ce ati face daca ati fi in locul meu

Options ce ati face daca ati fi in locul meu
Subiectul anterior · Subiectul urmator
mihaela75
Postat: Friday, June 23, 2006 3:21 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
Eu revin cu problema mea.Nu-mi place sa stresez lumea cu problemele mele dar sunt curioasa cum ar proceda alte mame in aceeasi situatie.
Deci dupa cum am mai spus,taica-meu si Diana vor aplica pentru visa de turist in vara asta.Am trimis invitatie si tot ce le trebuie.Sansele sunt 50% sa primeasca visa.Eu am discutat cu Kaze si i-am spus ca daca nu vor primi visa si in vara asta nu o vad pe Diana aici eu sunt hotarata sa plec acasa cu Daria si sa astept acolo rezidenta.Poate dura chiar si un an.Deci un an fara Kaze si Kaze fara minesicBineinteles ca el nici nu vrea sa auda dar daca il iau cu binisorul il pot convinge.Ma gandesc si nu stiu ce sa fac :as pleca si n-as pleca.M-as taia in doua.Am inceput sa o iau pe aratura, visez noaptea ca cineva imi fura fata si ca o vinde la arabi sau cade de la balcon.Uneori visez si ziua si cad in prosteala ,stiti cum e cand te uiti fix intr-un punct cyclops Am incredere in Kaze 100% si stiu ca asa cum il las asa il gasescraspoate doar o sa slabeasca astea 10 kile luate cu mine sic
Deci ,ce sa fac oameni buni.Sau mai bine zis voi ce ati face ati pleca sau ati ramane? uff
Anaida
Postat: Friday, June 23, 2006 3:25 PM

Intrat: 2/12/2006
Postari: 1855
Eu nu-ti spun ce sa faci ci, asa cum ai zis, ce as face eu...as pleca la fata cea mare...si-asa ai pierdut un an din viata ei si are atata nevoie de tine si tu de ea...sper sa faci asa cum crezi tu ca e mai bine pt toti, dar mai ales pt copii!pupici
Roxanel
Postat: Friday, June 23, 2006 3:34 PM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
Pe Daria ai lasa-o cu Kaze? Daca da, eu nu as pleca. Cealalta fetita e mai mare deci intelege. Daca Kaze te lasa sa pleci cu Daria, eu as pleca. L-as lasa sa-ti duca dorul vreo 6 luni .... ca asa se-ntareste dragostea.sic
mihaela75
Postat: Friday, June 23, 2006 3:35 PM

Nuuuu, nu o las, o iau cu mine.Doamne fereste, plec la una si duc dorul la cealaltaplans Am uitat sa scriu in postul initial dar o sa reeditez :e vorba sa plec cu bebica cu totmami de fetita
Anaida
Postat: Friday, June 23, 2006 3:36 PM

Postari: 1855
Cu siguranta ca pe Daria n-ar lasa-o cu Kaze, ci ar lua-o cu ea, nu-i asa, Mihaela?
Roxanel
Postat: Friday, June 23, 2006 3:42 PM

mihaela75 wrote:
Nuuuu, nu o las, o iau cu mine.Doamne fereste, plec la una si duc dorul la cealaltaplans Am uitat sa scriu in postul initial:e vorba sa plec cu bebica cu totmami de fetita

Atunci io m-as duce invartindu-ma!ras
AdrianaC
Postat: Friday, June 23, 2006 3:45 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Postari: 17788
Locatia: Bucuresti
Mihaela, eu daca as fi pusa in asa o situatie (desi nu imi doresc sa mi se intample asta) as pleca la fata, cu tot cu fetita mica dupa mine.
g_nicoleta2000
Postat: Friday, June 23, 2006 3:51 PM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 3898
Locatia: Bacau
Mihaela, dar esti sigura ca nu va primi viza?
Ce motivatie aduceti ca bunicul pleaca cu fata in Canada? poate te ajutam sa-ti ajunga fata la tine, nu?

Nici nu vreau sa ma gandesc ce ar fi in sufletul lui Kaze daca ai pleca dar stiu ca si pentru tine este insuportabil sa stai fara Diana
mihaela75
Postat: Friday, June 23, 2006 4:02 PM

g_nicoleta2000 wrote:
Mihaela, dar esti sigura ca nu va primi viza?
Ce motivatie aduceti ca bunicul pleaca cu fata in Canada? poate te ajutam sa-ti ajunga fata la tine, nu?

Nici nu vreau sa ma gandesc ce ar fi in sufletul lui Kaze daca ai pleca dar stiu ca si pentru tine este insuportabil sa stai fara Diana

Mie mi-a spus avocatul la care am depus pentru rezidenta ca sunt sanse doar 50% ca ei sa ia visa de turist.Eu am trimis acasa asa:
-invitatie din partea lui Kaze
-certif, nostru de casatorie
-adeverinta de venit a lui kaze
- actul de pe apartamentul nostru ca sa aratam unde locuim si nu mai stiu, nu mai tin mintedar astea erau cele mai importante
Lui taica-meu i-am zis sa faca traduceri de pe doua-trei proprietati si sa aiba extras de cont cu macar 10.ooo$
Cam asta e planul de bataie.El cum primeste actele de la mine cum se duce la ambasada dar cica sunt sanse putine uff
Roxanel
Postat: Friday, June 23, 2006 4:06 PM

Mihaela, noua ne-a spus cineva ca urmatoarea fraza este foarte importanta intr-o invitatie. Noi am folosit-o mereu si parintii nostri au primit mereu viza. Se pare ca lor de asta le e frica ... sa nu care cumva sa le cheltui banii publici.

I declare that I will not use any sort of public funds during their stay in Canada.
mihaela75
Postat: Friday, June 23, 2006 4:14 PM

Roxanel wrote:

I declare that I will not use any sort of public funds during their stay in Canada.

Hmm,oareNu m-am gandit la asta.Noua ni s-a sugerat sa declaram ca invitatii nu vor sta pe cheltuiala noastra si ca vor avea suficienti bani sa se intretina singuri.Se pare ca nu le convine ca invitatii sa stea pe banii cetateanului canadian nici in particular.Oricum invitatia e trimisa, nu mai pot rectifica nimic dar e bine de tinut minte pentru alta data. pupici
lori16ro
Postat: Friday, June 23, 2006 4:58 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 3/25/2006
Postari: 995
Locatia: iasi
parerea mea,
eu as ramine, chiar daca ar trebui sa mai astept un an, risti sa-ti strici casnicia, "si fata cea mare deja s-a invatat cu greul si e ajutata de tatal tau ....", si daca stai in rom, iti trece dorul de fata dar nu-i poti oferi nici uneia ce se poate oferi acolo, dar trag nadejde ca situatia sa se rezolve altfel sa nu ajungi sa alegi
acum ai o familie care trebuie intregita, venind in rom vei avea o familia pe cale sa se destrame
unde mai pui ca trebuie bani de la kaze ca sa te intretii cu fetele........macar pina ce creste cea mica

asta e parerea mea

lori16ro
Postat: Friday, June 23, 2006 5:05 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 3/25/2006
Postari: 995
Locatia: iasi
am uitat sa spun , in cel mai rau caz as face o vizita in rom, sa zicem de 1 luna, chiar daca e scump, m-as mai gindi inca o data, si apoi ma-as intoarce inapoi, ca de acolo o poti ajuta , pe cind aici.........nu s-a schimbat mare lucru in caz de ai uitat, cred ca e chiar mai rau ca acum 4-5 ani
AdrianaC
Postat: Friday, June 23, 2006 5:19 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Postari: 17788
Locatia: Bucuresti
Offf, e tare greu sa iei o decizie, pentru ca orice ai alege tot sa suferi, ori de dorul fetei, ori de dorul lui Kaze.

Auzi, dar pun si eu o intrebare tampita. Pe Kaze nu poti sa il iei cu tine in Romania ? Nu ca i-ar placea in mod deosebit, dar macar 2-3 luni.
mihaela75
Postat: Friday, June 23, 2006 5:58 PM

Lori, nu ma tem ca-l pierd pe Kaze,musulmanii mai rare cazuri sa-si paraseasca copiii sau nevastarasSi apoi, daca-l pierd dupa un an de despartire inseamna ca nici nu l-am avut,inseamna ca asta nu a fost casnicie sau iubire ci asa sa ne aflam in treaba.Deci daca ar fi chiar sa nu-ti faci probleme din partea barbatului.ce ai face?trebuie sa analizez si parerea ta ca asa mi se mai lumineaza creierul,cat mai multe pareri cu atat mai bine.Nu vreau sa vin acasa doar pt o luna, ar fi prea mult pt psihicul deja la pamant al fetii ,s-ar simti parasita a doua oara.am auzit de cazuri dinastea cand parintii au venit la copii dar mai bine nu mai veneau ca mai tare i-a bulversat si nu se mai intelegea nimeni cu ei.

Adriana, am discutat noi si treaba asta si sunt sigura ca i-ar placea in Ro,s-ar mai relaxa si el un pic.Dar intr-o vara petrecuta acasa am cheltui toate economiile noastre pe care cu greu le tinem sa punem avansul la casa.Trei luni de nemunca si economiile cheltuite e prea mult pt. bugetul nostru.Oricum sunt convinsa ca daca plec ,peste o luna sau doua o sa ma trezesc cu el la usa.Da, uite ca la asta nu m-am gandit...pana-mi iese mie rezidenta poate face Kaze o vizita la noi de vreo 2-3 saptamani oare Vezi, e bine sa mai discuti ca ti se aprind lampille oare
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed