ce este mai avantajos:leasing-ul sau credit auto?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
tumpika
Scris: Sunday, July 6, 2008 1:42 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 2/1/2008
vreau sa cumpar o masina skoda octavia in leasing prin porsche bank.este cinevas care a mai facut leasing pentru achizitionarea unei masini cu ei?daca este,l-as ruga sa imi spuna si mie cum a iesit "la afacerea aceasta".adica daca se merita sau nu ,si dezavantajele si avantajele pe care le implica un astfel de contract.astept parerile voastre.multumesc
lori16ro
Scris: Sunday, July 6, 2008 6:52 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 3/25/2006
eu am 2 leasinguri dar nu la firma asta
, si am optat pt aceasta varianta leasing ca sa le trec pe firma
dar ca persoana fizica am inteles ca e mai avantajos de cumparat cu credit din banca si platesti rate la banca
.asa nu mai esti fortat sa faci reviziile auto unde vor ei si la citi bani vor ei , care nu s deloc de neglijat ( sa schimbi un filtru de ulei cu 8 mil eu zic ca i jaf) deci documenteaza-te temeinic
Lilly of the valley
Scris: Monday, July 7, 2008 10:47 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
lori16ro wrote:
eu am 2 leasinguri dar nu la firma asta
, si am optat pt aceasta varianta leasing ca sa le trec pe firma
dar ca persoana fizica am inteles ca e mai avantajos de cumparat cu credit din banca si platesti rate la banca
.asa nu mai esti fortat sa faci reviziile auto unde vor ei si la citi bani vor ei , care nu s deloc de neglijat ( sa schimbi un filtru de ulei cu 8 mil eu zic ca i jaf) deci documenteaza-te temeinic

masinile noi pentru a-si pastra garantia trebuie sa faca reviziile obligatorii la service-uri autorizate de dealer, la care dealtfel costa la fel de mult ca si pt. leasing, fie ca-s luate cash integral sau rate. (din experienta)
carla
Scris: Monday, July 7, 2008 11:42 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 2/8/2007
Noi am scos credit pentru nevoi personale cand ne-am cumparat masina,macar e pe numele meu de la inceput
Apropo de revizii,abia asteptam sa iesim din garantia sa nu le mai facem la reprezentanta,ca-ti iau pielea de pe tine.
lori16ro
Scris: Tuesday, July 8, 2008 5:03 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 3/25/2006
mariuta wrote:

masinile noi pentru a-si pastra garantia trebuie sa faca reviziile obligatorii la service-uri autorizate de dealer, )

da dar poti renunta la garantie si mergi in service normal ...........mai face lumea si asa la risc e drept
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.