratele tatalui, pe care nu l-am mai vazut de la botezul lui Andi, adica de mai bine de 1 an, cu care nu vorbesc la telefon (ei nu stiu ca exista aniversari, sarbatori etc.), ma suna tam-nesam intr-o zi si imi zice ca vine intr-o ora la mine acasa. ok, a venit, am pus masa, am stat la povesti (chiar m-a bucurat intalnirea pana la un punct) si apoi a inceput sa ma intrebe de ce mama face, drege, de ce nu se inteleg, de ce s-au racit relatiile si incepuse sa se ia de mama... pana acolo i-a fost si i-am spus sec atat: "mama este mama...mea si nu iti permit sa vorbesti asa de ea si nici nu vreau sa discut cu tine nimic legat de chestia asta. sunteti adulti, rezolvati-va problemele, pe mine nu ma intreseaza absolut nimic din ceea ce aveti voi de impartit!"closedtopic punct. a tacut malc si a plecat cu coada intre picioare pt ca stiu sigur ca venise la "spionat" si incerca sa ma traga de limba. pacat ca nu stia ca eu nu ma las trasa de limba!hohot
MNiko
Scris: Thursday, September 6, 2007 9:40 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Miri wrote:
Mihaela, eu zic sa-i lasi in pace pe toti, sa isi traiasca viata asa cum doresc, cu micile lor complicitati si scenarii...tie sa-ti fie bine, in rest...pa si la revedere!thumright

Miri, de obicei asa procedez. Ii vizitez pt ca tin la ei chiar daca au defecte, Incerc sa ma feresc mult de intrebarile prea personale, cum dadea Anca ex. Raspund la modul general apoi canalizez discutia spre activitatile lor sau spre Cristina.
Taty, varul meu nu e casatorit, de ce?

Anca e bine daca nu te lasi trasa de limba. CAn deram mica eu eram cea care era cel mai usor de pacalit ca sa spuna diverse chestii si probabil multi cred ca si acum se intampla la fel. Nu si-au dat inca seama ca m-am mai maturizat si eu.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.