Ce aliment nu ati tolerat deloc in sarcina?

Options Ce aliment nu ati tolerat deloc in sarcina?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
sousourel
Postat: Tuesday, June 24, 2008 1:41 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
kali wrote:
Vad ca in sarcina asta nu pot manca ciocolata si carne; sper sa nu ma tina mult.
Simptome de baiatras Referitor la fasole: contine fosfor, iar ceapa, acid folic. Imi amintesc ca mancam ceapa verde in disperare. Si dulciuri defelpuker
crista
Postat: Tuesday, June 24, 2008 1:50 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/27/2007
Postari: 1849
Eu nu suportam laptele, numai mirosul de la el imi facea rau, l-am inlocuit cu iaurturi simple, si din prima luna de sarcina am eliminat tigara si cafeaua la fel mi-a fost rau si de la ele...si anumite mirosuri de parfum mai imi faceau rau ras
kali
Postat: Tuesday, June 24, 2008 2:40 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14381
sousourel wrote:
Simptome de baiatras

hohot hohot Ma omorati!
bereea
Postat: Wednesday, September 3, 2008 5:08 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22770
In gravidanta nu am suportat cafeaua, si de vreo luna iar nu o pot bea ca mi se face rau.uff
Andi&Mariuca
Postat: Friday, April 24, 2009 6:27 PM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
de data asta am niste ciudatenii...deosebite! nu mai suport laptele dulce ca atare, adica il pot bea numai cu cacao in el... nici sa nu il vad gol! fool
nu mai pot manca ridichi si cam nimic crud in afara de ardei gras si rosii. mi se scurg ochii in piata dupa verdeturi pentru o salata buna! sper sa ma lase treaba asta pentru ca mizez pe ierburi pt vitamine si calorii putine! campfire

in general, mananc cam de toate si cel mai bine imi pica sa mananc de pranz. dimineata de obicei imi este rau, nu foarte tare insa uneori este neplacut si nu pot manca mare lucru. alteori, n-am nici o treaba, mananc bine.
petro
Postat: Friday, April 24, 2009 8:48 PM

Intrat: 1/31/2008
Postari: 3374
Ouale. Doar cand ma uitam la ele imi venea rau.
Fluturas
Postat: Monday, April 27, 2009 11:01 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9778
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
petro wrote:
Ouale. Doar cand ma uitam la ele imi venea rau.

cu ouale aveam si eu probleme la sarcinile anterioare.acum nu.
acum mai la inceput aveam probleme cu afumatura,nimic afumat nu puteam manca,acum...incontinuu as manca,orice,numa sa am ceva in gurabanghead
evita
Postat: Monday, May 11, 2009 1:05 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 3/13/2006
Postari: 882
Pe sarcina am mancat foarte multe verdeturi, salate de orice fel si in orice chip facute,fructe cat se poate de multe, si deloc dulciuri, in situatia in care eu sunt o mare consumatoare de dulciuri de toate felurile. Daca ati stii cat m-am rugat sa nu imi fie pofta de dulciuri, nu de alta, dar sa nu ma fac cat Chinaras !
Rody
Postat: Monday, May 11, 2009 1:19 PM

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
bereea wrote:
In gravidanta nu am suportat cafeaua, si de vreo luna iar nu o pot bea ca mi se face rau.uff

Poate esti graviras sic
ingerash
Postat: Monday, May 11, 2009 3:06 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Fasolea,ouale,cafeaua,carnea de vita,portocalele,otetul,usturoiul si mezelurile,nu puteam intra in alimentari care aveau mezeluri.
praslea_cel_voinic
Postat: Saturday, July 18, 2009 10:09 PM

Intrat: 6/19/2009
Postari: 2349
Locatia: Far, far away...
Acum nu pot manca si nici macar sa vad carne fiarta....nici ouale...numai fierte tari si cu muuuullllt mustarras Carnea numai gratar...Cafeaua de dimineata numai 2 guri, restul ramane pentru altii...Bursuri cat incape...cu atat mai bine daca sunt de legume...A fost aceeasi poveste si la Praslea...
noelia
Postat: Tuesday, December 22, 2009 8:01 AM

Nivel: Membru

Intrat: 4/16/2009
Postari: 60
Locatia: SPANIA
in primele 4 luni de sarcina,pana a miscat prima data, nu am suportat carnea, laptele, pale nu puteam nici macar sa deschid frigiderul,nu suportam nici un fel de mezeluri....fool era groazniv...acum am 7 luni jumate si pot manca orice.yes sunt tare mancacioasa si mananc tot ce vine la randnewclap
Ana
Postat: Tuesday, December 22, 2009 8:17 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
Carnea de pui si salamurile in general cand le vedeam sau simteam mirosul:verzitura
TatyKS
Postat: Tuesday, December 22, 2009 8:18 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Nu pot sa zic ca a fost o mancare pe care nu am suportat-o , dar atunci cand mancam cu pofta ras imi era rau. Totusi ma feream de mancarea care fermenta ca sa nu am probleme.pupici , prajeli nu mananc de fel, deci nu am mancat nici atunci.
PrincessLilou
Postat: Friday, April 16, 2010 11:01 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 11/4/2009
Postari: 979
Locatia: Australia
Cola. nici la reclama nu ma pot uita ca mi se face rau instant. inainte beam cola. nu pana la excess dar aveam sticla de cola in frigider la orice ora. acum pana si sotul s-a lasat...nu am mai cuparat de vreo 6 luni cola in casa...oricum in genral nici unul din sucurile acidulate nu imi fac acum cu ochiul dar poate am mai tolerat sprite sau fanta...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed