Ce inseamna pentru o viitoare mamica luxatia de sold
Subiectul anterior · Subiectul urmator
cathy
Scris: Tuesday, November 25, 2008 4:03 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/25/2008
Sunt noua pe forum si trebuie sa marturisesc ca am citit cu interes multe din mesajele voastre.
Personal, imi doresc sa fiu mamica (daca s-ar putea cat mai curand ras ) dar ma framanta faptul ca m-am nascut cu luxatie de sold si nu stiu ce inseamna asta pentru o eventuala nastere.
M-ar ajuta foarte mult daca cineva care a avut luxatie de sold si a trecut printr-o nastere mi-ar da cateva sfaturi.
Va multumesc si astept raspunsuri cat mai curand.
kali
Scris: Tuesday, November 25, 2008 4:51 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Eu m-am nascut astfel, dar a fost corectata. Cu un mic defect de mers am ramas, dar insesizabil pentru ceilalti.
Nu-ti fa probleme! Eu am fost nevoita sa nasc prin cezariana, dar nimeni pana la operatie nu mi-a zis ca ar fi un impediment pentru nastere naturala. Te va lamuri medicul la momentul respectiv.
cathy
Scris: Wednesday, November 26, 2008 10:05 AM
Nivel

Si mie mi-a fost corectata luxatia de sold, din fericire a fost depistata cand aveam doar 6 sapt.Nu am mai avut nici o problema de atunci, tratamentul a functionat perfect. Medicul doar a instiintat-o pe mama ca ar putea fi probleme la varsta adolescentei (odata cu prima menstruatie -dar nu a fost asa) sau in cazul unei nasteri.
Acum medicina a evoluat foarte mult dar tin minte ca am vazut o emisiune unde era invitata o femeie in carut. Moderatorul a intrebat-o ce s-a intamplat iar ea povestit ca dupa ce a nascut al doilea copil a ajuns sa nu mai poata merge asta in contextul in care s-a nascut cu luxatie de sold.
kali
Scris: Wednesday, November 26, 2008 10:52 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Poate nu era corectata... nu stiu. Poti sa-ti intrebi medicul la urmatoarea consultatie. Sigur te lamureste ce si cum. Pe mine nu m-a preocupat problema.
Apropo de medici... si mamei ii spusesera ca nu voi putea face copii din cauza ca mi-au facut radiografii cu nemiluita, deci m-au expus muuuultor radiatii si cat despre asta...chitara
cathy
Scris: Monday, December 1, 2008 2:40 PM
Nivel

Am programare la doctor pe 12 pt alte probleme si cu siguranta o sa intreb despre asta si o sa scriu apoi ce mi-a recomandat. Pana atunci sarcina usoara si multa sanatate.
cathy
Scris: Monday, December 22, 2008 10:19 AM
Nivel

Am intrebat medicul meu cu privire la aceasta problema si mi-a spus ca imi recomanda cezariana pt a elimina orice risc. In rest problemele pe care o sa le am din cauza luxatiei de sold ar fi dureri de coloana si de sold.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.