Ce articole alegem pentru bebelusi?

Options Ce articole alegem pentru bebelusi?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
cute_babies_of_mine
Postat: Wednesday, March 18, 2009 7:46 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
Eu am vazut unul tare dragut... Dar nu stiu cine il produce, ca sa caut un link, ceva.
E rosu, are maner reglabil (fata-spate), suspensii bune, ca e jale daca nu, are cosulet integrat pentru bebe (adica il salt din carucior si am plecat doar cu bebe la plimbare), are spatiu pentru bagaje foarte mare (ca eu fac cumparaturile cu bebe) si... era frumos si... am zis ca era rosu????sic ras
Maria & Mario
Postat: Thursday, March 19, 2009 5:51 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Lenus, exeplifica si tu cu o foto, sa vad si eu spre ce se orienteaza acum mamicile . Ca poate ii luam automobil lui Bursucel in week end ul asta !
Voi, restul mamicilor , Kali, CrisDl , ce ati ales ? love
cute_babies_of_mine
Postat: Thursday, March 19, 2009 7:21 PM

Oana, am cautat pe net poze, dar nu l-am gasit... De asta spuneam ca imi pare rau ca nu stiu cine il produce!
Daca am drum pe la magazinul cu pricina, ma uit si iti spun. Ca pret era vreo 650 RON.
carla
Postat: Thursday, March 19, 2009 11:03 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/8/2007
Postari: 14165
Mami,cel pe care-l am acum e minunat,vezi aici ,al meu e City Cross,dar nu stiu de unde se cumpara si cu cat ca eu l-am primitpupici
kali
Postat: Monday, April 6, 2009 11:34 AM

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14381
Onutu, de-abia acum am vazut ca intrebai ce am cumparat.
Oricum nu e nicio pierdere, ca nu mare lucru...

Cred ca am mai spus ca mi-au ramas aproape toate de la Alexia: si patut (care e din ala pliant), si leagan, premergator, jumper, scaun masa etc... nu am avut bebelusi carora sa le dau, asa ca au stat pana acum in pod.

Ma gandeam la un moment dat sa iau alt caurut. Al Alexiei e foarte greu si mare si ocupa tot portbagajul. Pentru bebe e perfect, ca are loc si de intoarceri si de parcariras , insa e greu de manevrat. Intre timp m-am razgandit. Acum sta in portbagaj in permanenta si nu-l mai car pana in casa... iar cand mergem in deplasari mai lungi si avem nevoie si de loc pentru bagaje, folosesc vechiul carut sport al Alexiei (la care se da spatarul la 90 grade) si e usor manevrabil si tot la fel de usor de pliat. Cred ca il stii, e cel portocaliu, Brevi, in care a facut nani si Maria. Dezavantajul e ca nu are suport pentru picioare, insa acum nu e cazul- ca suntem pitici. Asa ca ma gandeam sa le folosim pe aceastea 2- care sunt in stare excelenta- asa ca de ce nu?- si sa achizitionez un alt carut sport cand ne vor atarna piciorusele la somn (probabil in jur de 1 an- ca e si destul de ingust si probabil nu va incapea cu tot cu haine groase la iarna... cred...).

Tu? Cum stai cu achizitiile?
Maria & Mario
Postat: Monday, April 6, 2009 4:41 PM

Multumesc , gagici ! Eu .... inca nu m-am hotarat , mai ales ca imi doresc prea multe de la un amarat de carutz si nici nu sunt dispusa sa dau mai mult de 400 lire pe el. Noi nu il mai avem pe primul carutz al Mariei - care era set complet ( carutz , scaun de masina , suport de bancheta ) , pentru ca l-am dat cumnatei mele si dus a fost . Cel sport al Mariei e extenuat deja saracul, ca a vazut mari si tari , aeroporturi si parcuri de e expirat saracul.
Deci caut un system travel complet , care sa aiba carut de la 0 luni, scaun de masina care sa se incorporeze in carutz prin Clic , si-sau pe suportul de bancheta la fel. Plus accesoriile aferente. Ca aici ai nevoie , ca vom sta mult timp afara si nici in parc nu ajungem fara masina , deci ..... In fine, mai caut ! Acum au intrat ofertele ca e Pastele aici si .... sper ca week end ul asta sau viitor sa il iau . alcool

In rest am luat deja un Moses baschet nou ( ca cel al Mariei a fost maritat la cumnata ) , sezlong cu muzica si vibratii, carusel cu lumini si muzica , leagan Stanga Dreapta , hainute , etc etc . Cam de toate - patutzul alb din lemn il am pastrat de la Maria !

