Chestionar intrebare: Ce culoare de par aveti (cea actuala) ?
Alegere Voturi Statistici
Blond 12 16%
Saten 29 38%
Roscat 4 5%
Brunet 19 25%
Suvite 9 12%
Altceva 2 2%

Ce mamici avem pe-aici ?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Miri
Scris: Wednesday, July 12, 2006 9:15 AM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006
Miha, iti sta chiar foarte bine!Poate o fi din cauza zimbetului?oare
fdianamaria
Scris: Wednesday, July 12, 2006 1:52 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/17/2006
Miha draga iti sta foarte bine...si nu doar din cauza zambetului...de ce nu-l lasi asa o vreme? O mica schimbare de look nu strica niciodata, iar cand te plictisesti, schimbi culoarea ( dar ai grija la visine...unele sunt prea putrede...) Tot e mai bine decat am patit eu, acum o luna. Inainte de licenta am vrut sa-mi fac o schimbare la par sa fie si eu mai altfel la examene. Am luat vopsea rosie (mai inchisa, dar nu exagerat), cu gandul ca pe parul meu inchis nu va pride bine, ci doar va nuanta. Nici vorba !!!! M-am facut rosi ca macul de pe camp...m-am ingrozit si...m-am vopsit bruneta, ca sa revin la cat mai natural cu putinta...totul in decurs de cateva ore... A fost un cosmar !!!
mihaela75
Scris: Wednesday, July 12, 2006 4:26 PM
Nivel

Inregistrat: 2/22/2006
mersi ,fetelor de incurajari,deja ma simt mai bine.Nu stiu de ce de cand am ramas gravida nici o vopsea nu mai prinde la culoarea normala,ba mai inchis ,ba deloc.O fi de la hormonioareAm gasit un sampon uitat de vreme in dulap si vad ca se duce culoarea de la el,daca ma mai spal de vreo doua ori poate se duce toata...sper sa nu se duca si parul meu ca e cam vechi samponul ras
TatyKS
Scris: Wednesday, July 12, 2006 4:57 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 3/1/2006
Si mie imi plece cum iti sta Mihaela.pupici
Si eu mi-am schimbat nuanta la par , nu m-am mai decolorat. O sa vad exact nuanta care e, la al 2-lea vopsit care o sa fie peste 2 saptamani. pupici
fdianamaria
Scris: Wednesday, July 12, 2006 5:25 PM
Nivel

Inregistrat: 2/17/2006
eu tot ma gandesc ce sa fac: sa ma tund sau sa-mi las par lung?!?!?! N-am mai avut de ani de zile parul lung, dar parca mi se pare ca nu se potriveste unei mamici...sau ma insel?? Ce parere aveti? Ce sa fac?
TatyKS
Scris: Wednesday, July 12, 2006 5:30 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 3/1/2006
Si eu sunt mamica si am parul lung, si chiar imi sta bine ras, nu vad de nu s-ar potrvi unei mamici! oare
Ce legatura are?

Sunt sigura ca si tie ti-ar sta bine!

Eu, una nu ma vad cu parul scurt, si nu-l voi avea niciodata.
stele_pe_cer
Scris: Wednesday, July 12, 2006 5:58 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
Eu cred ca atata timp cat iti sta bine cu parul lung, nu vad de ce parul lung nu s-ar potrivi cu statutul de mamici.Pe vremuri, ce-i drept, se asocia parul lung cu tineretea, iar maternitatea se asocia cu o periaoda vecina cu maturitatea, dar in contradictie cu "tineretea" mai sus amintita.Tot pe vremuri, femeile obisnuiau ca daca nu in timpul sarcinii, obligatoriu dupa nastere sa isi tunda parul, unele din pura obisnuinta.De fapt si de drept parul scurt se ingrijea mai usor atat in sarcina, cat si dupa nastere.Apoi, parul scurt ar fi beneficiat de o regenerare mai rapida fata de parul lung ingrijit in perioada de alaptare.

Dar in zilele noastre, o mamica se coafeaza dupa cum ii sta bine.Eu una nu as renunta la parul lung asa usor, pt. ca il consider ca ma face mai feminina, ma face sa ma simt bine in pielea mea, de parca podoaba capilara mi-ar defini persoanlitatea.
danab
Scris: Friday, July 14, 2006 1:37 PM
Nivel

Inregistrat: 3/13/2006
Eu am parul negru natural, drept si l-am avut tuns in toate felurile: de la lung de 75 cm pana la 5 cm, ba chiar l-am facut si cret (ca Leut) doar ca nu am rezistat mai mult de 3 luni ras

Acum a crescut iar lung, ca sotului asa ii place mai mult ras

Cat despre statutul de mamica si parul lung nu cred ca se exclud. Eu am oroare de parul scurt permanent, ca al mamicilor noastre (cel putin a mea nu vrea deloc sa renunte la permanent banghead )

Prima poza e recenta, ca e si bebe in earas
A doua e de anul trecut (o luna de sarcina)
A treia si a patra din 2003 - cand eram finuta
ras

danab attached the following image(s):
pict1823a.jpgpict0126a.jpgoct01~56.jpgoct20#62aa.jpg

oana_nicole
Scris: Friday, July 14, 2006 2:08 PM
Nivel

Inregistrat: 2/14/2006
Ia te uita... eu n-am trecut pe aici... sa ma vedeti...

Deci.. roscata natural ... si pe deasupra cu multi pistrui. De culoare ma batea intr-un timp gandul sa scap, dar, dupa ce m-am jucat putin in programelul Cosmopolitan, am renuntat la idee... De pistru ce sa mai zic. La un moment dat, as fi dat orice sa scap de ei. Cate nu am incercat... Degeaba. Asa ca si cu asta m-am resemnat intr-un tarziu...

oana_nicole attached the following image(s):
img_0962.jpg

Miri
Scris: Friday, July 14, 2006 9:52 PM
Nivel

Oana, ma bucur mult ca ai trecut pe aici, sa te vedem!pupici
oana_nicole
Scris: Friday, July 14, 2006 10:21 PM
Nivel

Inregistrat: 2/14/2006
Miri wrote:
Oana, ma bucur mult ca ai trecut pe aici,sa te vedem!pupici

Pai zau, mai Miri, iti dai seama ca nu avea rost sa ma amestec in discutii despre diverse culori de par cand eu stiu doar una si buna... Si abia de curand am revenit asupra subiectului si am vazut ca, de fapt, "se prezinta" toata lumea, asa ca... hop si eu. pupici
Miri
Scris: Friday, July 14, 2006 10:23 PM
Nivel

Foarte bine ca ai revenit!
Mai bine mai tarziu, decit niciodata!pupici
mihaela75
Scris: Monday, July 17, 2006 3:07 PM
Nivel

Dupa cateva samponari zdravene am scapat de nuanta neagra, am ramas cu visinica...si strugurelulras

mihaela75 attached the following image(s):
picture 302.jpg

taki
Scris: Monday, July 17, 2006 3:13 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 2/13/2006
mihaela75 wrote:
Dupa cateva samponari zdravene am scapat de nuanta neagra, am ramas cu visinica...si strugurelulras

Te prinde bine la ten ca esti alba.

mihaela75
Scris: Monday, July 17, 2006 3:21 PM
Nivel

Asta e culoarea mea de baza, adica de obicei asa ma vopsesc.Cand am chef de schimbare dau cu suvitze.Nu sunt chiar alba...as vrea eu , asa, intre.Nici prea prea ,nici foarte foarteras
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.