ce ati dori sa vedeti la o serbare de craciun, la gradinita sau la ciclul primar?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
deliuancuta
Scris: Monday, November 14, 2011 10:46 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
fiind profesor pentru invatamantul prescolar , organizez anual peste 3 serbari , insa numai una de craciun.
copiii sunt unici, si in fiecare generatie altfel.de asemenea parintii au asteptari diferite de la an la an.as dori sa aflu parerile tuturor mamicilor si taticilor de pe forum , pentru a veni in intampinarea dorintelor unor mamici de la grupa , care au poate aceleasi dorinte ca si voi.
anul acesta de exemplu, am grupa pregatitoare, va fi ultima lor serbare de craciun, caci la ciclul primar , doar unele cadre didactice mai realizeaza serbare de craciun.
ca sa le ramana in memorie m-am gandit sa o fac sub forma unui bal, ,, craciunul la palat,,.
din banii pe care ii strangem cu colindul si din vanzarea unor podoabe confectionate in grupa, vom inchiria o sala pentru festivitati si vom cumpara cadouri pentru copii si parinti.
toti copiii vor purta haine de epoca, rochii lungi, largi, pe cercuri, confectionate tot din banii stransi , iar baietii in camasi albe, papion, pantaloni negri.
serbarea este o sceneta in versuri, in care fiecare print si fiecare printesa vor impodobi bradutul cu podoabele din grupa, apoi vor recita versuri despre iarna si vor intona colinde si cantece de iarna.atat eu cat si colega mea vom fi imbracate ,, de gala,,.parintii vor fi curtenii.totul se desfasoara in cel mai aprig secret, totul facandu-se pe apucate, fara ca parintii sa banuiasca ceva, pentru ca surpriza sa fie de amploare.
in final vor valsa pe o melodie de craciun.
va veni si mos craciun, vom face fotografii, etc.
va cer parerea , este ok cum am gandit, aveti alte sugestii?sunt deschisa la orice sugestie constructiva.
mai ales ca de la anul , cum s-a schimbat legea invatamantului, s-ar putea sa preiau o grupa de anteprescolari, 2 ani vor avea tancii.
fool uff astept raspunsurile dv. pup
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.