Cum iau si carutzul - va spun ! angel computerlove
cute_babies_of_mine
Postat: Tuesday, April 7, 2009 1:58 PM

Eu am vazut un carucior produs sub licenta Pierre Cardin, cica... Imagini aici.
Costa 13 milioane si ceva. Are scaunel de masina si cosulet. Ulterior, cosuletul se transforma in carucior sport, asa ca nu-l mai schimb pana la adanci batraneti. Singurul lucru pe care nu l-am verificat e modalitatea de impachetare. Ah! Si greutatea!
evita
Postat: Tuesday, April 7, 2009 2:53 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 3/13/2006
Postari: 882
Noi am ales un carucior pe cand eram insarcinata in 4 luni, si l-am primit pe la vreo 8 luni.Eram in Spania si ne-a placut sistemul respectiv si l-am comandat cand am crezut de cuviinta. Arata cam asa:https://www.cifnetforum.com/_cifnetforum/poze.php?poza=https://www.articole-pentru-copii.ro/images/Uploaded/catalog/images/Carucior_pentru_gemeni_cu_landou_Twin_Two_Strata_0.jpg&width=undefined&height=undefined
https://www.cifnetforum.com/_cifnetforum/poze.php?poza=http://www.articole-pentru-copii.ro/images/Uploaded/catalog/images/Carucior_pentru_gemeni_cu_landou_Twin_Two_Strata_1.jpg&width=undefined&height=undefined
Spor la cumparaturi pentru bebelusi!
evita
Postat: Tuesday, April 7, 2009 2:54 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 3/13/2006
Postari: 882
Imi cer scuze, dar nu a luat ce am avut eu intentia si nu vreau sa se considere reclama asa ca rog sa se stearga postarea mea!Multumesc!
Lilly of the valley
Postat: Tuesday, April 7, 2009 2:55 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
evita wrote:
Noi am ales un carucior pe cand eram insarcinata in 4 luni, si l-am primit pe la vreo 8 luni.Eram in Spania si ne-a placut sistemul respectiv si l-am comandat cand am crezut de cuviinta. Arata cam asa:
https://www.cifnetforum.com/_cifnetforum/poze.php?poza=https://www.articole-pentru-copii.ro/images/Uploaded/catalog/images/Carucior_pentru_gemeni_cu_landou_Twin_Two_Strata_1.jpg&width=undefined&height=undefined
Spor la cumparaturi pentru bebelusi!

sper ca am reparat linkul
Maria & Mario
Postat: Tuesday, April 7, 2009 5:38 PM

Okkk, multumesc !
Evita , super misto carutzul ! cool Sunteti multumiti de el ?
Lenus , super misto e si ala ! Doar 13.000.000 pentru toate optiunile ? Ca la mine ce deschide scrie ca doar landoul e 1.423 lei , si la descriere nu zice de scaun de masina. Sa imi spui si mie pretul final daca e !

Ei, oricum, eu astazi am comandat un carutz ! sa vedem ce va fi si de capul lui ! topai
cute_babies_of_mine
Postat: Wednesday, April 8, 2009 1:27 PM

Oana, eu l-am vazut in magazin in Piatra si mi-a aratat si scaunul de masina asortat, si cosuletul care devine ulterior varianta sport, si caruciorul in sine. Mai era unul 2 in 1, fara car seat, dar acela costa 6 milioane si ceva. Ce mi-a placut la primul, sunt suspensiile. Pe toate trotuarele de dale din Piatra, sunt esentiale!
Gata, am gasit si varianta cu 3 accesorii, aici.
Maria & Mario
Postat: Wednesday, April 8, 2009 1:33 PM

Acum le-am vazut si eu . Sunt super ! yes Multumesc ! computerlove
cute_babies_of_mine
Postat: Wednesday, April 8, 2009 1:38 PM

Tu ai inceput cumparaturile pentru hainute??? Ca eu parca inca nu ma indur, la cate trag! Asta imi mai lipseste, sa devin superstitioasa si sa nu ma bucur de mult roooooooooz! Imi revin eu in curand si ma apuc de cumparat!!!!!
Se apropie si vacanta de vara ce vine cu renovarea dormitorului copiilor, varuit, mobila noua, etc!
Kiki
Postat: Wednesday, April 8, 2009 1:46 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36610
Locatia: In casuta cu pitici
Oana, mie imi place f mult caruciorul acela grena postat de tine pe prima pagina a topicului. Cumnata mea din asta are si e f multumita de el. Bine, la cat a costat, cred ca tare rau i-ar fi parut sa nu fie bun de nimic. Scoica evident nu o mai foloseste, ca a crescut piticul, dar acum foloseste partea sport a carutului. Spatarul se lasa pe spate de tot si poate dormi, si poate sta si in funduletz sa "fluiere" dupa fete ras

Lenus, ce activitati frumoase ... cumparat mobila pt copii, reorganizat camera...firstprize Spor la treaba! Dar in limite rezonabile, te rog!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed