Ce articole alegem pentru bebelusi?

Options Ce articole alegem pentru bebelusi?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Maria & Mario
Postat: Wednesday, April 8, 2009 1:49 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Normal ! hohot Parca nu ma cunosti ! Mereu mi se lipeste de mana una alta ! Are chiar cam toate luate cavalerul si sa faca bine sa iasa cu surubel ca altfel va fi o printi numai in verde si bleo ! hohot Eu nu schimb inca nimik la Maria in camera , ca oricum vreo 3 luni va dormi cu mine in camera si tot atunci ne vom hotara daca ne mutam sau renovam.
Tu fa bine si nu te mai gandi la toate prostiile ! Fii optimista ! computerlove Ioana e sanatoasa , tun , iar tu .... o sa te asturi de roz , garantat ! angel computerlove
evita
Postat: Tuesday, April 21, 2009 4:28 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 3/13/2006
Postari: 882
[quote=Maria & mami]Okkk, multumesc !
Evita , super misto carutzul ! cool Sunteti multumiti de el ?
Mai mult decat multumiti, pentru ca nu vazusem decat niste carucioare anemice de nu cred ca duceau gemeni decat pana in 6 luni. Pe asta l-am vazut cand am fost in Spania, mi-a placut enorm, si l-am comandat cu 1 luna si jumatate inainte de a se naste piticii.
Maria & Mario
Postat: Tuesday, April 21, 2009 5:12 PM

Super. Sper si eu sa fiu la fel de multumita cu tot ce i-am luat lui Bursucel pana acum , ca am cam terminat trusoul lui ! dance majoreta
cute_babies_of_mine
Postat: Tuesday, April 21, 2009 7:07 PM

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
Bravo, Oana! Poate pui si niste poze, sa ne inspiram!
Eu astept sa fac maine morfologia fetala si sa mi se confirme ca e fetita si apoi incep si eu cumparaturile rooooooz!
Cris-DL
Postat: Tuesday, April 21, 2009 7:24 PM

Nivel: Senior

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6849
Locatia: over the rainbow
Maria & mami wrote:
Voi, restul mamicilor , Kali, CrisDl , ce ati ales ? love

Scuza-ma, Oana, acum am vazut... caruciorul nostru este cel postat pe prima pagina -il folosim cu succes (caut si foto reale imediat); marsupiul nu l-am folosit deloc -am folosit mult cosuletul auto (scoica) sau caruciorul... hainutele, postate tot pe prima pagina firstprize sunt de domeniul trecutului -toate-i sunt mici-mici acum !

Bursucel, mai are ataaat de putin chitara si le va incerca pe toate -sanatos sa fie!
...asteptam foto, sa ne clatim si noi ochii, caci sunt convinsa ca sunt niste minunatii topai

Maria & Mario
Postat: Tuesday, April 21, 2009 7:28 PM

Lenus, sigur e cu puzi si e Ioana acolo ! Spor la cumparaturi !!! majoreta majoreta
Criss, Mercic . Acum am vazut ..... dar vrem si cu bebe la purtator sa vedem ! majoreta majoreta
Eu .... sper sa fiu ok pentru inceput cu ce am luat ! computerlove Ca apoi .... vedem noi !
Cris-DL
Postat: Tuesday, April 21, 2009 7:44 PM

Oana... se vedem topai topai

...revin cu pozele -sunt de duminica trecuta- de Paste!

Maria & Mario
Postat: Tuesday, April 21, 2009 8:10 PM

Hehe , ce frumusete de voinic , si ce falcute comestibile .... auuuuuu ! Pupacim flacaul ! computerlove

Asta e parte din carutzul ales pentru Bursucel . Se tot transforma , landou , scaun pentru pana in 6 luni, scaun carutz pana in 4 ani , se ataseaza scaunul de masina la el , etc . Se poate tine bebe si cu fata la mama si spre sensul de mers ! Si e albastru . yes

Body-uri , pijamalute , salopetele, manusi, bavetele , sosetele , sac de dormit , un trening ... etc

kali
Postat: Tuesday, April 21, 2009 8:35 PM

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14381
Oana, sa stapaniti sanatosi achizitiile! Sunt convinsa ca sunt superbe toatecoeur Cumparaturile pentru copii sunt placerea mea, asa ca niciodata nu refuz nici macar o clatire de ochi- asa ca astept si eu foto.

Cu hainutele... nici noua nu ne mai vin multe dintre ele si realizez ca, intr-adevar, am facut risipa. Multe dintre ele le-a purtat 1-2 ori si tare imi pare rau dupa ele, ca mi-au fost extrem de dragi. Ce sa facem daca ei cresc atat de repede?!
Oricum, parca placerea la cumparaturi nu e atat de mare ca atunci cand caut rochite si pantofiori asortati- dar e (mai ales cand gasesc hainute rosii, albe si portocalii pentru baietei).

Marsupiul nici noi nu l-am folosit niciodata- deci alta cheltuiala inutila pentru noi. Sterlizatorul- inca nu, pentru ca papam tzitzi cu succes, pompa de san- iar nu, pentru ca mi se pare dureros si destul de ineficienta (mult mai bine goleste sanul bebe si iar nu-i vad rostul)...
... scoica nu am folosit, desi avem- insa in lipsa unui carut pe care se poate fixa am preferat scaunul auto 0-18 kg. care sta permanent in masina... de carut am zis- zace mereu in portbagaj si chiar sunt multumita pentru ca ma impac bine cu el astfel (asta pana vine iar frigul si achizitionam altul)...
... leaganul il folosim cu succes... chiar si dupa 4 luni e locul lui preferat si cred ca va ramane o buna bucata de timp...
... si cred ca atat. Scaunul de masa, premergatorul si jumperul insa nu le-am folosit, insa le va veni si lor randul.

Edit: Cris, ce dulce e Luca!love
Oana, nu stiu daca-ti mai aduci aminte, dar ziceam ca daca as lua carut nou, Quinny ar fi. Imi plac tare-tare mult- mi se pare greu, insa (pentru tine nu ar fi o problema, stand la casa).
Ce sa zic de lucrusoare- dulci-dulci, de barbatel adevarat!majoreta
Dragul de el, de-abia astept sa-l cunosc!
Kiki
Postat: Tuesday, April 21, 2009 8:43 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36610
Locatia: In casuta cu pitici
Cris, ce scump e Luca! coeur coeur coeur coeur coeur coeur Pupam falcutele!

Oana, super caruciorul si superbe hainutele bursucelului! newclap newclap newclap newclap
Maria & Mario
Postat: Tuesday, April 21, 2009 8:44 PM

Oana , Kiki, saru-mana ! O sa il cunoasteti , cat de curand ! Si eu il astept :018:

Ei , e bine de stiut care si cum , ce folositi ! Eu folosesc zilnic scaunul de masina la Maria si asta de la 4 zile , deci e o necesitate ! Si e tare usor cand - daca adoarme in masina ( ex ) , doar ridic scaunul si il fixez pe sasiul catutzului , in loc sa il trezesc pe bebe cu mutatul !
Marsupiul l-am folosit la Maria cu mare succes pana la 9 luni chiar .... ca pe mine bratele nu ma prea ajuta ! Deci ... il am ramas de la Maria si il voi folosi sigur si acum .
Leaganul si sezlongul sunt inca in cutii , dar le montam saptamana asta garantat . O sa mai revin cu fotografiile lor !
Pompa de san - ramasa de la Maria ..... am folosit-o , ca lenesa mea adormea la san mereu ..... sa vedem acum cum va fi !
Oana , oricum, asteptam fotografii noi cu Eric .... in leagan , in carut , afara la aer etc etc
raly
Postat: Tuesday, April 21, 2009 8:54 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25889
Locatia: M e d i a s
Oana ce dragute sunt toate lucrusoarele!hearts hearts hearts hearts
Cris-DL
Postat: Tuesday, April 21, 2009 9:34 PM

Cum ma asteptam -deosebite ! Bursucel, abia te asteptam la proba love coeur
Are si Luca salopetica cu winnie the pooh -identica ras dar ii este putin mare acum.

...pompa de san -cumparata degeaba.
...sterilizatorul, noi l-am folosit de la inceput si mai ales acum -punem totul, bibele cu ceai, laptic, suzi, lingurite, castronase...etc. -le sterilizez dupa fiecare utilizare.
...leaganul, a avut furnici in ultimul timp -nu mai avea stare in el. Acum foloseste balansoarul cu vibratii (tati ii spune anticelulitic) si il caram peste tot -chiar si in vizite.
...scaunelul de masa il folosim de aprox. 2 saptamani. Jumperul inca este in cutie. Premergatorul, il am pe al Deei.
De aproape o luna am renuntat si la caditza... ne-am mutat in baie, in cada cu suportul pt. bebe -pe viitor, cand va sta bine-bine in fundulet, trecem la scaunelul de baie.
cute_babies_of_mine
Postat: Wednesday, April 22, 2009 9:24 AM

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
Ce dulce e Luca!love
Oana, sunt foarte frumoase lucrusoarele cumparate!
Si eu am folosit pompa de san la Tudor si o voi folosi si acum, mai ales ca alunita aia nu da semne de retragere.
Marsupiu nu am folosit la Tudor, ca avea stridor si imediat se activa la caldura. Dar la Ioana, il voi folosi. Mi se pare tare comod!
Sterilizator nu am avut la Tudor, ca am fiert tot! Dar intr-adevar, m-a omorat calcarul! Ma mai gandesc...
Caruciorul cred ca ramane cel 3 in 1, desi, am vazut ca un scaun de masina e 2 milioane si un pic, iar caruciorul 2 in 1 e 6 milioane. Oricum as da-o, adunate nu fac 14 milioane , cat era minunea de carucior de la Pierre Cardin. Si aici mai vedem...
Premergator, legane pentru diferite varste, patuturi, au ramas de la Tudor.
evita
Postat: Wednesday, April 22, 2009 12:51 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 3/13/2006
Postari: 882
Oana , cate lucrusoare frumoase, si ce mi-a placut cel mai mult e faptul ca sunt colorate!yes
Sa le folositi cu placere!pupici Si caruciorul este super . La noi parca vazusem la un pret destul de marisor acelasi carucior, dar nu ma mira.
Inca o data sa le folositi cu placere!
Luca, ce serios esti tu, frumuselule!pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed